Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
8 hours ago, maxx said:

Kod mene se to desava manje vise od pocetka i to se valjda cuje korpa kvacila (bar po inostranim forumima). Mozda bi neko iskusniji mogao da potvrdi :)

Da korpa je u pitanju. Kaze i Atilin majstor da je to sve normalno. Jbga malo mi bilo cudno za nov agregat razradjen po PSu.

 

Inace posto sam sad vec presao oko 2.000 km dodao bi i sledece:

-odlican displej, pregledan sa funkcijama lakim za koristenje i u voznji + analogna obrtaljka koja dominira tablom (meni jako bitna stvar)

- 6. brzina tacno tamo gde i treba da bude (falila mi je mnogo na proslom motoru)

- potrosnja vise nego odlicna, izvlacim malo vise od 430 km iz punog tanka (20 litara) voznjom od 5000 do 7000 obrtaja 

- krivine prosto obozava :)

- vozim na TC1 uvek zbog potencijalnih klizanja na zebrama ili pesku u krivinama

- solidan zvuk sa fabrickim topom tako da nece biti zamene u skorije vreme

Mane:

- slabo vidljivi migavci pogotovo po suncanom vremenu

- slabo vidljiva zadnja pozicija pogotovo po mraku (vec vidim obavezu nosenja fluo prsluka u nocnim voznjama)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
34 minutes ago, baneBP said:

Da korpa je u pitanju. Kaze i Atilin majstor da je to sve normalno. Jbga malo mi bilo cudno za nov agregat razradjen po PSu.

Hvala za potvrdu :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Samo da objavim utiske posle 3000 km. Mitas Terra Force R je O-D-L-I-C-N-A guma! Ne vidim sta bi to druge gume mogle drasticno bolje da ponude u odnosu na TF, nebitno o kojoj se ceni radi. Danas sam bio na treningu bezbedne voznje u organizaciji KONCEPT-a 192 i stvarno sam je testirao do kraja u kontrolisanim uslovima. Lezanje, kocenje, slalom...nema sta da se prigovori gumama ni u kom slucaju! Naucio sam da stari Strom 1000 itekako moze da guli fuzastere, guma to omogucava bez ikakvih neprijatnosti! Od mene sve preporuke i za gumu i za KONCEPT192 ekipu!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT
Pozdrav drugari. Evo da se i ja konačno upišem u temu. Kasnim, evo prodje skoro dve godine i 13000 km kako sam vlasnik V-Stroma (650XT). Valjda sam bio zauzet, lepo smo se družili:) Pa da podelim utiske.. Moram priznati da sam bio malo rezervisan na početku našeg druženja. Verovatno zato što mi je ovo drugi motor, a od prvog sam se tesko rastao (CB500). Razlog rastanka je bila potreba za motorom koji ce biti udobniji na duze distance i autoputu, sposobnim sa laksi offroad (gde god navigacija kaže da ima puta) i da je i dalje dobar u krivini. Pa da krenem. 
 
Udobnost i autoput: odlična. Sa spojlerom za vizir sa alija, nista te ne sprečava da držiš gas do daske;) U više navrata sam bio prinuđen da po 200+km držim brzinu oko 150kmh i moram priznati da iako je bio visoko u obrtajima, vibracije nisu značajno povećane, tj udobnost je idalje odlična (potrošnju ne komentarisem:D). 
 
"off road" - iznenađujuće ok. Pod offroad mislim na ne asfaltirane puteve zbog kojih bi se okrenuo / osecao lose što prolazim tuda na starom motoru. Motor je težak, a ja početnik van asfalta. Ali i tu se stvari polako menjaju, i posle par stotina kilometara van asfalta (izdvojio bih Kučaj i Zelengoru) mogu reći da sam zadovoljan. Na makadamu i tvrdjim podlogama, poceo sam bas da uživam. Kad podloga postane lošija: krupan kamen, splačine od kiše + nagib, stvari se značajno menjaju na losije. Nedostatak veštine plus težina motora (visoko teziste) pretvaraju uživanje u preživljavanje. Moram priznati da me je nisko sedište (u odnosu na pravi dual sport) mnogo puta spasilo pada. Kad smo kod toga, podizanje motora zahteva ozbiljnu fizičku spremu. Da bi vožnja u stojećem polazaju bila udobnija pomerio sam korman unapred i instalirao 1inch rajzer. SW Motech crash bar-ovi rade posao. Skidplate moram što pre uzeti, da ne testiram sreću više.
 
Krivinarenje: dobar. Vrlo stabilan u krivini. Kada sam pomerio korman unapred, upravljanje je postalo brže (inicijano ocenio kao sporo). Agregat i menjac: odlični. Snaga nije spektakularna ali je uvek tu, menjač vrhunski. Nikad u lažni neutral, medjugas pri saltanju ko da sam se na njemu rodio. E sad, najveća boljka: kočnice. Znao sam da su loše, ali nisam verovao da su bas toliko. Prvi utisak: drvene. Ko voli malo dinamičnije da vozi verovatno bi se razočarao. Moraš dobro da stisnes polugu ne bi li se nešto počelo dešavati. I dolazim do najbolje investicije zbog koje sam i napisao ovaj post. EBC dupli sinter. Plocice montirane pre neki dan i odusevljen sam razlikom. Grizu mnogo ranije u odnosu na fabričke i potrebna je mnogo manja sila na polugu kočnice. Ne škripe (za sad). Topla preporuka svima koji nisu zadovoljni fabričkim kočnicama a ne žele da ulaze u veće ulaganje. Kupljene u motolandu. 
 
Zaključak. Da ima deset kila manje (ovo mogu i za sebe da kazem) i deset konja više bilo bi extra, al i ovakav, meni je odličan:) Plus te zlatne felne su baš dobre. Evo par fotki za kraj i izvinite na podužem postu. Nadam se da će nekom koristiti. 

DSC03183.JPG

DSC03332.JPG

DSC03274.JPG

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ne mogu da verujem da posle svih tih godina i mora primedbi nisu uspeli da naprave kočnice da valjaju. Kod mene su neke sinter, moram videti koje, mozda probam i ove koje si predložio 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT

Samo prednje sam menjao: FA229HH/FA231HH (proverili su mi i u motolandu). Izasle ukupno oko 8500 dinara. Na ideju sam dosao kopajuci po stromtrooper forumu gde su ih najvise nahvalili. Napomenucu da su kritike upucene fabrickim plocicama, tako da razlika mozda nece biti osetna ko vec koristi neke druge. Da se razumemo ne cine cuda, ali nema tog drvenog osecaja i ne moras da stiskas ko sivonja pri kocenju. Definitivno osecam dodatni stepen pouzdanja pri voznji.

Promenio član bane_ns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

lemy

Mislim da je negde bio test i da je receno da su kocnice dobre samo na 2014+ modelu od 1000ccm, da su stavljene od GSX R 1000. 

 

 

bane_ns

Dobro da znam, ne znam koje su mi stavili zadnji put napred. Pozadi sam stavio Nissin sinter isto iz MotoLand-a, koce ozbiljno i nisam primetio fading ali su skupe. Verovatno i vise drljaju disk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav drugari,

kako red nalaze, da se prijavim na portirnicu. Od prekjuce novi ponosni vlasnik DL1000 iz davne 2003.godine. Presao oko 40k, izgleda pristojno ali me muci zvuk prilikom otpustanja kvacila. Znaci kad se drzi kvacilo prede kako treba a kad se pusti u leru zvecka. Radjene su lamele, ulje je novo....Skoro ste pominjali pa reko da pitam, da li je to normalno ili da rasturam sve?

WeChat Image_20200715083102.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Korpa...

Kod mene melje

Čekam da se smiri maaaaaalo situacija pa da šaljem za Makedoniju, Perici

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Mile Kalčo iz Kraljeva je uradio i odlično ispalo.

Pre toga je naručena originalna za 550 evra, ugrađena i posle 10000km ako je i toliko izdržala je bila za zamenu, sa ovom se prešlo nekoliko puta po 10000 i nema lupanja I znakova zamora, a koštalo je 100ak evra da se uradi plus ruke za skidanje i stavljanje.

 

Kalca

063351251

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ja imam isto K3. Ja sam radio remont preko Joce Profimoto, ne znam kome je nosio. 

Kod mene nije mlela previse vec su vibracije bile katastrofa, sad i dalje ima promene zvuka kad se stisne kvacilo ali su vibracije nestale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Strom 2005 god, zeleo bih da izmenim opciju paljenja svetla na kontaktu, vec da ide preko prekidaca na kormanu kad je upaljen motor. Pozicija mi je led i dovoljno jaka da bude dnevno svetlo, mada i ovo bi palio na otvorenom putu ili pri slaboj vidljivosti.
Ima li neko da je radio ovakav tip prepravke. Druga varijanta je da ubacim led H4 pa nek sijaju stalno na kontaktu, bar manje greju i trose.

Poslato sa BAH-L09 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

potreban ti je prekidač koji ćeš staviti na korman(nisu loši kineski koji se prodaju sa dodatnim svetlima, maglenkama i sl...), žicu od svetla koja se nalazi kod startera motora ćeš preseći i prespojiti preko prekidača.....to je jedan od načina, verujem najjednostavniji....

H4 led, prvo nisu kvalitetne kao klasične h4, dobro rade i jake su, al kod dugog svetla nisu baš ok. Rasipaju svetlost...Imaju da se kupe i kvalitetne h4 koje u specifikaciji objašnjavaju da imaju usmeravanje svetla i td.... Inače kvalitetne h4 ti vuku oko 35w, što je malo slabije od klasičnih koje su 55w...

Nije loše imati ovakav prekid svetla kad je akumulator slab, a inače...nema baš neke vajde...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Strom 2005 god, zeleo bih da izmenim opciju paljenja svetla na kontaktu, vec da ide preko prekidaca na kormanu kad je upaljen motor. Pozicija mi je led i dovoljno jaka da bude dnevno svetlo, mada i ovo bi palio na otvorenom putu ili pri slaboj vidljivosti.
Ima li neko da je radio ovakav tip prepravke. Druga varijanta je da ubacim led H4 pa nek sijaju stalno na kontaktu, bar manje greju i trose.

Poslato sa BAH-L09 pomoću Tapatoka


Ja sam kod sebe ubacio relej za odloženo paljenje svetla, kad registruje punjenje od 13.6v pali svetlo.
Ujedno je i pokazatelj da motor ima ispravno punjenje.

Te releje pravi kolega@laband

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Čačak/Beograd
  • Motocikl: Strom 1000 L5

cao drustvo, prodadoh stromceta 1000 L5 ali su mi ostali za prodaju Givi trekker bocni nosaci (bez kofera) i Dragon Ada top sa krivinom za stroma 2014to na dalje. Oboje kao novo (nosaci i jesu novi jer nikad nisam montirao kofere :neznam:), postoji oglas na kupujem prodajem ako nekog bude zanimalo.414994982_Screenshot2020-07-21at21_57_03.png.793674fae9ea4013291c3fdc236d0dd3.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja