Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Ok. Hvala. Znaci odprilike voziti pazljivije i ispod limita motora. Nista se nece slomiti ali je naravno habanje svega vece. Jesam li dobro razumeo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

To nazalost znaci da kada i drugo dete ode na faks i supruga postane redovni saputnik,moracu da razmisljam o mororu cija je cista nosivost 300kg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09
7 hours ago, Alekre said:

Ima posledica, kako nema? Vešanje ne radi u optimalnom režimu, veći je stres na kočioni sistem. 

 

Možeš da putuješ, neće ništa da pukne ali će ti sam motocikl postaviti limit u performansama i brže ćeš da se umaraš. 

 

Vozio sam ER5 sa 150 litara prtljaga, ja sa 115kg sa opremom i devojka sa 75kg. Skoro pa pola tone na dva točka. Od Smedereva do Ulcinja i nazad od zadnje gume nije ostalo ništa. 

 

 

 

 

 

5 minutes ago, dl minak said:

Ok. Hvala. Znaci odprilike voziti pazljivije i ispod limita motora. Nista se nece slomiti ali je naravno habanje svega vece. Jesam li dobro razumeo?

Ja dosta vozim na gornjoj granici maksimalnog opetrećenja, saputnica, plus prtljag.

Apsolutno se motor ponaša mnogo drugačije, jednom mi se čak i desilo da kada sam ga podigao na centralni, zadnji točak dodirne zemlju a prednji ostane u vazduhu.

Čitam šta Alekre piše za zadnju gumu, a ja se kod sebe iščuđavam što se javljaju neke neravnine po gumi a šara je odlična...:jok:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Znaci da ako imam konstantno saputnika trebao bih da razmisljam o motoru sa vecom nosivoscu :( .

A ja tako volim malog Stroma. Imao sam onog iz 2008. pa sada ovog novog. Kolko je bolja situacija (veca nosivost) kod Stroma 1000? Ima li nekoga da procita ili slika sa tablice nosivost velikog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 3 sati, dl minak je napisao:

Znaci da ako imam konstantno saputnika trebao bih da razmisljam o motoru sa vecom nosivoscu :( .

A ja tako volim malog Stroma. Imao sam onog iz 2008. pa sada ovog novog. Kolko je bolja situacija (veca nosivost) kod Stroma 1000? Ima li nekoga da procita ili slika sa tablice nosivost velikog?

Nosivost stroma 1000/1050 je ista kao i kod malog, proverio vec jer planiram 1050XT,. resio sam svog 650xt da prodam pa sam isto proveravao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

Drugari, resio da otudjim malog stroma, zelja mi je novi 1050xt. Kupio sam motor 06.2020 kod Atile. Presao 13000km, servisi redovni po knjizici, poslednji servis na 12000( Eurosummar) svecice,filteri,ulje,pregled,stelovanje,itd. Motor ide sa komplet opremom(givi crash bar koferi,tank torba,maglenke,produzetak vizira, zastita hladnjaka, kompresorska sirena). Cena 8k.

IMG_4583 (2).JPG

IMG_4409.JPG

IMG_4410.JPG

IMG_4618.JPG

IMG_4621.JPG

IMG_4625.JPG

IMG_5621.JPG

IMG_4615.JPG

Promenio član Bratislav 1973
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Mali Stromovi su ove godine poskupeli i kod Atile I u Eurosumaru gde XT staje 8100, tako da je po meni ovo super ponuda za onog ko je malog Stroma pikirao

poslato preko one stvari

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Ponuda je vise nego dobra. Proslijedicu vijest kod par drugara sto su spominjali da bi uzeli malog Stroma :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina

Što si se napalio na velikog , dat češ još jednom ovoliko ako očeš da ga središ kao što je ovaj tvoj mali.

Zar misliš, da če bit bolje. U svemu svemu želim ti puno sreče sa novim, a izbor je fenomenalan. Strom jeste strom ili mali ili veliki.

 

Nek ti bude sa srečom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre sat vremena, Nordkapp je napisao:

Što si se napalio na velikog , dat češ još jednom ovoliko ako očeš da ga središ kao što je ovaj tvoj mali.

Zar misliš, da če bit bolje. U svemu svemu želim ti puno sreče sa novim, a izbor je fenomenalan. Strom jeste strom ili mali ili veliki.

 

Nek ti bude sa srečom.

Suvozacica citaj zena je prebrodila strah pa sad retko kad idem sam na duze ture a u planu su Rumunija,Bugarska,Grcka,Italija,Austrija pa ipak lakse ce biti sa hiljadarkom. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650
pre 39 minuta, Bratislav 1973 je napisao:

Suvozacica citaj zena je prebrodila strah pa sad retko kad idem sam na duze ture a u planu su Rumunija,Bugarska,Grcka,Italija,Austrija pa ipak lakse ce biti sa hiljadarkom. :)

Kako vi prolazite sa preopterecenjem. Muci li i vas ovo sto i mene sto se ukupnog tereta tice? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
pre 15 minuta, dl minak je napisao:

Kako vi prolazite sa preopterecenjem. Muci li i vas ovo sto i mene sto se ukupnog tereta tice? 

Ja imam 110 kg a suvozacica 75kg plus tri kofera i mi smo off limit. Trenutno smo u programu mrsavljenja. Tri kofera puna je preko 40kg. Teska misija mrsavljenja, tesko nam se oprostiti od ulozenog :) a i zima je trenutno , ne ide samo salate :) Vozio sam sa preopterecenjem ali kao po jajima je bilo, u glavi sta ako ovo,ono. Nisam bio opusten.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Menjam zenu od 78kg za neku do 50kg. Stvarno sad , koji motori imaju vecu ukupnu nosivost? Ima li negde da se nadaju ti podaci, koji motor kolko nosi? Bas i ja o tome razmisljam. Uvek mi je u glavi da smo u preopterecenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650
pre 17 minuta, Bratislav 1973 je napisao:

Ja imam 110 kg a suvozacica 75kg plus tri kofera i mi smo off limit. Trenutno smo u programu mrsavljenja. Tri kofera puna je preko 40kg. Teska misija mrsavljenja, tesko nam se oprostiti od ulozenog :) a i zima je trenutno , ne ide samo salate :) Vozio sam sa preopterecenjem ali kao po jajima je bilo, u glavi sta ako ovo,ono. Nisam bio opusten.

Ako 1050xt ima istu nosivost, zar ne bi obojica trebali da potrazimo koji motor nosi vise kg. Verujem ja da imas zelju i volju da smrsas, ali ako je kao kod mene situacija na toj zelji i ostane. 

Promenio član dl minak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
pre 6 minuta, dl minak je napisao:

Ako 1050xt ima istu nosivost, zar ne bi obojica trebali da potrazimo koji motor nosi vise kg. Verujem ja da imas zelju i volju da smrsas, ali ako je kao kod mene situacija na toj zelji i ostane. 

Istina da i 1050 XT ima istu nosivost kao i mali strom. Cak i GS nije mnogo bolji, cak mislim da je isto ili nesto malo vise. Lakse mi skinuti par kg nego kupiti GS :) . Mislim da se vecina motora sto se nosivosti tice krece od 160 do 220 kg overveight. Resenje je preci na salate :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina

Volim , kako vas dvoje kontate oko smršavljenja, pa momci ne ide to tek tako preko noči.

Samo si zamislite koliko dugo je trebalo, da ste postigli što jeste 110 kg ili slično.

 

Pa da vam ja saobčim, kako je meni uspelo, nakon dugih pokušaja tamo i onamo, prije nove godine imao sam velikih 112-113 kg. Onda mi je u glavi zvonio alarm, pa još više kad sam probao moto pantalone, kad sam ih u 8 mjesecu u Louisa kupovao baš su mi bile ok, ali tada, jedva a skoro nikako da ih dobijem na guzicu.

Pa si rekao po bog brate Peter šta si uradio, šta se sa tbom zbivalo kad si bio tako lijep momak, si imaš tako ljep stomak...

Pa sam počeo, otišao kod naše nutricističarke u bolnici i sastavila mi je ne kaže dietu odnosno novi način ishrane.

To znači jedeš 5 puta dnevno, određeno veličino, jedeš uvijek u ista doba, nikako ne smiješ jedno propustiti, nema alkohola, nema sladkiša, nema leba... Na prvo loptu sam mislio, da ču poludeti, ali nakon 3 dana več mi se sviđalo, i to zato što ima puno mesa, da se jede i ja to obožavam.

 

Sad sam u mesec dana skinuo 10kg, i još ču, imam plan do 1.5 da idem i dođem na 95kg a tokom godine, da imam 85 do 90kg.

 

Eto tako, a ona žena mi je kazala, da samo polako, da kad ideš ubrzat sa strogim dietama , onda se brzo vrati u još višem izdanju.

Nači sve je u glavi, i sve što trebate jeste promeniti način ishrane. Može tu i tamo pregrešak ali u suštini nema da nema, to je to i tačka, samo tako se dođe do nekog cilja, polako ali sigurno.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

Meni je korona pomogla da od 10.01 do danas izgubim 10 kg, sad vise nema korone pa cu morati da smisljam drugi nacin :) Davne 2007-me sam bio u rezimu i za godinu dana sam skinuo 20 kg :) Sad se mislim kako je sve lakse kad si mlad :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

E brate. Ne zivis ti u Srbiji. Kako bre bez alkohola da ides u kafanu svaki dan sa drugarima. Mrsav ili kafana???? Pa kafana bre.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina

Znam ja dobro kako to ide, kafan pa onako pa ovako, često sam ti ja kod vas na Zlatiboru u Ljubišu kod Ace-bajkarice, pa znam kako je rakija, pa meso, pa rakija, pa jelensko pa rakija...ali to ne može dugo, može da ali onda nemojte patiti zbog kilaže i stomaka.

U zlatiboru tamo na gdje su pradavaonice izvana, odnosno štantovi, ima sa leve strane leskovački dučan, momci nema da nema, ja tamo uvijek moram po 2-3 puta nešto klopnut, ja uživotu bolje nisam jeo, što se tiče naravno brze hrane.

A da ne pričam kad dođem na veče u Ljubiš, tamo tek počnije janjetina izpod sača, janjetina na kolacu što se okreče, pa odojak pa ...

JEBEMTI OVU KORONU, sad bi se terao dole kad bi smeo, majko im mangupsko, što nas zatvare u kaveze.

 

Ali momci sve u svemu, živi se samo jedan put,...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: suzuki v strom 650xt
Menjam zenu od 78kg za neku do 50kg. Stvarno sad , koji motori imaju vecu ukupnu nosivost? Ima li negde da se nadaju ti podaci, koji motor kolko nosi? Bas i ja o tome razmisljam. Uvek mi je u glavi da smo u preopterecenju.
Kud i spomenuste temu nosivosti malo pre pitao zenu koliko ima kila jos je ljuta na mene

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
pre 25 minuta, savavavan je napisao:

Kud i spomenuste temu nosivosti malo pre pitao zenu koliko ima kila jos je ljuta na meneemoji3.png

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Greska, velika greska :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Kud i spomenuste temu nosivosti malo pre pitao zenu koliko ima kila jos je ljuta na mene

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Auuuuuuuuuuuuuuuuu



Tebi nijesu sve fosne uglavu...

Odakle to pitati ženu???????

Bolje da si rekao, ljubavi ja platio 20€ za kraljevsku, tamo na putu... Brzo uradila...

Koji danak neiskustvu.

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-strom650
Pre 4 sati, dl minak je napisao:

Kako vi prolazite sa preopterecenjem. Muci li i vas ovo sto i mene sto se ukupnog tereta tice? 

Sto se tice preopterecenja suvozacica cca 70kg i ja pero laka kategorija od 95kg sa tri kofera i tank torbom smo bez problema obisli NS-Ohrid-Krf-Solun-NS, Dva puta CG, Tasos, Rumunija i to sve sa malim Stromom. Jedino gde se oseca razlika u odnosu kada sam sam je kocenje. Tu moras biti spreman da blagovremeno reagujes. Cak nam se u Grckoj desilo kada sam morao da kocim na poprilicnoj uzbrdici i zatim naglo da krenem sa svimbteretom da je poceo da se podize prednji tocak. Mislim da mali Strom moze da nosi i vise nego motori iz te cenovne klase.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja