Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

@AArnold Tu kinesku navigaciju je nas nekoliko imalo godinama i greške nije bilo, samo je jedan nagurao nekih programa pa sad tera svuda sem tako gde treba, ali to nije do navigacije nedostatak, nego kvar sofera

A apropo vizira, imao sam Givi poštarski, zaštita 100% ali se gubi na vetru u kosi, vratio se na originalni i stavio dodatak gore i preporodio se A onda sam probao i Airstream i još više se oduševio. Inače 186 sam visok.

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Danas sam pocastio sebe i motor, sebe novom Agv flip up kacigom, a motor sa Akrapovic Titanium racing auspuhom. Auspuh slike kad stigne i bude montiran. 4654ecb1b3e9dd6d50b0d6ef623d4189.jpgc790473f67645514057dba1027510c47.jpg69019b3ccf7aa812df8c831786d835b7.jpg

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Da li je neko imao problem da mu curi gorivo iz prve generacije DL1000 ispod rezervoara negde i izmedju ciulindara kada motor duže stoji pa ga upalite? Kada se vozi češće to se ne dešava :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Oslabile flanze, stege, kako li se vec zovu majku im :jee:na crijevu za gorivo duzine cca 10cm koje se nalazi ispod airboxa na ubrizgavanju. Jbga ne umijem bolje da objasnim uglavnom kad skines rezervoar i air box vidi se i pristupacno je. Kad se rasusi crijevo dobija luft jer ga flanza ne doteze dovoljno i toci. Kad se nadoji i odeblja tada zadihtuje. Poludio sam dok nisam rijesio. Zamijenio sam i crijevo i dvije nove stegice na saraf, fabricke su na dotezanje klijestima. Sitna glupost ali moze biti opasna. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

To je to! Poslije sam saznao da je to cesta boljka stroma usled fabricki nedovoljno dotegnute stege- obujmice. Resava se i prostim pritezanjem klijestima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Pozdrav svima. Drugar je pre nekih mesec dana kupio stroma 650, po papirima 2008. Međutim danas mu jedan kolega kaže da taj motor nije 2008. Nego stariji, zaključuje po boji Rama i nalepnicama. E sad za nalepnice je u redu, pošto je motor farban(padano je sa njega) a boja rama na drugarovom motoru je siva,a po priči njegovog kolege  trebalo bi da je crna za to godište. Malo sam guglao i stvarno vidim da je otprilike prelazna godina 2005. Gde postoje i sivi i crni ramovi dok od 2006. Pa mlađi, vidim samo crne ramove. Šta vi mislite ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
On 14.1.2020. at 22:20, grof je napisao:

probacu.... nece da boli... samo da malo zgrejem garažu zbog plastika da ne popucaju.....

Ovo crevo ti pravi problem, menjaj dok se nisi zapalio. 

20150724_200823.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Ok. Pogledaću.... mada kao uz djavo stavim na štender i upalim ga pre tri dana spreman da ga raskupusam i rešim ... kad djavo ne curi.... naravno odlepio sam 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
On 2/8/2020 at 2:45 PM, zoransm said:

Pozdrav svima. Drugar je pre nekih mesec dana kupio stroma 650, po papirima 2008. Međutim danas mu jedan kolega kaže da taj motor nije 2008. Nego stariji, zaključuje po boji Rama i nalepnicama. E sad za nalepnice je u redu, pošto je motor farban(padano je sa njega) a boja rama na drugarovom motoru je siva,a po priči njegovog kolege  trebalo bi da je crna za to godište. Malo sam guglao i stvarno vidim da je otprilike prelazna godina 2005. Gde postoje i sivi i crni ramovi dok od 2006. Pa mlađi, vidim samo crne ramove. Šta vi mislite ?

Mislim da treba da pogleda broj rama, tkz Vin broj, u tom kodu je i godina, pa ce znati tacno na cemu je. 

Moj je K8 tj 2008 godiste i ram je crne boje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ako ti izbacuje da je 2007 godište, to godište ima 2 svećice po cilindru, ukupno 4. Proveri koliko ima taj i stavi neku fotku stroma ako imaš.

A sivi ram i sivu zadnju viljušku je imao samo k4 model, prva godina proizvodnje 650-ce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
On 8.2.2020. at 17:24, bugiman je napisao:

Ovo crevo ti pravi problem, menjaj dok se nisi zapalio. 

20150724_200823.jpg

Koja je dimenzija tog creva ako neko zna ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Pozdrav ljudi, 

Vreme je da podmladim dvotockasa i pazarim novog 650 xt pa da bi to ostvario moram da se oprostim od statog. Nisam ga jos stavio u oglase jer mi tesko pada ali, znam da su ovde ljubitelji pa reko prvo obde da pitam... Ako je neko zainteresovan, 650, 2004 godiste, malo da se poradi na estetici i imace motor koji ce jos dugo moci da se vozi, prvom prilikom cu staviti slike i detaljniji opis, dao bi ga povoljno jer mi treba za ucesce.

Pozdrav i kacim detalje uskoro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Pozdrav svima,

 

Imam Strom 650, 2012 godiste, nasao sam set za spustanje kompletnog sklopa poluge menjaca i nogice sa leve, odnosno poluge kocnice i nogice sa desne strane. 

 

970397248.jpg
WWW.SVRACINGPARTS.COM

Hi Everyone. In my Constant and Continuous Quest and Commitment at SV Racing Parts to bring my Fellow...

 

Koliko vidim, dobije se dodatnih 25 mm da ispravim savijena kolena, sto bi mi verovatno dosta znacilo, buduci da imam dosta dugacke noge.

 

Interesuje me ima li neko iskustva sa ovakvim adapterima, kao i da li moze da bude problema sa naginjanjem u krivinama, kada se sve spusti dole za 25mm ?

 

Pozdrav i hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Zavisi koliko agresivno voziš, ti najbolje znaš otprilike koliko ideš u nagib. Mislim da je 25 mm dosta, dobices na komforu sigurno ali ćeš i smanjiti klirens motora po krivinama. Ako i staviš adaptere možeš da odviješ one šrafove-graničnike sa donje strane pa tu malo da anuliraš gubitak visine :takoje:Meni je asfalt "pojeo" graničnike i komad fuzastera i ne svidja mi se to spuštanje nogara. Možda da razmotriš i povećanje visine sedišta nekom prepravkom.

 

20200224_135942.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Pozdrav,
Zna li neko gde mogu da nabavim original šrafove za oklop kao sa slike?
Na dva komada mi je uništen deo za imbus pa sam stavio neke druge ali nije estetski baš.
45a068b16b0d7b8c01fb877ba43ef198.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...
Pre 1 sat, Milanezi je napisao:

Zavisi koliko agresivno voziš, ti najbolje znaš otprilike koliko ideš u nagib. Mislim da je 25 mm dosta, dobices na komforu sigurno ali ćeš i smanjiti klirens motora po krivinama. Ako i staviš adaptere možeš da odviješ one šrafove-graničnike sa donje strane pa tu malo da anuliraš gubitak visine :takoje:Meni je asfalt "pojeo" graničnike i komad fuzastera i ne svidja mi se to spuštanje nogara. Možda da razmotriš i povećanje visine sedišta nekom prepravkom.

 

20200224_135942.jpg

Bome ga momacki obaras !?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja