Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina

IMG_20210620_103524.thumb.jpg.9fc481f1f733db1e568d35db3f970798.jpg

 

Momci dali ima neko od vas koju ideju koju sugestiju, kako da ovaj usb punilac bolje pričvrstim u 12 v original utor.

Naime što god radim, ona mi se u vožnji polako izvalči i ne puni više gsm, zato moram biti oprezan i ponekad sa rukom opet ga do kraja dogurati da puni. Promjenio sam ih više ovakvih pa isto.

 

Neznam dali ima suzuki za ovo svoj original punilac ili kako.

 

Hvala onom ko mi da neku ideju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Pazi, lepo ti je rekao, to je potreban, ali ne i dovoljan uslov :)
A pitanje možeš postaviti i u podforumu vezanom za gume, pošto je vrlo opšte (ili se na v-stromu drugačije gleda da li guma može još?)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ima i forum Elektrika, ali vidiš ovde se pita za običan punjač za mobilni. Ok, nije bitno. Ovde smo okupljeni oko Stroma pa tako i pitamo i ne vidim problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
Pre 4 sati, Nordkapp je napisao:

IMG_20210620_103524.thumb.jpg.9fc481f1f733db1e568d35db3f970798.jpg

 

Momci dali ima neko od vas koju ideju koju sugestiju, kako da ovaj usb punilac bolje pričvrstim u 12 v original utor.

Naime što god radim, ona mi se u vožnji polako izvalči i ne puni više gsm, zato moram biti oprezan i ponekad sa rukom opet ga do kraja dogurati da puni. Promjenio sam ih više ovakvih pa isto.

 

Neznam dali ima suzuki za ovo svoj original punilac ili kako.

 

Hvala onom ko mi da neku ideju.

 

Rešenje je da ugradiš na drugu stranu neki USB punjac, a fabričku 12v utičnicu koristiš samo po potrebi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 9 minuta, jboban je napisao:

Ima i forum Elektrika, ali vidiš ovde se pita za običan punjač za mobilni. Ok, nije bitno. Ovde smo okupljeni oko Stroma pa tako i pitamo i ne vidim problem.

No bad blood, drug.
Stvarno iz najbolje namere sam te tamo uputio jer će mnogo više ljudi videti, pa ćeš pre doći do nekih saveta, nego ovde. Provukla se i mala šala, nema ljutiš :) što kažu, ne mogu da pomognem, al sam prvi da zajebavam. Generalno, dosta kriterijuma, dok veruješ gumama, dok je šara ok, dok nisu npr 5 godina stare.. Zavisi i od gume do gume, za neke kažu da kad se pojede pola šare da su užaš živi i da su za zamenu, ni žardinjera da se napravi od njih, a neke se troše do žica bez frke, pominjalo se po forumu, ko će sad to naći... Eventualno, šta voziš, pa neko iz iskustva da ti kaže koliko ta guma može da pređe i u kakvim uslovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina
Pre 6 sati, jboban je napisao:

Ima i forum Elektrika, ali vidiš ovde se pita za običan punjač za mobilni. Ok, nije bitno. Ovde smo okupljeni oko Stroma pa tako i pitamo i ne vidim problem.

Jboban, kod prvo ako u ovim covid vremenima ni male ne razumijaš šale onda nema ti pomoči.

Kod drugo ne radi se o običnem punjaču, to mi je svejedno dali je običan ili originalan, meni je bilo bitno pitanje, kako ga pričvrstiti i to nema nikakve veze sa strujom , ima samo kako odraditi da stoji.

 

A tvoju temu: ja skroz vozam mitaske pa menjam eto ovako, kad barem samo malo po lošem terenu ili po kiši osjetim da to više nije ok, onda počnem razmišljati o menjavi. Onda prvo pogledam kad sam je kupio, koliko km sam napravio, jer može jedan isti tip izdržati nešto manje ili više nego drugi, pa mada se radi o istom tipu.

Sam češ najbolje saznati kad ti vožnja više nije isto ko prije i kad nečeš imati više dovoljno pouzdanja u njih.

Onda zavisi kakav si bajker, dali lagano sportski ili sportski, dali puno vozaš autoputem ipn.....

Znači tu ima više faktora koji utiče na promjeno gume.

Onda ima i zavisi koju firmu, neke gume prije deru po sredini a druge propuste na rubu...

 

Tu možemo praviti vanzemaljsko fantastiko oko promjene guma.

Bitno je , da ti sam saznaš kad ti guma ne dadne više onoga što bi trebalo.

 

I pamti (barem ja tako radim), kad menjaš menjaj obe gume, samo tako češ znati gdje si.

Nije ti to neko puno €, ako zamisliš, da nove možeš vozati barem 10.000km ili više.

 

A za šalo još jednom izvini, nije bilo tako zlonamerno, znaš mi štromari volimo se šaliti, znaš zašto, jer nemamo puno brige oko štromičev, jer oni rade brezprekorno.

 

Nemoj se ljutiti na jednog bajkera iz Slovenije, a pa ako tako onda kad dođem dole pozvat ču te na jedno pivo miru :givemebeer:

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina
Pre 6 sati, Overpressure je napisao:

Rešenje je da ugradiš na drugu stranu neki USB punjac, a fabričku 12v utičnicu koristiš samo po potrebi. 

Hvala, i to sam razmišljao ali mi nije do bušenja i stavljanja druge kad je ovo fabrički.

Ima neki drugar neko rešenje, pa ču posle podne kod njega.

 

Fala ti još jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Niš, Brzi Brod
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650
On 20.6.2021. at 20:15, Nordkapp je napisao:

 

 

Momci dali ima neko od vas koju ideju koju sugestiju, kako da ovaj usb punilac bolje pričvrstim u 12 v original utor.

Naime što god radim, ona mi se u vožnji polako izvalči i ne puni više gsm, zato moram biti oprezan i ponekad sa rukom opet ga do kraja dogurati da puni. Promjenio sam ih više ovakvih pa isto.

 

Neznam dali ima suzuki za ovo svoj original punilac ili kako.

 

Hvala onom ko mi da neku ideju.

 

Kupi drugi adapter za upaljač.Ja sam tako rešio. Prvi je bio nazovi konusan i ispadao je iz utičnice, ovaj drugi više sa ravnim stranicama i gde ga postaviš tu stoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Niš, Brzi Brod
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650
On 19.6.2021. at 22:09, baneBP je napisao:

Povratak kuci iz Herceg Novog preko Bosne do Backe Palanke.

Samo sa bosanskim benzinom uspem sabiti potrosnju ispod fabricke. Sa nasim benzinom mi to jos nije uspelo.

Cena po litri oko 2 KM sto je opet za 30 din jeftinije nego kod nas.

Bosna te tacno vuce da se vozas na tu stranu :)

20210619_201043.jpg

A što gledati ovako i mučiti mozak sa računjem kad to već postoji na tabli????Umesto km/L postoji L/100km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina
Pre 2 sati, DasaNis je napisao:

Kupi drugi adapter za upaljač.Ja sam tako rešio. Prvi je bio nazovi konusan i ispadao je iz utičnice, ovaj drugi više sa ravnim stranicama i gde ga postaviš tu stoji.

Hvala ti na sugestiji.

Dali imaš možda koju sliku tog adaptara ili barem model/tip, jer jih ima nizbroj, pa ako tebi radi onda uzmem istog, da ne odkrivam vručo vodo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Evo drugar prodaje Stroma.Kupljen prošle godine kod Dejana u Subotici.

f8f27d0dc6bb-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki V Strom 650 DL, 2007. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 30800 km, Sombor. Cena 4.550 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Ljudi, koji su znaci ako su raštelovani ventili?? Moje nikad nisam štelovao, a u zadnje vreme imam problem da moj Strom 650 neće u obrtaje..

 

Na naglo odvrtanje gasa malo propadne i onda sve nevoljno i neodlučno nabija obrtaje, toliko sporo da se bojim pri preticanju....Ispod tih 6.000 rpm je manje više sve ok..

 

mada sumnjam na pumpu goriva.. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Danas je izasao u oglasima jedan strom 650 , 2020,7500km

Rece zadnja cena 7200e

Ima kofer zadnji veci,rol barove 

Ne znam isplati li se

Da li neko zna koliko moze biti prenos za to vozilo

Jos sklapam kockice da li kupiti nov na kredit polako i ne oseti ,ili ovo

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja