Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer
Kolege jedno pitanje oko kočnica na Stromu. Znam da su sranje ali me buni hod ručice kočnice. Kod mene je nekako dug. Kada stisnem kočnicu ručica mi dodje do oko 1-2 cm od kormana skoro do prstiju koji su na kormanu. Ok mi je da jače stisnem ali mi ovo malo neprijatno jer deluje kao da će da propadne. Navikao sam da hod bide relativno kratak, plafon nekih 1 cm na vrhu poluge, a ovde je bar 2 cm. 
Brine me da nije mozda vazduh u sistemu, ali mi se opet ne cacka oko ozracivanja imam sada pametnija posla. 
Probao sam da nastelujem ručicu na onom srafu ali ne vredi, ovo je na najboljem podešavanju, tj za najkraći hod. Creva su teflonska, pločice sinter 

Sve isto kod mene teflonska creva i svasta sam probao. Kada jako stisnem dodje skoro do rucice gasa. Koci on ali bas mora da se stisne. Planiram da probam one kraće ručice mozda bude bolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jedino rešenje vam je ugradnja drugih kočionih klešta. 

Već imate u prodaji adaptere i treba naći polovna klešta, remontovati ih, ugraditi nove pločice i spakovati. To je jedino rešenje.

 

Problem koji posle toga može da se javi je prednje vešanje koje će gotovo sigurno biti na ozbiljnim mukama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Pitanje...
Da li... Kada se iz N ubaci u prvu... Treba da se čuje ono... Klik... Iz prve u drugu...

Dalje ga ne čujem...
Ne sećam se da mi je kliktao, lupkao prilikom ubacivanja... Ili sam ja ... Popizdeo u lobanju totalno...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Naviknuces se vremenom na kočnicu koja uopšte nije toliko losa kada se taj motor vozi kako bi trebalo da se vozi. Ok nisu sjajne i svakako je najbolje rešenje menjanje kljesta, dal bi vešanje bilo u problemu nemam pojma ali znam da je dosta ljudi to uradilo i nemaju problema. Imam negde crteže tih adaptera, hteo sam i sam to da radim ali sam kasnije skontao da nema potrebe. Ako si u mogucnosti proveri sistem možda ima vazduha, ulje i plocice su novi...nešto mi nije na pameti da je kočnica bila tako meka tu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Kočenje sa 4 klipnim je druga prica a za to idu distanceri koje imaš u Cosmu, kod Grka. Bezbednost i sigurnost nemaju alternativu po meni, uz dobre kočnice ćeš uvek brže zakociti i zaustavni put će biti kraći. Ja sam ih stavio i oduševio se hteo razlikom nabolje. Hteo sam i radijalnu pumpu ali nisam stigao da izvedem to, motor je otisao dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
Pitanje...
Da li... Kada se iz N ubaci u prvu... Treba da se čuje ono... Klik... Iz prve u drugu...

Dalje ga ne čujem...
Ne sećam se da mi je kliktao, lupkao prilikom ubacivanja... Ili sam ja ... Popizdeo u lobanju totalno...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Mislim da ti na to utiče princip poluge noge prilikom saltanja. Meni se klikovi ka dole uvek cuju, dok na gore samo kad saltanja radim zustro, dok kad je lagana voznja, relativno retko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
9 hours ago, SALE_CA said:

Naviknuces se vremenom na kočnicu koja uopšte nije toliko losa kada se taj motor vozi kako bi trebalo da se vozi. Ok nisu sjajne i svakako je najbolje rešenje menjanje kljesta, dal bi vešanje bilo u problemu nemam pojma ali znam da je dosta ljudi to uradilo i nemaju problema. Imam negde crteže tih adaptera, hteo sam i sam to da radim ali sam kasnije skontao da nema potrebe. Ako si u mogucnosti proveri sistem možda ima vazduha, ulje i plocice su novi...nešto mi nije na pameti da je kočnica bila tako meka tu. 

Imam alat I mogućnosti pa cu probati da ozracim sistem ponovo, možda pomogne, nekako mi sundjerasta ručica. 

Realno sve je stvar navike, kocio sam i sa Transalpom sa jednim diskom :) bez problema. 

Neću sigurno nešto buditi, naviknucu  se. Realno defanzivan sam vozač pa mi nije problem samo volim da je sve po ps na motoru. 

Nije ovo motor za trke, ali u odnosu na TA 600 koji sam vozio, ovo je ozbiljno jača mašina. Mnogo bolja zaštita od vetra pa se lako potegne na 120 km i preko, a onda trebaju kočnice. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Čuo sam za jedan princip kako su izbacivali sistem iz kočnice, dal deluje nisam probao.
Stisneš kočnicu koliko možeš i uvežeš je tako, najbolje plastičnom vezicom, i ostaviš nekoliko sati, najbolje preko noći.

Nek me ispravi neko stručan dali može ovako

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Na motorima te namene i pumpama slabijim odlicni rezultati se postizu ORGANSKIM plocicacma, mekse su, lakse se doziraju i traze manji pritisak.... mana je sto se vise trose plocice,ali su znatno jeftinije pa se to kompezuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25
On 4/28/2020 at 10:33 PM, Borkosan said:


Sve isto kod mene teflonska creva i svasta sam probao. Kada jako stisnem dodje skoro do rucice gasa. Koci on ali bas mora da se stisne. Planiram da probam one kraće ručice mozda bude bolje

dobices kontra efekat, cist princip poluge, gde ces za istu silu kocenja morati vise da pritiskas polugu kocnice jer je kraca. Menjaj klesta i nabavi radijalnu pumpu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
6 hours ago, rboban said:

Na motorima te namene i pumpama slabijim odlicni rezultati se postizu ORGANSKIM plocicacma, mekse su, lakse se doziraju i traze manji pritisak.... mana je sto se vise trose plocice,ali su znatno jeftinije pa se to kompezuje.

Odlični rezultati dok ti ne sedne devojka pozadi i staviš prtljag.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer
dobices kontra efekat, cist princip poluge, gde ces za istu silu kocenja morati vise da pritiskas polugu kocnice jer je kraca. Menjaj klesta i nabavi radijalnu pumpu... 

Ne menja mi se nista, kad si svestan da kocnice nisu bog zna sta tako treba i da vozis, toga se pridrzavam. Kad budem takav vozac da kocnice ne mogu da izdrze ni zadovolje moj stil voznje menjacu motor, a taj nivo je prilicno daleko.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zdjelarm, 127 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: Honda Africa Crf 1000 adv

Nisu problem kočnice već su krivine previše oštre, a ima i previše učesnika u saobraćaju :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint

Pozdrav svima, hteo bih da podignem v stroma uz pomoc dog bones, oko 25mm, zanima me da li je neko to radio, i koja je duzina koske potrebna da bi se dobila visina od 25mm? Nameravam sam da ih napravim.
Hvala na odgovoru.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint

Pronasao sam na par stranih foruma da, kraci dog bouns za 1mm, podize motocikl 2,8mm, probacu da napravim kraci za 8mm, pa cu videti koliko cu dobiti na visini.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Na Hrvatskom V Strom forumu imas sve bitne informacije, do detalja, kucaj Dogbones i lako da ćeš naći

 

 

R.TAPATALK.COM

Prijava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022
Pronasao sam na par stranih foruma da, kraci dog bouns za 1mm, podize motocikl 2,8mm, probacu da napravim kraci za 8mm, pa cu videti koliko cu dobiti na visini.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


Sto bi da ga dizes?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Razmisljam posle fabrickog seta guma da stavim neke 80+20% malo i makadamskih putevima da idem. Ali vise cu voziti asfalt. Ove fabricke i nisu za van asfalta nesto.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint
Sto bi da ga dizes?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről

Nizak mi je polozaj sedenja u odnosu na korman.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
2 hours ago, AArnold said:

Razmisljam posle fabrickog seta guma da stavim neke 80+20% malo i makadamskih putevima da idem. Ali vise cu voziti asfalt. Ove fabricke i nisu za van asfalta nesto.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 

Sa fabrickim Bridgestone TrailWing na utabanom makadamu/poljskim putevima ide bez problema za moje potrebe (mada vozim ko penzioner, i na asfaltu i na makadamu :)).

 

20200428_141530.thumb.jpg.9555e2641e755fd101caf5e94bc4fabf.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Nizak mi je polozaj sedenja u odnosu na korman.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Ammm

Pa ne diže se sedište u odnosu na upravljač sa tim što hoćeš...

Dići ćeš komplet motor...
Te će isti odnos ostati upravljač-sedište...

Ni ja ne kapiram...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Na mom su Bridgestone batlax adventure 40R vise su mi za asfaltf26cb237c3449aa615617c53544908fd.jpg

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja