Jump to content

Moto Zajednica

Ibarska !!!

Recommended Posts

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /
Pre 14 sati, zika56 je napisao:

Ovo što se događa definotivno više nije normalno. 

Nešto se događa sa ljudima! 

 

Ne znaju ljudi da voze, a primaju za vozace prvog koji naidje...

Ja ne mogu da ti opisem kakvi mi sve likovi dolaze na razgovor za vozaca kombija. 

To su sve ubice pesaka, biciklista i motociklista.

 

Vozac kombija ne sme nikad da uradi ovo sto je ovaj mentol uradio, posto je sam bio u njemu. Na onim njegovim drljavim retrovizorima nije ni video motor, vec samo auto posle kog je mislio da nema nikog, a mrtav ugao mu se izgubio tek kad ga je ovaj udario... Cuo je on da svira, al nije znao ni gde ni sta.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350
Momci, koliko sam saznao dečko nije poginuo. Hajde neka admini premeste temu da ne prizivamo zlo.
 
 
EDIT: Dečko je u veštačkoj komi, generalno je okej i stabilno je. 
Hvala bogu!!!
Mislim da i ovo blesavo vreme utice na sve, sad prvih sincanih dana moze se ocekivati takodje bunilo u vec blesavim glavama.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Potez vozača kombija neću da komentarišem jer nema svrhe, ali reakcija motocikliste je očajna.
Da ne mrsim previše, ali ovo je situacija iz koje se glat izlazi. Ne vidi se na snimku koji je motor u pitanju ali bih po silueti rekao da je nešto modernije u pitanju tako da verujem da su kočnice solidne. Kočenja tamo maltene nema!
Putanja kojom se kreće je sve vreme ista, nema nikakvog manevra, a da ne kažem da je prostora za manevar bilo koliko hoćeš.

 

Edit: Sad gledam, maltene tri sekunde je motor u kadru, a sigurno je motociklista mogao da uoči kombi i ranije. Sasvim dovoljno vremena da se ukoči...

Promenio član Robin Hood

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Moguce da je isao prevelikom brzinom i da je zato ovom brzinom naleteo na kombi.

  Vozac kombija je napravio katastrofalnu stvar ali ne verujem da je bas bez gledanja krenuo u takvu avanturu.

 Moguce da je samo bacio pogled i da je motor u tom trenutku bio predaleko da bi ga video. Ovo ne opravdava vozaca kombija, samo razmisljam o mogucim scenarijima i to gledam kao vozac auta. 

  Ovo bi trebalo ukazivati bas vozacima B i vecih kategorija da shvate da nije dovoljno baciti pogled i ako nema nikog na 50 m da je bezbedno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Meni nije jasno potpuno odsustvo samokritike od strane nas motociklista.

 

Prvo, većina nas pojma nema da vozi niti sagledava realnu situaciju u kojoj se nalazi kada sedne na dva točka.

 

Ako se ne varam samo smo @Robin Hood i ja prokomentarisali reakciju motocikliste, bajkera, kako god hoćete.

 

Šta ima unesrećeni od toga što je kombista kriv? Takvih će uvek biti i uvek će se sranja dešavati. Ne vrti se saobraćaj oko motociklista, čak šta više zabole bilo koga da misli o nama niti ih baš briga. Svaki motociklista mora da nauči da se motor vozi i glavom i da zahteva mnogo veliki rad kako na tehnici upravljanja tako i mentalno da skonta i prepoznaje situacije. 

Ovo je moglo da bude sprečeno, ali nije. Naše je da sagledamo šta je moglo da bude urađeno SA NAŠE strane. Jer treba da dođemo kući kako smo i otišli. Presude, osiguranja, pare od polomljenih kostiju ne vrede ništa.

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

^^^^ "Očajna reakcija ... glat izlaz ... prostora za manevar koliko hoćeš".

 

Bez uvrede, meni tvoj komentar deluje da mrsiš za sve pare. Ne dao Bog nikome ovakvu situaciju pa da mora da testira mentalne i vozačke sposobnosti. Samo preko tastature se glat izlazi iz ove situacije kada voziš brzinom većom nego što okolnosti dozvoljavaju.

 

Na 1:09 kombi pomalja prednji desni kraj na kolovoz. Motorista trubi.

Na 1:08 zauzeo je jednu celu traku, devojke se okreću da vide šta se dešava

Na 1:07,5 pomalja se prednji točak motora u kadru; ovde se vidi jasno a verovatno je i pre toga krenuo refleksno da beži u desno.

Na 1:06,5 kombi je preprečio celu širinu puta

Na 1:06 motocikl je suviše desno i suviše blizu prerpreke za brzinu kojom se kreće da bi mogao bilo šta da učini.

Na 1:04 udarac u kombi.

 

Komentar navodi na zaključak da su slabe vozačke sposobnosti motocikliste uzrok njegovog stradanja; špekulativan zaključak koji i kada bi bio tačan bi bio pogrešan; brzina kretanja motocikla spram okruženja je bila prevelika. Nakon 1:06 ni MM (93) se ne vadi iz ove situacije. Kavezari, posebno u dostavnim vozilima, su potencijalne ubica dvotočkaša - i sa time se mora računati kao sa konstantom. Svaka priča o veštini je ovde marka tvog motocikla na bicikli. ;)

 

Iskreno želim momku da se izvuče iz ovoga i kompletno oporavi a da neki mlađi i manje iskusni na drumu izvuku ispravne zaključke iz ovog incidenta.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ja ne vidim da kombi ima u bilo kom trenutku uključen bilo koji žmigavac, mada za ovo što je uradio ne postoji odgovarajuća signalizacija. Barem da je upalio sva 4 pa da poručuje "nešto ću da majmunišem pa idem, pusti me da prođem" ali nema nikakve naznake da je pokušao da obavesti da menja pravac kretanja.

Ne znam ovo što kaže kolega koliko se vidi u mrtvom uglu na retrovizoru teretnog kombija ali ovaj je imao sreću da preko puta nije bilo pešaka jer bi i njih pogazio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Auh... Ok, polukružno okretanje preko pune i ulazak u suprotnu traku (!!)  bih i progutao sa nekom zatvorskom kaznom, ali da onako diže čoveka koji je tom silom udario u bok kombija i leži nepomično...  pa jbt, obe bih mu ruke odsekao zarđalom britvicom na Terazijama.  Koliko glup neko mora da bude da tako nešto uradi??

Šta je hteo, da ga podigne u fazonu "hajde, nije ti ništa, vodim te u kafanu"?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Vozac kombija je morao da napravi prekrsaj i kad je dolazio. Morao je da predje punu liniju i da se krece levom trakom u suprotnom smeru da bi uopste dosao tu gde je bio. 

 Sabrao bi mu ja kazne za sve prekrsaje i izazivanje udesa sa teskim povredama.

 Ovo je po meni bahatost, mozda iz gluposti ali ipak bahatost.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Koliko god vozac kombija bio kriv, i koliko god momak na motoru zurio, nije stigao tamo gde je krenuo.

  Momci, pamet u glavu!

  Nikakvo znanje, gledanje klipova o bezbednosti, vezbanje na stazi i slicno, nas ne moze dovoljno pripremiti za ovako nesto.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 23.4.2021. at 17:39, Alekre je napisao:

Meni nije jasno potpuno odsustvo samokritike od strane nas motociklista.

 

Prvo, većina nas pojma nema da vozi niti sagledava realnu situaciju u kojoj se nalazi kada sedne na dva točka.

 

Ako se ne varam samo smo @Robin Hood i ja prokomentarisali reakciju motocikliste, bajkera, kako god hoćete.

 

Šta ima unesrećeni od toga što je kombista kriv? Takvih će uvek biti i uvek će se sranja dešavati. Ne vrti se saobraćaj oko motociklista, čak šta više zabole bilo koga da misli o nama niti ih baš briga. Svaki motociklista mora da nauči da se motor vozi i glavom i da zahteva mnogo veliki rad kako na tehnici upravljanja tako i mentalno da skonta i prepoznaje situacije. 

Ovo je moglo da bude sprečeno, ali nije. Naše je da sagledamo šta je moglo da bude urađeno SA NAŠE strane. Jer treba da dođemo kući kako smo i otišli. Presude, osiguranja, pare od polomljenih kostiju ne vrede ništa.

Pa jebote kako tako od zrtve napravis krivca za sekund:jok:.Lako je palamuditi sta je sve mogao da uradi i kako bi mi svi reagovali(i sam smatram da nije bilo prave reakcije isto kao i ti).

Mozda je covek polozio pre mesec dana,mlad,neiskusan,nema kilometara pod dupetom(mada ni to nije nikakva garancija).

Niko se nije naucen rodio i treba da prodje vremena da imas pojma nekog o voznji,a to mozes samo vozanjem i nikako drugacije.

Svrstati njega i ovog idiota u istu grupu krivice je degutantno.

Kretena iz kombija treba zatvoriti na duze vreme.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Znam decaka znam i vozaca kombija,decaka kako cujem drze u vestackoj komi a vozi motore od ranije koliko prelazi da li ima dozvolu ne znam dobar je momak jbg najeba bez veze bice ok valjda

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja