Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1055 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Promenjen filter vazduha...

Promenjene svećice...

Nisam kapirao, da treba da ispustim rashladnu tečnost, da bi promenio svećicu...

Ili ja nemam tehniku, pa sam morao...2bc724e6d635397405d2649a8e1ff0b5.jpg&key=10d26224eda6e0a880b1c54046921744390c3fff0f20787f927609b00d0672ccb84fbc593939fd976a26e646584d7cda.jpg&key=e44af6c5e448de83f6f5565b9157e507d50b4109cca25bae2e315c7b7daf6152

 

 

 

f303804a1884b6eccfeafcda1ab62cf7.jpg&key=09f187e895d4f56fa12375794b891a77dd0f2073f9bdb8f0dd00a1bbb6a5b074

 

Neprijatno se iznenadio.

Verujem da bivši vlasnik, stvarno nije znao...

Želim da tako verujem. Nije ništa strašno, što se ne može rešiti...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
Nisam kapirao, da treba da ispustim rashladnu tečnost, da bi promenio svećicu...


Ne treba. Oslobodi se samo hladnjak i malo nategne da se priđe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1055 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW


Ne treba. Oslobodi se samo hladnjak i malo nategne da se priđe.
Probao, nije išlo nikako, pa sam ispustio rashladnu i raskačio...
Pa posle vratio...

A onda skapirao, da bi sutra mogao opet da ispustim sve napolje, kupim G12+, Silicate i sve ostalo free, i zamenim komplet rashladnu tečnost, operem i isperem sve lepo...
Naspem snažnih 2L mixa i to je to...

Onda izmenjano ulje, filteri, kočiono/kvačilo ulje, rashladna tečnost, promenjene svećice...

Jbm li ga... To je valjda servis?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1055 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Koliko dugo si vozio ovaj filter?
100km...
Ja...

Koliko je bivši vlasnik... Ne znam... Verovatno podosta...

Ja imam neku naviku, da šta god kupim, u 100km uradim servis, barem osnovni, ulje i filteri svi... Kako na autu, tako evo i na prvom motoru, jer kapiram isto je...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

I ja sam na Stromu 1000 menjao svecice bez skidanja creva i ispustanja antifriza, doduse namucis se lepo i malo ruke izgulis ali ide.

Jednom i na putu za Grcku, nesto me zezalo , ja mislio svecice kad ono sipak TPS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

a što stavi g 12!!!!!

Verovatno i on radi posao, al u japance uvek ide etilen glikol zelene boje. ja sam nekad stavljao i monoetilen glikol koji je plave boje, to je jako slično, al g 12 koji je crvene to nisam stavljao, a i pitao sam se uvek zašto to japanci ne prdvidjaju za zamenu jer je g 12 naprednija tehnologija i taraži redje menjanje, jer je postojaniji..

verujem da nisi ništa pogrešio, al opet...možda neko nešto bolje zna o ovoj tematici....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1055 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Svugde sam video, pročitao, na Blogovima, Vlogovima, da može G12, bitno je da je Silikat bla bla bla free...

A G12 to jeste...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Malo do reke dok se moze...vikend garaza opet  :maloljut:
512146513_VstromSava.thumb.JPG.a4a8eb0655e6f25c1f76bd8115e2c08b.JPG
Jel se ti često vozis sa suprugom po BG? Vidjam stalno takav motor, uvek dvoje na njemu..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara
  • Motocikl: vespa px200,,vstrom 650 xt

Pa da,uglavnom smo zajedno na njemu...a cesto koliko nam okolnosti dozvole,mada ima jos jedan koji vidjam (mi imamo stiker pikacua na tanku rezervoara) :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pa da,uglavnom smo zajedno na njemu...a cesto koliko nam okolnosti dozvole,mada ima jos jedan koji vidjam (mi imamo stiker pikacua na tanku rezervoara) :jee1:
Pa javite se ponekad.. 4,5 puta sam vas ( ili možda i tog drugog) sreo mahnemo i devojka i ja, a dobijemo šipak..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara
  • Motocikl: vespa px200,,vstrom 650 xt
19 minutes ago, ProMaster said:

Pa javite se ponekad.. 4,5 puta sam vas ( ili možda i tog drugog) sreo mahnemo i devojka i ja, a dobijemo šipak.. emoji3.pngemoji23.png

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk
 

Ha,ha rado cemo se javiti naravno i svima se javljamo pa zato pretpostavljam da je to ipak onaj drugi (moja kaciga crveno crno bela a Sanjina crna s flouroscentno zelenim)...pa do nekog vidjenja

V strom kaciga.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Niste to vi, definitivno.. :) Baš dugo razmišljam da napišem i pitam ko je, ali sve mi glupo da pljujem sad po nekom, ali onda sam video žutog Stroma i nisam mogao da izdržim.. Do nekog vidjenja...

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1055 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Pitanje....
Da li je nekome palo na pamet...
Žičane felne, recimo sa Freewind-a na Stroma?
Žičane imaju neku... Draž...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25
20 hours ago, TAZZ said:

Pitanje....
Da li je nekome palo na pamet...
Žičane felne, recimo sa Freewind-a na Stroma?
Žičane imaju neku... Draž...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Freewind ima jedan disk napred i uzu zadnju felnu i gumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1055 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

& no go...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav drugari,
ja sam Nikola, nov sam na forumu. Nedavno sam uzeo vstroma 650, 2006 godiste. Na njemu trenutno imam jedan nedostatak, pa ako neko moze da mi pomogne. Hteo sam da stavim stitnik kartera (skid plate), pa me zanima gde bih mogao da nabavim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint

Pozdrav vlasnicima i poznavaocima V stroma. Pronasao sam polovne bocne plastike za V stroma 650, ali nisam do sad vidjao takve nalepnice na V stromu, pa me zanima da li su to fabricke nalepnice i plastike? Hvala vam.fa42cec8a90237d7655631cf50772538.jpg&key=5af8ce32400f621cc6452b72e1e2c703d115208b4bdf9b180528d7487fa1c2b4

 

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Za skid plate kontaktiraj člana @djojli, on je to pravio od vrhunskih materijala i po dobroj ceni prodavao dalje, rade vrhunski posao tj zaštitu kartera.
@gago12 nalepnice su naknadno urađene, nisu original, za plastike nisam stručan da dam sud, ovako na oko izgledaju OK sasvim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Kolege jedno pitanje oko kočnica na Stromu. Znam da su sranje ali me buni hod ručice kočnice. Kod mene je nekako dug. Kada stisnem kočnicu ručica mi dodje do oko 1-2 cm od kormana skoro do prstiju koji su na kormanu. Ok mi je da jače stisnem ali mi ovo malo neprijatno jer deluje kao da će da propadne. Navikao sam da hod bide relativno kratak, plafon nekih 1 cm na vrhu poluge, a ovde je bar 2 cm. 

Brine me da nije mozda vazduh u sistemu, ali mi se opet ne cacka oko ozracivanja imam sada pametnija posla. 

Probao sam da nastelujem ručicu na onom srafu ali ne vredi, ovo je na najboljem podešavanju, tj za najkraći hod. Creva su teflonska, pločice sinter 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja