Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Kvalitet goriva i stil voznje.Ja jako pazim moj motor i kazem,ne zavrcem gas kao lud pri preticanju pa cak i menjam brzine pri preticanju.,,,,Rasterecujem ga maksimalno.On nikada nije osetio preko 5000 rpm a tih 5000 rpm je bilo par puta kada je bilo rizicno da menjam brzinu pri preticanju.Morao sam da se izvlacim...Inace vozim 80 km/h na nekih 3500-3800 rpm.Ispod 3500 rpm se gusi tj osecam vibracije koje poticu od bregaste.Tako da sam mu nasao optimum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

  i čudo nevidjeno    posle saveta od DARK-a  o stilu voznje, seo sam sa devojčicom i otisao do Bele crkve  ( sve ukupno 180 kg zive sile i par kg prtlaga )      ukupno 240 km    i potrošio mi je 9.5 l što će reći 3,9 na 100  :D :D :D :D      a vozio sam veći deo puta 100 -tku 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

  i čudo nevidjeno     posle saveta od DARK-a   o stilu voznje, seo sam sa devojčicom i otisao do Bele crkve   ( sve ukupno 180 kg zive sile i par kg prtlaga )       ukupno 240 km    i potrošio mi je 9.5 l što će reći 3,9 na 100  :D :D :D :D      a vozio sam veći deo puta 100 -tku 

Trosio bi ti manje da si isao sam i da si vozio 80 km/h na 3700-3800rpm.I to je to.Meni je maksimalna brzina 100 km/h .Ne volim da jurcam jer imam 2 duse kuci koje me cekaju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

    odlican stil .... doduse drzao sam ga na 4500  jel smo bili teski ali  uz malo treninga cu te stici  :D        eto neka probaju i ostali malo lakse pri samom startu sa semafora i češće šaltanje .....   

imaš pivo  od mene druže

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

    odlican stil .... doduse drzao sam ga na 4500   jel smo bili teski ali  uz malo treninga cu te stici  :D        eto neka probaju i ostali malo lakse pri samom startu sa semafora i češće šaltanje .....   

imaš pivo  od mene druže

:) Ma nisam zasluzio pice.Samo ti savetujem da ne ides preko 4000 rpm.I trosice ti jako malo.To ti je oko 80-90 km/h.Mada, u sustini i da trosi 6 litara to je ok za 650cc.Ja ipak saltujem brzine po vibracijama i zvuku agregata.Kada osetim da  treba da ga rasteretim.

Elem,neznam dal sam negde pomenuo ali stize mi i led stop svetlo za njega(3 x usteda energije) pa cu izbaciti o tome.NAdjoh jedva u Grckoj firmu Motoraid.Oni to prave i niko vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Elem,neznam dal sam negde pomenuo ali stize mi i led stop svetlo za njega(3 x usteda energije) pa cu izbaciti o tome.NAdjoh jedva u Grckoj firmu Motoraid.Oni to prave i niko vise.

 

slikaj kad namontiraš..

i ja sam hteo to da stavim, međutim led svetlo za stroma koje sam ja video ima malo dioda u sebi pa mi se ne dopada kako izgleda..

ima ga i jedan drugar od dr dareta na svom stromu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Za stender ti treba jos jedan da ti pomogne da podignes bajk.Dobri su za zimsko penjanje.Svaka cast na  trudu.Ja sam kupio u Louisu.Stavi na donje drzace neku gumu ako nisi da ne grebes bajk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

zavrsen stender za moju masinu pa da se pohvalim posto smo ga pravili celi dan nismo imali dobre mere al je ipak ispalo dobro na kraju.

 

 

Jel' ti tesko da ispises dimenzije ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

izvinjavam se sto kasnim poslacu vam sutra dimenzije kad se vratim sa posla! inace dize se na V profil na sarafe M8 ima fabricki mesto de se uvrcu tako da nema potrebe da se stavlja gumena zastita. naslikacu bolje slike i uzeti tacne dimenzije da nelupam sad napamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova

Ajde da probam ja da budem koristan "bratiji" dok Danilo ne okachi dimenzije.

 

Ja sam opravio neki shtender za svog stroma i meni je sasvim u redu. Posle chitanja nekoliko tema sa shtenderima i jednog dokonog prepodneva u firmi  ispalo je sledece:

 

E da, preporucena cev je 3/4"

 

Nadam se da ce nekome pomoci.

 

Pozdrav

post-1228-12879045586778_thumb.jpg

post-1228-12879045647557_thumb.jpg

post-1228-12879045648112_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Procitao sam svaki post jer merkam ovaj motoric kao svoj sledeci izbor.

Shvatili smo...1000ka "ima" mana, 650ka nema "te" mane. Ipak je ovo Srbija i za nas tj. nase sveukupno stanje 650 je pravi izbor pa i moj.

Vidim u toku je resavanje problema vetra u torzo i kacigu. Niko nije pisao o zastiti za noge osim jednog lika od 2.0m kome je to bio problem.

Sta kazu ostali koji su 185 +/- koji cm, kao ja. Bilo bi sjajno da tog problema nema cim se ni ne spominje  ;)

 

Pozdrav!

 

P.S.

      Koliko vas izadje redovan servis npr na 1000 pa 6000km itd...? Pa i registracija :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

... znaci sekta dobija prinovu    :D

 

nisam pratio temu baš pomno tako da ne znam šta je bilo sa kolenima, ali ja imam 190 i problema nema.

Registracija je bila oko 15.000 pre poskupljenja, a za servis ću ti napisati za koji dan pošto moram da ga radim.

 

E sad jel ima neko da zna razliku izmedju GIVI i KAPPA  zaštite za motor, nigde ne mogu da nadjem nijedan test a ni neku veću sliku kappinih barova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

  ljudi dajte neki komentar za ovo

 

E sad jel ima neko da zna razliku izmedju GIVI i KAPPA  zaštite za motor, nigde ne mogu da nadjem nijedan test a ni neku veću sliku kappinih barova.

 

dosao sam do nekih para i pazario bih to što pre, dok neodlete na drugu stranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Malmö,Svedska
  • Motocikl: Kawasaki LTD 750, Suzuki Freewind

@ Ferty ja sam 2.00m nemam probleme sa vetrom u kolenima, cak sam pre ovoga vozio Burgmana 400 i na njemu ima odlicnu zastitu.

 

@ Soony Pretostavljam da znas ali, Kappa je cerka firma Givi-a i razlika je sto je jeftinija od Givi-a a kvalitet skoro isti. Meni se ti roll-barovi nisu svideli i stavio sam SW-ove. Vec sam ih i seftelisao kada sam pogresno stao desnom nogom na zemlju i navalio ceo motor dole. Izgrebani su bili samo roll- barovi!!!

 

http://www.bikepics.com/members/zeky/04dl650/

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Zeky hvala na odgovoru.

 

A svetla?? Zadovoljavaju potrebe? Da li su prilicno usmerena (uska) ili se rasipaju?

 

Navikao sam kod naked-a da mi svetla prate okret "volana" :) ima drazi u tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Svetla su mu jaca strana, ima dva fara koja odlicno osvetljavaju, vise nije zajebano voziti u mraku kao kad sam imao YBR  :)

 

Prvi servis sam platio 90e kod Taleta, drugi je isto tako 10e +/-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Svetla su mu jaca strana, ima dva fara koja odlicno osvetljavaju, vise nije zajebano voziti u mraku kao kad sam imao YBR  :)

 

 

Sto bre Dimac? :) Pa mene BAS guraju napred da lepo osvetljavam put kad vozimo nocu u grupi. Pihhh imao si felericnog YBR-a :P

 

I sta ti kazes za potrosnju? Kolega sa zutim stromom mi daje lepe nade (3,5-4-5L). A jos sam mnogo laksi od njega pa ne sumnjam da mogu i bolje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

U tim granicama je, sve zavisi od voznje. Sto se tice YBR-a, jednom mi je otisla sijalica i kad sam je skinuo da je zamenim gledam nekako je cudna, nikad nisam video takvu sijalicu. Odem ja u prodavnicu auto delova i pitam imaju li takvu sijalicu na sta mi momak koji radi postavlja pitanj "jel ti to za traktor treba?". Ma reko "kakav bre traktor, treba mi za motor!". Dade mi sijalicu, uporedimo i ispostavilo se da je ista  :D. Ne kazem da je lose svetlo na YBR samo sto je mnogo usko, nezgodno je nocu po krivinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja