Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Da stvarno je ovo najlespe vreme za voznju...barem meni. Ali evo pocinje lose vreme i kisa tako da sam ja juce odvozio nekih 270km i mislim da je to to za ovu godinu. E sad pocinje cackanje oko motora, dodavanje raznih stvari, izmena...duga je zima a garaza spremna :)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: suzuki v strom DL 650
On 27.9.2008. at 22:05, revolution je napisao:

jel to kreće organizacija SEkte na oziljan način, ko Afrikanci ;D ;D ;D

Mozemo li mi ostali da se javimo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Pozdrav Bando,

evo i mene da se uclanim u ekipu. Pre 10ak dana sam pazario DL650 K9. Provozao se sa devojkom nekih 250ak km i prvi utisci su mi fantasticni, posto sam sa Afrike presao na Stroma prvih 70-80 km sam se prilagodjavao. Afriku sam vozio do 5000 obrtaja najvise 6000, pa sam tako pokusavao i Stroma i onda u preticanju sam slucajno otkrio da je za Stroma najnormalniji rezim rada i u visim obrtajima, od tog momenta Strom i ja smo se skapirali u potpunosti :D 

P.S. SALE_CA mislim da sam te video u Cacku u nedelju vece (oko18h) na motoru, isao si od bolnice ka Trnavi, vozio sam auto iza tebe i cuvao ti ledja ;) 

strom1.jpg

strom2.jpg

strom3.jpg

strom4.jpg

strom5.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

@zoran032 He he taj sam :) isao u firmu da perem motor posle voznje i pakovanja u garazu. Odlican ti je motor da te lepo sluzi, boja mu stoji vrhunski! :takoje: Kad budes imao dokono vrme javi se da se upoznamo, popijemo kafu. Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom
On 10/16/2017 at 7:48 PM, Dejan Nešković said:

Zdravo drugari. Evo, ponovo se sređuju fioke, pa nabasah na zamensku sajlu kvačila sa svim pripadajućim delovima. Nikada montirana.

Da li bi ovako nešto trebalo nekom?

 

 

WP_20170831_08_13_29_Pro.jpg

 

 

Ovim putem bih samo hteo da se zahvalim Dejanu na dobrom gestu: sajla je stigla, čovek nije hteo nadoknadu, platio sam samo poštarinu. Najmanje što mogu da učinim je da mu se javno zahvalim!!!

Sve najbolje i hvala još jednom!!!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Apen 5

Ljudi imam problem, zanima me da li se neko susretao sa slicnom situacijom. Naime, strom (650 2007) je presao 50K km, ove godine presao 13-14k km i sve me super sve sluzi, ali mi se u zadnje vreme pojavio problem pri odvrtanju punog gasa, kada udje u obrtaje (preko 6500-7000 rpm) nastaje prekid i kao motor da se davi, prvo sam mislio da su svecice. Juce stavio nove svecice (bilo im je i vreme za zamenu svakako), probao i problem ostao isti. Onda izadjem na auto put juce, krenem sa laganim dodavanjem gasa (da probam da ga prevarim) i uspem da udjem u visoke obrtaje medjutim kada dodam pun gas momentalno motor naprosto izgubi snagu, dodje do prekida, kao da zabijem kocnicu. Nesto sam citao po stranim sajtovima, mozda je i neki problem sa protokom goriva. Da li neko ima na pameti sta bi moglo biti? :O

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Začepljen filter goriva u rezervoaru. To može biti od prljavštine iz goriva ili od unutrašnje korozije rezervoara koji se vreme stoji nedovoljno pun, npr. preko zime.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Apen 5
pre 7 minuta, jboban je napisao:
pre 20 minuta, Mixa_Gekon je napisao:
Ljudi imam problem, zanima me da li se neko susretao sa slicnom situacijom. Naime, strom (650 2007) je presao 50K km, ove godine presao 13-14k km i sve me super sve sluzi, ali mi se u zadnje vreme pojavio problem pri odvrtanju punog gasa, kada udje u obrtaje (preko 6500-7000 rpm) nastaje prekid i kao motor da se davi, prvo sam mislio da su svecice. Juce stavio nove svecice (bilo im je i vreme za zamenu svakako), probao i problem ostao isti. Onda izadjem na auto put juce, krenem sa laganim dodavanjem gasa (da probam da ga prevarim) i uspem da udjem u visoke obrtaje medjutim kada dodam pun gas momentalno motor naprosto izgubi snagu, dodje do prekida, kao da zabijem kocnicu. Nesto sam citao po stranim sajtovima, mozda je i neki problem sa protokom goriva. Da li neko ima na pameti sta bi moglo biti? :O

Začepljen filter goriva u rezervoaru. To može biti od prljavštine iz goriva ili od unutrašnje korozije rezervoara koji se vreme stoji nedovoljno pun, npr. preko zime.

Hmmm, znaci ponovo rasturanje motora :grr:  Imam "glupo pitanje" vezano za filter, s obzirom da se nalazi u pumpi (koliko zanm) jel se menja-stavlja novi ili samo cisti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Nije to nikakvo rasturanje. Samo rezervoar se skine. Sve su opcije moguće, čišćenje, zamena (skupo) i poslednja, najbolja, stavljanje eksternog (na crevo) pri čemu postojeći treba probušiti (bypass). Potraži i naći ćeš detaljno uputstvo.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Apen 5
pre 9 minuta, jboban je napisao:

Nije to nikakvo rasturanje. Samo rezervoar se skine. Sve su opcije moguće, čišćenje, zamena (skupo) i poslednja, najbolja, stavljanje eksternog (na crevo) pri čemu postojeći treba probušiti (bypass). Potraži i naći ćeš detaljno uputstvo.

 

Ok ok, potrazicu sada... Hvala na savetu :care: javljam kada to uradim da li sam resio problem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Napisi ovde u temi kad resis problem sta je bilo...valja ostati u pisanoj formi! Nego koliko vas koristi fork brace, kakva su vam iskustva? Inace vezano za sediste koje sam pominjao pre par dana sam odlucio da ga radim u Nisu...cuo sam se sa par ljudi koji imaju to sediste i svi su zadovoljni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 7 sati, Mixa_Gekon je napisao:

Hmmm, znaci ponovo rasturanje motora :grr:  Imam "glupo pitanje" vezano za filter, s obzirom da se nalazi u pumpi (koliko zanm) jel se menja-stavlja novi ili samo cisti?

Pre nego što rasturiš motor i rezervoar, uradi test pumpe, da vidiš koliko goriva pumpa daje, možda je sa njom sve ok.

Skineš onu crnu bočnu trouglastu plastiku (levu) i onda možeš da skineš i crevce sa rezervoara. Nadji neku flašicu od pola litra, ubaci crevce u nju. Daš kontakt da pumpa odradi pa vratiš ključ na off i tako ponoviš još 2 puta, znači ukupno 3 puta.

Trebalo bi da u flašici imaš 300-350 ml goriva. Ako izbaci toliko onda ti je u redu, ako imaš manje od toga onda ti je problem u začepljenom filteru u rezervoaru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
Pre 14 sati, gari z750 je napisao:

Treba mi alu skid plate za vstroma 650

Jel moze neko da mi pomogne

hvala

A imaš i ovde, drugi dizajn i cena. http://www.motodrift.com/protection-el/engine-protectors-el/suzuki-v-strom-dl650/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650
On 25.10.2017. at 14:04, zoran032 je napisao:

Pozdrav Bando,

evo i mene da se uclanim u ekipu. Pre 10ak dana sam pazario DL650 K9. Provozao se sa devojkom nekih 250ak km i prvi utisci su mi fantasticni, posto sam sa Afrike presao na Stroma prvih 70-80 km sam se prilagodjavao. Afriku sam vozio do 5000 obrtaja najvise 6000, pa sam tako pokusavao i Stroma i onda u preticanju sam slucajno otkrio da je za Stroma najnormalniji rezim rada i u visim obrtajima, od tog momenta Strom i ja smo se skapirali u potpunosti :D 

P.S. SALE_CA mislim da sam te video u Cacku u nedelju vece (oko18h) na motoru, isao si od bolnice ka Trnavi, vozio sam auto iza tebe i cuvao ti ledja ;) 

strom1.jpg

strom2.jpg

strom3.jpg

strom4.jpg

strom5.jpg

Moj bivsi strom :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Pozdrav društvo, planiram da zamenim moj sadašnji motor,Honda vfr 800.

Po prvi put uzeo bih nešto drugačije. Iskren da budem pre par godina nikad u životu mi nebi palo da vozim bilo šta drugo osim sport tourera, eto vreme se menja 

Trenutno su mi u glavi 3 motora,pa možda neko od vas može da mi pomogne oko odabira 

Suzuki vstrom 650

Suzuki vstrom 1000

Honda varadero 1000

Uzeo bih nešto da budem miran najmanje 5 godine, motor mi je  potreban za bas ozbiljne ture,maksimalno natovaren i u većini slučajeva sa suvozačem

Od stroma interesuju me modeli ne stariji od 2014,Varadero od 2003

Kad bih znao da mali strom može sve to podneti i da mi nece faliti snage,uzeo bih mozda i novog.Neke od sledećih destinacija za šta mi treba Nordkapp, Africa do Mauritanije,Mongolija,Iran..... 

Ove godine sam napravio krug oko Crnog mora sa Hondom bez ijednog jedinog problema, put od 9300km,ali nije ona za sve one terene gde nema puta,gde je makadam i blato.

Sta vi predlažete

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Prvo da ti čestitam na lepim putovanjima što si do sada napravio!!!

 

Ne znam šta da ti kažem ... što se tiče motora ... svi mi bićemo subjektivni ka odredjenom modelu, ne verujem da je neko imao u vlasnistvu sve navedene modele pa da kaze ZA I PROTIV!

 

Ja vozim malog Stroma ... i volim da putujem na duze ture i to sam. Tako mi najviše odgovara i bas mi prija da se odmorim od SVEGA I RESETUJEM!

Ovo leto vozio sam Siciliju, Napulj ... proslo Atina, Mikonos, Santorini itd...

Meni se čini da smo nas dvojica nesto pricali o Maroku pre 2,3 godine.

Ja planiram da uzmem novog malog Stroma ... i kada lepo nabacim sta mi treba od opreme imam da budem miran narednih 5,6 godina. Mislim da je to najbolje resenje za ulozeni novac oko 7600e plus oprema i imas NOVU MAŠINU SPREMNU ZA PUTOVANJE NA KRAJ SVETA!!!

 

Normalno ako vas je dvoje i pod opterecenjem falice vam snage u brdu, preticanju itd...ako ti to nije problem moja preporuka je NOVI STROM 650.

 

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Neću da namećem svoje mišljenje, ali...
7bd213d22f72bf106375df012744470d.jpg

Još kad se nabaci neki ozbiljan auspuh :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja