Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer
Taj filter vazduha mi se cini jako zaprljan, trebalo bi ga minimum isprasiti, jos bolje zameniti, ima neki lik na KP prodaje to jeftinije od ostalih.

Da, ne izgleda bas najbolje. Menjam obavezno. Svakako nije bas jednostavno da se skine rezervoar, pa kad je vec skinut da promenimo. Ispod filtera je sve kao novo.
Narucio sam danas, sutra stize. Neki lik iz NS preko kupujem prodajem.



Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Ima li negde da se kupe originalni šrafovi sto drže oklop?
Jedan sam uništio jer nije hteo da se odvije a još jedan neće izdržati još jedno ili dva skidanja. Tražio u gvožđarama ali nema ništa ni slično.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Okreni Atilu 063507108, 024792633 Vector iz Horgoša, ili Gagija 3TRacing, Balosava 0631581475, 0346515475 obojica su ovlašćeni za Suzuki i imaju najpovoljnije delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

E taman i meni treba filter vazduha...preko KP vidim da je 1500 din za razliku od nekih 3.000-3.500 koliko sam do sada plaćao Hiflofiltro...kontam da je sve to isto..

 

Nego, danas izmerih prednje diskove i levi je 4.40mm a desni 3.90mm a minimum je 4.50mm

Znači zrelo za zamenu...

 

Gde najbolje potražiti i jel zna neko okvirne cene??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 12.4.2018. at 21:48, pitans je napisao:

E taman i meni treba filter vazduha...preko KP vidim da je 1500 din za razliku od nekih 3.000-3.500 koliko sam do sada plaćao Hiflofiltro...kontam da je sve to isto...

Pametno i pažljivo... Može da bude ali teško da je to isto. Fillter vazduha je bitan deo o kom vodimo najmanje ili nimalo računa. Uopšte nije sve jedno dal' je dobar ili loš.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

S obzirom da se menja na 18k km ili 3 godine, ne treba štedeti na filteru vazduha. Ja sam stavio Hiflo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Da, ne izgleda bas najbolje. Menjam obavezno. Svakako nije bas jednostavno da se skine rezervoar, pa kad je vec skinut da promenimo. Ispod filtera je sve kao novo.
Narucio sam danas, sutra stize. Neki lik iz NS preko kupujem prodajem.



Sent from my iPad using Tapatalk

Promenio filter i svecice i sve super aliii....
Kad je nivo goriva pao ispod pola na ostroj nizbrdici motor se ugasi. Posle nekako upali ali posle km-dva isto nizbrdo pocne da se gusi i ne prima gas. Kad sam izasao na ravno onda je bilo bilje ali radi nemirno i nema punu snagu. Dodjem kuci rastavim, skinem filter goriva a iz njega
IMG_0218.JPGIMG_0217.JPG
Druga slika je benzin koji mi se prosuo skidajuci filter. Ja bih rekao voda.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

IMG_0220.JPGrdje i vode koliko hoces.
Ocistio sad susimo pa novi benzin i proba


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Liči na riblju čorbu, nije ni čudo što Strom pp putu pliva kap riba pp suvom sa ovolikim djubretom, obavezno dobro da očistis rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

To taj eksterni filter tako bio zaprljan? Koji si koristio, koje oznake? Da li preko zime držiš pun rezervoar goriva? Čudno je da tu ima toliko korozije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Motor je kod mene tek dva meseca, stajao je oko godinu dana, nije vozen, uglavnom napolju. Rdja je iz rezervoara, bilo je i dosta vode, pitak se odakle ta voda, mozda od “krstenog” goriva. Rezervoar izgleda dobro iznutra, sav taj talog sam izbacio, do najmanje kapljice sundjerom itd. Nikad nisam birao pumpe gde sipam gorivo ali od sada hocu sigurno.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer
To taj eksterni filter tako bio zaprljan? Koji si koristio, koje oznake? Da li preko zime držiš pun rezervoar goriva? Čudno je da tu ima toliko korozije.

Filter je neki Bosch, radio je posao, u vodovima iza njega benzin je bio cist i bistar. Ali vodu je propustio


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
Gde treba da merim hod lanca? 

Uvek gledaj Service Manual kako kaže. Motor na bočnu nožicu, na sredini hod 20-30mm od krajnjeg donjeg do krajnjeg gornjeg položaja. Ponoviš u više tačaka (okreneš po malo točak).

Gledao sam par klipova na YT gde popuste šraf samo sa desne strane :neznam:

Gde si to video? Veću glupost nisam skoro čuo, a voleo bih da vidim. Obe strane moraju biti jednako zategnute ako misliš da ti točak ide pravo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer
Sutra proba, u mestu radi bas mirno, videcemo u voznji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Primetio sam nesto pa da pitam iskusne. Naime posle ovog problema sa vodom u rezervoaru, sve ocistim i sredim, spakujem masinu i upalim, bez broblema. Radi motor super (u mestu ) par minuta i onda polako nakon par minuta obrtaju padaju dok ne se ugasi sam od sebe. Dodavnje gasa ne pomaze u tom slucaju ( ne prima ).
Nakon sto se ugasi, vratim kljuc i palim ponovo, bez problema i opet radi neko vreme i ugasi se lagano. Izgleda kao da potrosi taj benzin sto je pumpa napumpala nakon kontakta i gasi se.
Sipao sam samo 5L benzina nakon ciscenja.
Jos nisam probao u voznji pa se pitam sta bi moglo da bude?
Pumpa dobro izbacuje gorivo kad dam kontakt, proverio kad sam praznio rezervoar, ali kad motor radi kao da je druga prica.

Hvala unapred.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Proveri koju kolicinu goriva izbacuje pumpa...za to ti je potrebno minimum 8 litara goriva u rezervoaru.

Ako slucajno ne znas proceduru: treba da otkopcas crevo za gorivo sa brizgaljki I da taj kraj creva stavis u neku posudu koja bi treebalo da ima mernu skalu na sebi (da bi mogao da izmeris kolicinu goriva). Potom dajes kontakt i crvenim dugmetom dajes pumpi komandu da pumpa. Kad zavrsi posle par sekundi,  iskljucis i ponovis sve to jos dva puta.

Potrebna kolicina goriva je 300 do 350 ml. Sve ispod toga znaci manje ili vece zapusenje unutrasnjeg filtera. Do 120-130 ml se vozi nekako ali ispod toga vec se javljaju problemi i potreban je by-pass filtera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Hvala, probacu to svakako.

Inace imam vec ugradjen externi filter.

Probao sam i u voznji, isto se gasio na svakih jedan kilometar. Onda sam dopunio rezervoar ( bilo je oko 5 lit  ) do cepa i posle toga nema problema, sve radi kako treba, nema stucanja, vuce i do najvisih obrtaja linearno i ne gasi se vise. Mozda je bilo premalo goriva. Svakako cu testirati pumpu na nacin kako si me savetovao, pa cu videti kako se ponsa u voznji kad padne nivo goriva. Svakako je problem lociran i videcemo da li i kako ce se resavati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Pozdrav!

Potreban mi je savet i mišljenje u vezi sa Stromom ( litarsko pakovanje naravno). Poslednje sam vozio TDM 900 2003. i rado bih se vratio na isti ali neki bar 2005. godište ali nemam apsolutno ni jedan primerak u koji sam se zaljubio (čak ni u SLO/DE/NL odakle mogu u roku od par dana da kupim i dovezem). Kao alternativa tome, iskočio mi je jedan Strom za koji bih rekao da je u stanju u kojem ja tražim:

https://www.polovniautomobili.com/motori/11988570/suzuki-dl-1000-v-strom

 

Pitanje glasi: da li je neko posedovao ili vozio oba pa da mi ih uporedi i na šta obratiti pažnju kad ga budem gledao (karakteristično za taj model, uopšteno znam :))....? Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ovaj je lepo opran! :)

Elem, vozio sam ovakvog (ista boja cak) Stroma 8 godina, a i TDM 900 cesto probam jer ga imam u okruzenju.

Po meni, malo je stvari na strani Stroma, a vise na strani TDM-a.

Stromovi, narocito K2 i K3, imaju problematicnu korpu i kada strada, a hoce, menja se sa novijom od K4 nadalje ili se reparira. Mapa ubrizgavanja se po malo razlikuje od godista do godista (neka su solidno OK), na mom (K2), skoro da nije moglo da se vozi (mislim na nize obrtaje, do 3500-3700) bez remapiranja i skidanja sekundarnog leptira. Kočnice nisu ni blizu TDM-a, a ne mozes ih lako resiti, pancirna creva i dobre plocice pomazu samo da nije sundjerasti osecaj, ali i dalje ne koci, jedino da se stave druga kljesta. Vesanje takodje inferiorno u odnosu na TDM...kod K2 i K3 se na vilama ne steluje cak ni preload, kasnije samo to, opruga na zadnjem amortizeru zna da popusti sa godinama.

Sve u svemu, dosta muzike za malo para, ali u poredjenju sa TDM-om i nije neka kupovina.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Svaka čast Dare, lepo si objasnio , prednost Stroma ovo godište u odnosu na TDM-a je samo u komforu za dvoje, a ovaj je spreman za prodaju i ja u te uvozne primerke ič ne verujem, pogotovo kad ih ovako vrhunski doteraju, izgledaju čistije nego iz salona sa 0 km kad izadju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-strom DL1000

Pozdrav svima

 

Pre mesec dana sam pazario Stroma dl1000 2004 godište. Zbog visine i težine (2m, 130kg) dvoumio sam se između Varadera i Stroma ali je Strom pobedio. Prešao sam za tri vikenda oko 1500 km, većinom duže relacije i utisci su odlični, motor je upravljiv i udoban za vožnju pogotovo za nas gabaritne.

 

Motor je baš lak i veoma upravljiv u gradu, ali zato bočni vetrovi znaju da prave problem kroz ravnice Vojvodine.

 

Od opreme ima dodatak za vizir, Givi crash bar i kofer. Pošto ga je pre mene vozio košarkaš ima prošireni korman za oko 10 cm što meni savršeno odgovara. Sledeće nedelje ide servis i nove gume. Planiram da postavim crash bar pozadi oko izduva, najverovatnije ću kontaktirati Sebu. Ako neko ima preporuku neka mi javi.

 

5.jpg.9f2d1cc05a1cc733ad8c55d27605ef56.jpg4.thumb.jpg.7b5150f05dd89e0677d33c2a909b9325.jpg3.thumb.jpg.a369f3e92e9c0cfcd53a8f28a2256e3a.jpg1.jpg.705681f1b206fccf1d69ad217c239ec5.jpg

 

2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
19 hours ago, doktor said:

Ovaj je lepo opran! :)

Elem, vozio sam ovakvog (ista boja cak) Stroma 8 godina, a i TDM 900 cesto probam jer ga imam u okruzenju.

Po meni, malo je stvari na strani Stroma, a vise na strani TDM-a.

Stromovi, narocito K2 i K3, imaju problematicnu korpu i kada strada, a hoce, menja se sa novijom od K4 nadalje ili se reparira. Mapa ubrizgavanja se po malo razlikuje od godista do godista (neka su solidno OK), na mom (K2), skoro da nije moglo da se vozi (mislim na nize obrtaje, do 3500-3700) bez remapiranja i skidanja sekundarnog leptira. Kočnice nisu ni blizu TDM-a, a ne mozes ih lako resiti, pancirna creva i dobre plocice pomazu samo da nije sundjerasti osecaj, ali i dalje ne koci, jedino da se stave druga kljesta. Vesanje takodje inferiorno u odnosu na TDM...kod K2 i K3 se na vilama ne steluje cak ni preload, kasnije samo to, opruga na zadnjem amortizeru zna da popusti sa godinama.

Sve u svemu, dosta muzike za malo para, ali u poredjenju sa TDM-om i nije neka kupovina.

 

Hvala na detaljnom odgovoru. Da li se lako rešava remapiranje i sekundarni leptir (mislim pre svega ko bi to mogao da radi ali i na cenu)? A i Yamaha, gde napravi Tako Dobar Motor, pa da ne mogu da mu nađem adekvatnu zamenu. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja