Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Ludi meni nesto nije sada jasno.Da li je moguce da stapovi nisu dovoljno cvrsti i da i to treba da ucvrscujemo. Na motor od 8k evra fabrika nije stavila deo koji kosta 20e ako ce time motor da bude bolji???
Zato se u novije vreme/datume postavljaju USD viljuške?
I veruj, NIJE dovoljno učvršćeno...
Pričam o V-Strom DL 1000 MY2003.
Razlika u ponašanju motocikla, sa i bez ForkBrace meni je bila ogromna. Napominjem, meni...



Ja sam Početnik!
Vozio sam i asfalt i trail(blagi off) u odnosu 70/30 sigurno... Možda i više u korist trail-a.

Ali 100 ljudi, 100 ćudi/100 žena, 200 sisa...


Mmmmmmmmmmmmmm

Ženske grudi, i sama pomisao, umiruje i smiruje...



Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Još kad bi znao da ti je celo vešanje najnižih specifikacija :D

Jel moze da se malo bolje pojasni, nisam bas strucan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Eh sad... 

 

Ukratko, to što imaš na Stromu je najosnovniji oblik oslanjanja koje ima dosta limita. Nije to samo Strom u pitanju, gomila motora čak i novih je tako.

 

Drugi nivo je kada zameniš drugi amortizer, napred staviš druge opruge, ketridže ili emulatore. Naravno sve skrojeno po tvojim potrebama. Onda taj Strom i fabrički postanu neprepoznatljivi u vožnji. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Eh sad... 

 

Ukratko, to što imaš na Stromu je najosnovniji oblik oslanjanja koje ima dosta limita. Nije to samo Strom u pitanju, gomila motora čak i novih je tako.

 

Drugi nivo je kada zameniš drugi amortizer, napred staviš druge opruge, ketridže ili emulatore. Naravno sve skrojeno po tvojim potrebama. Onda taj Strom i fabrički postanu neprepoznatljivi u vožnji. 

Hvala na objasnjenju, ja sam super zadovoljan fabrickim setom. Sve ostalo kolko vidim jeste da Stroma pravim brzinskim motorom sto mu nije namena ako sam dobro razumeo, menjanje opruga, fork brace i sl. Mislim da je mali smor kao neki polu ADV motor. Vozio sam i van asfalta nije se nista losije ponasao od asfalta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jednom kad probaš motocikl koji je podešen za tebe pitaćeš se šta si vozio do sada... Ne radi se o brzini već u osećaju kontrole i samog kvaliteta vožnje po pitanju komfora. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

Mojih 110 kg kad pritisne kontrola je tu :) . Nisam osetio za 13000km na ovom stromu(kupih ga novog letos) nikakav problem nije izdao ni popustio a u dolini Jorgovana i fuzaster se cuo par puta. Mozda su stromovi prethodnih generacija bili ne toliko povozni, neznam jer nisam ih vozio a tu ima kolega koji su i po dva vozili. Verovatno dodaci mogu verovatno poboljsati voznju zavisno od stila voznje. Ovde kolege koji voze novi model kao moj mislim da nisu primetili da nemaju osecaj kontrole ili komfora u voznji. Hvala na sugestiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Kada sam nakon Versys-a 1000, presao da vozim CBF1000, iako poprilicno malo znam o oslanjanju, neke stvari ne mozes da primetis.

Probas nesto malo bolje duze, pa se vratis na tvoj motor i vidis razliku. Razlika se vidi sa zamenom ulja nakon nekog vremena, a tek sa naprednijim vesanjem.

Jedno pitanje:
Jel ima neko je vozio Vstrom 1000 2014+ ili vozi jos uvek, a da je na njega presao sa nekog motora slicne klase. Zanimaju me utisci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650
Pre 10 sati, Bratislav 1973 je napisao:

Mojih 110 kg kad pritisne kontrola je tu :) . Nisam osetio za 13000km na ovom stromu(kupih ga novog letos) nikakav problem nije izdao ni popustio a u dolini Jorgovana i fuzaster se cuo par puta. Mozda su stromovi prethodnih generacija bili ne toliko povozni, neznam jer nisam ih vozio a tu ima kolega koji su i po dva vozili. Verovatno dodaci mogu verovatno poboljsati voznju zavisno od stila voznje. Ovde kolege koji voze novi model kao moj mislim da nisu primetili da nemaju osecaj kontrole ili komfora u voznji. Hvala na sugestiji.

Slazem se sa Bratislavom.Pa danas ima tolko vrsti motora da ako ne odgovara jedan ,ima 10 slicnih koji ti mozda vise odgovaraju.Ako ulozis tolko novca u prepravke bolje ih dodaj i kupi motor koji ti vise odgovara.Ja licno ne vozim brzo,i ne struzem fuzastere,vec lagane voznje kroz prirodu,cesto neki makadam ili sumski put.Ako bih stavio tvrdje oprige gore bi se ponasao van asfalta. Da vozim najvise autoput sigurno bih vozi neki jaci motor sa jacim kocnicama i tvrdjim vesanjem.U stromu sam nasao neku sredinu koja odgovara mom stilu.Vozio sam 3 godine strom 2008god.Jeste bilo nesto vise teziste nego na ovom i nije ovoliko bio ispeglan gas ali takodje odlican motor.Veran saputnik na turama tipa Krf,Transfagarasan,Slovenija,Hrvatsko primorje ...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina

Nije ti samo vjeran suputnik po putevima što si napisao, več može da bude vjeran suputnik ako ideš okolo svijeta..

Vjeran do daske... veoma pouzdan, ja ga neču nikad menjat, ovaj mali moj, če ostat u garaži pa sve dok ne strune do kraja, isto ako nabavim večji strom (ima planova).

 

A po pitanju poboljšanja motora je tako, isto kao kod žena, ako kod sexa malo nešto ona doda promjeni, bolje je ali na krajem krajeva sve je u savršetku kod sexa i kod putovanja, dođe se na kraj veoma zadovoljan i u duši veseo.:jee1:

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Pitanje za kolege koji su kupili malog stroma pre 2-3 godine.

Da li sam ja poludeo ili je cena bila 6000 i nesto evra,a sada skoro pa 8000 :stabre:

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina

Ne bi ti znao reči ko je poludeo, kod nas je več par godina ista cena bez xt variante 7.900 a takvog kao je moj 2018 godine bio je isto tad 8.400 a i sad su jednake cijene, baš sam gledao.

Može se dobiti po koji € popusta ali ne verujem, da je bio ikada 6000. Ja se ne sječam.

Možda si gledao kakvu hondu 500x ili slično pa eto.

 

Dali sam u pravu nek i drugi kažu, a tako je ovdje na sunčanoj strani ne znam više čega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
20 minutes ago, darko dav said:

Pitanje za kolege koji su kupili malog stroma pre 2-3 godine.

Da li sam ja poludeo ili je cena bila 6000 i nesto evra,a sada skoro pa 8000 :stabre:

 

 

 

 

2017te nije :-) obicni mali Strom je bio 7390 kod Atile, a jedno 200e vise u EuroSumaru. XT je bio 400e skuplji od obicnog.

Tad je Honda cb500x bila 6600, a Versys i Tracer su bili skuplji od malog Stroma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Sredjivao sam fioke i nadjem 3 postera i 3 kataloga koje mi je Atila dao kada sam bio na predhodnom servisu.

 

0-02-05-855e5588b072b812a64510c696b7ec204a6a47529fdf216c52c9a9dcbb87f3e7_1c6da1b84ea4b2.jpg.0c6e166b2d140f29faa5b2ade0ea9c07.jpg

 

Planirao sam da ih podelim, a onda sam totalno zaboravio da ih imam. Naravno, nikada nije kasno, tako da ako je neko zainteresovan (paket 1 poster i 1 katalog) neka se prijavi ili ovde ili na pp. Ako bude vise od 3je zainteresovanih, stavicemo sve nick-ove u dobos pa nasumicno izvuci 3 srecna dobitnika :)Prijave recimo neka budu do kraja nedelje. Dostava ce biti besplatna, preko kurirske sluzbe.

 

Poster prednja strana:

0-02-05-bb343e06c3e878e4963af9f8801456008a5a1146b53f6575cc34cbf661b4c751_1c6da1b84eb252.jpg.7fe37aaf2fa60c77a80d0a60c659c390.jpg

 

Poster zadnja strana:

0-02-05-251fa796dd5f1da5d4530e358d8f211756694cc5f540a4cf12a04fc72e4f5ccb_1c6da1b84b4a33.jpg.675352d0d7ba2cbcb059e59c12c4ee82.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina

Jebo ga sad ti, čovek pita po utiskama za novi strom a ti mu šalješ postere, verovatno ih ima kuči ceo garnizon.:jee3:

 

E sad momci jedno pitanje vezi strom 650xt. Dali je ko več stavio one povisice za bilanco, ako jeste do koje visine se može staviti, da ne treba menjati sve kablove. I dali je bilo poslije bolje ili se ovo baš ne isplati?

 

Hvala puno nekome.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Prijatelju Nordkapp, 

Ne znam koliko ti znaci, ali evo kako je kod mene reseno, ali je stari model u pitanju. Mislim da nema neke bitne sustinske razlike, da na oba modela je samo malo moguce povisiti korman. 

IMG_20210217_210715.jpg

IMG_20210217_211746.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2809 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

 

 

Ja imam ove uzeti dok je bilo besplatno slanje.Nije rebalo menjati sajle i creva.Za sloveniju je i sada besplatno:)

Promenio član JevtaNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre sat vremena, Nordkapp je napisao:

Jebo ga sad ti, čovek pita po utiskama za novi strom a ti mu šalješ postere, verovatno ih ima kuči ceo garnizon.:jee3:

 

E sad momci jedno pitanje vezi strom 650xt. Dali je ko več stavio one povisice za bilanco, ako jeste do koje visine se može staviti, da ne treba menjati sve kablove. I dali je bilo poslije bolje ili se ovo baš ne isplati?

 

Hvala puno nekome.

Hvala kolegi za kataloge, ima dobru nameru. Sto podizes korman, ja sam visok 187cm i 110kg i upakovan sam ekstra. Pogledaj kablove sam, kad sam menjao sijalicu u faru video sam da duzina kablova nece smetati da se podigne korman.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

@maxx
Mogu li se prijaviti kao dobrovoljac za poster sa 1050? Ne mogu prežaliti prodaju bivšeg DR750, pa bar poster estetskog naslednika neka bude tu. :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina

Hvala svima na odgovorima, a u vezi postera znam da je dobra namera, zato sam to rekao u šali. Nadam se, da neče niko nešto zamjeriti.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina
Pre 11 sati, JevtaNS je napisao:

 

 

Ja imam ove uzeti dok je bilo besplatno slanje.Nije rebalo menjati sajle i creva.Za sloveniju je i sada besplatno:)

Pa je ovo za strom 650xt 2018, gledam ali piše samo suzuki. Jebi ga nije , da nebi bilo puno para, pa kad več šalju, da onda neče valjat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
14 minutes ago, Nordkapp said:

Hvala svima na odgovorima, a u vezi postera znam da je dobra namera, zato sam to rekao u šali. Nadam se, da neče niko nešto zamjeriti.

Ne zamera, ne brini :) vidi se da je sala

 

Za podizace, setih se da i cosmo accessories ima neke:

pivoting_handlebar_risers__1536930038_37
WWW.COSMO-ACCESSORIES.COM

Pivoting 50mm

 

Doduse dosta su skuplji od predhodnih :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
pre 18 minuta, Nordkapp je napisao:

Hvala svima na odgovorima, a u vezi postera znam da je dobra namera, zato sam to rekao u šali. Nadam se, da neče niko nešto zamjeriti.

 

 

 

Oprosteno ti je ali pod uslovom da vodis na kobasice u Gratz :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja