Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Gsx-S750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Kolege, da se pohvalim, danas sam se ponovio novim motorom. Nakon duge potrage i premišljanja izvezao sam Suzuki Gsx-S750 iz Euro Sumar salona. Do sad sam vozio dvocilindraše (v-twin i parallel twin) tako da sam odlučio da pazarim nešto drugačije. Nisam pronašao temu za ovaj model na forumu pa bih taman da je pokrenem.
Evo jedna slika, biće još, tek sam 17 kilometara prešao.
 
00a41f0795c592db0835e29c7db59b0f.jpg
 
 
Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 10
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Neka je sa srećom!

Odličan motor, jedini od japanskih golaća koji je ostao na 750 kuba. Drugar je izvezao svoj iz salona u januaru.

Šteta što ga kolju euro norme pa ga više neće biti u prodaji, bar ne u ovom izdanju.

 

20201218-101556.jpg

Promenio član Milanezi
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Hvala.
I ja sam čuo da će se za evropsko tržište proizvoditi još samo ove godine, ne žele da ga prilagode Euro 5 normi.
Godinama sam meračio ovaj model, sad su mi se kockice poklopile.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 21.4.2021. at 22:19, Stefan Kovačević je napisao:

Kolege, da se pohvalim, danas sam se ponovio novim motorom. Nakon duge potrage i premišljanja izvezao sam Suzuki Gsx-S750 iz Euro Sumar salona. Do sad sam vozio dvocilindraše (v-twin i parallel twin) tako da sam odlučio da pazarim nešto drugačije. Nisam pronašao temu za ovaj model na forumu pa bih taman da je pokrenem.
Evo jedna slika, biće još, tek sam 17 kilometara prešao. emoji23.png
 
00a41f0795c592db0835e29c7db59b0f.jpg
 
 
Sent from my iPhone using Tapatalk

Sa srećom da ga dugo voziš i da te dugo služi!

 

Juče sam video maltene identičnu Suzanu kod Palate pravde, morao da zastanem da slikam, motor izgleda fascinantno u ovoj mat crnoj boji :) Poslao sam mejl Euro Sumaru, pa čekam informacije, ali evo da pitam i ovde: kolika je cena za 21MY model i jel Euro Sumar nudi neku opciju ugradnje aftermarket izduva ili si tu prepušten samom sebi? Uzgred, koliko si visok i da li je motor udoban? Iskreno, motor uživo uopšte ne deluje fizički malo, mada možda grešim :)

 

EDIT: Stigao odgovor na mejl: 8250€ je cena.

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Ja sam visok 183cm i za sad nemam problema. Istina nisam puno prešao u cugu pa ne mogu da tvrdim koliko je udoban na dužim relacijama.

Auspuh možeš da promeniš i to ne utiče na garanciju. Slip on, ceo sistem, kako god. Euro Sumar čini mi se nema opciju da u startu od njih kupuješ aftermarket auspuh. Veruj mi da se i sa fabričkim čuje brutalno.

Što se tiče cene, i pored toga što sam za keš kupovao nisam uspeo da im oborim ni cent. Rekao bih da im prodaja ide baš dobro ove godine (ili ja ne umem da pregovaram).

Nije što je moj ali mat crni je stvarno najlepši!


28095644cd14683cbd1da111d589a28b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXS750z

Sa srecom kupovina. Ja imam predobro iskustvo sa tim modelom. Kupio sam ga novog u sept. 2016. I do sada samo lepe uspomene sam stvarao. 0 problema. Nadam se da ces imati isto iskustvo. Moj je plavo beli, pa se vidimo negde u gradu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650
Sa srecom kupovina. Ja imam predobro iskustvo sa tim modelom. Kupio sam ga novog u sept. 2016. I do sada samo lepe uspomene sam stvarao. 0 problema. Nadam se da ces imati isto iskustvo. Moj je plavo beli, pa se vidimo negde u gradu. 

Hvala!
U ponedeljak kod skupštine jedan plavo beli sa zlatnim vilama je stao pored mene semaforu.
Ja sam baš zadovoljan kupovinom, nemam još 1000 kilometara na satu pa ne prelazim 6k obrtaja, sve po uputstvu za razradu agregata.
Jedva čekam taj prvi servis.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 19.5.2021. at 17:08, Stefan Kovačević je napisao:

Ja sam visok 183cm i za sad nemam problema. Istina nisam puno prešao u cugu pa ne mogu da tvrdim koliko je udoban na dužim relacijama.

Auspuh možeš da promeniš i to ne utiče na garanciju. Slip on, ceo sistem, kako god. Euro Sumar čini mi se nema opciju da u startu od njih kupuješ aftermarket auspuh. Veruj mi da se i sa fabričkim čuje brutalno.

Što se tiče cene, i pored toga što sam za keš kupovao nisam uspeo da im oborim ni cent. Rekao bih da im prodaja ide baš dobro ove godine (ili ja ne umem da pregovaram). emoji23.png

Nije što je moj ali mat crni je stvarno najlepši!


28095644cd14683cbd1da111d589a28b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Možda sam baš tvoj slikao ispred streljačkog kluba Target na uglu Sarajevske i Miloša Pocerca :) Prelep motor i najlepša boja by far!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Na prvih sam 1000 kilometara i mogu reći da mi je motocikl izmamio osmeh na lice svaki put kad sam seo na njega. Nisam prešao koliko sam očekivao da ću preći u ovom periodu, ali šta je tu je, po meni ništa ne treba forsirati i raditi na silu.
Do sad sam vozio prema Suzukijevom uputstvu, isključivo do 5750 obrtaja, bez mnogo izlazaka na autoput, često šaltanje brzina i bez snažnih kočenja i naglih kretanja. Snage se oseti da ima na pretek, iako je izuzetno miran u gorepomenutim obrtajima.
Moram priznati da se baš radujem prvom servisu jer neću više morati pomno da pratim obrtomer, što ume pomalo da zamara. Do 1600 kilometara ne bi trebalo da prelazim 8 i po hiljada obrtaja, tako bar uputstvo kaže. Posle toga nema daljih ograničenja što se razrade agregata tiče.
Potrošnjom sam oduševljen, s obzirom da se radi o 4 cilindra, trenutno piše na despleju okruglo 5 litara na 100 kilometara. U tank staje 16-17 litara čini mi se.
Kilaža se ne oseti skoro uopšte, ni pri manevrima u mestu, a posebno ne kad se krene. Ja sa svojom visinom držim obe noge čvrsto na zemlji.
Eto to su par zapažanja do sad, pred prvi servis, a evo i jedne slike sa poslednje vožnje i obilaska Valjeva i okoline.

f294debe74142249f9e95a9e048a84a8.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Motor fantastično izgleda, pogotovu u ovoj all black varijanti. Da imam sada novca za nov motor, mrtva trka bi bila između njega i Z900.

Da li si zadovoljan zvukom i da li planiraš neki aftermarket izduvni sistem ?

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6303 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nikako ne mogu sa svarim ovaj novi trend, da je suvozačko sedište...prosto rečeno, nepostojeće. Mislim, vozaču bez saputnika to dođe super...ali ovakva jedna sprava sa pristojnim sedištem i barem poluoklopom..za mene idealni turer.

1000rka je nekako previše oštra...ova merka bi bila super, putovalo se i sa golaćem 600.

Kada bi izbacili verziju S-F 750, ozbiljno bih se sračunavao da se počastim novim.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650
Motor fantastično izgleda, pogotovu u ovoj all black varijanti. Da imam sada novca za nov motor, mrtva trka bi bila između njega i Z900.
Da li si zadovoljan zvukom i da li planiraš neki aftermarket izduvni sistem ?

Verovatno najbolji zvuk sa stock auspuhom, tako da u skorije vreme neću menjati sigurno.
Možda nekad iz radoznalosti.
U tom slučaju odlučio bih se recimo za slip on Mivv Double gun. Nije preskup, a dopada mi se kako izgleda.

9f5d4578f0d71980fa9b78a4c3990369.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Za slučaj da još neko pokušava da uklopi tankpad sa fabričkim nalepnicama, u Maxmomentu može da se poruči Puigov tankpad radjen baš za ovaj model. Cena je oko 20ak eura, ja sam danas poručio i čekaću najverovatnije do početka marta da stigne.20220120_195204.jpgs-l640.jpg

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
On 8/18/2021 at 9:43 AM, pronto said:

Kada bi izbacili verziju S-F 750, ozbiljno bih

... voleo da uporedim sa mojom Katanom. Po specifikaciji nema neke velike razlike a samim tim je upitna kupovina novog motora sa svim danasnjim novotarijama koje koliko cujem/vidim uglavnom prave probleme (elektronska pomagala i blokiranje rada motora zbog nekog elektronskog "glitch"-a).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6303 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Uh...

Tako...u razgovoru o tehno temama, naročito vezanim za motocikle, imam običaj da citiram nešto što sam o tome usput čitajući i pokupio.

Otprilike ide "u stara, loša vremena...."

Zašto? Pa prvenstveno zbog kvaliteta vožnje, upravljanja, neretko i kočenja. Nekada je, bukvalno, imperativ bio da se namunji mašina, a ovo "ostalo" kao da je bilo tu...eto da bude sve na broju. Mnogi su motocikli bili u ono doba previše jaki za realne mogućnosti ogibljenja, kočnica, guma...i sl. Često su dobijali i neslavne epitete zbog toga...tipa "widow maker"..i sl.

Naravno da se vozilo tako i tada. Potrebna su bila malo četvrtastija jaja..niko o tome nije ni razmišljao.

U stvari neko ipak jeste. 

Ja takođe nisam preterani ljubitelj elektronike, ali da ne uplivavamo sad u te vode...mehanika, materijali, način izrade, tehnologija uopšte ipak je danas na (malo) višem nivou. Pride, glitchevi se rešavaju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
2 hours ago, Deki Katana said:

... voleo da uporedim sa mojom Katanom. Po specifikaciji nema neke velike razlike a samim tim je upitna kupovina novog motora sa svim danasnjim novotarijama koje koliko cujem/vidim uglavnom prave probleme (elektronska pomagala i blokiranje rada motora zbog nekog elektronskog "glitch"-a).

Nebo i zemlja, činilo bi ti se da si seo na avion koji se izuzetno lako vozi.

 

Tehnologija napreduje i to se itekako oseti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

@pronto svakako da je doslo do tehnoloskih poboljsanja u mnogim aspektima, jedino me interesuje da li su ta poboljsanja srazmerno veca za recimo X5 (predpostavimo da je moj motor 1500evra a novi 7500evra). Ovde je konkretno poredjenje dva vrlo slicna motora po specifikacijam. Slozio bih se za prvu originalnu Katanu (veca je razlika), ali vec drugu generacija skoro sve ima slicno sa danasnjim motorom osim ubrizgavanja i hladjenja vodom (tu se dobilo nekih 10-12ks). Da je noviji za 30% jaci i brzi, da ima isto dobro sediste i oklop, da je laksi, da je odrzavanje jeftinije, da ima Brembo radijalne kocnice, ne bih nista dovodio u pitanje.

A pitanje kvaliteta materijal ce se pokazati nakon 30-40 godina ako danasnji model dobaci bez ozbiljnog obnavljanja.

"widow maker" kao sto i sam znas, ipak noviji koncept, tj. TL 1000, koga su zbog neuskladjenosti izbacili iz proizvodnje a agregat prebacili u SV 1000 ili V-Storma pod nazivom DL. To je vise konstruktorska greska kod konkretnog modela nego sustinska generacijska (konstrukcija 90-tih / konstrukcija 2015-tih).

 

@milomir22 predpostavljam sa profila da vozis isto sto i ja, samo slabiju varijantu. U tvom slucaju verovatno poredjenje sa GSX 650 F bi bilo prikladnije ali u sustini ista paralela. Da li si imao prilike da uporedis/vozis?

 

I da, nisam probao GSX-S pa zato i pitanje.

Da li je subjektivni osecaj voznje za toliko bolji da se plati 5-6 puta vise za skoro istu stvar?

... i da podsetim da potencijali Katane II gen. se ni tada ni sada ne mogu u potpunosti iskoristiti, bar ne na nasim putevima, sto bi rekli previse jaki za realne uslove koriscenja na drumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Деки, Миломир је у праву. Имао сам и ја твоју катану својевремено, а и ону велику још пре те. Ипак је то застарео концепт по свим мерилима.

 

Пошто сам возио те старије моторе и возим ове нове моторе, а скоро купио Каву из 1997 из носталгије, ипак не могу да се пореде ти стари мотори са новим ни у ком сегменту, а пре свега сигурност: кочење и кочење и кочење, а успут и циклистика је много боља и само понашање мотора на путу.

 

На тим старијим моторима кочење је само благо успоравање, а не кочење и када седнем на ту стару Каву, просто се изненадим како сам некад мислио како ти мотори имају солидне кочнице. Да не причам о циклистици и колико је лакше возити новије моторе и имаш осећај да више ”владаш” самим мотором и тиме и осећај сигурности у вожњи и поверење у мотор да ће да уради шта треба да уради је најбитнији фактор.

 

Волим те старе, али ипак су то уз дужно поштовање превазиђени мотори, уз веома ретке изузетке.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Vozim bandit s 600, 2001. godište već sedmu-osmu godinu, sem njega vozio sam brdo novijih i starijih motora. Od ganc novih sam vozio malu multistradu (950), r1250 gs 40 years i stroma 650 2018. a od polovnih još popriličan broj motocikala, izmedju ostalih i bmw gs 1200 lc 2015, bmw k1200r 2005. Od starijih bandit 1200 2002. yamahu r1 2003. kawu 636 2002. hondu cbf 600 2004. hondu ntv revere 650, piaggio x9 180 2002. strom dl 1000 2004. hondu silverwing 400 (nisam siguran za godište) i još nekoliko kojih ne mogu da se trenutno setim.

 

I to ne da sam ih probao krug oko zgrade (te što sam tako probao nisam ni naveo), već smo se menjali na otvorenom putu, terao kroz krivinice, obarao, kočio i slično. Opet, nisam imao herca da ih poteram kao da su moji, jer se ne osećam prijatno u/na tudjem vozilu, a dok sam ja vozač, ali sam imao prilike da koliko-toliko steknem odredjena iskustva.

 

Voleo bih da nije tako, ali svaka godina starosti se oseti u vožnji, kvalitet ogibljenja, kočnice, ciklistika, osećaj težine, isporuka snage, menjač, elastičnost agregata,...

 

Mene je realnost strefila kada sam malu multistradu poterao kroz jedno selo na putu ka Kraljevu i slučajno pogledao na onaj tablet i video da idem oko 150 km/h bez realnog osećaja brzine. Moj motor tu vozim oko 80 km/h. 

 

Čak i ovi "jeftini" motori imaju veliku prednost. Npr mali strom je prava igračka za vožnju, iako nije ni oštar na gasu, ni jak na kočenju, jednostavno je lagan kao pero.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
56 minutes ago, СајберГастарбајтер said:

колико је лакше возити новије моторе и имаш осећај да више ”владаш” самим мотором и тиме и осећај сигурности у вожњи и поверење

Slazem se. Lepo objasnjeno, kao i komentari prehodnih kolega ali da li vredi platiti slican proizvod 5 puta vise?

 

Da li je razlika u voznim svojstvima primerena razlici u ceni koju sam dao kao primer?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
1 minute ago, Deki Katana said:

 

Da li je razlika u voznim svojstvima primerena razlici u ceni koju sam dao kao primer?

 

Za onog ko ima, jeste, za nas što nemamo, nije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja