Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
On 21.9.2020. at 7:45, dl minak je napisao:

Hvala ali morao sam da se snadjem u medjuvremenu.Ipak je odluka pala na Shad 48 posto su i bocni shad

20200905_065741.jpg

 

IMG_4618.JPG

IMG_4619.JPG

IMG_4620.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
On 20.9.2020. at 21:33, baneBP je napisao:

Koliko vibrira i jel imas onu potporu sto ide odozdo na prtljaznik?

Postavio sam "podupirace" cisto radi moje mirnoce kad sedne suvozac ali u prethodnim postovima je kolegi Atila( i ja sam kod Atile kupio ali ga nisam pitao) rekao da nema potrebe. Sam Kofer od 52l ima tezinu a i pise da je nosac do 10 kg kao i sam kofer. 

IMG_4619.JPG

IMG_4618.JPG

IMG_4620.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Set aluminijumskih kofera 1500 eura :stabre:

Trenutno koristim rol torbu Louis (vodonepropusnu, 50L) i ok mi je za solo varijante 3 dana puta ali definitivno mi treba neko trajnije resenje za duza putovanja. Moj plan za prtljag za putovanja od 10+ dana bi bio Kappa Garda 52l gornji + Seba bocni nosaci + vodonepropusne torbe na bokove od 30-40 litara. 

 

@Bratislav 1973

Vidim jos teras fabricke gume pa me interesuje koliko si km iz njih izvukao i kako si zadovoljan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
On 9/21/2020 at 7:45 AM, dl minak said:

Hvala ali morao sam da se snadjem u medjuvremenu.Ipak je odluka pala na Shad 48 posto su i bocni shad

20200905_065741.jpg

Bez uvrede kolega (vozimo bukvalno isti motor, godiste i boju) ali ovi bocni koferi mu nikako ne leze. V strom je (bar donekle) adventure motor a ovi mali koferi od 22l (bez obzira Kappa, Givi ili Shad, slicnog su dizajna) kao da im je mesto na postanskom mopedu. Gledao sam bocne Givi 22l na jednom V stromu 2007. god i mogu reci da su go kurac. Mesta unutra nista + plastika se uvija + kvare izgled motora + imam utisak da bi mi otpali odavde do Sarajeva pa su eto gurtne i amerikanac selotep obavezna oprema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
1 hour ago, baneBP said:

Moj plan za prtljag za putovanja od 10+ dana bi bio Kappa Garda 52l gornji + Seba bocni nosaci + vodonepropusne torbe na bokove od 30-40 litara

Ja sam prosle godine na duzi put (zapadna evropa) nosio stvari u top case 52l + rol torba 30l na sedistu iza mene + tank torba. Bilo mi dosta za sve sto sam nosio. Ali sa ove vremenske distance kad pogledam, mozda sam trebao uzeti 50l rolku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zdjelarm, 127 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: Honda Africa Crf 1000 adv
Bez uvrede kolega (vozimo bukvalno isti motor, godiste i boju) ali ovi bocni koferi mu nikako ne leze. V strom je (bar donekle) adventure motor a ovi mali koferi od 22l (bez obzira Kappa, Givi ili Shad, slicnog su dizajna) kao da im je mesto na postanskom mopedu. Gledao sam bocne Givi 22l na jednom V stromu 2007. god i mogu reci da su go kurac. Mesta unutra nista + plastika se uvija + kvare izgled motora + imam utisak da bi mi otpali odavde do Sarajeva pa su eto gurtne i amerikanac selotep obavezna oprema.

Motor je divan.

Glupo je na low budget motor staviti kofere koji ce vredeti 1/3 motora.

Ako ces da pravis adventure, onda pazari vecu kubikazu i adventure opremu, mada je veliko pitanje sta je tu adventure, a da nije pomodarstvo...

Strom je jeftin motor koji pruza sva uzivanja ali ipak treba ostati na zemlji i biti srazmeran.

Za par dana je i torba dovoljna, a za dvoje je slabasan, pa onda i sta ce ti koferi, a ako ti bas trebaju svi rade posao :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Motor je divan.

Glupo je na low budget motor staviti kofere koji ce vredeti 1/3 motora.

Ako ces da pravis adventure, onda pazari vecu kubikazu i adventure opremu, mada je veliko pitanje sta je tu adventure, a da nije pomodarstvo...

Strom je jeftin motor koji pruza sva uzivanja ali ipak treba ostati na zemlji i biti srazmeran.

Za par dana je i torba dovoljna, a za dvoje je slabasan, pa onda i sta ce ti koferi, a ako ti bas trebaju svi rade posao default_0a-smiley.gif


Sent from my iPhone using Tapatalk
"low budget motor"

Da ja tebe pitam prvo gde živiš, pa da odeš da izmeriš temperaturu onda, možda te lupila Korona.
Do juče po forumu tražiš far za Beverly, sad ti je kao Strom Low Budget?

Mislim da bi ti trebao da "ostaneš na zemlji" sa ovim izuzetno nekulturnim komentarom.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zdjelarm, 127 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: Honda Africa Crf 1000 adv

U Srbiji brale.

 

I dalje imam i beverlija koji nikada necu prodati i dalje mi treba far.

 

Temperatura je ok, svi motori na broju.

 

Pa nego sta je nego low budget kada spada u jeftinije motore, to ne znaci da nije odlican motor. I ja sam ga bio kupio novog jer je jeftiniji nego polovan i najjeftiniji, a najbolji u klasi.

 

Pogledaj cene motora u toj kubikazi

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8
"low budget motor"

Da ja tebe pitam prvo gde živiš, pa da odeš da izmeriš temperaturu onda, možda te lupila Korona.
Do juče po forumu tražiš far za Beverly, sad ti je kao Strom Low Budget?

Mislim da bi ti trebao da "ostaneš na zemlji" sa ovim izuzetno nekulturnim komentarom.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ćutanje je zlato, za takve kao ti , ni ne probudiš se a već si besan i ljut napao tastaturu . Pa polako bre, prvo otvoriš oči, mućneš glavom, pa ubaciš u prvu i lagano gas. Probaj sledeći put da sipaš malo rakije u masku, i dan odmah počne sa osmehom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ufff... Ima istine, skroz sam pogresno protumacio komentar i shvatio kao bas losu prozivku za sve ostale... U fazonu ja vozim ko zna sta a vi ste svi klosari...
Izvinjenje kolegi@zdjelarm za komentar...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zdjelarm, 127 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: Honda Africa Crf 1000 adv

Ma neeee.

Sta god da covek vozi to je najbolji i najlepsi motor za njega.

A od svega sto sam izmenjao strom mi je ulivao najvise poverenja.

A beverlija cuvam u vitrini, sem kada mi brat ukrade i polomi staklo na faru.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Evo u garazi BMW I Kilo Strom, trenutno jasem Bawarca od 800cc, ali tvrdim da od malog Smora nema bolje kupovine, za uloženo dobijeno.
Često me pitaju prijatelji, kad ti je najbolji mali Strom što si ga prodao, pa zato što volim da šaram okolo, i još nisam natrcao na bolji motor od mog ženskog Stroma, malo kubika, puno radosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
15 hours ago, zdjelarm said:

Ako ces da pravis adventure, onda pazari vecu kubikazu i adventure opremu

Strom je jeftin motor koji pruza sva uzivanja ali ipak treba ostati na zemlji i biti srazmeran.

Za par dana je i torba dovoljna, a za dvoje je slabasan, pa onda i sta ce ti koferi, a ako ti bas trebaju svi rade posao :)
 

Da li to znaci da su adventure vozaci samo oni sto voze GS1250, ST1200, AT1100 i druge slicne motore od +15.000 eura a svi ostali na 650/700cc su vikend pilicari? Jbga alergican sam na ovu tvoju recenicu a slusam je bas cesto u zadnje vreme. 

Evo ja recimo sam ubedjen da Vstrom 650 XT uz manje prepravke (alu skid, nogostupi, prednje vile) moze da prodje istim putem kao i GS1250. U prilog tome govori i gomila putopisa ljudi koji su VStrom 650 terali bukvalno do kraja sveta i nazad. Jedan od primera, komsije Brmbi i Antisa su prosle godine napravili putovanje od 40.000 km na VStrom 650 motorima 1st gen naravno bez problema. Jedan pak drugi komsija je sa zenom i prtljagom na VStrom 650 1st gen vozio 2019. godine Put Svile i 2018. Persiju tako da i ovo da je slabasan bas ne pije vodu osim mozda ako si sisao sa neke R litre ili ti je saputnica preko 100 kg. 

VStrom moze biti motor za VELIKE stvari, sve zavisi od toga kolika muda ima vozac ;)

 

U jednom se ipak slazemo. U klasi sa Versysom i NC750, VStrom definitivno nudi najvise za ulozeni novac.

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zdjelarm, 127 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: Honda Africa Crf 1000 adv

Samo sam mislio da je glupo platiti kofere 1500 eur a motor 7000+ malo.

Sve jedno sta imas od opreme. Bitno da se vozis.

Adventure je postao naziv za izgled i nista vise, nema veze sa kubikazom.

Saxi npr ima kozu od mrtvog kera sa nbg na sedistu i treba da mu stavimo nalepnicu adventure ali na cirilici :)

Ja 250 i 1000 ccm vozim isto, samo 650 smem malo brze :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Jbg. ja imam alu kofere Touratech i koštali su kao i plastični npr. Givi (ako se dobro sećam jedan bočni kofer je koštao oko 280-290€)

Koji to set košta 1500€?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zdjelarm, 127 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: Honda Africa Crf 1000 adv

Ja ih nikada nisam kupio, niti bih dao toliko para za kofere jer mi mogu sluziti samo za skidanje retrovizora ali ono sto sam gledao metalni koferi kostaju da li 1200-1500 svakako papreno


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
1 hour ago, doktor said:

Koji to set košta 1500€?

SWMotech set je 1510 e (3 kofera + nosaci) (Plattner)

adv_xx_xxx_7500x_x_8_xl.jpg
SW-MOTECH.COM

The SW-MOTECH Adventure set in silver for Suzuki V-Strom 650 / XT provides protection for your luggage in the form of...

Zanemariti sliku i otici na link, cene na sajtu su kao kod Plattnera

 

Kappa i Givi oko 45-50.000 centralni kofer+ oko 70-80.000 dinara 2 bocna + nosaci = opet dodje oko 1500e (Motoland)

 

Budu nekad neke akcije i tamo i ovamo ali ne ide to bas puno dole.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650
On 23.9.2020. at 16:19, baneBP je napisao:

Bez uvrede kolega (vozimo bukvalno isti motor, godiste i boju) ali ovi bocni koferi mu nikako ne leze. V strom je (bar donekle) adventure motor a ovi mali koferi od 22l (bez obzira Kappa, Givi ili Shad, slicnog su dizajna) kao da im je mesto na postanskom mopedu. Gledao sam bocne Givi 22l na jednom V stromu 2007. god i mogu reci da su go kurac. Mesta unutra nista + plastika se uvija + kvare izgled motora + imam utisak da bi mi otpali odavde do Sarajeva pa su eto gurtne i amerikanac selotep obavezna oprema.

Stvar ukusa kolega.Meni su lepsi od cetvrtastih.Sto se tice nosivosti i sigurnosti polozili puni na 170 km na sat na auto putu kroz Makedoniju.Meni je kada sam kupovao bilo bitno da nisu siri od motora zbog losih iskustva.Da ne volimo razlicite stvari pravili bi se samo jedna vrsta kofera(Givi) i svi bi vozili Hondu.Ja volim drugacije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja