Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint

Pozdrav, pojavio se prvi problem na mom v stromu, pri brzini oko 100kmh upalio mi crvenu lampicu za ulje, odmah sam ugasio agregat, stao, pogledao nivo ulja, vidim da je ok, upalim ga opet, on ugasi redovno lampicu i radi normalno, vozim ga od 40 do 80kmh, sve ok, opet ubrzam na oko 100kmh, i posle par sekundi opet upali crvenu lampicu za ulje, opet uradim isto, stanem, ugasim, upalim i nastavim i posle toga vise nije upalio. Sta bi moglo da ga zeza, predpostavljam nesto oko uljne pumpe?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Ne vozim stroma,ali po tome sto si opisao ulje je lose.

Pri vecem opterecenju se vise greje postane redje i gubi pritisak ulja.

Za dalje moze biti svasta...

Prvo probio davac pritiska ulja,pa vlazi na njemu,dok je ulje gusce gasi lampicu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

imao sam indentican problem na banditu 600, bilo je do davaca ili senzora pritiska ulja... jeftino i lako resenje, skratio mi pola zivota

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Jel poznat nekome ovaj strom, piše da je kupljen nov u srbiji, možda je od nekoga ovde sa foruma bio ranije. Razmišljam da ga pazarim. 

9c11ea071207-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki V strom DL650, 2009. godište, Touring, vozilo prešlo 78000 km, Stari...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint

Da li je neko sipao u v strom 650, silkoline comp 4 15w50 ulje, i kakvi su utisci?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Silkolene Pro 4,sa crvenom nalepnicom sam sipao umesto Motula 5100, i potrošnja je skoro iscezla, a to sam uradio na preporuku nekolicine prijatelja sa Hrvatskog V Strom foruma koji su imali problem sa dolivanjem Motula, a upotrebom Pro 4 ulja, stvar se promenila na bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint
Silkolene Pro 4,sa crvenom nalepnicom sam sipao umesto Motula 5100, i potrošnja je skoro iscezla, a to sam uradio na preporuku nekolicine prijatelja sa Hrvatskog V Strom foruma koji su imali problem sa dolivanjem Motula, a upotrebom Pro 4 ulja, stvar se promenila na bolje.
Sipao si Silkolene pro 4 10w40?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022
Sipao si Silkolene pro 4 10w40?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Verovatno je gusci pa zato mu i prija, ja sam to radio na traktoru kad je poceo da troskara ulje sipas samo gusce ulje i odma mu je lepse

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8
Sipao si Silkolene pro 4 10w40?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Da, mislim da samo to i postoji u ovoj gradaciji, jer 10w-50 ima oznaku XP i skuplje je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

A da pitam i ja za vase misljenje? 

Sta mislite o Castrol Power1 10w40 i o ELF MOTO 4ROAD 10w40 uljima. Slabo se pominju, a ipak su to renomirane marke. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

 

19 hours ago, saxi said:
On 5/11/2020 at 7:30 PM, gago12 said:
Sipao si Silkolene pro 4 10w40?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 

Da, mislim da samo to i postoji u ovoj gradaciji, jer 10w-50 ima oznaku XP i skuplje je.

Ima i polusintetika 10w-40, Comp 4 (zuta nalepnica). Pro 4 crveni je ful sintetika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8
Sipao si Silkolene pro 4 10w40?

 

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

 

Iskopao sam u papirima, da sam ipak sipao Pro 4 15-50w, običan, ne onaj XP, u Auto Miki u Zemunu ga uzimao kad je kod Đunte presusilo, za nešto više od jedne crvene. Moja greška da je bilo 10w-40, izvinjavam se.

 

@ Zigi011

Ima i taj žuti, on je nešto ispod 1000 dindzi, ali sa njim me znam da je neko pravio koktele

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint

Da li na stromu 650, 2005god, postoji upozorenje za servisni interval, da li izbacuje check ili nesto slicno, kad dodje vreme za servis?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint

Pronasao sam razlog paljenja crvene lampice upozorenja, za koju sam mislio da je pritisak ulja, u pitanju je kod C31,GEAR POSITION SENSOR, da li je neko imao taj problem?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Pronasao sam razlog paljenja crvene lampice upozorenja, za koju sam mislio da je pritisak ulja, u pitanju je kod C31,GEAR POSITION SENSOR, da li je neko imao taj problem?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


Probaj skinuti senzor, očistiti, sa nežnom šmirglom cca P400-600 malko očisti kontakte, klizače... Vrati i probaj... Možda nestane

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint
Probaj skinuti senzor, očistiti, sa nežnom šmirglom cca P400-600 malko očisti kontakte, klizače... Vrati i probaj... Možda nestane

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Hvala na savetu, sutra cu to probati.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ja cu da probam na prvoj zameni taj 10w-40 zuti, ako opet bude trosio previse idem na to 15w-50 crveno. Mozda nije samo do ulja, mozda je i do masine (kilometraze)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint
Ja cu da probam na prvoj zameni taj 10w-40 zuti, ako opet bude trosio previse idem na to 15w-50 crveno. Mozda nije samo do ulja, mozda je i do masine (kilometraze)...
Probaj pa javi iskustva, i ja razmisljam da predjem na polu sintetiku.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja sam juce poručio Bardahl 10w-40 za Stroma. Piše sinyetic, što bi u našem prevodu bilo polusintetika. 

Gledao sam uputstvo za motor i ovo ulje ispunjava sve standarde, čak i preko toga. 

Ja uvek gledam sta preporučuje fabrika i to stavljam. Nekako mi previše mudrovanja oko toga sta su inzenjeri koji su to projektovati tako preporucili 

Ne može sintetička škoditi, ali je pitanje da li ista pomaže. Motor se vremenom haba i to je neminovno. Većina nas vozi motor nekoliko godina pa menja, za taj period neće crci sigurno ma šta sipali, samo da nije Vital ili Dijamant :)

U prethodne motore sam uglavnom sipao Bardahl a probao sam prošle godine i Motul 5100. Jedina razlika koju sam primetio je 1.000 dinara manje u novčaniku. Nije to neka para, ali bolje da se počastim u kafani. 

Meni kao laiku najbitnije je da menjač ide lako. 

Prošle nedelje resim da nekog kineza počasti novim uljem. U njemu neko staro nekoliko godina, ali menjač lepo radio, neutral se nalazio iz prve. 

Naspem nu Ipone 15w-50, to mi bilo najlakše za nabavku. Posle zamene, neutral naći je lutrija. Probao ženu da obucim da vozi, nema šanse. Što se mene tice to ulje neću više kupovati, možda je ono i ok, ali za koje standarde nije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

tema o uljima nije ni najmanje jednostavna, niti laka za shvatiti. Obzirom da moj mali strom troškari ulje, skoro kod svake promene sam se trudio da mu sipam drugo ulje. Razlike je bilo ali ništa naročito. neki tvrde da ulje silkolene comp 4 15-50 ne troši, ali to nisam probao.

Pročitao sam gomilu tekstova na netu o uljima i došao do podataka koje bih uporedio sa verusom korona. Svi kao nešto znaju i svi daju druge podatke. U medjuvremenu sam se čuo sa poznanicom koja je inžinjer i radi u modriči......Čudo koliko i inžinjeri malo znaju......Znaju da prave ulje i to je ok, al oko upotrebe u vozilima i uticaj na potrošnju to je i za njih misterija, odnosno oni se time i nebave....

Sae 10-40, il neki drugi sae, i nema veze sa kvalitetom ulja. Podatak o tome koje je ulje bolje a samim tim i skuplje je podatak o njegovoj viskoznosti. Na kontu viskoznosti se lako odredi i dal je ulje sintetika ili polusintetika. Takodje i važan faktor je i dodavanje raznih primesa u ulje koje obezbedjuju dugotrajnost, kvalitet. E sad, najbolje ulje za motor je api conserving-podatak koji piše na ambalaži, i to je striktno zabranjeno za motocikle sa vlažnim kvačilom. Verovatno bi proklizavalo. Sva ostala ulja su ok.

Ono što je sigurno i u čemu se svi slažu je to da ulje treba uredno menjati i da se netreba cimati oko toga dal je ovo ili ono bolje il lošije.

Ja sam inače koristio i modričino mototaktol 15-50 koje mi je radilo ok.

Što je ulje viskoznije to ga motor manje troši.

Inače ulje koje je predvidjeno za stroma je ulje koje se proizvodilo sredinom 80-tih godina po api ili acea standardu. Dakle možemo sipati obično ulje od automobila i radiće odlično, jer u tim uljima nema velikih dodataka aditiva i nema proklizavanja lamele.

Ulja moderna za današnje motocikle nose oznaku sn, sm i slično a to bi tebalo da znači da su daleko kavalitetnija od onih pradvidjenih za stroma i da u teoriji mogu da izazovu proklizavanje lamele. Ali nije tako, sva ta ulja imaju i jaso ma2 i odlično rade......

Sve u svemu sipajte šta hoćete i redovno menjajte ulje i nikakvih problema neće biti....zaključak je svih inžinjera koji se bave ovom problematikom.

Ja sam pre 1000 km sipao mulje MOL 10-50 za motocikle i deluje mi vrlo fino a cena je 900 dinara, probajte....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Sto se tice toga da treba menjati na vreme, a da firma nije (toliko) bitna, sa tim se potpuno slazem. Godinama sam ranije u aute (Mercedes, BMW, VW) sipao Modricina Optima Eko Plus ulja. Donesem svoje ulje kod majstora i kad izvadim iz gepeka..pa to su pogledi, to su komentari, pa to je krs, prolupace ti motor, te ovo te ono. A ulje vrhunsko, a nije ni jeftino uopste! Nisam to ja smislio i odlucio da je to top kvalitet vec neki ljudi koji su doktorirali (zaista doktorirali sa titulom) fizicku hemiju i bave se tom problematikom profesionalno. I zaista nikada nisam imao problema sa tim uljem, osim nepovoljnih komentara :) Sad mi je teze da ga nabavim pa sipam sta stignem, ali pre sam donosio sebi uredno.

 

Sad isto ne biram firmu nego biram nesto sto nece da trosi ovoliko, a Motul 5100 je izgleda na losem glasu po tome kada je Strom u pitanju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Zašto je Motul 5100 na lošem glasu? Sipam ga poslednje 4.5 godine, a izgleda sam nešto propustio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja