Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

zalosno sam primetio da mi nije uspelo prvo stavljanje slike u post ??? ??? ???, ne zamerite

 

Dragi drugare i koleza, samo opusteno i natenane  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Ja sam od Strom-a dobio više nego što sam očekivao. Menjač mi se u početku činio neobičnim, ne osetim svaki put klik, ali sam primetio da pri najmanjem otpuštanju kvačila dovodi menjač u ispravan položaj.Treba naštelovati polugu menjača prema sebi i svojim navikama. Vizir može biti problem za višlje bajkere, ali samo pri brzinama većim od 140km/h. Sve ostalo je pravo uživanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

... jel ima neko ideju kako da skinem one iritantne nalepnice sa plastika  ( upozorenja) ....    i kad ce slike tog razbusenog vizira  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

.... sad sam citao putopis sci-a i pored uzdaha ceznje pade mi napamet kako bih resio par stvari kada bi krenuo sa stromom na takvo putovanje od 8000km. Prvo namece mi se redovan servis koji bi mogao usput da odradim sam ali onda gubim garanciju ili da gadjam negde u turskoj da odradim u oficijalnom servisu ali pitanje dali bi se onda opet vazila garancija. Drugo sta bih radio sa njim ako bi se desio neki ozbiljniji kvar i da li se nekome i desio jel sem zamena guma nisam strucan da cackam oko ecu jedinice, a opet sve je vezajno za nju i koliko bi turci uopste znali nešto oko toga a kamoli u Siriji. Cini mi se da je lakse putovati sa nekim motorima koji manje zavise od elektronike, ili ja preterujem.

 

Druze, sedi i vozi, ne mozgaj mnogo, 8000km je ko da si krenuo na vikend voznju za takav motor.

Nemoj da se plasite elektronike na novim motorima, pa to je kao da pricate da nebiste nikada isli sa hondom civic iz 91. godine ( u to vreme) jer ima elektroniku!!!!???? elektronika na novim motorima je jako jednostavna i sastoji se samo od jednog komjutera koji obradjuje informacije i par senzora koji se ne kvare, jer nema razloga da se kvare. Zato ljudi manje price i pun gas, ne nalazite opravdanje zasto ne putujete.

Ja sam sa stromom koji je imao 20 000km otisao na put od 20 000km gde servisa nema ni u blizini od par hiljada km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica
  • Motocikl: Suzuki DL VStrom 650 K7

... jel ima neko ideju kako da skinem one iritantne nalepnice sa plastika  ( upozorenja) ....    i kad ce slike tog razbusenog vizira  :)

 

Evo ih slike vizira jedan pored drugog a i Stroma.

Napominjem da je Dragan rupe izbusio verovatno busilicom naknadno. Ako se malo bolje pogleda to bas i nije idealno - mozda bi neko mogao taj posao da napravi bolje jer izgleda da kada se busi busilicom da se zalome parcici plastike pa to onda ne izgleda bas idealno.

Procenite sami izgled ali sto se funkcionalnosti tice ja stvarno nemam zamerke.

Izvinjavam se zbog kasnjenja, cekao sam malo lepse vreme za slikanje   :)

post-725-12879022625448_thumb.jpg

post-725-12879022626287_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Stroma 650 K6....29000km....

 

IMG_1944.jpg

 

Dobar je Stroma, ali....na 650 fabricki auspuh nakazno ruzan i ''stasom i glasom''. Menjati pod -obavezno.

 

Iljadarka ima kocnice koje sa sigurnoscu od 90% vode u ''vecna lovista''.

 

Serijski vizir na oba modela nije ni za komentar, tako da toplo preporucujem MRA i nema glava da vas boli (bez obzira koliko ste visoki).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Vidi ga Smajser ziv??!!!

 

nego.. pili juče piće na ušću.. ;D

sa sve đurom..

 

Opaaaa, meni sa ta ekipa ne javlja ni telefon a kamoli da zove na pice, davno su bila ta vremena kada su Daneta i mene zvali da se druzimo. Zalosna je istina ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Vidi ga Smajser ziv??!!!

 

nego.. pili juče piće na ušću.. ;D

sa sve đurom..

 

Opaaaa, meni sa ta ekipa ne javlja ni telefon a kamoli da zove na pice, davno su bila ta vremena kada su Daneta i mene zvali da se druzimo. Zalosna je istina ;)

 

znaš kako kažu..

daj vlast čoveku pa da vidiš kakav je stvarno.. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Vidi ga Smajser ziv??!!!

 

nego.. pili juče piće na ušću.. ;D

sa sve đurom..

 

Opaaaa, meni sa ta ekipa ne javlja ni telefon a kamoli da zove na pice, davno su bila ta vremena kada su Daneta i mene zvali da se druzimo. Zalosna je istina ;)

 

znaš kako kažu..

daj vlast čoveku pa da vidiš kakav je stvarno.. ;D ;D ;D

 

Ziv sam bre, nego preko zime padam u ''hibernaciju''  ;D ko medved Brundo  ;D Kakva bre vlas'....to ste me pomesali sa nasim drugarom sto ima propeler na makini. Sad na Stromere gleda kao na ove sto voze ''Prljavu Suzanu'' i skupljaju kartone  ;)8) ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Taj sa propelerom viđen pre neko vreme nešto na gradilištu Univerzijade, u nekom bež kaputu, skockan....a bez kacige, jakne, protektora....sramota ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Taj sa propelerom viđen pre neko vreme nešto na gradilištu Univerzijade, u nekom bež kaputu, skockan....a bez kacige, jakne, protektora....sramota ;D

 

Ijaoooo......buahahaahahahahahah.....e Arakis, ulepsa mi dan  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...čak ga i televizija prikazala ;D...a ja odmah povikah "Ženo, eno ga propelerac na televiziji, kaki je lep k'o Sofija Loren..." ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

ljudi u fazi sam rešavanja problema sa vizirom, dvoumim se izmedju givijevog i mra sa onim krilcetom. Pa ako bi neko ko poseduje ove vizire nešto napisao o njima bio bih zahvalan .

p.s. visok sam 190

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

ljudi u fazi sam rešavanja problema sa vizirom, dvoumim se izmedju givijevog i mra sa onim krilcetom. Pa ako bi neko ko poseduje ove vizire nešto napisao o njima bio bih zahvalan .

p.s. visok sam 190

 

Evo ti savet mog prijatelja Bruma sa V Strom foruma-Hrvatska :

 

Moje iskustvo ( visok sam 191 cm) s vožnjom iz vožnje s oba tipa vizira je slijedeće:

 

 

Standardni vjetrobran

 

- izgled Ok

- zaštita na manjim brzinama - osrednja

- zaštita na većim brzinama - loša za područje nadlaktica, ramena i glave

 

 

Givi vjetrobran

 

- izgled - Ako si visok vozač, onda ti i nije baš toliko jako nelijep

- zaštita na manjim brzina - odlična, čak ljeti po gradu mogu voziti s otvorenim vizirom jer nema direktne struje zraka po očima

- zaštita na većim brzinama - za takav tip vizira (bez podešavanja kuta nagiba), skoro pa savršena, ukljanja potpuno struju zraka s gornjeg dijela tijela

- gornji dio jakne mi je potpuno čist, što me čini jako zadovoljnim

- cijenom vrlo povoljan

- uvjet montaže, samo najdonji položaj. U srednjem ili višem položaju javljaju se jake turbolencije u stražnji dio kacige

 

 

MRA vjetrobran

 

- izgled savršen, pogotovo zasjenjena verzija

- zaštita na manjim brzinama - kao i originalni

- zaštita na višim brzinama - struja zraka je i dalje snažno prisutna, ali ju smiruje i nema nikakvih turbolencija

- visoka cijena

 

Još nisam pokušao voziti motor s prilagodljivim nosačem vjetrobrana. Smatram da bi to znatno pomoglo povečanju vjetrobranske zaštite. Pomak vjetrobrana po visini nije dostatan, potrebno je i kut promijeniti.

 

Napominjem da razlika u visini vozača od samo nekoliko cm, tip kacige koju nosi, i subjektivni osjećaj svakod od nas uvelike utječe na odabir razine vjetrobranske zaštite na motoru. Da je tome tako svjedoči i mogućnost nabavke niskog, sportskog vjetrobrana, koji najmanje utječe na povećanje aerodinamičkih otpora u vožnji i bitno smanjuje čeonu projekciju vozila, ali sukladno toma ima najmanju razinu zaštite od vjetra.

 

 

Da skratim priču:

- prešao sam s Givijem cca 22.000 km u 10 mjeseci i volio bih na slijedećem motoru probati MRA nekoliko mjeseci, pa ako zaključim da mi je s Givijem ipak bilo ugodnije, prodati MRA

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

...

našao sam nešto sa podesivim "parametrima"  http://www.madstad.com/     firma je usa  i čini mi se kao odlično rešenje i pri tom je i jeftinije od svih ponudjenih.a evo i linka sa tim mehanizmom kao zasebnim delom  http://www.amotostuff.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=AWM-04&Category_Code=dl650_body_wind....     

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Vozio sam svasta.Probao sam na kraju i dl 1000 i dl 650. Moram priznati da dl 1000 ne bih nikada kupio.Previse je skup za ono sto nudi u odnosu na dl 650.Meni od motora treba ekonomcina,udobna i sigurna voznja.Od dl1000 dobijam samo udobnost.Kad je sigurnost u pitanju moram reci da totalno ima lose pogodjene kocnice u odnosu na tezinu motora.Bilo je proklizavanja i svega...da ne pricam.Ne samo kod mene....A kada sam vozio dl1000 prvog dana,podigao me je na zadnji pri naglom gasu i preticanja jednog auta u gradskoj voznji.Ma ne treba to meni.Trosi duplo vise od dl650.Sa 90km/h sam dosao mojim dl650 do kuce a iz salona.Nov a trosio mi je 3.3 l/100 km.Neverovatno za nerazradjen bajk.

Udoban.Dovoljno dobro kochi.Dosta jeftiniji.Moje brzine se krecu do 130km/h.A prosecno vozim oko 90km/h na otovrenom.Jer danas je sve ravno samoubistvu kod vecih brzina na nasim putevima.Za mene idealan bajk za taj novac.A tezak sam 110kg i visok 191cm.

PS.na netu sam nasao podatke da se dl1000 dosta prodaje kao polovan a dl650 skoro niko neprodaje.Tako da sam nakon duzeg citanja raznih foruma i debata sirom sveta, zakljucio da je dl650 dovoljno i bolje pogodjen bajk od dl1000.Nemoj samo da proradi sujeta ovim napaljenima na 1000 cc. :D Ovo je moj stav na osnovu mog iskustva i iskustva jos dosta ljudi.Tako da ljudima koji traze od motora one 3 stavke,koje sam gore naveo,bolje da razmisljaju o dl650.

post-3824-12879025223631_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo da kazem i ja neku o ovome, a imam prava na to jer sam jedini do sada u svetu prosao predele na kojima dl1000 nije do sada testiran i sa sigurnuscu mogu da garantujem za to sto pisem.....

Kao prvo da li je dobar motor dl1000 ili dl650?????

-za pare za koje se kupuje i namenu za koju je namenjen su  dobri, ali ne i savrseni, daleko od toga...

Sta zameramo na dl1000?

-samo kocnice koje je nemoguce popraviti i vesanje koje je premeko za taj tip motora i ostriju voznju!!!

Za sta je dobar dl1000 i koja je prednost u odnosu na dl650?

- prednost je u snazi, odnosno dl1000 je idealan za putovanje po Evropi i Alpima, narocito ako dvoje putuju sa njim. Tada se ne jure performanse nego konfor i snaga, koju 650 nema. Ako putujes sam, onda je 650 izbalansiraniji motor, ima snage koliko i kocnica... Kada idete dvoje necete ici do maksmuma pa je dl1000 mnogo korisniji... na off roadu su oba podjednako retardirana , ne upotrebljivii su, i sa zujalicom mozes da predjes pustinju ali da se napatis...

 

Da li su to dobri motori?

-odicni za grad i asfaltna putovanja, ne treba silaziti na off road sa njima... za makadamske puteve su ok, prevezes se bez problema ali ne mozes da divljas

 

Da li bi ih kupio opet posle 40 000km?

-nikada, takav tip motora me zanima vise, pre bih vozio Versusa ili novog transalpa.. neki ulicni motor, ovo je ni tamo ni ovamo

 

Da li me je ikada ostavio na putu?

-nikada, agregat je za svaku pohvalu ali taj motor nema dusi i ne mami osmeh na licu  dok ga vozis, mozes uvek sa njim na  kraj sveta

 

Sta treba odraditi na ovom motoru:

-kocnice ne dirati, nikada nista necete dobiti jer su disk i klesta premali za dl10000 a svaka investicija je preskupa

-proveriti usise jer ispadaju sa indzeksna

-proveriti sve srafova jer se od vibracija odvijaju sa vremenom

-premapirati dl1000 jer ne radi do 4000rpm normalno

-obratiti paznju na postavljanje fltera pri ciscenji i postavljanju novog, ne zaboraviti gumu

 

Generalni utisak?

- ok prevoz, mozes sa njim svuda ali uzivanje u voznji je nikakvo... perfektna kupovina... obisao sam pola sveta sa njim, nikada me nije ostavio na putu, ali i sada kada prodjem pored njega se ne okrenem da ga pogledam, nemam emocija....nekako je ipak ostao prevoz za mene a ne motor i  ako nemam ni jedan razlog da mislim tako...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Sve sto si napisao je,naravno,tacno.NIsam osetio to na 4000 rpm.Vibracije? Manja snaga? Za usise nisam znao.

Sto se tice off road-a ,sasvim je jasno kada se pogleda da je on Tourer enduro a nikako Enduro.U Sushtini,chak mozda i samo Tourer.Meni je idealan jer vozim sam,trazim ekonomicnost i udobnost.Naravno,trazim i pouzdan motor.Mislim da je dl650 bas takav.Pa ko nema toliko vatre u srcu (verovatno srednjovecni ljudi kao ja) moze dugo da uziva na ovom bajku.

Ps.vatra u srcu je polako gasena jer su na mene naletali biciklisti,motori i automobili pa sam preziveo padove zahvaljujuci malim brzinama.Da sam isao brze,verovatno ovo sada ne bih kucao.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

...prvo da napomenem da sam pre njega( dl 650 ) imao samo hondu crusera cm 400 i neku babetu...

e  sad napravi ste motor za penzionere od njega. Mene zadovoljava potpuno a imam 21 god i  tek sam sa stromom upoznao čari "dužih" putovanja.

Prvo što se tiče udobnosti moram da kažem da mi jako prija položaj u kome sedim i ni posle 400 km ( to mi je za sad najduža tura u jednom mahu sa njim ) nisam osetio znake umora kao ni suvozač koji nije baš kost i koža.

Drugo motor ima odlično rasporedjenu snagu u niskim područijima obrtaja tako da sam po blatu kretao bez besomučnog ukopavanja i oranja podloge, jedino što mi zasmeta a to je  sporo ubrzavanje od 140 pa do 180 što ume da zasmeta na auto putu prilikom obilaženja ali opet kad se pogleda on po meni i nije za vožnje preko 150. Što se tiče gradske vožnje nisam primetio nikakve nedostatke. 

 

Glavna mana mu je po meni nedostatak dobre zaštite od vetra i to me jako živcira ali čim budem skupio neke parice i to ću srediti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja