Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ne bih kupovao nov motor, barem ne prvi.. nisam siguran da ce mi leći kako.treba. Svakako cu morati da sednem i probam neki... U teoriji mi se bas svidja, iščitao sam dosta o.njemu, mislim da bi legao fantastično,jedino su gabariti mogući problem...

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Mili..
Sve se može kad se hoće... Nemoj tražiti izgovore..



Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sve OK dok ne staneš iznad neke uvale ili rupe. Najgore što možeš jeste da kupiš motocikl koji ne možeš da kontrolišeš. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ja sam taze kupio stroma 650,175/80 i to je gornja granica,da je 2 cm vislji ne bi valjalo.kao sto rece Alekre morao bih dobro da pazim kad hocu da se zaustavim
Prenos Lazarevac-Valjevo me kostao 1440 dinara notar + 6000 sve ostalo u agenciji,samo sam otisao u sup po tablicu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 4 minuta, Predator016 je napisao:

Ipak se vraćam frezi ili banditu..jos samo da nadjem dobar primerak..emoji1.png

 

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

 

 

 

 

'Ајде сутра за НС на Мишелук па ћемо наћи нешто одговарајуће. :):takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Tuga zahvati mene :(  Juce mi se mali Strom u voznji dva puta ugasio, bez ikakve naznake da se to moze desiti i ostao je bez struje. Nakon toga pozvao sam @Arakis i dobio info da mogu ocekivati da ce uskoro skroz da se ugasi i da potrazim parking mjesto sto sam i ucinio. 

Ono sto je rekao to se i desilo. Ugasio se skroz. 

 

Sve se to desilo u Vrscu. Sreca imam poznanika i drugara svuda pa mi je Milos @ws_woolf pomogao da nadjem prevoz do Beograda. 

 

Motor je sad u garazi i ceka specijalisticki pregled. Dal su namotaji, dal je nesto drugo, dal je nesto trece pokazace pregled. 

 

Zimski period polako stize, ima vremena da porljeca da se sredi sve i da se spremi za novu sezonu :)

  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Po istom scenariju pre ihaaj godina su mi stradali namotaji. To je boljka kod malih Stromova koja te izbaci iz stroja ali se lako i za relativno sitne novce sređuje.
Znalci I moto stručnjaci zagovaraju teoriju da nivo ulja mora biti bliže gornjoj granici, jer se namotaji kupaju u ulju i ako ga je manje, lakše dolazi do pregrevanja i spaljivanja namotaja u statoru.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

@saxi kod mene je nivo ulja vazda bio blize gornjoj granici. To su mi od starta savjetovali. 

 

Meni je najgore sto ne znam kakva je simpomatika stradanja namotaja. Da li nesto moze da da naznaku da se to kvari?

 

Opet kazem, sreca pa mi je ovaj forum pomogao da upoznam dobre ljude pa uz njihovu pomoc lakse rjesavam probleme :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ne mozes znati da li se namotaji "kvare" ili ne, jedino ako ugradis mali digitalni voltmetar videces da napon u instalaciji pada vremenom. To i dalje ne precizira kvar, moze biti problem u namotajima, magnetima unutar zvona, regler ali i u konektorima... 

Uglavnom, cim se napon punjenja razlikuje od nominalnog, odmah sokoćalo "na kanal" ;) da se vidi uzrok. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zakaci drugi akumulator druze pa vidi imas li "kontakt"... Kada se tako nesto desi (izgubis svu struju) a kraj puta si uvek prvo proveri glavni osigurac! I ako deluje "zdravo" mozda to nije...

Benigne stvari prvo...

 

Skoro je drugar na CBF600 hondi ostao bez struje, svasta su "tipovali" a los kontakt je bio.

 

P.S. Ako bude sa novim akumulatorom "struje" na tabli znaci da nije osigurac.. Vec regler, namotaji ili nesto trece jbg...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

@Arakis je sve objasnio. Kod mene su se sprzili namotaji jer sam proteklih dana orcao sa motorima znatno veće kubikaze okolo naokolo po Evropi, Sneška sam terao kao bez duše da bih tempo ispratio, ulje sam dolivao ali iskreno ne baš revnosno.

Kad sam definitivno ostao bez napajanja, pokušali smo na gurku, ali jok, pozvao Gagija iz Balosave koji mi je rekao da ne trošimo snagu džabe.

Zahvaljujući forumu i društvu, pojavio se spasioc,@pit iz Niša sa društvom, odšlepaše me do prvog mesta, kupiše nov mali akumulator za Yuga I nekoliko metara kabla , isčupaše svetla, isprazniše Maxiu I tu štaviše akumulator koji su spojili sa žicom ispod sedišta i rekli ovako možeš i do Zagreba

Stigao do Beograda i hvala im beskrajno na nesebičnoj i stručnoj pomoći

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Postujem i uvazavam Arakisovo misljenje, dosta sam od njega citajuci i naucio!

Probao sam reci sta se moze (moze se i dosta vise al ajd" :D ) uraditi kraj puta... Znaci ako crkne sijalica, ne sumnjati odmah na namotaje i zvati slep, vec, za pocetak zameniti sijalicu :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Imao sam ja problem sa potpunim gubitkom sruje ne toliko davno.
Prvo mi se u voznji na momenat ugasio, i ponovo vratio u život u sekundi, primetio sam da mi se sat restartovao. Onda mi se posle par minuta potpuno ugasio i bio je potpuno mrtav, znaci bez struje skroz, nista ne reaguje.
Problem je bio zaprljani pin na releju paljenja ispod sedista, preko god i prolazi sva struja sa akumulatora. Sto je dalje dovelo do grejanja instalacije i topljenja konektora na pinu. Zamenio sam konektor i resio problem.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Tuga zahvati mene   Juce mi se mali Strom u voznji dva puta ugasio, bez ikakve naznake da se to moze desiti i ostao je bez struje. Nakon toga pozvao sam @Arakis i dobio info da mogu ocekivati da ce uskoro skroz da se ugasi i da potrazim parking mjesto sto sam i ucinio. 
Ono sto je rekao to se i desilo. Ugasio se skroz. 
 
Sve se to desilo u Vrscu. Sreca imam poznanika i drugara svuda pa mi je Milos @ws_woolf pomogao da nadjem prevoz do Beograda. 
 
Motor je sad u garazi i ceka specijalisticki pregled. Dal su namotaji, dal je nesto drugo, dal je nesto trece pokazace pregled. 
 
Zimski period polako stize, ima vremena da porljeca da se sredi sve i da se spremi za novu sezonu
Kad se gasio, jer ostajao potpuno bez struje, ili je postepeno gubio napon?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre sat vremena, Krmco je napisao:

Kad se gasio, jer ostajao potpuno bez struje, ili je postepeno gubio napon?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Potpuno ostao bez struje. Prvi i drugi put je upalio posle minut a treci put vise nije upalio. Sreca tad sam vec bio na parkingu i nisam bio ugorzen od strane saobracaja :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Pogledaj relej pored akumulator,@Nenadbg88 je imao slične simptome na svom motoru kad smo išli za albaniju.
Od starog konektora ostali malo pocrneli pinovi.
Izvuci taj konektor i pogledaj dal nije počeo da se topi

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: Honda Africa Twin Adventure Sports CRF1000L

Evo da se upišem u temu konačno, posle duže vremena čitanja...

Kupljen Strom 650 2007. godište u Vršcu, dosta dodatne opreme, imam i bočne kofere.

Najviše mi se sviđa auspuh Dragon hexagonal, čuje se fenomenalno.

 

U nedelju je bila vožnja po BG-u, Ada, Košutnjak itd.

Evo i kratki snimak

 

 

20201002_173513.jpg

20201002_173503.jpg

20201002_173451.jpg

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kumanovo, Makedonija
  • Motocikl: Susuki V-STROM 1050XT

Zdravo 

Hteo bi da se zahvalim svima vama koji su mi pomogli u donosenju odluke za kupovinu novog stroma 1050. Citao sam mnogo o novome stromu pa i ovde sam nasao neke korisne informacije koje su uticale na moj izbor. 

Znaci posle 70.000km na mali strom (2010) presao sam na 1050, razlika je nebo i zemlja. Provozao sam od prijatelja i novu AFRIKU, KTM 1090, GS 1250......  Ali kupovinom novog v-stoma 1050 dobio sam mnogo vise nego sto sam ocekivao. I verujte mi uopste i u nicemu ne zaostaje kod ovih sto sam spomenuo. Cak sto vise upravljivost i stabilnost je nesto neverovatno uskladjeno, a kocnice su fantasticne, koci se vrlo brzo, lako, stabilno i sigurno. 

Jos jednom hvala svima.....ako nekog nesto interesuje neka pita, a za par dana pustaju granicu sa Srbijom bez kovit testa pa ako je neko za druzbu i blizu Makedonije , dog ima jos nekoliko toplih dana neka dodje u Kumanovo da provoza motor i da se uveri u svemu sto sam napisao, a posle popijemo neku rakijicu. 

POZDRAV !!!

 

Strom_1.jpg

sTROM_5.jpg

Strom_3.jpg

Strom_4.jpg

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000
Pre 5 sati, gago je napisao:

Zdravo 

Hteo bi da se zahvalim svima vama koji su mi pomogli u donosenju odluke za kupovinu novog stroma 1050. Citao sam mnogo o novome stromu pa i ovde sam nasao neke korisne informacije koje su uticale na moj izbor. 

Znaci posle 70.000km na mali strom (2010) presao sam na 1050, razlika je nebo i zemlja. Provozao sam od prijatelja i novu AFRIKU, KTM 1090, GS 1250......  Ali kupovinom novog v-stoma 1050 dobio sam mnogo vise nego sto sam ocekivao. I verujte mi uopste i u nicemu ne zaostaje kod ovih sto sam spomenuo. Cak sto vise upravljivost i stabilnost je nesto neverovatno uskladjeno, a kocnice su fantasticne, koci se vrlo brzo, lako, stabilno i sigurno. 

Jos jednom hvala svima.....ako nekog nesto interesuje neka pita, a za par dana pustaju granicu sa Srbijom bez kovit testa pa ako je neko za druzbu i blizu Makedonije , dog ima jos nekoliko toplih dana neka dodje u Kumanovo da provoza motor i da se uveri u svemu sto sam napisao, a posle popijemo neku rakijicu. 

POZDRAV !!!

 

Strom_1.jpg

sTROM_5.jpg

Strom_3.jpg

Strom_4.jpg

Na tvojim slikama izgleda 5 puta bolje i lepše nego što ga oni koji ga prodaju prikazuju

Ja sam taj koji se lomi sta uzeti,manji ili veći.10 i vise godina vozio vfr 750 i 800

Za veceg mi je glavna prepreka novac,baaas je dosta skuplji od manjeg,a prateci forume,vidim da sa malim bez ikakvih problema prave put oko sveta, za sta meni i treba motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Zdravo 
Hteo bi da se zahvalim svima vama koji su mi pomogli u donosenju odluke za kupovinu novog stroma 1050. Citao sam mnogo o novome stromu pa i ovde sam nasao neke korisne informacije koje su uticale na moj izbor. 
Znaci posle 70.000km na mali strom (2010) presao sam na 1050, razlika je nebo i zemlja. Provozao sam od prijatelja i novu AFRIKU, KTM 1090, GS 1250......  Ali kupovinom novog v-stoma 1050 dobio sam mnogo vise nego sto sam ocekivao. I verujte mi uopste i u nicemu ne zaostaje kod ovih sto sam spomenuo. Cak sto vise upravljivost i stabilnost je nesto neverovatno uskladjeno, a kocnice su fantasticne, koci se vrlo brzo, lako, stabilno i sigurno. 
Jos jednom hvala svima.....ako nekog nesto interesuje neka pita, a za par dana pustaju granicu sa Srbijom bez kovit testa pa ako je neko za druzbu i blizu Makedonije , dog ima jos nekoliko toplih dana neka dodje u Kumanovo da provoza motor i da se uveri u svemu sto sam napisao, a posle popijemo neku rakijicu. 
POZDRAV !!!
 
Strom_1.thumb.jpg.3c8cc520e45a39f174e8a14059e8c30d.jpg
sTROM_5.thumb.jpg.ff73d10da76e20d157a101f13dd328ff.jpg
Strom_3.thumb.jpg.d4bac647fabfaad8589ac85ba5b56f66.jpg
Strom_4.thumb.jpg.d5c4d0d4625d2c6dfeb4cb1baa327d81.jpg
Sa srećom...

Ja bi mooožda trebao do Serafimovskog... Da mi sredi korpu na DL1000

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS
Pre 5 sati, gago je napisao:

Zdravo 

Hteo bi da se zahvalim svima vama koji su mi pomogli u donosenju odluke za kupovinu novog stroma 1050. Citao sam mnogo o novome stromu pa i ovde sam nasao neke korisne informacije koje su uticale na moj izbor. 

Znaci posle 70.000km na mali strom (2010) presao sam na 1050, razlika je nebo i zemlja. Provozao sam od prijatelja i novu AFRIKU, KTM 1090, GS 1250......  Ali kupovinom novog v-stoma 1050 dobio sam mnogo vise nego sto sam ocekivao. I verujte mi uopste i u nicemu ne zaostaje kod ovih sto sam spomenuo. Cak sto vise upravljivost i stabilnost je nesto neverovatno uskladjeno, a kocnice su fantasticne, koci se vrlo brzo, lako, stabilno i sigurno. 

Jos jednom hvala svima.....ako nekog nesto interesuje neka pita, a za par dana pustaju granicu sa Srbijom bez kovit testa pa ako je neko za druzbu i blizu Makedonije , dog ima jos nekoliko toplih dana neka dodje u Kumanovo da provoza motor i da se uveri u svemu sto sam napisao, a posle popijemo neku rakijicu. 

POZDRAV !!!

 

Strom_1.jpg

sTROM_5.jpg

Strom_3.jpg

Strom_4.jpg

U zdravlju i sa srećom. :jee1::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja