Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V Strom 1000

Veliki pozdrav svima, evo i ja da se prijavim u grupicu...

Uzeo sam Stroma 1000 2003.god

Prethodno sam vozio Super Teneru, pa sam napravio lepu pauzu ( 10 godina) 

Obzirom da vozim uglavnom vikendom motor mi je odlicno legao, jedina zamerka je sto ne voli da zalivadi... 

Evo i neka slika, pa se vidimo negde usput.... 

 

 

 

IMG_20200731_061916.jpg

IMG_20200731_061953.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Juce na Kopu sretoh bas dosta stromova.Dva parkirana ispred Grey hotela.Jednog crnog xt-a bas kao mog sretoh na silazenju ka Brzecu...Bas je lepo kada se sretnemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Nemam sreće sa statorom...

Probio jedan namotaj, na masu... Zamasio što bi se reklo...

Neće za džabe da bude... Koštaće "Stojanka"...
Kažu u Sredu zovu, Tanja sa Bežanijske Kose...
Onaj lokalni nije ni bacio pogled na stator, kaže u gužvi je... Pa u gužvi si od četvrtka??? Steram ti ga i zgužvam te u buljxxz! Nemereš proveriti šta je... Četvrtak, Petak, Subota, Ponedeljak ujutro... Sisa sisava. Žvalava. Mrtva.

Smiri se čoveče, smiri se...
Pući će te drugi...
Nasmejaćeš se i ostati nasmejan...
Sreća te Arakis dade kontakt Tanje...

Htede Tanja za Dž da sredi, ako je samo one tri žice, poče da radi, i kaže, ček da proveri da li su namotaji kako treba, sumnjivi su joj neki...
Nakači, probala, izađe neki dim, sijalica gori sa svih strana, i sa žica, i sa mase sa svih strana...
Kaže nemaš sreće, htela odmah za Dž da reši, ali... Izađoše dimovi...

I tako...
Idemo opet...
Čekamo Sredu...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

@gama "jedina zamerka je sto ne voli da zalivadi"
Lep primerak, i kad se malo vratis u osecaj, slobodno zalivadi, pusti price asfaltasa . To je toliko svestrana masina, da ces tek da otkrijes .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7
On 7/31/2020 at 7:44 AM, gama said:

imageproxy.php?img=&key=c1191bb371b75bfcVeliki pozdrav svima, evo i ja da se prijavim u grupicu...

Uzeo sam Stroma 1000 2003.god

Prethodno sam vozio Super Teneru, pa sam napravio lepu pauzu ( 10 godina) 

Obzirom da vozim uglavnom vikendom motor mi je odlicno legao, jedina zamerka je sto ne voli da zalivadi... 

Evo i neka slika, pa se vidimo negde usput.... 

 

 

 

IMG_20200731_061916.jpg

IMG_20200731_061953.jpg

Ma cini ti se, ide preko i kroz svaku livadu. Ja sam Rajac obisao uzduz i popreko. Samo da je suvo uglavnom i ide gde god uz adekvatne gume. Ali blato i klizavo nikako, pao sam ne jednom, tezak je za te rabote.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V Strom 1000

Pocinjemo bolje da se upoznajemo, nego, cim sam ga uzeo otisao sa drugarom na neku sljunkaru kod Smedereva, majko moja sljunak dubok 20cm, hteo da ga ostavim tamo i da se vratim camcem... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Buuuaaaa hahahahahhahahaaahahhhaha

 

 

 

 

It's alive!!!!!!

 

095b5b4e9c646e2128bf2152d6f88a64.gif&key=6f55815aa2dd0c8fb30eaea8408ff82ff5bd48fb408366b850c070f43de4e698

 

 

Bumblebee's BACK!!!

 

 

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 2 sati, TAZZ je napisao:

Buuuaaaa hahahahahhahahaaahahhhaha

 

 

 

 

It's alive!!!!!!

 

095b5b4e9c646e2128bf2152d6f88a64.gif&key=6f55815aa2dd0c8fb30eaea8408ff82ff5bd48fb408366b850c070f43de4e698

 

 

Bumblebee's BACK!!!

 

 

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

Nista me ne cini srecnim kao tvoji komentari :D:D svaki put se slatko nasmijem :D 

Bilo kako bilo mnogo sam srecan sto je ziv motor :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Да ли си око 18:50 прошао Угриновачком? 

 

Лагано, брзином згаженог пужа, и пуштао да реже ауспуси? 

 

Фали ти само ФМ пријемник да буде ориђиђи Бамблби :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Aha... Životarim kod Alone-a....
Razmišljam se da... Ugradim i radiJO... Da nerram ove po drumu malo.
Ti si u glavnom ranžirnom, koliko sam skapirao...
Daj neki dan udarimo Laško, Valjevsko, neko tako, mehko ki Duša!



Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Може! Само домаће! :)

Можда и @Due пожели да се прикључи? 

Ипак му јашеш бившег укућанина, Бамблби му пајкио поред кревета неко време :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

@Zuba87 Znadem...

 

Upoznao sam@Due , Koleza je sa Mihajlom, od koga sam ... Kome sam ukra... Uze... Kupih od Mihajla Bumblebee...

 

Uvek za druženje...

Život je kratak...

Kao čađava dvocevka!

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Pozdrav, nisam stromista, ja sam u drugom klanu ovih sto jasu TA. Elem, pitao bih za drugara koji nije na forumu, a vozi stroma 1000ccm 2003 godiste. Ima li kakve pomoci i eventualno gde bi moglo da se uradi ponovno namotavanje statora? Kako kaze, izgorela mu je jedna spulna. On bi polovno, a koliko sam ja mogao da nadjem ovde kod vas stromdzija, vidim da je cest problem na hiljadarci i da vi negde uspesno radite namotaje. Videh da radi neki Mare u Kaluđerici, ili mozda nekog drugog ako znate da je provereno i da to radi da valja. Pozdrav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

@JohnyBravo Ja sam uradio kod Tanje na Bežaniji, jer sam i sam iz tog kraja...

 

Uradiše ok, i korektno, brzo. Namontirao... Za sad radi... Evo cela 2 dana...

Hahahhahahahaha

 

Pošto sam baksuz, videćemo koliko će raditi...

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

TAZZ Imas li kakav broj telefona, kontakt, ili sta vec, da prosledim drugaru pa nek se on cuje direktno i nek dogovara? Moze i privatna poruka, ako je problem javno. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Evo i ovde da iznesem problemčić. Naime, i moj Strom je u Nedelju u Kladovu Kaput!
Sreca pa sam imao Vozzi pomoc na putu gde su ljudi dosli za 45min i bez reči me doslepali iz Kladova do kuće.
Pošto sam odmor odmah nastavio kolima rekoh ovde da pitam ljude možda iz iskustva mogu da me upute gde bih mogao da trazim problem, a ja cu svakako kada se vratim kuci natenane da kopam jedno po jedno.
Naime, upalim motor ujutru da se malo ugreje, dok napakujemo stvari i kofere. Radio par minuta, i kada sam trebao da krenem ugasi se.
Ne pridajem puno znacaja samo upalim i nastavim dalje. U toku voznje primetim da mi se sat na tabli restartovao. To se desava samo kada je raskacen akumulator ili ti potpuni gubitak struje.
Nedugo zatim u voznji ponovo potpuno izgubim struju, sve se pogasi, i motor, i sat na tabli i sve. To je trajalo par sekundi, i po povratku napona motor se sam upali jer je bio pod inercijom. Nastavim tako jos nekih 10min i konacno mi sve crkne, ovaj put bez povratka struje.
Dakle kao da sam raskacio akumulator. Struja dolazi do centralnog osiguraca od 30a ali ne i do onih manjih 6 osiguraca.
Kada sam stao izmerio sam napon na aku 13.6, nedugo zatim 13.1 pa je padao sve vise da bi se zadrzao na nekih 12.9.
Dakle aku mi daje neku struju, ne pokazuje da je bas riknuo skroz, probna lampa svetli.
Pokazuje mi struju i na izlazu kod reglera uredno.
Kontrolna tabla mi je ostala u poziciji 60km\h a obrtometar na nekih 1200rpm i tako su umrli.

Ima li neko ideju na osnovu iskustva gde da kopam, pre nego sto krenem od pocetka.
Hvala unapred

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x
Pre 7 sati, Nenadbg88 je napisao:

Evo i ovde da iznesem problemčić. Naime, i moj Strom je u Nedelju u Kladovu Kaput!
Sreca pa sam imao Vozzi pomoc na putu gde su ljudi dosli za 45min i bez reči me doslepali iz Kladova do kuće.
Pošto sam odmor odmah nastavio kolima rekoh ovde da pitam ljude možda iz iskustva mogu da me upute gde bih mogao da trazim problem, a ja cu svakako kada se vratim kuci natenane da kopam jedno po jedno.
Naime, upalim motor ujutru da se malo ugreje, dok napakujemo stvari i kofere. Radio par minuta, i kada sam trebao da krenem ugasi se.
Ne pridajem puno znacaja samo upalim i nastavim dalje. U toku voznje primetim da mi se sat na tabli restartovao. To se desava samo kada je raskacen akumulator ili ti potpuni gubitak struje.
Nedugo zatim u voznji ponovo potpuno izgubim struju, sve se pogasi, i motor, i sat na tabli i sve. To je trajalo par sekundi, i po povratku napona motor se sam upali jer je bio pod inercijom. Nastavim tako jos nekih 10min i konacno mi sve crkne, ovaj put bez povratka struje.
Dakle kao da sam raskacio akumulator. Struja dolazi do centralnog osiguraca od 30a ali ne i do onih manjih 6 osiguraca.
Kada sam stao izmerio sam napon na aku 13.6, nedugo zatim 13.1 pa je padao sve vise da bi se zadrzao na nekih 12.9.
Dakle aku mi daje neku struju, ne pokazuje da je bas riknuo skroz, probna lampa svetli.
Pokazuje mi struju i na izlazu kod reglera uredno.
Kontrolna tabla mi je ostala u poziciji 60km\h a obrtometar na nekih 1200rpm i tako su umrli.

Ima li neko ideju na osnovu iskustva gde da kopam, pre nego sto krenem od pocetka.
Hvala unapred emoji3.png

Sent from my SM-A202F using Tapatalk
 

Akumulator ti je ok, takav napon i treba da bude, deluje mi kao da ti je neki od konektora u problemu, ili neka žica na nekom konektoru izgorela. Najveći broj konektora ti se nalazi iza hladnjaka, a do tih konektora je problem doći, odnosno moraš da skineš rezervoar pa potom celu kutiju filtera vazduha....ja sam to radio kod mene, usrao sam se od muke, trbalo mi je 4 sata da sve rasklopim, prnadjem izgorelu žicu i da prespojim i da to sve vratim....ako imaš u blizini kakvog majstora za elekriku, moj ti je savet idi kod njega, nemoj da se zajebavaš, jer možda nije to u pitanju nego nežto drugo, al eto za razmišljanje.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Akumulator ti je ok, takav napon i treba da bude, deluje mi kao da ti je neki od konektora u problemu, ili neka žica na nekom konektoru izgorela. Najveći broj konektora ti se nalazi iza hladnjaka, a do tih konektora je problem doći, odnosno moraš da skineš rezervoar pa potom celu kutiju filtera vazduha....ja sam to radio kod mene, usrao sam se od muke, trbalo mi je 4 sata da sve rasklopim, prnadjem izgorelu žicu i da prespojim i da to sve vratim....ako imaš u blizini kakvog majstora za elekriku, moj ti je savet idi kod njega, nemoj da se zajebavaš, jer možda nije to u pitanju nego nežto drugo, al eto za razmišljanje.......
Uf to sam i ja video kada sam pratio žice. Ono što sam mogao ispitao sam ali sve ostalo je bilo ispod hladnjaka i rezervoara. Tada sam i odlucio da pozovem slep jer sam video koja je kolicina posla, a upekla zvezda samo tako pored onog dunava, a nigde hlada...

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

A u majstore nemam bas poverenja. Sve sto mogu gledam da resim sam, polako. Usput sve sto vidim da ne valja, sredim.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Pitanje za iskusnije!!!

Ako motor svremena na vreme neće da pokrene anlaser ili ti starter, a ponekad hoće....ja ga radi testa ubacim u brzinu i malo gurnem, a on onda dobije neki kontakt i upali, da li su to četkice anlasera, i ako je to gde ima da se kupe...ili da se turpijaju neke veće od auta i sl...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ispao mi je ovaj deo ispod rezervoara kada sam ga skidao sa motora. Zna li neko gde tacno ide? cdaa6eabfcd5654797f5253d5552a745.jpg

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja