Jump to content

Moto Zajednica

aspirinikus

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

• U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1 .... Kawasaki ER 5

To znaci da moze tamo da se svrati u prodavnicu i da se malo razgleda , nije iskljucivo on-line prodaja.

Licno sam vise za kupovinu “vidjeno-kupljeno”

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• U prolazu, 30 postova
  • Motocikl: dl 650

Naravno da moze,ja sam bio na letovanju pa sam iskoristio to.

Pustio mu mail dal moze da se dodje covek odgovorio moze ja sutradan u auto i do njega.

Krenuo sam po stender na kraju sam kupio i skid plate zastitu hladnjaka i voltmetar i merac temperature.

Lik je skroz ok.

• Sviđa mi se 1

• Zainteresovan, 525 postova
  • Motocikl: Dominator 650

Pozdrav

Jos par amaterskih pitanja od mene.

Gledao sam pre neki dan jos jednog malog Stroma 2004. Potrosne stvari manje vise ok ali ono sto mi je zapalo za uvo je da masina na odvajanju kvacila na leru ima primetnu promenu zvuka. 

Zbog nedostatka vremene nisam bio u prilici da ga adekvatno isprobam. 

Koliko bi to mogao biti veliki problem kod Stromica i na sta jos da obratim paznju ako budem isao da ga probam.

• Drug član, 4171 postova
  • Motocikl: TDM

To je korpa kvačila. Zvuk zavisi od konstrukcije iste. Na nekim motorima se čuje korpa iako je sklop u potpunosti ispravan. Strom 1000 je poznat po defektnoj korpi. Kod 650 taj problem nema. Moguće je taj primerak problematičan ili da ima veliku kilometražu gde je kvačilo stiglo za remont. Onda govorimo o kilometraži od 100.000 pa na gore.

• Drug član, 2289 postova

Cuh se sa covekom, lepa prica cini mi se... Kaze kupio varadera, stromica pusta niz vodu, moze za 2600eura.

Deluje mi korektno stanje i cena u odnosu na druge, ne poznajem ni vlasnika niti motor!

64a4cf06326a-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Vstrom, 2006. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 69000 km, Obrenovac. Cena 2.800 € - Motori - Polovni Automobili

• Drug član, 1122 postova
  • Motocikl: V-STROM
Pre 4 sati, N.F.S. je napisao:

Cuh se sa covekom, lepa prica cini mi se... Kaze kupio varadera, stromica pusta niz vodu, moze za 2600eura.

Deluje mi korektno stanje i cena u odnosu na druge, ne poznajem ni vlasnika niti motor!

Suzuki Vstrom, 2006. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 69000 km, Obrenovac. Cena 2.800 € - Motori - Polovni Automobili

Za ovu cenu se svakako isplati pogledati ga. Ako vozi pravo i ne lupa mašina, dobar pazar.

4 hours ago, N.F.S. said:

Posle 3 meseca aktivne potrage, preko 15oo predjenih km i 7 pogledanih primeraka malog Stroma moram zakljuciti da uvek postoji neka prica koja se krije od kupca i da dobro treba otvoriti oci prilikom kupovine. Prodavac naravno uvek preko telefona prica sve najbolje a kad odem onda vidim krivu felnu, namestenu kilometrazu, napukle plastike, istrosene klimave diskove ("guraju jos jednu sezonu sigurno") itd.

A cene naravno svi drze ko svajcarci.

Jedini primerak za kojim stvarno zalim je onaj iz Beograda (2015. sa pravih 10.500 km) po veoma realnoj ceni koji mi je otisao ispred nosa zbog moje glupave neodlucnosti.

• U prolazu, 58 postova
  • Motocikl: V- Strom DL1000 K3

Ne mora da znaci, sve zavisi od slucaja do slucaja. Ja sam kupio svog tako sto je bio jedini koji mi se dopao u oglasu na oko i odem u Suboticu da ga pogledam, privatno lice je. Probao, sve je delovalo ok. Vratim se u Bg,razmislim par dana i odem po njega sa prikolicom jer je bila vejavica (oko nove godine). Znaci nisam ga cak ni dovezao do kuce, nikakve skrivene mane se nisu pojavile. Za zamenu je bio samo lezaj kormana ali sam ja zbog sebe uradio "veliki servis", no to je druga prica. Ako na slici primetis da nesto nije 1/1 uzivo je mnogo gore. Ovaj je bio dobar na slici, ispostavilo se i uzivo. Inace 2003. i 80 000 km.

• Zainteresovan, 567 postova
  • Motocikl: Honda Transalp 600v
10 minutes ago, baneBP said:

Posle 3 meseca aktivne potrage, preko 15oo predjenih km i 7 pogledanih primeraka malog Stroma moram zakljuciti da uvek postoji neka prica koja se krije od kupca i da dobro treba otvoriti oci prilikom kupovine. Prodavac naravno uvek preko telefona prica sve najbolje a kad odem onda vidim krivu felnu, namestenu kilometrazu, napukle plastike, istrosene klimave diskove ("guraju jos jednu sezonu sigurno") itd.

Jedini primerak za kojim stvarno zalim je onaj iz Beograda (2015. sa pravih 10.500 km) po veoma realnoj ceni koji mi je otisao ispred nosa zbog moje glupave neodlucnosti.

Nazalost, potpuno si u pravu, ja sam tako prošao kod svake kupovine a i sada isto. Ovaj primerak od gore deluje kao ok za probati ali iskustvo kaze da se iza ovako niske cene uvek nesto krije, pa nije prodavac sigurno neko ko ne zna da koristi google. Meni prvo upalo u oko sto su retrovizori menjani, to je zbog nečeg nije iz besa posto mi ovi ne izgledaju kao neki ultra hi teck... 

• Svrati ponekad, 472 postova
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

To što je potrošen disk ili su gume na izmaku ne treba uzimati kao negativno motoru prilikom kupovine...Pa ja sam moj kupio sa potrošenim gumama, pokvarenim prekidačem za anlasovanje i servis koji se mora odmah uraditi, ali ono što je bitno da je motor zdrav i prav kao puška!!!

Potrošni delovi su potrošni delovi koji ulaze u cenu ili ne, sve stvar dogovora sa prodavcem..

• Podržavam 1

37 minutes ago, pitans said:

To što je potrošen disk ili su gume na izmaku ne treba uzimati kao negativno motoru prilikom kupovine...

Potrošni delovi su potrošni delovi koji ulaze u cenu ili ne, sve stvar dogovora sa prodavcem..

Da ali lik je terao motor sa full istrosenim diskovima koji su dobili lufta na onim okruglim nosacima i kaze "moze jos jednu sezonu". Pa ako to po njemu moze jos jednu sezonu onda ko zna sta jos nije odrzavao na motoru i naravno da nisam ni hteo da ga upalim i gledam dalje.

• Svrati ponekad, 284 postova
  • Motocikl: Yamaha V star 650
Pre 1 sat, baneBP je napisao:

A kako vidiš ovu nameštenu kilometražu ? 

Sama cinjenica da na srpskom trzistu vec duze vreme nema ni jednog stroma sa vecom kilometrazom od 90k dok se naravno vecina njih prodaje sa 30-60k je poprilicno sumljiva.

Kao i na autu gledam delove koji su najvise u dodiru sa vozacem, sediste,  nogostupe, bravu, tank, plastike i sve to izlizano i istroseno kao da je presao 140k a ne 40k.

• MK Obrenovac, 308 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Tog Strom 2015g sa predjenih 10 000km sam ja kupio:).

Doduse ne za mene nego za mog burazera koji radi kao varioc pa je bio u inostranstvu na baustlu.

I stvarno je motor kao pracka, sve na njemu novo i fabricki.

Bukvalno kad sednes i krenes da ga vozis osetis kako je sve mekano, tacno, novo, utegnuto.

Posedovao sam davno Stroma 1000 i starog Stroma 650.

Ovaj noviji u odnosu na stari mnogo mekse i tise radi, u voznji nema neke razlike, polozaj sedenja takodje slican, sedista na novijem lepse ali tvrdje.

Deluje mi da je stari isao za nijansu bolje ali to je mozda zbog otvorenog izduva na starom a mozda se i varam.

Sve u svemu odlican motor kao paket ali ni u cemu ne briljira.

Sve radi kako treba, umereno da se vozi, redovno odrzava i ima da sluzi ko zna koliko

IMG-e8578ed96c563d1b22ca3defdf68acc4-V.jpg

• Podržavam 1

Retko realan prodavac i realna cena. Cak mi je nudio i da ga probam sto sam naravno odbio jer tad kod sebe nisam imao ni jedan euro u dzepu pa mi bilo glupo. Motor je bukvalno mirisao na novo pogotovo tu oko prednje maske i sata.

Ostali prodavci na koje sam nailazio su prica za sebe. Jedan kolega iz Kovinskog kluba me ispali bukvalno isti dan bez poziva i objasnjenja a ja po dogovoru (na njegovu inicijativu) menjao smenu u firmi i krenuo da vidim motor. U 3pm se cujemo kao sve ok vidimo se uskoro dok od 4pm se vise nije javljao na tel i odgovarao na poruke. Bacim nesto malo love na benzin, pojedem govno i vratim se kuci. 

Sa drugim prodavcem sam se natezao 15 dana oko cene. Dam mu ponudu a lik je kao prihvati ali je u stvari ne prihvati pa me zavlaci vise od 2 nedelje sa raznim izgovorima kako hoce da trguje ali ima obaveza pa ne stize da se javi. Valjda igra na 2 stolice, drzi mene u rezervi a ovamo peca novu musteriju za vece novce. 

Treci lik se pravio neiskusan (a mozda je to stvarno i bio jebem li ga). Njegova cuvena recenica koju je ponavljao vise puta "Motor je mozda dobar a mozda i nije" a kvacilo lupa sve u 16 dok cenu naravno spusta samo za simbolicnih 50 eura.

Eto ja i dalje ne odustajem. Ovih dana bi trebao opet za Beograd da gledam jos 2 komada pa mozda produzim i do Obrenovca da vidim i tog stroma za 2600 eura.

• Zainteresovan, 896 postova
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Nešto nisam optimista ni za taj slučaj. Kad pogledaš, sve je problem, prodati, skupiti novac, kupiti. Ništa ne ide glatko.
Meni je pre 3 godine kad sam kupovao motor isto ispred nosa izmakao primerak koji ni dan danas nisam prežalio. Bio sam besan na sebe što sam bio neodlučan i danima posle gledao slike.
Kasnije sam imao sreću, usled spleta okolnosti, da sam naišao na primerak sa foruma i kupio ga za predloženu cenu koju sam formirao po nekom osećaju. Teško je i proceniti koliko šta zaista vredi. Otišao, platio i dovezao motor.