Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Zdjelarm, 127 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: Honda Africa Crf 1000 adv
1000 bolji, 650 optimalan izbor.

Uzmi dve gomile. Na jednu stavi 11000e, na drugu 8000e i sa više love kupi bolji motor, ostace ti manja gomila za opremu i vožnju default_0a-smiley.gif

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 7 sati, Zigi011 je napisao:

Sa moje tacke gledista...650 je 650, a 1000 je 1000. Zavisi sta vise cenis i do cega ti je vise stalo.

Ovo mu dodje kao kad politicari kazu desilo se sta se desilo :D 

 

Da ja imam dilemu izmejdu 650 i 1000 izabrao bih 650. Ima sve sto jedan motorista trazi od motora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25
8 hours ago, jboban said:

Nije samo novac faktor. Računa se sve, dovoljna snaga, potrošnja, održavanje... a u svemu ovome 650 je optimum.

novi 1000 trosi neprimetnovise od 650

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
Pre 10 sati, Herr je napisao:

DL 1000 ili 650XT? Ne mogu da se odlučim. 

Dobro si i dobio neke odgovore. Daj malo pojasni šta te zanima, novo, polovno, putovanje solo ili u dvoje, do kafića, vikendice ili po Alpima, Karpatima, autoput ili ibarska ili makadam, pecanje ili lov, jel imaš iskustva ili polažeš za kategoriju, oćeš da stružeš fuzastere u krivinama ili da ukockastiš gumu...:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 25 minuta, djolji je napisao:

Dobro si i dobio neke odgovore. Daj malo pojasni šta te zanima, novo, polovno, putovanje solo ili u dvoje, do kafića, vikendice ili po Alpima, Karpatima, autoput ili ibarska ili makadam, pecanje ili lov, jel imaš iskustva ili polažeš za kategoriju, oćeš da stružeš fuzastere u krivinama ili da ukockastiš gumu...:jee:

Buraz ajd provjeri da nisi nesto preskocio :D :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Troše isto, zvuči neverovatno ali je tako
Milanezi može da potvrdi

Poslato preko kurca


Pa Normalno da ti 1000-arka troši isto kao milanezijeva 650,kad ne prelaziš preko 110km/h .



Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 1 sat, saxi je napisao:

Troše isto, zvuči neverovatno ali je tako emoji869.png
Milanezi može da potvrdi emoji4.png

Poslato preko kurca
 

 

Pre 1 sat, saxi je napisao:

Troše isto, zvuči neverovatno ali je tako emoji869.png
Milanezi može da potvrdi emoji4.png

Poslato preko kurca
 

De dobro je, ne moraš 2 puta da postuješ, videli smo i prvi put :D

 

Aprpopo potrošnje, normalno da isto troše kad je tebi stalno uključen pussy  mode :P

 

pre 20 minuta, Krmco je napisao:

Pa Normalno da ti 1000-arka troši isto kao milanezijeva 650,kad ne prelaziš preko 110km/h .

emoji41.png

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 

Baš tako :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Zeza me net, a zezate i vas dva Mapetovca, jedini koji vodi konstruktivan razgovor je čovek sa iskustvom Djojli, a vi bi i naš dva stara vuka da pokvarite, e klinčadijo malena
Dobro je da Strom ima velike retrovizore, nisu lepi na oko, ali u njih uvek stanu dragi drugari koji bi da me stignu na putu. Ponekad ste toliko dugo iza mene da mi se čini da mi je neko nalepnicu zalepio

Poslato preko kurca

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Šalimo se malo :D

Aljoša, u narodu poznatiji kao Saxi ozbiljno zavrće uši stromu. Kako bivšem malom tako i ovom novom velikom. Da ne kažem da je divljak na putu :D 

Kada se vozimo zajedno, doduše u poslednje vreme sve redje i redje jer je našao devojku :lol2:meni na 650 i njemu na 1000 potrošnja je skoro identična. Zapremina nema zamenu, dok ja moram da zavrćem gas i cedim stromića on sa 1000-om to odradjuje lagano.

Što se tiče gradskih vožnji 650 je tu sa potrosnjom u prednosti, ostalo i ne baš toliko, tu su negde. Ova nova generacija 1000-ke je veliki iskorak u odnosu na staru. 

 

@Herr 

Po meni ako imaš dilemu izmedju ova 2 motora, a pritom nemaš nikakvih finansijskih ograničenja, definitivno treba da kupiš 650. Jer ovi motori nisu za poredjenje,ni po kojem pitanju, zato sam ti i napisao odgovor u prvoj rečenici, zaključujem da ti fali iskustva. A ako sam upravu onda ti je i svejedno šta ćeš pazariti. 650 će ti biti sasvim dovoljan, za početak. Ako sam pogrešio, praštaj :)

Sve ono što fali odličnom malom stromu veliki ima. Bolje ogibljenje, kočnice, agregat, nosivost, jednostavno to je neuporedivo. I cena je neuporediva, 3000 eura je lepa cifra da se proputuje 2-3 sezone ozbiljnije.

Ja sam recimo kupio ponovo 650 model, i mnogi se čude zašto ponovo isti motor. Veliki mi je bio preskup, a 650 finansijski dostupan. A kada pogledaš šta ima od konkurencije, gotovo ništa. Sada je 1000-ka dosta jeftinija ali i sada kada razmišljam o kupovini možda opet novog motora shvatam da je mali strom opet neko najrazumnije rešenje. A motor se retko kupuje razumom, sem ako imaš neka ograničenja ;) Za toliko novca 650 pruža dosta muzike.

Vozim se uglavnom sa jačim motorima, svi su prešli na veće kubikaže, pa opet pratimo se fino. Sačekam ih ponekad kada zaostanu i tako :D

 

Da rezimiram:

 

- Ako ti fali iskustva kupi 650

- Ako ti ne fali novca kupi 1000 :D

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS
Pre 8 sati, djolji je napisao:

Dobro si i dobio neke odgovore. Daj malo pojasni šta te zanima, novo, polovno, putovanje solo ili u dvoje, do kafića, vikendice ili po Alpima, Karpatima, autoput ili ibarska ili makadam, pecanje ili lov, jel imaš iskustva ili polažeš za kategoriju, oćeš da stružeš fuzastere u krivinama ili da ukockastiš gumu...:jee:

Pa ovako, zanima me polovno ali nešto novije 2016 pa na ovamo. Vozio sam malo skuterčiće, ilegalno par puta motor, ... skoro sam položio za A. Srednje sam mlad :-) 40+. Voleo bi da imam motor za uživanje u vikend vožnjama, krstarenju po Srbiji a i šire koliko vreme i obaveze dozvole, naravno Karpati, Ukrajina, ... zašto da ne.  Želeo bi da mogu povremeno da izađem van asfalta da uđem u prirodu, dođem do nekih jezera, vidikovaca, ... Krivine volim da forsiram i kolima, tako da bi u tome uživao i motorom. Uglavnom bi se vozio sam. Nedoumica mi je oko snage, potrošnje, da li žičane ili obične felne? Šta li je razlika između XT, DL, ... Lomim se između dva jedan je 1000DL 2017, drugi je 650 2018 (nije XT i ako sam takav više preferirao) što se stroma tiče, treća opcija koja mi se nudi je BMW 1200GS 2012 sa nekih 40k km. Eto nisam pametan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS
Pre 7 sati, Milanezi je napisao:

Šalimo se malo :D

Aljoša, u narodu poznatiji kao Saxi ozbiljno zavrće uši stromu. Kako bivšem malom tako i ovom novom velikom. Da ne kažem da je divljak na putu :D 

Kada se vozimo zajedno, doduše u poslednje vreme sve redje i redje jer je našao devojku :lol2:meni na 650 i njemu na 1000 potrošnja je skoro identična. Zapremina nema zamenu, dok ja moram da zavrćem gas i cedim stromića on sa 1000-om to odradjuje lagano.

Što se tiče gradskih vožnji 650 je tu sa potrosnjom u prednosti, ostalo i ne baš toliko, tu su negde. Ova nova generacija 1000-ke je veliki iskorak u odnosu na staru. 

 

@Herr 

Po meni ako imaš dilemu izmedju ova 2 motora, a pritom nemaš nikakvih finansijskih ograničenja, definitivno treba da kupiš 650. Jer ovi motori nisu za poredjenje,ni po kojem pitanju, zato sam ti i napisao odgovor u prvoj rečenici, zaključujem da ti fali iskustva. A ako sam upravu onda ti je i svejedno šta ćeš pazariti. 650 će ti biti sasvim dovoljan, za početak. Ako sam pogrešio, praštaj :)

Sve ono što fali odličnom malom stromu veliki ima. Bolje ogibljenje, kočnice, agregat, nosivost, jednostavno to je neuporedivo. I cena je neuporediva, 3000 eura je lepa cifra da se proputuje 2-3 sezone ozbiljnije.

Ja sam recimo kupio ponovo 650 model, i mnogi se čude zašto ponovo isti motor. Veliki mi je bio preskup, a 650 finansijski dostupan. A kada pogledaš šta ima od konkurencije, gotovo ništa. Sada je 1000-ka dosta jeftinija ali i sada kada razmišljam o kupovini možda opet novog motora shvatam da je mali strom opet neko najrazumnije rešenje. A motor se retko kupuje razumom, sem ako imaš neka ograničenja ;) Za toliko novca 650 pruža dosta muzike.

Vozim se uglavnom sa jačim motorima, svi su prešli na veće kubikaže, pa opet pratimo se fino. Sačekam ih ponekad kada zaostanu i tako :D

 

Da rezimiram:

 

- Ako ti fali iskustva kupi 650

- Ako ti ne fali novca kupi 1000 :D

 

Hvala puno @Milanezi. Oko tih boljih ili slabijih kočnica, koliko je to rizično, velika razlika, ... ? Novac naravno jeste ograničen resurs ali ako  bi mogao da se uklopim i razliku od oko 1500e, šta je bolja opcija? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
pre 17 minuta, Herr je napisao:

Pa ovako, zanima me polovno ali nešto novije 2016 pa na ovamo. Vozio sam malo skuterčiće, ilegalno par puta motor, ... skoro sam položio za A. Srednje sam mlad :-) 40+. Voleo bi da imam motor za uživanje u vikend vožnjama, krstarenju po Srbiji a i šire koliko vreme i obaveze dozvole, naravno Karpati, Ukrajina, ... zašto da ne.  Želeo bi da mogu povremeno da izađem van asfalta da uđem u prirodu, dođem do nekih jezera, vidikovaca, ... Krivine volim da forsiram i kolima, tako da bi u tome uživao i motorom. Uglavnom bi se vozio sam. Nedoumica mi je oko snage, potrošnje, da li žičane ili obične felne? Šta li je razlika između XT, DL, ... Lomim se između dva jedan je 1000DL 2017, drugi je 650 2018 (nije XT i ako sam takav više preferirao) što se stroma tiče, treća opcija koja mi se nudi je BMW 1200GS 2012 sa nekih 40k km. Eto nisam pametan. 

Vidiš sada nam je slika malo oštrija :)

ja bi ti preporučio da pogledaš Milanezijevog Stromića, koji je negovan kao član porodičnog domaćinstva, a "obučen" kao maturatkinja. Ništa ti neće trebati više. On ga održava stalno kao da će svaki čas da dođe kupac.

Za početak 650, a vremenom ćeš shvatiti da se nisi prevario. Ako nećeš nov onda isključivo od prvog i jedinog vlasnika.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
pre 10 minuta, Herr je napisao:

Hvala puno @Milanezi. Oko tih boljih ili slabijih kočnica, koliko je to rizično, velika razlika, ... ? Novac naravno jeste ograničen resurs ali ako  bi mogao da se uklopim i razliku od oko 1500e, šta je bolja opcija? 

 

pre 29 minuta, Herr je napisao:

Pa ovako, zanima me polovno ali nešto novije 2016 pa na ovamo. Vozio sam malo skuterčiće, ilegalno par puta motor, ... skoro sam položio za A. Srednje sam mlad :-) 40+. Voleo bi da imam motor za uživanje u vikend vožnjama, krstarenju po Srbiji a i šire koliko vreme i obaveze dozvole, naravno Karpati, Ukrajina, ... zašto da ne.  Želeo bi da mogu povremeno da izađem van asfalta da uđem u prirodu, dođem do nekih jezera, vidikovaca, ... Krivine volim da forsiram i kolima, tako da bi u tome uživao i motorom. Uglavnom bi se vozio sam. Nedoumica mi je oko snage, potrošnje, da li žičane ili obične felne? Šta li je razlika između XT, DL, ... Lomim se između dva jedan je 1000DL 2017, drugi je 650 2018 (nije XT i ako sam takav više preferirao) što se stroma tiče, treća opcija koja mi se nudi je BMW 1200GS 2012 sa nekih 40k km. Eto nisam pametan. 

Ja bih ti savetovao 650, prava mera trenutno za tebe.  Kasnije ako vidiš da si ga prerastao, skoči na 1000-ku.

Kočnice su solidne, ne boj se, koči on ali u odnosu na 1000 lošije. Razliku novca stavi u džep i deri gume :)

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
pre 19 minuta, djolji je napisao:

Vidiš sada nam je slika malo oštrija :)

ja bi ti preporučio da pogledaš Milanezijevog Stromića, koji je negovan kao član porodičnog domaćinstva, a "obučen" kao maturatkinja. Ništa ti neće trebati više. On ga održava stalno kao da će svaki čas da dođe kupac.

Za početak 650, a vremenom ćeš shvatiti da se nisi prevario. Ako nećeš nov onda isključivo od prvog i jedinog vlasnika.

Maturantkinja :D nije na prodaju, još...ipak hvala ti za preporuku ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Nisi jedini,po prvi put u životu i ja ne znam šta ću.Uvek sam znao koji ce mi biti sledeći motor,ali evo vec skoro pa godinu dana ne znam.Vec 12 godina vozio vfr,bili par komada 750, posle 800.Sad mi zapao Strom,i 650 i 1000,noviji od 2016,a lepa mi i nova Afrika.Gs 1200 kaooo nebi,mada se i tu lomim,mozda gs 800.Pa opet pogledam za te pare ima mali strom nov i to da ga baš lepo skockam sa opremom.Pa opet se pitam da mi nije slab.Baaaas dalje ture,tipa 5000+km idem sam,ove ispod idem sa zenom.Zajedno tu smo oko 170kg +teret.I eto sve se nadam da mali strom to moze da podnese.A onda se setim za kawu versys 1000.

I eto,celu sezonu bez motora i bez putovanja, a bila je i Mongolija i Africa u planu za ovu godinu,a cak i Nord Cap.

Da li sam spomenuo novijeg Varadera

Hehehe

Mislim da mali strom zadovoljava 90% vozaca

Jako bitna stvar za mene je da nisam cuo nista negativno za taj motor, a sa njim mozes 2 puta oko sveta bez ikakvih problema.Opet i nova stvar je nova stvar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sve to zavisi od osobe, što je meni dobro ne znači da će i tebi biti.

 

Ja isto kao i ti zvrljam po oglasima. Mogao bih da dobacim do novog Stroma 650 ali se bojim da se neću uklopiti posle TDM-a. Ipak bi mi sa Stromom 1000 bilo srce na mestu. Racionalno, 650 je odlična kupovina ali? Kod 1000 mi se sviđa način na koji isporučuje snagu i na kojim obrtajima. Ja volim da imam veliki obrtni na niskim obrtajima i da šaltam rano, tu je Strom 1000 pun pogodak. Tu se cenovno nameće i Tenere 1200... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Istu muku sam i ja imao pre par meseci kad sam prodao GS-a. 

Probao Strom 650 dobar je motor, probao 1000 kao da nisu rod, meni posle probe Stroma 1000 vise nije palo na pamet da razmišljam o malom Stromu. 

Na kraju sam ipak kupio Yamahu ali to sad nije bitno :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25
On 9/24/2019 at 9:22 PM, darko dav said:

Nisi jedini,po prvi put u životu i ja ne znam šta ću.Uvek sam znao koji ce mi biti sledeći motor,ali evo vec skoro pa godinu dana ne znam.Vec 12 godina vozio vfr,bili par komada 750, posle 800.Sad mi zapao Strom,i 650 i 1000,noviji od 2016,a lepa mi i nova Afrika.Gs 1200 kaooo nebi,mada se i tu lomim,mozda gs 800.Pa opet pogledam za te pare ima mali strom nov i to da ga baš lepo skockam sa opremom.Pa opet se pitam da mi nije slab.Baaaas dalje ture,tipa 5000+km idem sam,ove ispod idem sa zenom.Zajedno tu smo oko 170kg +teret.I eto sve se nadam da mali strom to moze da podnese.A onda se setim za kawu versys 1000.

I eto,celu sezonu bez motora i bez putovanja, a bila je i Mongolija i Africa u planu za ovu godinu,a cak i Nord Cap.

Da li sam spomenuo novijeg Varadera

Hehehe

Mislim da mali strom zadovoljava 90% vozaca

Jako bitna stvar za mene je da nisam cuo nista negativno za taj motor, a sa njim mozes 2 puta oko sveta bez ikakvih problema.Opet i nova stvar je nova stvar

Druze, posle vfr800, strom 650 je igracka. Ja sam na 650 seo posle Fazera 600,na ne(snagu) i loooose kocnice nisam uspeo da se naviknem. Te sam ga posle jedne sezone zamenio adekvatnom zapreminom. Sto se tice udobnosti, upravljivosti, okretnosti, odrzavanja i potrosnje, odlican je. Ako Vec hoces Stromica Homica, samo litar. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja