Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC

Na starom je agregat bio elektronski ogranicen da isporucuje 70ks od mogucih 90ks u 5-oj i 6-oj brzini.

Ovo se lako montira i oslobadja ogranicenja :-) .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC

Kod Joce "profimoto" se moze nabaviti za modele do 2012, ima ih i mislim da kostaju oko 50e.

Ne znam koja je marka tacno u pitanju, ali sutra prolazim tamo pa cu svratiti da ga pitam i za model 2014.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: suzuki V - strom 650 piaggio liberty 125

Drugari sve zaboravim da vas pitam... imam problem lupa ju mi viljuske (kad udarim na rupu ili se penjem na trotoar lupa kao da udara metal o metal). Menjao sam ulje, proveravao centralni lager i dalje lupa. Mislio sam da lupaju mozda plocice jer nema onih limcica ali mislim da nije do toga. Neko mi je reko da vidim lezaj na tocku da li je ok, a i kazu mi da vidim da li je sipno adekvatno ulje i u adekvatnoj kolicini ( ja sam sipao motul ono ulje za vile mislim da je bilo medium i sipao sam po 500mll u vile) sta mislite sta je u pitanju i koje ulje bi trebalo da ide i u kojoj kolicini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Imao je burazer slican problem, vremenom se odvio cetralni sraf na lezaju kormana. Samo smo dotegli jer je lezaj kao nov i teraj... Inace mislio je da su neke caure u viljusci, pa je onako nonsalatno porucio delove iz engleske koje mu sada stoje na polici...

Prvo, probaj da neko sedne na motor i drzi prednju kocnicu, a ti uhvati rukama vile i cimaj napred nazad, ako cujes lupkanje, lezaj 99%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
ja sam sipao motul ono ulje za vile mislim da je bilo medium i sipao sam po 500mll u vile) sta mislite sta je u pitanju i koje ulje bi trebalo da ide i u kojoj kolicini?

Prema specifikaciji u štapove ide po 524 ml za modele do 2007., a za novije 528 ml. Ulje možeš bilo koje namenjeno za to (fork tip), gustine npr. srednje 10W.

Meni se slično dešava, ali izuzetno retko, ako penjem na nešto. Ne mogu da utvrdim šta je jer nigde nisam našao luft.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
Ovo je e-bay link za Stroma do 2012:
Timing Retard Eliminator


Ovo je za velikog. Mislio sam da se nešto može učiniti malom da postane veći.

Vezano za štapove, našao sam tzv. 35mm trik koji treba pokušati pre zamene ulja i semeringa. Radi se o tome da se skine gornja zaštita od prašine, oko štapa zamota jedan krug starog filma za foto-aparat, uđe oko štapa u semering i tako okrene 2-3 kruga. Na ovaj način se očisti prljavština i semering dobije funkciju ponovo. Ovo ne uspeva jedino kod većeg oštećenja, a svakako vredi probati. Danas sam to uradio na jednom štapu koji je pokazao malo ulja pa ću pratiti. Ovako to izgleda:
910e9f168791af0ffc797dae9b5300b2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: suzuki V - strom 650 piaggio liberty 125

Meni se to cuje od kada imam motor i stezali smo centralni sraf i sve zivo sam proverio i ne znam odakle dolazi zvuk ali npr kada se penjem ba trotoar to se bas cuje kao lupanje metala o metal...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7
Meni se to cuje od kada imam motor i stezali smo centralni sraf i sve zivo sam proverio i ne znam odakle dolazi zvuk ali npr kada se penjem ba trotoar to se bas cuje kao lupanje metala o metal...


Ispod tog centralnog srafa imas maticu i kontra maticu, da li si njih dotezao? One nisu za kljuc, nego se dotezu specijalnim kljucem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: suzuki V - strom 650 piaggio liberty 125

E to nisam radio. Ali zar ne bi trebalo da ako je problem sa centralnim srafom i tim lagerima da se oseca luft u volanu (meni se ne oseca nikakv luft samo lupa)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

A možda je najbolje ne igrati se tim stvarima - u pitanju su stvari koje mogu da utiču na bezbednost.

Najverovatnije je sa tvojim motorom sve u redu i tako će biti sve dok negde ne pretegneš nešto.

Je li drži pravac? Je li stabilan u nagibu, nema sklonost da sklopi prednji točak i zabode ti nos u asfalt? Dotegni još malo to u glavi viljuške i dobićeš upravo te simptome.

Pusti nagađanje oko tih stvari i uživaj u vožnji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: suzuki V - strom 650 piaggio liberty 125

Ma ja sam tako preo 15000km. Ali me bas brine to sto lupa bas zbog bezbednosti...motor se ponasa super ne koci volan ne vuce u stranu, pustim ruke u toku vozbje nema da vuce ali me brine svaki put kad ga cujem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7
Ma ja sam tako preo 15000km. Ali me bas brine to sto lupa bas zbog bezbednosti...motor se ponasa super ne koci volan ne vuce u stranu, pustim ruke u toku vozbje nema da vuce ali me brine svaki put kad ga cujem...

Nece prestati samo, to je sigurno. Boris je u pravu, bolje da odes do nekog servisera da ozbiljnije pogleda. Ja sam ti rekao da mozda tako dijagnoziras odakle se zvuk prenosi, ali ako ne znas sta radis, bolje da ne radis nista. Lezaj je smesna investicija, a posle zamene motor je kao iz fabrike. Lakse skrece, nista ne zvecka i sl.
Ja sam pre par godina bio ubedjen da mi lupa nesto napred, gledao, lupkao, a aamo je lanac trebao da se dotegne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: suzuki V - strom 650 piaggio liberty 125

Muka je sto u leskovcu nema majstora... ovi odavde su ga gledali i nemaju pojma. Hteo sam da idem u aleksinac kod nekog ali nikako nisam uspeo sa njim da de pogodimo da ja mogu da odem a da je on tu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Jel si proverio da slucajno nisu diskovi dobili lufta na caurama. Imao takav problem i bilo je do diskova. Drzi prednju kocnicu plago pritisnutu pa vidi da li i tada lupa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: suzuki V - strom 650 piaggio liberty 125

Imaju malo lufta kad ih mrdan ali i kada drzim kocnicu opet lupa (probao sam to jer sam mislio da lupa zbog plocica)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC
Pre 14 sati, recaxne said:

Imaju malo lufta kad ih mrdan ali i kada drzim kocnicu opet lupa (probao sam to jer sam mislio da lupa zbog plocica)...

Vrlo je moguce da prednja kljesta imaju malo lufta (koji je normalan kod njega).

Da bi to proverio potrebno je da neko sedi na motoru i da ga gura napred nazad par santimetara uz stisak kocnice na kraju putanje. Dakle pricamo o proveri na samo par santimetara gde je motor ugasen. 

Posmatrajuci to sa strane mozes da vidis da li kociona klesta imaju veoma mala pomeranja, uz pomenuti dosta jak zvuk.

Mozes to i mozda i sam, meni je svojevremeno poslo za rukom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC
Pre 19 sati, boris babic said:

A možda je najbolje ne igrati se tim stvarima - u pitanju su stvari koje mogu da utiču na bezbednost.

Najverovatnije je sa tvojim motorom sve u redu i tako će biti sve dok negde ne pretegneš nešto.

Je li drži pravac? Je li stabilan u nagibu, nema sklonost da sklopi prednji točak i zabode ti nos u asfalt? Dotegni još malo to u glavi viljuške i dobićeš upravo te simptome.

Pusti nagađanje oko tih stvari i uživaj u vožnji...

SVAKAKO je imperativ ne igrati se ako nisi siguran nego resavati kod majstora kad god nasao mogucnosti itermin.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC
Pre 18 sati, marko4522 said:


Nece prestati samo, to je sigurno. Boris je u pravu, bolje da odes do nekog servisera da ozbiljnije pogleda. Ja sam ti rekao da mozda tako dijagnoziras odakle se zvuk prenosi, ali ako ne znas sta radis, bolje da ne radis nista. Lezaj je smesna investicija, a posle zamene motor je kao iz fabrike. Lakse skrece, nista ne zvecka i sl.
Ja sam pre par godina bio ubedjen da mi lupa nesto napred, gledao, lupkao, a aamo je lanac trebao da se dotegne

Lezaj jeste zaista smesna investicija, a razlika je neverovatna :takoje:.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC

Proverio sam, kod Joce "profimoto" postoji tuning modul sa indikatorom brzine (nema bez indikatora) kosta 100e.

Ne znam koje je marke (zaboravio sam da pitam), ali ti je telefon pa je lako ustanoviti.

 

Pre 22 sati, jboban said:


Ovo je za velikog. Mislio sam da se nešto može učiniti malom da postane veći.

Vozio sam 1000 i za njega znam sigurno, mada mislim da moze i na 650.

Treba pitati, zasto da ne.

 

Inace prodas malog i kupis velikog i...postao je veci :P.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
On 5/12/2017 at 20:00, recaxne said:

Muka je sto u leskovcu nema majstora... ovi odavde su ga gledali i nemaju pojma. Hteo sam da idem u aleksinac kod nekog ali nikako nisam uspeo sa njim da de pogodimo da ja mogu da odem a da je on tu....

Druže, ja sam u dva-tri navrata vozio motor kod Nikole u Suvu Reku. Da li si išao kod njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: suzuki V - strom 650 piaggio liberty 125

Znam se sa nikolom i sa svima ali nema nista krecu od pocetka pa idu prema krajau (od prednjeg prema zadnjem rocku) pa ako pogode pogode...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja