Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Treba ga videti uživo, možda je dojam drugačiji. Ovako na prvu je Gospodi pomiluj :/

Onaj osnovni model fura i dalje retrovizore iz 2004, valjda su ih naštancovali jedno milion i lagano ih troše :D 

Xt varijanta je malko modernija :)))

Ubačene razne elektronske džidža midže, čini mi se da rekoše i can bus kao kod bmw-a. Cena verovatno ne ispod 12500-13000 eura.

Kad vidim kako je Honda oživela Africu i kako taj motor lepo izgleda još više mi muka šta uradi Suzuki sa svojom perjanicom.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ljubaznošću našeg NS drugara Peronea, pravo iz Milana uživo stizu fotke čudovišta
Ovo je originalan izgled kad se od guzice pokušava napraviti lice, kao da su ga crtali inženjeri Dacie od pre 40 godina. Pokazao sam slike drugarici koja voli motore ali se ne razume nešto preterano u iste i kaže, jao sto je ružan kao neki starinski model modernog izgleda, bas mi je promašaj. 6114f7cb67b9e2bbc2c8073dc3150640.jpg3b8380862c790fe8405941f028799f0a.jpg4e828520b17845915482d50e77376712.jpg9fed08e8dd9d0d19953fd1dab2c00f4c.jpgf809426d78fc0dc994f937f5dd0dcab9.jpg

Poslato preko kurca

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Jedno je sigurno, uspeli su da "ulepsaju" prethodnu generaciju.. Nakon ovoga sto vidim po snimcima, meni ovaj od 14-te pa na ovamo, deluje jos i lep u odnosu na ovaj novi..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Meni ne izgleda loše, lepše od prethodne generacije svakako. Glupost što ne predstavljaju u isto vreme i manji strom, ne znam čemu to razdvajanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Kad se pojavila prva generacija Stromova , vazio je za jedan od ruznijih i model “bez duse” , kako su neki govorili , ali je ipak bio i jedan od najboljih motora ikad proizvedenih , tako da je bolje da se saceka i pogledaju performanse novog modela , mozda ce u tom delu biti iznad drugih:stabre:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Ma da,to je to,radni sat 1200 racunali dva sata i nesto filter ulja 1200 din ulje 2.7 l x 1362 din pa pdv 20% na sve 
Iznenadilo me jer sam u kompresoru skoro radio servis za novog clia pa me manje izaslo tamo ali eto
 
 
Kolicka je ta rupica za ispustanje i sipanje ulja kad im treba 2 radna sata za to? To je posao od 30-40 min. i to da sacekas da i zadnja kapka ulja iscuri. Da su ne daj boze skidali masinu sa rama to bi bilo 100 sati? Kakvi pljackasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Posedovao vise malih i velikih stromova

Odlican motor i svaka generacija sve bolja za voznju ali sto kazete sve ruzniji i grdniji.

I DR je bio ruzan motor a ovaj je jos ruzniji.

Mehanicki i u voznji verujem da je babaroga ali mnogo mnogo ruzan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
On ‎9‎.‎10‎.‎2019 at 21:30, Milanezi je napisao:

 

Pa evo ovaj novi me sad podseti na onaj vic:

Izlazi Fata iz kozmetičkog salona, a Mujo joj kaže: džaba ti, ne vredi.:na_glavi:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Kada se 2014 pojavio, bile su karikature da liči na Peru detlića, u svakom slučaju diskutabilan dizajn, ako o njemu govorimo. Potrebno je bilo dosta vremena da legne na svoje mesto i da se oči naviknu na njega, pa čak i da bude u nekim verzijama jako simpatičan i čak među lepšima.

Резултат слика за v strom 1000 adventure

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Iznenadilo me, ne prijatno, ovo rešenje sa podešavanjem vizira. Moraš da staneš ispred njega da bi ga podesio. A tako su imali jednostavno i funkcionalno prethodno rešenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
pre 34 minuta, djolji je napisao:

Iznenadilo me, ne prijatno, ovo rešenje sa podešavanjem vizira. Moraš da staneš ispred njega da bi ga podesio. A tako su imali jednostavno i funkcionalno prethodno rešenje.

Crni Djole pa kako te iznenadilo?

Pa zar nije logično da sidješ sa motora, dodješ ispred njega i podešavaš nego recimo da to isto možeš sedeći za kormanom :D

Pa to je smišljeno uradjeno od strane njihovih dizajnera. Da bi ga podesio moraš prvo da ugledaš onu "lepu" njuškicu i onda momentalno izgubiš želju za podešavanjem bilo čega. Zato ta poluga i nije predvidjena da se često koristi, što dalje implicira da i nije neka mana što je sa spoljne strane :D

 

Druga stvar, ono gore sa tvoje fotke nije model Pera Petlić.

Pera je druga generacija hiljadarke, tačnije ovaj model:

 

led-conversion-kit-bulbs-for-suzuki-v-st

 

A onaj što si ti postavio, tj ovaj:

B288567-2018-V-Strom-1000-1.jpg

 

E ovaj model je kod stromera odomaćen kao Grdana. Kum i idejni tvorac imena @saxi :D 

On poseduje baš takav i tako ga vabi. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ljudi, da promenimo temu u "Zašto imam motor koji mi se najviše ne sviđa?"

Strom nikad nije bio šampion lepote niti ga je iko od nas zbog toga kupio. Ako je to nekome osnovni cilj, promašio je model ili čak klasu.

 

Verujem da ne postoji majka koja za svoje dete misli da je najbolje, najvrednije, najpametnije, a ide okolo i priča kako joj je ružno

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ako sklonimo pristrasnost na stranu i naklonost prema brendu...

 

Novi Strom je jedan od onih motocikala koji nemaju ubedljivu pojavu niti impresivne podatke na papiru. Međutim, tek nakon eksploatacije i pregaženih 600 do 1000 kilometara dnevno pokaže kvalitete. Ljubav na drugi pogled.

 

Skroz razuman motor, litra je ozbiljna cifra, bez komplikovanih sistema, može da se servisira samostalno i što je najbitnije bez potencijalno skupih kvarova. Nažalost mnogi potpadnu pod marketing da kupuju uvek nešto bolje, sposobnije, eksluzivnije. Sve što treba je dobro izbalansiran, funkcionalni motocikl. Siguran sam da će nov model biti takav jer znam da Suzuki prati forume, blogove, itd. i da uzimaju u obzir mišljenja korisnika.

 

Da mogu da biram R1250GS ili Strom 1000, uzeo bih Stroma da me ne boli glava i steže u grudnom košu kad dođe do problema. Jedino što bih voleo da vidim da Suzuki razdvoji Strom na dva modela, jedan kao sport touring i jedan HARD CORE kao DR Big.  Vešanje dugog hoda, visina sedišta 860 - 890, podignut kokpit, 21/18 točkovi. Stroma 650 da podignu na 749cc :D Srpski san.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Ne znam sto pravite dramu. Meni se recimo bas svidja novi retro design. Svakako odudara od svih ostalih na trzistu, i definitivno ima retro notu sa prethodnim modelima Katane i DR Big-a.

Ja bih novi model vrlo rado posedovao pre nego prethodni design.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

@Alekre

Ja bih da malo stanemo na loptu kad pričamo o impresivnim podacima na papiru i o teoriji.

100 ks i isto toliko Nm na samo 4000 obrtaja ne da je impresivno nego više nego dovoljno za 95% vozača-forumaša. Možda ima neki procenat kojima je mala ta snaga ali to sigurno nisu ljudi koji kupuju enduro turing mašine.

I iz malog stroma 650 tvrdim da velika većina ne može da iskoristi performanse i šta taj motor može, a o velikom da ne pričamo. Te priče 100 ks je malo i nije impresivno je nekako neozbiljno, mada me uvek i nasmeje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Upravo sam i potencirao gde marketing vodi i obmanjuje kupce... Motori iz te klase su stigli do 160 konja. Zbog toga danas ljudi smatradaju da su motori od 70-80ks početnički.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja