Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ne treba komplikovati. To već radi kočioni cilindar, ulje iz rezervoara pritiska dole.

 

Dakle, na sisicu se nabije komad creva koje se odvede u posudu. Odvije se sisica, pritisne kočnica, zavije, pusti.

 

Procedura se ponovi dok ulje osegne iz rezervoara pa se dolije novo preko i nastavi. Kad u posudu krene da izlazi čisto ulje, kraj.

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Ovo što sam napisao.... Traje 30 sekundi, po sisici... Ceo motor, napred kočnice, kvačilo, zadnje, 10 minuta...

A Vi ako Vam je baš milo, stiskajte, vežbajte, šaku...

Oprostite na dobronamernoj sugestiji...
Ideji...
Kako najlakše i bez znoja uraditi ovaj posao...

Pozdrav

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Ovo što sam napisao.... Traje 30 sekundi, po sisici... Ceo motor, napred kočnice, kvačilo, zadnje, 10 minuta...

A Vi ako Vam je baš milo, stiskajte, vežbajte, šaku...

Oprostite na dobronamernoj sugestiji...
Ideji...
Kako najlakše i bez znoja uraditi ovaj posao...

Pozdrav

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk


Nikada ovo nisam probao,ali deluje mi brže proces.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ja kad sam kupio K3 pre par godina kociono ulje u prozorcetu je bilo skrozzz crno. Tad sam radio veliki servis kod Joce i rekao sam mu da i to zameni. Otvorio je, ocistio, zamenio..sta je vec sve radio ne znam. Uglavnom rucica i hod su bili isti i pre i posle zamene to hocu da kazem, par cm hoda i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Kupite vakuum pumpu... Nakačite na sisicu, prvo izvučete iz rezervoara, skroz skoro, ostavite malo, baš malo, sipati novu tečnost, onda odvrnuti sisicu, vakuum pumpom izvlačiti ulje, pa dodati kada dođe na pola, izvlačiti ulje, dok god ne krene nova tečnost, bela, čista. Zavrnuti sisicu, dosuti ulje, zavrnuti poklopac i to je to...
 
Nema boljeg i lakšeg načina.
Vakuum pumpa košta cca 15€.
 
Na DL 1000 imate prednje i zadnje kočnice, imate kvačilo... Pa vidite da li se isplati malo ulaganje?
 
 
 
Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk
 
 
 
f4f4597580e8a33932b2fb6b79f1bfb4.jpg&key=c0e25d31cddd985a5a97b067f581dae3ae1f37df9afc1642db00daff93389c29afae41765f51d44ec247c051c6eea08e.jpg&key=5f05f0723460732ef0d925855f61c56214d8937a5355c6f0da1361c312fcccc6
Gde ima da se kupi ta pumpa,
Nije skupa, ako će da olakša posao

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Na KP...
Nove oko cca 2700-3000rsd

Recimo Pumpa

Ja sam kupio polovnu, očuvana ko nova, ja prvi koristio čantricu, liku služila baš kao vakuum pumpa... 2000rsd sa isporukom...

Ima za 30evra recimo dva vakuum merača da se uzmu, koji služe kada se upare za sinhronizaciju TB(leptira gasa, Throttle Body) to ću još kupiti, i mislim da imam sve što mi je potrebno... Špijune imam od ranije, da bi merio zazor na ... Čemu god...

Ali kapiram, samo jeeeeedna zamena ulja u kočnicama i kvačilu, vredi tih cca 25 evra koliko košta nova pumpica... Posle, možete raditi zamenu ulja u sistemu na svakih 24 meseca, onako, iz dosade...

Opet napominjem, meni nije problem se igrati sa tim stvarima, nemam dve leve ruke, i to mi je uživanje, odmor mozga... Nije problem dati 20-30-50€ za ruke majstora, imam...
Ali meni je veći gušt igrati se sam... Generacija sam koja je morala biti snalažljiva, pa sam postao Multipraktik. Menadžer prodaje je čime se bavim da zaradim u Einhell Srbija, dakle alati električni i Baštenski pribor i alati, Oficir policije po školovanju, u slobodno vreme, zidar(septička jama), pravim montažnu kuću za sebe, postavljam fasadu, Rigips, izolaciju, struju u kući(završio elektrotehničku srednju školu), kosim samo pršti, krečim maaaaaalo lošije nego što kosim...
Popravljam sebi auto, od kad sam kupio prvi auto, ne zato što nemam para da ga teram kod majstora, nego što majstor kad dođeš kod njega, kaže... Popravio sam ti sve ovo, i uradio servis, sve je to 120 evra kako smo i pričali, ali auto neće upali jer ti je crkla kaseta(bobine)...
To je 200 evra... Ja u šoku, pa doterao sam ti auto koji je bio ispravan i nije imao niti jedan simptom da će crći kaseta...

I onda vozeći SAAB 16 godina, naučiš mnooooogoo o autima, motorima, servisima i svim ostalim sra'ima...
Onda kao bio lud isto i osnovao SAAB klub Srbija, bio lud, imao neke top ideje, bili jedan od retkih, pravih klubova, Registrovanih pred APRom, izboksovao popuste za delove kod uvoznika... I onda zbog svađa sa serviser ima, odustao od svega, jer ljudska glupost i bezobrazluk definitivno nemaju granice...

Ali sad odoh u OFF.... Totalni...
Izvinjavam se...

Ako si druže iz BGD, dođi, pusti PP, dogovorimo se, Dođi sa pivom, i za reč druženja, i gutljaj drugarstva, zamenićemo ulje, tačnije Ti sam... Ne moraš kupovati pumpicu...
Ako nisi iz BGD, onda... Ako hoćeš kupi, ili ako te nanese put motorom do BG, opet pogledaj pod stav 1. Vredi isto...

Posle Infarkta teškog koji sam imao(1976. Godište sam) 5. Oktobra 2019.... Da da da, on je bio GOTOV na taj dan, ali ja sam bio jači... Za sad... Sve što mi odmara mozak, pričinjava zadovoljstvo, prazni negativu... Nedam nikome...

Izvinjavam se... Sad na ovom prologu... Prolivu... Šta god... Ponelo me...

U svakom slučaju, razumeli ste poentu...

Pozdrav!
Igor aka TAZZ



Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc
On 5/19/2020 at 10:35 AM, jboban said:

Ne treba komplikovati. To već radi kočioni cilindar, ulje iz rezervoara pritiska dole.

 

Dakle, na sisicu se nabije komad creva koje se odvede u posudu. Odvije se sisica, pritisne kočnica, zavije, pusti.

 

Procedura se ponovi dok ulje osegne iz rezervoara pa se dolije novo preko i nastavi. Kad u posudu krene da izlazi čisto ulje, kraj.

 

 

 

 

 

 

Upravo tako...pritiskom na polugu kočnice i odvrtanjem-zavrtanjem sisice sa vilastim ključem 8icom (ako se ne varam) ispumpavate ulje kroz malo nataknuto crevo na sisici...

 

Da ubrzam proces na početku prvo običnim plastičnim špricem izvučem svo ulje iz rezervoara i nalijem novo pa krenem u pumpanje...Ceo proces zamene ulja potraje max 10min...i menjam ga na svake 2 godine jer mi to dođe kao igra...

 

Ulje u rezervoaru uvek providno :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Eurosumar upravo objavio da je kod njih garancija produzena na 3 godine ili 30.000 km (sta pre dodje) na sve Suzuki motocikle. 

Ranije je bilo 2 godine ili 15.000 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Kakvi su oni sa cenama servisa za te motore u garanciji? Jel zavrcu usi ili je korektno (u odnosu na neovlascene)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Mali servis za malog Stroma u garantnom roku od 8.500 do 10.500 din u zavisnosti od ulja koje korisnik odabere (koliko se secam u ponudi je bilo 3 verzije Motula). Najskuplji je onaj na 24.000 km, nesto preko 20.000 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Mali servis za malog Stroma u garantnom roku od 8.500 do 10.500 din u zavisnosti od ulja koje korisnik odabere (koliko se secam u ponudi je bilo 3 verzije Motula). Najskuplji je onaj na 24.000 km, nesto preko 20.000 din.
Na koliko se radi mali servis? 5k?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Kao skorašnji vlasnik vstroma ne vidim da ima neku falinku očiglednu. Piše da ima servisni istoriju i da je kupljen ovde pa bi onda trebalo da može da se proveri km. Sa ovom km trebalo bi da je kao nov. 

Međutim, ovaj motor je prilično klot. Strom nije neka lepotica, posebno šerpa plav ali ovaj bas ružan ovako klot. To jemoj utisak, da se neko ne uvredi. 

Ako planiraš da motor zadrži neko vreme i da putuješ da njim onda te čeka dosta ulaganja. 

Da bi ličio na neku putnu spravu fali ti: rol bar, neka zaštita motora, zaštita za ruke, nosači kofera i koferi, možda i bolji centralni kofer. Pored toga ovo je model bez abs ako dobro vidim. 

Sve ovo košta prilično para pa je bolje kupiti motor koji ovo sve ima. 

Ako ti treba do posla i nazad, i ne treba ti oprema, onda vredi pogledati, što da ne. Malo spusti cenu i gas. 

Evo slike mog Stroma, prilično drugačije izgleda sa još dodatnog gvožđa na sebi. 

 

IMG_20200106_152713.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
8 hours ago, pilip88 said:

https://www.polovniautomobili.com/motori/15141720/suzuki-v-strom

Išao bih neki dan da pogledam ovog v strom-a, pa me zanima mišljenje kolega sa foruma. Možda vidite nešto što ja ne vidim a možda i neko zna vlasnika i motor?

Taj motor je u PA oglasima vise od godinu dana koliko ja pratim Stromove (verovatno i pre toga). Ne znam zasto, nisam nikad zvao coveka. Mene je odbila previsoka cena za klot motor bez opreme i ABSa. Koliko vidim i tablica sad izlazi za malo vise od 2 meseca pa imas na 3650e jos oko 250 eura prepisa i registracije,  pa onda obavezan mali servis i da ga neki majstor pretrese malo i spremi za put i tu si vec preko 4000 eura. Pa jos dodas opremu jer sad na motoru nema nista i ako jos dodje guma ili lanac u ovoj sezoni ode to onda i preko 4500. Meni slabo prihvatljivo za putovanja koja ja planiram.

Imao si pre par dana jednog crno sivog Stroma 650 isto bez ABSa ali zato full napakovan sa opremom (bukvalno sve osim bocnih kofera) vizuelno u odlicnom stanju u Batajnici za 3400 nije fiksno. Na satu je imao oko 35.000 km. Jbga dok sam se ja organizovao (jbga bio sam na poslu) lik ga je ladno prodao za manje od 24h. Nazovem on kaze otisao. Takve ponude izadju jednom u 3,4 meseca i bukvalno odu za par dana dok se ostali motori vrte godinu i vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
1 minute ago, jboban said:

Koje godište je bio taj sa 35k km?

Isto 2006.

Nisam puno obracao paznju na kilometrazu jer znam da svi sad muljaju vec mi je paznju privuklo stanje motora, dodatna oprema kao i povoljna cena koja nije bila fiksna. 

Cinjenica da je motor prodat za manje od 24h govori o tome da je ponuda stvarno bila dobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint
Pronasao sam razlog paljenja crvene lampice upozorenja, za koju sam mislio da je pritisak ulja, u pitanju je kod C31,GEAR POSITION SENSOR, da li je neko imao taj problem?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


Resen problem, skinuo sam senzor, ocistio kontakte smirglom, i greska se vise ne pojavljuje.20434d98772a8545ae6aca4ed5880be8.jpg

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

@gago12

Drago mi je da sam uspeo da pomognem, i navedem na mogući problem.

A što si prošao skupo sa cenom šmirgle ...
Extra!

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint
@gago12

Drago mi je da sam uspeo da pomognem, i navedem na mogući problem.

A što si prošao skupo sa cenom šmirgle ...
Extra!

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk


Vas savet je bio od velike pomoci, hvala najlepse.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Drago mi je da sam nekome uspeo pomoći!
Reč "Hvala" je najveće zadovoljstvo za videti i čuti.
Barem meni...

BTW

Malo po njivama... U svom pravom okruženju...
Pred zalazak sunca...e51db4cd0aeb0f486093b92b8e5437e3.jpg19793e7e8086c8142425001dee8b65d4.jpg

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint
Drago mi je da sam nekome uspeo pomoći!
Reč "Hvala" je najveće zadovoljstvo za videti i čuti.
Barem meni...

BTW

Malo po njivama... U svom pravom okruženju...
Pred zalazak sunca...e51db4cd0aeb0f486093b92b8e5437e3.jpg&key=89a082f2f382410c4c96e5c4be14b0b4aee0745c3465f43b0407cd03ff06b74b19793e7e8086c8142425001dee8b65d4.jpg&key=19bd73df1edad395a410b5b7defd82e3101f736009dfae74f9ede891fa588a58

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk


Koje su to gume, i kako ste zadovoljni sa njima, off i asfalt?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Mitas E07 Enduro

 

Kažu učeniji i viđeniji ljudi po ovome INTERnetu i Jutjubetu...

 

Jedne od ako ne i najbolje (cena/kvalitet/mogućnosti/trajnost/izbalansiranost) 50-50% gume.

 

Meni došle na motoru, kupio Mitas Terra Force R, pa ću to staviti na motor. Ove neka spavaju, kada budem hteo da njivaram... Ok su, meni kao početniku su odlične, jer ja sigurno nemam neke mogućnosti kao neko ko vozi 10+ godina.

 

YouTube i search E07 Enduro ili tako nešto mućkano... Izleteće... Mahom izuzetno pozitivne ocene.

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc
16 hours ago, baneBP said:

Isto 2006.

Nisam puno obracao paznju na kilometrazu jer znam da svi sad muljaju vec mi je paznju privuklo stanje motora, dodatna oprema kao i povoljna cena koja nije bila fiksna. 

Cinjenica da je motor prodat za manje od 24h govori o tome da je ponuda stvarno bila dobra.

35k za motor 2006 godište??

Pa da li ljudi verujete da je motor sa 14 godina prešao samo 35.000? Pa ja toliko biciklom pređem...

 

Moj je 2009. godište pa imam na satu 70.000+ pravih naravno..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: honda silver wing 600,suzuki v-strom 650

 

pre 25 minuta, pitans je napisao:

35k za motor 2006 godište??

Pa da li ljudi verujete da je motor sa 14 godina prešao samo 35.000? Pa ja toliko biciklom pređem...

 

Moj je 2009. godište pa imam na satu 70.000+ pravih naravno..

Pa da, narod voli da kupi motor koji ima "35000"km. Evo slike mog motora koji ima 76000 km a 2008 godište. Šta mislite koliko bih mogao da vratim kilometara na ovo stanje motora? :)

 

IMG_20191015_102347.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja