Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Nazalost moj motor je i dalje u out-u,nalazi se u Balosavi u 3t servisu.Nadam se da ce danas sutra da rese ovu moju agoniju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Najnovija vest je da su svi vitalni delovi elektronike,senzori,prekidaci ispravni.Gagi iz Balosave je moj kompjuter u senzore redom prebacivao na drugi strom i radi.Ostalo je da negde neka glupa zica zeza i sad da traze redom. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 1 sat, dl minak je napisao:

Najnovija vest je da su svi vitalni delovi elektronike,senzori,prekidaci ispravni.Gagi iz Balosave je moj kompjuter u senzore redom prebacivao na drugi strom i radi.Ostalo je da negde neka glupa zica zeza i sad da traze redom. 

 

Lijepe vijesti kolega.... nadam se da ce ti problem biti vrlo brzo rjesen!! drzimo palceve :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000
Pre 5 sati, dl minak je napisao:

Najnovija vest je da su svi vitalni delovi elektronike,senzori,prekidaci ispravni.Gagi iz Balosave je moj kompjuter u senzore redom prebacivao na drugi strom i radi.Ostalo je da negde neka glupa zica zeza i sad da traze redom. 

 

Dobro je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
On 3.4.2019. at 22:16, dl minak je napisao:

Vec 3 god vozim dl650 K8 pa razmisljam da malo podmladim masinu.Razmisljao sam sta drugo da uzmem i shvatio da je bas ovo ono sto mi treba. Udoban ,dosta mesta za dvoje,veci prednji tocak kada se sidje negde sa asfalta,mali potrosac,moze i po gradu....Univerzalan.Sta god da sam drugo gledao morali su neki kompromisi,tako da sada gledam da samo zamenim za model 2012-2016. Ako je neko vozio oba modela molio bih da mi objasni razlike izmedju mog i ovog modela(upravljivost posto je uzi,visina sedista,potrosnja,snaga,na sta obratiti paznju prilikom kupovine).

Hvala unapred.

Nema nekih velikih ni bitnih razlika izmedju ta 2 modela da bi moglo da se kaže da je to drugi motor. Osnovne stvari kao što su ram, kočnice, oslanjanje, agregat su skoro nepromenjeni ili blago doradjeni u odnosu na prvu generaciju.

Oseti se promena kad sedneš sa starog motora sa xxxx kilometara na nov ili skoro nov pa ti je sve nekako lepše i mekše što je i normalno.

Ono što je vredno pomena je abs koji je postao standardan za razliku od prve verzije stroma. Potrošnja je kod mene bila skoro pa ista na oba. Suzuki je kod predstavljanja najavljivao 10% nižu. To su verovatno hteli da poklope smanjenje rezervoara za 2 litra, pa da pokažu kako mu autonomija nije smanjena. Ali opet nekih 400-450 km može da se predje ako ga ne čepiš mnogo. Ako ga miluješ i celih 500 :))

Malo su modernizovali instr.tablu, dodali pokazivac stepena prenosa, termometar, a izbacili analogni kilometar sat. 

Neki detalji su bolje odradjeni, recimo plastične oplate rezervoara. U slučaju nekog pada nema straha od oštećenja rezervoara, to mi se svidja. Kod ovog novog L7-L9 su opet to vratili kao na prvoj verziji, ne znam zašto. Pored toga kod njega su zamrsili sa skidanjem plastika da to nije normalno. Danas smo ugradjivali scottoiler kod drugara na novom i da bi skinuo rezervoar moras da poskidas sve plastike, čak i one sa repa, neverovatno. 

E da, svećice mu dolaze iridjumske, tako da si tu miran podosta. Ja sam moje fabričke menjao na 50 000 km.

Zaključak: Ako si bio zadovoljan sa tvojim K8 sa ovim ćeš biti još mrvicu zadovoljniji.

Mislim da smo se možda prošle godine i upoznali negde kod banje Vrujci, a možda je to bio i neki drugi plavi strom iz Aleksandrovca.

Pozz

 

Evo i novog stroma od drugara 

IMG-33f8b2fbeb70bdb3d06aa44381f9adb9-V.jpg

IMG-190c8767fd027e6cb377aacc84031c61-V.jpg

20190502_181326.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Hvala Milanezi na iscrpnom odgovoru.Da ,to sam bio ja sa suprugom kada smo se sreli kod banje Vrujci ,samo tada nisam znao da si ti Milanezi.Nadam se da ce opet nekada da nas put nanese da se sretnemo i popijemo makar pice zajedno.Veliki pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
Nema nekih velikih ni bitnih razlika izmedju ta 2 modela da bi moglo da se kaže da je to drugi motor.


Ja sam primetio jednu razliku, za mene jako bitnu pa me zanima da li sam u pravu.

Naime, na L9 mi težište motora izgleda nešto niže nego na mojem K9 što pravi značajnu razliku u osećaju težine motora, iako su sličnih masa, upravljanju i samom držanju motora. U stajanju pustim ruke i L9 klatim između nogu kao da je bicikl, a jednako lako se i vozi. Na mojem K9 ovo je nemoguće jer bih ga prevrnuo i ne bih mogao da ga zadržim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
6 hours ago, jboban said:

Ja sam primetio jednu razliku, za mene jako bitnu pa me zanima da li sam u pravu.

U pravu si, novi daje utisak mnogo lakseg motora i ciklistika je bolja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju
pre 4 minuta, bocca_bastard je napisao:

Bas sam skoro pricao sa drugarom da stari deluje kao daleko ozbiljniji motor. Novi kao plasticna igracka

Upravo isti osecaj sam imao kad sam presao sa afrike na stroma k9, nekako mi je u odnosu na afriku bio kao plasticna igracka... al brzo smo stromic i ja pronasli zajednicki jezik :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 8 sati, jboban je napisao:

 


Ja sam primetio jednu razliku, za mene jako bitnu pa me zanima da li sam u pravu.

Naime, na L9 mi težište motora izgleda nešto niže nego na mojem K9 što pravi značajnu razliku u osećaju težine motora, iako su sličnih masa, upravljanju i samom držanju motora. U stajanju pustim ruke i L9 klatim između nogu kao da je bicikl, a jednako lako se i vozi. Na mojem K9 ovo je nemoguće jer bih ga prevrnuo i ne bih mogao da ga zadržim.

 

Razlika u težini prve i zadnje verzije je 7-8 kg sigurno. Ako si imao dodatne nosače i cevi u odnosu na taj novi onda još i više. Ako si imao i recimo pun rezervoar goriva u tvom, a ovaj novi recimo probao sa polupraznim ili praznim tu onda pričamo o dodatnih 30 kg razlike. Sad lupam i karikiram ali ne znam šta si i kako probao, ako me razumeš.

Novi je u tom prednjem delu oko rezervoara i sedišta mršaviji pa je i logicno da se lakše kontroliše u mestu. Kad ih uporediš vizuelno, jasno ti je gde su ti kilogrami nestali.

Napravio sam mnogo kilometara i sa prvim i sa drugim ( 120 000 ) i po meni neke značajne razlike medju njima nema. Svaka generacija je donela neki napredak i nešto novo, PO MENI nista spektakularno jer je to evolucija modela na kojem su osnovne komponente ostale gotovo iste ili tek blago doradjene. 

 

Kako god, v strom 650 je jedan ODLIČAN motor :vstrom: ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Ja se ponovio malko, pa da se pohvalim. Uzeo od kolege nemanje_denke sw motech skidplate i central stand. Nemanja je u Borchi ima ceo dl1000 2004 u delovima ako nekome nesto treba.

edb92dbb72096dbb316ee8f7ad8df815.jpg3b61c5ffcc38136f9ee5127a0a6d1b87.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

default_v_strom.gif.Konacno stigao motor.Negde nekako izgorela neka zica u snopu koji ide ka kompjuteru. ?.Vazno je da sada radi i da napravimo neku kilometrazu za ovo propusteno.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
default_v_strom.gif.Konacno stigao motor.Negde nekako izgorela neka zica u snopu koji ide ka kompjuteru. ?.Vazno je da sada radi i da napravimo neku kilometrazu za ovo propusteno.
Spremaj se ,i u četvrtak polazak na skup V stromova u Puli


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
Pre sat vremena, Krmco je napisao:

Spremaj se ,i u četvrtak polazak na skup V stromova u Puli
emoji16.pngemoji16.png

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 

Slab marketing, niko ništa ne piše ovde na forumu. Kad se kreće, ko ide, kuda idete?

U svakom slučaju, sretan put, suv i dobar asfalt i da se nasmejani kućama vratite:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Ja sam par puta spomenuo.
Mi.krecemo u četvrtak ujutru,spavamo u mostaru i produžavamo ka puli .
Ko je slobodan i može da se organizuje nek nam se pridruži.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW K 1600 GT
Pre 3 sati, djolji je napisao:

Slab marketing, niko ništa ne piše ovde na forumu. Kad se kreće, ko ide, kuda idete?

U svakom slučaju, sretan put, suv i dobar asfalt i da se nasmejani kućama vratite:)

Taj skup organizira vstrom klv .eu forum,ima  članova i iz Srbije.Pre dve godine bio je susret kod Borskog jezera.Prošle godine u Bugarskoj.Bili su susreti i u Makedoniji i Sloveniji.Na tom forumu možete puno saznati stvari o svom motoru-greške i kako popraviti,te naravno se malo i podružiti sa ostalima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

99% da sam prelomio da ce sledeći motor biti mali vstrom.Kako stoji situacija na oglasima, verovatno ce biti nov.Ostalo je da odem i probam,jer se samo plasim da mi nije slab posle vfr-a.

Ako mi odgovara,to je to, uglavnom svi ga hvale kao pouzdanu masinu

E sad ostaje i ono dal uzeti sa alu felnama ili zicanim.Na oko zicane su mi lepse,ali ne znam da li su bolje.Motorom planiram daleka putovanja,uglavnom Istok,pa mi je kao logičnije da ako nedaj boze pukne felna ili se iskrivi, da cu pre naci nekog da je zavari nego nekog ko ce mi ispraviti ili zameniti zice,mada mozda i gresim.I Jos jedno pitanje,da li ovaj sa zicanim ima unutrašnju gumu ili ne.Daj te savet sta mi je ciniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Zicani ima tubeless gumu, burazer ga vozi, presao oko 7-8 000 km sa njim, nema problema sa tockovima za sada.

 

Evo ga na slici, zajedno sa mojim banditom.

 

 

IMG-130380ff07eb7515a765dc62f35cdd44-V.j

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Da li je neko nabavljao gumeni ublaživač udara lanca? imali ideja??? Pitao sam u Markosu nemaju trenutno i cena je oko 60 eura.

Ako se nevaram šifra originalnog dela je 64651-35F10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja