Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
mada sumnjam na pumpu goriva

Filter goriva u rezervoaru. Napravi onaj test kojim meriš količinu goriva za 3 davanja kontakta. Ako to bude, možeš da čistiš taj filter, ali u glavnom se radi bypass, taj se izbuši i doda eksterni, na crevo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Filter goriva u rezervoaru. Napravi onaj test kojim meriš količinu goriva za 3 davanja kontakta. Ako to bude, možeš da čistiš taj filter, ali u glavnom se radi bypass, taj se izbuši i doda eksterni, na crevo.

Zamenio ga skoro..mada nije me mrzelo danas da skinem rezervar i pumpu goriva pregledam, očistim kojekakvu rdju i prljavštinu na filteru goriva, pa sad videću sutra dal sam nešto rešio…

Inače u mestu na dodavanje gasa, veselo odleti u 10.000 rpm


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Da pitam,jel.neko mozda nekad menjao koske na motoru iz 2004 godine,da ga spusti-podigne?Koliko se menja ergonomija motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Miskim da su kod mene promenjene, da je podignut motor.
Ali nisam upoređivao sa drugim stromom.
Možemo uporediti

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Samo da javim, možda nekome bude od pomoći, rešio sam tu neodlučnost na gasu da neće u obrtaje...

Danas ga provozao i sve u najboljem redu...

 

Moguć i vrlo verovatan uzrok je bio talog rđe na filteru goriva, kao i zaprljanost kompletnog kućišta pumpe goriva koje sam detaljno očistio i izduvao određene delove kompresorom...

 

Ja sav srećan :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Eto, popravio si i uštedeo 50 evra...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 41 minuta, Krmco je napisao:

Miskim da su kod mene promenjene, da je podignut motor.
Ali nisam upoređivao sa drugim stromom.
Možemo uporediti

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Kod mene je 14 cm. od centra rupe i na jos par komada na kojima sam izmerio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Pozdrav, da li ima neko iz Beograda sa novim stromom 650 (ovaj od 2019-) da bi bio voljan da se nadjemo, ja castim pice a za uzvrat da pipnem stipnem i sednem na  isti, na moju zalost u euro sumaru nemaju ni jedan a ni atila kod nema ni jedan primerak na koji bih mogao da pogledam sa dragom pre kupovine. 

 

Ne kupuje mi so motocikl bas skroz na slepo da nisam seo ni jednom na njega...

 

Da napomenem za kraj ne trazim da provozam motor, samo da ga vidimo uzivo sednemo na isti i procaskamo malo.

 

Promenio član Mile123
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Nisam se nadao ovako brzom odgovoru :) Ja sam na Ceraku ali mi odgovara bilo koji deo grada... Ako nema kise danas posle 4-5? u sustini sam slobodan svakog dana od 16h pa kad god ste slobodni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzi Q 650 DL

Ako ti odgovara, ja sam na Nbgd blok 70 a... možemo prvo kod mene u garažu a posle na Savu na kafu? I u principu može svaki dan... 063259220 Pedja 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650 A

Pozdrav za "Strom family"!

 

Vozim se na malom Stromu (2018g.) Kakvo je vaše mišljenje o prelasku na novog  većeg brata (1050xt)? 

 

Zahvaljujem

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ako si voljan da malog prodaš za neke razumne novce...
ŠTA ČEKAŠ, KUPUJ VELIKOG, ODLIČAN MOTOR! :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
pre 4 minuta, easy and slow je napisao:

@Mile123

Pozz, ja ga vozim od prošle godine, pitaj šta te interesuje. Najverovatnije u subotu dolazim na Cruiser moto skup u Košutnjaku pa ako do tada se ne organizuješ sa @pedjacupavac moj motor će ti biti na raspolaganju.

IMG_20210611_111024255_HDR.jpg

Svakako se vidimo u subotu ako dodjes u komsiluk mi !!!

 

Pisah ranije, sa TA planiram da predjem na Stroma. Sto vise gledam ponudu motocikala ja vStromu ne vidim alternativu. 

 

Sustinski motocikl mi sluzi za kuca posao i vikend voznje sa suprugom (nas dvoje po kilazi ko jedan normalan bajker). 

 

Zanima me udobnost, povoznost, potrosnja ne verujem da je nesto sto bi me brinulo. I iskreno me najvise zanima koliko ce mi biti vau efekat kad sednem na motor sa 25 godina novijom tehnologijom. Prelep motor :jee1: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650 A

Baš tako kako si rekao... Vozim se tako da uživam i na motoru (nekad) i razgledajući lepote oko (po-nekad) :)))

Pitanje ide u smeru izbalansiranosti..  jer,  dosta njih je pisalo da veliki ima određene probleme sa kvačilom, tj. menjačem. Sa dr str mali je ekstra izbalansiran, sa malom zamerkom na snazi (brzini)... Mada, vozam se često sa ženom... i ne vidim veliki problem oko te snage... Jednostavno se prilagodiš onim ščime raspolažeš... uz to, malo i uštediš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki V strom 650 XT

@Mile123

Ovako, motor koristim u iste svrhe, vikend vožnje, odlazak na posao, poseta moto skupovima...ponekad sa lepšom polovinom, težinski :) smo ...kao što ti kažeš jedan pravi bajker :). Pre koju nedelju supruga i ja smo  bili u Trebinju na moto skupu, nas dvoje + tri puna kofera...utisci su više nego pozitivni, ni u jednom trenutku nisam osetio nedostatak snage a potrošnja je bila 4,4 prosek.

Što se udobnosti tiče meni je fabričko sedište skroz OK, ali je zato vizir odmah zamenjen Puig vizirom koji je 15cm duži i razlika se zaista oseti. Toliko za sada, ukoliko sam nešto propustio slobodno pitaj. Pozz 

  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Baš tako kako si rekao... Vozim se tako da uživam i na motoru (nekad) i razgledajući lepote oko (po-nekad) :)))
Pitanje ide u smeru izbalansiranosti..  jer,  dosta njih je pisalo da veliki ima određene probleme sa kvačilom, tj. menjačem. Sa dr str mali je ekstra izbalansiran, sa malom zamerkom na snazi (brzini)... Mada, vozam se često sa ženom... i ne vidim veliki problem oko te snage... Jednostavno se prilagodiš onim ščime raspolažeš... uz to, malo i uštediš
Na registraciji uštediš...

Meni potrošnja 4.5 normalne vožnje...

Problem nije sa menjačem već sa korpom kvačila, koje može da se javi i ne mora...
Ali kad tad će se javiti...
Rešava se sa 200 evra i sređivanjem kod Perice u MK ili kod našeg drugara ovde sa foruma...
Kad se tako sredi, to se mahom više ne javlja...
DL1000 MY2014-2019 je uži od DL650 međ nogama...
Razlika od 30ks se baš oseti... Baš...
Potrošnja na otvorenom od 4.3-4.8, grad 5.5 maltene zakucao...

Meni DL 1000 MY 2014 je legao ko budali šamar... Pritom je Adventure model...71c61be150c492f27408ac5d7d7805ce.jpg

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Nedavno sam zamenio ulje u štapovima i semeringe, a onda stavio i nove gume Mitas Terraforce-R i uradio balansiranje točkova. Međutim, sad primećujem veće vibracije na kormanu. Lanac isto treba da zamenim jer se karike otežano pomeraju, ali nije istegnut niti pohaban i nadam se da je on uzrok.

Šta drugo može biti uzrok povećanim vibracijama i kakav bi test mogao uraditi da otkrijem uzrok? U pitanju je DL650 K9.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
pre 27 minuta, jboban je napisao:

Nedavno sam zamenio ulje u štapovima i semeringe, a onda stavio i nove gume Mitas Terraforce-R i uradio balansiranje točkova. Međutim, sad primećujem veće vibracije na kormanu. Lanac isto treba da zamenim jer se karike otežano pomeraju, ali nije istegnut niti pohaban i nadam se da je on uzrok.

Šta drugo može biti uzrok povećanim vibracijama i kakav bi test mogao uraditi da otkrijem uzrok? U pitanju je DL650 K9.
 

Meni je TA tresao sa terraforce R jer ih vulkanizer nije lepo izvukao, par mm sa jedne strane bila vise unutra.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 30.6.2021. at 19:04, Krmco je napisao:

Izmerim ovih dana pa ti javim

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Hvala na ponudi,ne moras se muciti.Drugar mi je brzinski napravio koske sa rasponom rupa 15 cm ( za 1 cm duze),rezultat je da sam dobio oko 3 cm spusten rep i sediste sa spustenim stopalima.Ali je cev auspuha prilicno niska i centralni stender na jedva 9 cm od zemlje (opterecen sa oko 150 kg,dvojica bez prtljaga),sto je prilicno nisko,pa sam vratio stare sa rasponom od 14 cm,tako da sam i dalje na jedva pola stopala.Navici cu se.Hvala drug jos jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Nema na čemu, nije mi motor blizu da ti brže javim. U drugom delu grada je.
Mada moj mislim da je podignut, lakše se diže na centralni i više je nagnut na ćopavoj, unpoređenju sa drugim stromom.



Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja