Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja da objavim da sam na moto skupu u Umagu uradio remapiranje ubrizgavanja i sva ona brbljanja u niskim obrtajima su nestala, skoro kao da sam kupio drugi motor. Elasticnije radi u svim brzinama, nema vise voznje na kvacilu sto me je posebno nerviralo. Uzivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ja da objavim da sam na moto skupu u Umagu uradio remapiranje ubrizgavanja i sva ona brbljanja u niskim obrtajima su nestala, skoro kao da sam kupio drugi motor. Elasticnije radi u svim brzinama, nema vise voznje na kvacilu sto me je posebno nerviralo. Uzivanje.

Bravo majstore,tako se to radi.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ja da objavim da sam na moto skupu u Umagu uradio remapiranje ubrizgavanja i sva ona brbljanja u niskim obrtajima su nestala, skoro kao da sam kupio drugi motor. Elasticnije radi u svim brzinama, nema vise voznje na kvacilu sto me je posebno nerviralo. Uzivanje.

 

Video sam da pises o tome u svom putopisu.

 

Gde bi to moglo kod Nas da se uradi? Ne znam da li je poboljsanje samo na 1000-ki ali i ja primecujem na dl650 mrmljanje na niskim obrtajima, a za voznju na kvacilu su mi objasnili da tako mora;))).

 

Predlog?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja da objavim da sam na moto skupu u Umagu uradio remapiranje ubrizgavanja i sva ona brbljanja u niskim obrtajima su nestala, skoro kao da sam kupio drugi motor. Elasticnije radi u svim brzinama, nema vise voznje na kvacilu sto me je posebno nerviralo. Uzivanje.

 

Video sam da pises o tome u svom putopisu.

 

Gde bi to moglo kod Nas da se uradi? Ne znam da li je poboljsanje samo na 1000-ki ali i ja primecujem na dl650 mrmljanje na niskim obrtajima, a za voznju na kvacilu su mi objasnili da tako mora;))).

 

Predlog?

 

 

 

To je karakteristicno samo za DL 1000. Inace ja ne znam da negde kod nas to moze da se uradi. Procesljaj malo hrvatski v-strom forum oko DL 650 posto se nisam preterano interesovao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Video sam da pises o tome u svom putopisu.

 

Gde bi to moglo kod Nas da se uradi? Ne znam da li je poboljsanje samo na 1000-ki ali i ja primecujem na dl650 mrmljanje na niskim obrtajima, a za voznju na kvacilu su mi objasnili da tako mora;))).

 

Predlog?

 

na žalost kod nas to ne može nigde da se uradi jel nije zabeleženo da iko poseduje magičnu yoshi-box napravu za podešavanje mape ubrizgavanja kod suzuki motora u srbiji ::) a toliko nazovi ovlašćenih servisera, da ne spominjem trkačke timove kojima je yoshi praktično neophodan..

dl 650 nema taj problem koji se rešava remapiranjem ubrizgavanja, već samo dl 1000, tako da nema potrebe da to radiš.

to ti je kosmička pravda i ravnoteža: 2 auspuha - 1 problem, 1 auspuh - 0 problema.. ;D ;D

dl 650, kažu, radi savršeno, tako da samo daj gas i vozi.. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

 

dl 650, kažu, radi savršeno, tako da samo daj gas i vozi.. ;D

 

Pa, tako se i ponasam ;).

 

Meni se cini, verovatno posle Beverly-ja koji je imao em automatik, em nerealno elastican motor, da na niskim obrtajima motor nekako brbolji;)), ali ako tako treba - ok onda...

 

U stvari, vec sam se na sve i navikao (ipak je za manje od 2 meseca bilo relativno intenzivnih 4k+ km), pa mi vise nista i ne smeta.

 

A sto se broja auspuha tice - mojoj dragoj i ovaj jedan je mnogo;)) (kad sedne da se vozi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Malmö,Svedska
  • Motocikl: Kawasaki LTD 750, Suzuki Freewind

Evo i mene u "sekti" od danas.

Prodao Burgmana 400 i od pre dva sata sam u svoju garazu parkirao svoj novi motor, DL 650, K4, 20000km.

 

Od sabajle krecem u servisiranje, menjanje ulja, menjanje top case-a, ciscenje lanca, podizanje vetrobrana, montiranje MRA...

 

Evo slike od danas (snimi taj osmeh). Cim zavrsim budzenje, postavljam i to.

 

 

Pozdrav iz Nisa,

 

Zeky

 

Jo0vF_29062009001o.jpg

 

A7np3_29062009002.jpg

 

mvkgU_29062009003.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Evo i mene u "sekti" od danas.

Prodao Burgmana 400 i od pre dva sata sam u svoju garazu parkirao svoj novi motor, DL 650, K4, 20000km.

 

Od sabajle krecem u servisiranje, menjanje ulja, menjanje top case-a, ciscenje lanca, podizanje vetrobrana, montiranje MRA...

 

Evo slike od danas (snimi taj osmeh). Cim zavrsim budzenje, postavljam i to.

 

 

Pozdrav iz Nisa,

 

Zeky

 

 

Cestitam!Lanac zategni.Gradaciju ulja valjda znas.Bazu..hmm...ja sam jos u nekoj fazi testiranja tj. full syntetic ili .............. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Malmö,Svedska
  • Motocikl: Kawasaki LTD 750, Suzuki Freewind

@ DARK

 

Hvala za cestitke!!!

Gradacija mi je jasna. Baza? Ja sam za full synth. Ipak novija je to koncepcija masine.

 

Bicu slobodan da u ovoj temi postavljam pitanjca, ako ih bude.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

@ DARK

 

Hvala za cestitke!!!

Gradacija mi je jasna. Baza? Ja sam za full synth. Ipak novija je to koncepcija masine.

 

Bicu slobodan da u ovoj temi postavljam pitanjca, ako ih bude.

 

Pozdrav

Nije noviji koncept masine.Novo je samo elektronsko ubrizgavanje. :) Preko 150km/h trosi sintetiku.Kod mene ne jer je jos u razradi ali kod drugih DA.Probacemo sa polusintetikom.... 8) Crash bar(preporuka je GIVI) ti preporucujem.Tezak je dosta.Neki skid plate ce ti zastiti podnozje motora(posebno filter ulja).Stitnici za ruke su pozeljni(provereno) jer na 10C ti ne pomazu kozne rukavice.Izbegavaj zadnju kocnicu koliko god mozes jer je posebno lagan u zadnjem delu(aluminijumski ram i teziste agregata na prednjem delu) pa se momentalno zanosi pri malo jacem kocenju zadnjom kocnicom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

@ DARK

 

Hvala za cestitke!!!

Gradacija mi je jasna. Baza? Ja sam za full synth. Ipak novija je to koncepcija masine.

 

Bicu slobodan da u ovoj temi postavljam pitanjca, ako ih bude.

 

Pozdrav

Nije noviji koncept masine.Novo je samo elektronsko ubrizgavanje. :) Preko 150km/h trosi sintetiku.Kod mene ne jer je jos u razradi ali kod drugih DA.Probacemo sa polusintetikom.... 8) Crash bar(preporuka he GIVI) ti preporucujem.Tezak je dosta.

 

Slazem se... Ja sam na preporuku majstor Joce na prvom servisu stavio polu sintetiku i mogu reci da sam zadovoljan potrosnjom. Na trenutnih 4400km motor skoro ne trosi ulje. Na predstojecem servisu definitivno ostajem kod polu sintetike...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Da.Agregat je oproban i na ranijim modelima Suzuki-ja.Tako da je iza njega kvalitetno vreme ;). Serviseri Suziki masina su podeljeni.Neki preporucuju punu sintetiku, cak gradacije 15w-50 a neki polusintetiku.Kod menjaca pise da i puna sintetika radi perfektno kod "mokrih" kvacila mada neki i dalje furaju pricu da je mineralno bolje za menjac. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

kod mene je motul 300V 100% sintetika presao sam 8000km i nemam za sada jos nikakvih problema mada koliko sam upoznat sa modelima k7 i k8 javlja se potrosnja i do 0.2l na 1000km. ljudi su uglavnom zamenom proizvodjaca uspevali da smanje potrosnju.  po nekim statistikama potrosnja se smanjivala posle nekih 10000 predjenih km. madjari su na zaljenje kupaca odgovorili da je tolerancija i do o.3l na 1000km za NOVE motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja