Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

U pitanju je bila kratkotrajna saradnja tj razmena modela između Suzukija i Kawasakija. 
 

Kawa uzela Stroma a Suzuki VN1600 tj VZ 1600 Marauder. 
 

Interesovao sam se za ovakvog jednog KLV-a pre dve godine, mnogo mi se dopao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 3 sati, Zigi011 je napisao:

Ne zbog km nego zbog Kawasakija.

 

Cekaj jel me lozite da je ovo Kawa? Pise i na viziru Suzuki. Nemoguce je ovo...ne ne.

Jeste Kawasaki, samo što primerak iz oglasa nema originalni vizir. A u stvari je rebrendirani Suzuki V Strom. 

 

WWW.MOTORCYCLESPECS.CO.ZA

"Motorcycle Specifications, reviews, road tests

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Izvinjavam se što ovde postavljam oglas,nemam dovoljno postova za rubriku PRODAJEM.Prodajem gume sa mog stroma,michelin anakee 2,nikad bušene pa samim tim ni krpljene,čepovane.Mislim da mogu da guraju još jednu dobru sezonu.Cena za komplet 50€(6000 din)

063/8155779,gume se nalaze u Čačku

IMG_20200229_184030.jpg

IMG_20200229_184010.jpg

IMG_20200229_171715429.jpg

IMG_20200229_171442878.jpg

IMG_20200229_171426896.jpg

IMG_20200229_171541967.jpg

IMG_20200229_171513399.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Meni je samo neverovatno da neko može da poveruje da motor star 15 godina sa tri kofera, grejačima ručica i navigacijom ima 44000km.....

Jeste, švajcarac je budala pa je kupio nov motor bacio grdilo para na opremu i vozio 3000km godišnje.... khm khm.... bajke su na drugom spratu.....  

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne mora da znači. Evo ja imam nove, gume, prenos, kutiju novih delova u sobi i sve od opreme pa mi motor retko kad izašao iz SD za tri godine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Usudiću se reći da je to jer živiš u Srbiji iako se lično ne poznajemo.... svi moji prijatelji koji voze motore a žive van granica ex Yu kada napakuju ovako motor onda ga i voooze jer im nije skupo iz Nemačke otići npr u Tursku na more ili u obilazak Atlanske oble Evrope.... pri tome ukucaj u pretraživač polovnih motora u bilo kojoj zemlji Eu i Švajcarskoj motore sa malom kilometražom i one sa velikom i samo će ti se reći kakvi se motori uvoze i voze... ne jednom sam bio kod raznih "poštenih" uvoznika i mogu sa velikom sigurnošću tvrditi da spuštaju kilometraže samo tako...  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nije nemoguće da je to originalna kilometraža, samo su šanse dosta male a kako obično nema dokaza onda se igra na sigurno.

Scenario po kojem je moguće da su originalni km:
- svajcarac optimista da će voziti dosta tura kupuje taj motor sa tom opremom medjutim posle 30k km ipak poželi drugi motor i proda ga nekome ko želi takav motor nevezano za opremu i ko ne prelazi puno km pa samim tim ne nabija km.


- svajcarac optimista da će voziti dosta tura kupuje taj motor sa tom opremom medjutim nedugo posle kupovine se razboli ali ne želi da prodaje motor.


- svajcarac optimista da će voziti dosta tura kupuje taj motor sa tom opremom medjutim ...


Ja bih ipak bio skeptican ali sigurno da nije isključeno da je istinita km. Moj motor sa 17godina i nekih 12k km na satu je slika i prilika koja dokazuje izuzetak na pravilo.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Radim u Nemackoj i cesto gledam oglase ima motora sa malo km ali oni i kostaju!

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Moje iskistvo je sledece:jedno vreme sam radio u Švajcarskoj, kupio sam motor od zene švajcarke za moju suprugu, motor je stajao u garazi cetiri godine jer je zatrudnela jednom, pa zatrudnela drugi put, motor za to vreme je presao 50 km, njen muz a moj kolega ga je provozao od kuce do posla za te 4 godine, tek da bi ga provozao. Obzirom da su planirali da kupe nov za nju, ovaj je ostao da stoji, prebacili smo ga kod mene u garazu, tu je stajao jos godinu dana, a onda sam ga ja uzeo i dovezao u srbiju. Motor je 2005.godiste i presao je 30k km. Oni su prvi vlasnici i kilometraza je prava sto potvrdjuju i MFK potvrde

Eto, sve je moguce za odnos godiste i kilometraza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Cene u CH su sarene, u oglasima tipa MOTOSCOUT. ch cene su previsoke jer su tu 90% placevi koje drze turci, bugari, albanci i ostali balkanci, pa naduju cene

Cene na oglasima tipa TUTTI. ch gde je vecina oglasa od pojedinaca gradjana u CH, su dosta prihvatljivije i realnije i uvek ima prostora za cenkanje

Tako da sve je moguce i sve je nemoguce, sto preprodavci masovno koriste, a mi kao kupci.... nama sta bog da i kako nas sreca posluzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ovo tvoje obrazloženje je djelomično točno.

Na MotoScout24 i na motorradhandel.ch oglašavaju u 90% slučajeva zastupnici i serviseri, na tutti i anibis jaaako puno oglasa je od građana tj. privatnih osoba koje sa branšom nemaju veze.

A tih placeva sa motorima nisam vidio od kad je zatvoren onaj u Schlieren-u.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

I da, kod kilometraža postoji velika razlika kod istog godišta, sve ovisno tko je vozio motor.

Nema potrebe grneralizirati.

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Slazem se da su kilometraže i cene šarene ali je simptomatično kako uvoznici motora nemaju ni jedan motor sa npr 80000-100000km.... većina su sa 25000 -50000. 

Zaključak se nameće sam, jer smisao uvoza za trgovce nije usluga kupcu već zarada.... a na motorima sa stvarnim malim kilometražama je zaradu teško ostvariti.

Postoje primerci sa malo kilometara ali ću se usuditi reći da ih je procentualno malo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Nije ih malo, ima ih baš puno. Većina generalizuje moto scenu i poredi je sa auto scenom, koja nema veze sa ovim. Automobili koji dolaze sa zapada, ako su stariji od 4 godine, pred svršavanjem su. I budući vlasnici će nakon godinu dana vožnje samo pljuvati te brendove po forumima. 

Šanse da nađeš dobar auto, stariji od 10 godina su minimalne. 

 

Kod motora nije tako. Ogroman je broj motora koji se ne voze uopšte ili voze malo. U skladu sa raspoloživim vremenom. Letos sam ležao na klinici u Minhenu, sa Švabom koji ima BMW K1100S, godište 1999. Kupio ga novog, i samo on vozio. Za 20 godina on je prešao 24.000 km. I nije to izolovan slučaj, jednostavno ljudi voze kad im se vozi. 

 

Oglasi su u Nemačkoj prepuni skoro novih GS-ova, ljudi kupe jer je najpopularniji. Shvate posle nekoliko godina da to nije za njih, da im ne leži, da nemaju vremena, itd. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Slazem se sa WoodyRider-om u potpunosti. Malo je njih koji imaju vremena, koji ne izgube brzo zelje za vikend voznje. Vikendom uglavnom praktikuju porodicne izlete, odmore koriste za putovanja sa porodicom, tako da im jako malo samostalnog slobodnog  vremena ostaje za voznje. I tek kad shvate da im motor koji stoji u garazi zauzima mesto, onda se odlucuju za prodaju. Naravno, mala kilometraza, dugo stajanje, to je onda signal za prodaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Danas mi stigle prednje kočione pločice pa sam ih zamenio. Fabričke su potrajale skoro 70 000 km, nisu trošile diskove i kočile su solidno. Debljina diskova je 4.9-5 mm, preporuka za zamenu je 4.5mm. Znači da su diskovi negde na polovini života i trebalo bi da izguraju 150 000 km. 

Pošto nisam znao koji tip su fabričke, odlučio sam se za polusinter EBC, neka sredina. 6500 din košta komplet za prednji točak, oznake su FA 229 V i FA 231 V.  Organic su nešto jeftinije, a sinter nešto skuplje. Originalne pločice su od 120-160 eura, zavisi od prodavca do prodavca.

Oem pločice pravi Toyo i oznaka im je C93 F HH, sinter. Video sam oznaku kad sam ih skinuo. One su ugradjuju na modele 2012-2016, a verovatno i na 2017+ . Sigurno se mogu kupiti jeftinije nego kada su u oem ambalaži, treba malo proguglati. Da sam znao da su originalne HH išao bih na EBC HH, mada mislim da će i ove da rade posao. Za sledeću zamenu sigurno sinter.

Evo par fotki i starih originalnih pločica sa oznakama, možda bude od koristi ako neko bude hteo da kupuje iste.

 

20200303_115529.jpg

20200303_115702.jpg

20200303_115736.jpg

20200303_130708.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ove tvoje pločice su mogle još godinama da ti služe pri parkiranju:jee:

Nemaš posla pa ti dosadno, pa si uzeo da se igraš majstora:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre sat vremena, djolji je napisao:

Ove tvoje pločice su mogle još godinama da ti služe pri parkiranju:jee:

Nemaš posla pa ti dosadno, pa si uzeo da se igraš majstora:)

Majstorisanje i ja se ne slažemo baš najbolje....ne ide nam nikako :D

Al' neke sitnice se daju uraditi...valjda sam sve šrafove stegao :D:D

 

pre 39 minuta, Prašinar je napisao:

Svaka cast Milanezi,moze to jos da tera nije tvoj moto :)

Odradile su dosta i fala im :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Danas sam montirao Akrapovic fenomenalan zvuk.c521f96aeb8b968e7a2f25740f67a870.jpg370a92d96e0c5f3e20e7befab56ab9d4.jpg

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 323 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Društvo,pozdrav.

Nisam baš detaljno vrteo temu,pa ne videh nigde da je neko imao sličan problem..

Elem,jedan moj drugar na Stromu 650 ima grdnu muku sa prelivanjem cilindra,naliva više goriva i zacrni svećicu...onog drugog,bliže sedištu.

Desi nam se neki dan,na putu ka Zrenjaninu,posle malo oštrije vožnje 120-140km/h,da mu se ugasi motor,u vožnji ,posle toga nije hteo da upali,živo gorivo na auspuh.Zameni svećicu i upali normalno,vozi neko vreme i opet isto. Na tabli ne prijavljuje nikakvu grešku.

Ako neko nešto zna,ili zna nekoga ko zna ...pišite.Hvala  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja