Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Tresla se gora rodio se miš, i dalje ostaju očajne kočnice, praistorijski retrovizori, neudobno sedište na kljunasu, a pre je Strom bio poznat i medju udobnijima. Ušteda, ušteda i malo kozmetike.

Poslato preko kurca

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Kawa z750s

Drugari zanima me jel moguce nekako podici zadnji kraj sa takozvanim" koskama" planiram sutra da uzmem stroma u bg-u ali me jako nervira sto je taj zadnji kraj tako nizak kao da vuce dupe po prasini...:) e sad prodavac mi rekao da su ubacene vislje koske ali je to meni isto...nema razlike...uporedio sa drugarovim stromom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Postoji mera dokle može da se podigne i mislim da je to 3 do 3,5cm u repu vislje i onda ne menjaš nista dalje na motoru a ako prebacis tu meru sa dog bones-ima (idu u paru) onda radis produžetak copave a moras da se jebavas i sa dužinom lanca koja se menja i onda je po meni to onako zahtevan sex i ulaganje. Imas sve detaljno u temi na hrvatskom V Strom forumu u vezi sa podizanjem i spuštanjem motora.

Poslato preko kurca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
On 9/3/2019 at 11:46 AM, saxi said:

Tresla se gora rodio se miš, i dalje ostaju očajne kočnice, praistorijski retrovizori, neudobno sedište na kljunasu, a pre je Strom bio poznat i medju udobnijima. Ušteda, ušteda i malo kozmetike.

Poslato preko kurca
 

Klasika, ali opet nadji nov kompletniji motor za 7-8k od Stroma

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Pozdrav

Bio sam nedavno da gledam nekog Stroma (kupac sam) i ono sto mi je zapalo za oko je mutno ulje na prozoricu. Prodavac rece da ga je menjao pre oko 2000 km. Koliko je ta boja normalna?

Jos rece da stavlja 15w50 ulje iako vecina stavlja 10w40.

Inace zvuk motora normalan na toplo i na hladno i menjac lepo radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ulje u motoru se odmah zamuti tako da te to ne brine. I kod mene je 15W-50, Motul 5100.

Pomislio sam na ulje za kočnice koje retko ko menja. Ono bude mutno, a posle zamene bude dugo bistro, gotovo kao voda. Kod mene evo već dve godine, a sad mu je vreme za ponovnu zamenu.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Motor ima oko 35.000 km na satu pa mi je zato i bila cudna boja ulja. Nemam iskustva sa Stromovima pa nisam znao da li je to normalno.

Jos nesto mi je zapalo za oko a to je slobodan hod osovine menjaca (onaj deo sto ulazi u blok motora), ima lufta oko 1mm unutra, napolje. Koliko je to normalno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Ko jos uvek veruje sitnim kilometrazama na starijim motorima? Pogotovu na putne varijante. Kad pogledam strane sajtove motor star 4god ima 20k u tockovima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...
Pre 5 sati, hammer je napisao:

Ko jos uvek veruje sitnim kilometrazama na starijim motorima? Pogotovu na putne varijante. Kad pogledam strane sajtove motor star 4god ima 20k u tockovima...

Za 14 meseci 16h km i to se nisam intenzivno nesto vozio .... pa onda vidim u oglasima nijedan preko 30h km ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Jako je to relativna tema i ne treba generalizovati spram sebe. Moj motor ima 13 godina i nepunih 60 hiljada na satu, a ja kao dosta putujem i vozim. Znam ljude koji voze osetno manje od mene i 2-3 hiljade im bude sasvim solidna godišnja kilometraža. I naravno, muljavine sa kilometražom je uvek bilo i biće, to niko ne spori. Međutim to što ja (ili Pera ili Mika) pređe 20000 za godinu nikako ne treba uzimati za normu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ja se recimo slazem sa tim da ne treba gledati naspram sebe ali isto tako je mali procenat vlasnika koji kupe motor, pa jos putni, da bi im stajao u garazi. Ima i takvih ali mislim da oni u manjem procentu ucestvuju u ukupnom skoru. Ja ove godine smatram da se nisam vozio uopste pa sam od nove godine do danas presao nepunih 5000 km. Btw moj je 2003. i ima 85 000 km, naravno pitanje je da li je to prava km. Uvek se moze cuti prica i to najlakse prodje "ne da mi zena" ili "nemam vremena za motor, puno radim". Ali godinama uredno stoji...negde i skuplja prasinu. Ma bas, cuva ga za bolje dane jel?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zdjelarm, 127 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: Honda Africa Crf 1000 adv

Ja godisnje ne mogu preci vise od 6,7000 sa motorom (strom) i 10,12000 sa kolima i nije mi jasno kada ljudi nadju vremena da predju vise a pri tome da imaju obaveze.

Svaka cast ljudima koji se organizuju da iskoriste motor za preko 10.000 km godisnje, makar i nemali porodicu.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Bas pre par dana pričam sa nekim likom i pomenem mu da imam u planu da prodam mog stroma... gleda on motor i odmah na prvu ma brate vrati ovo na 30k vidiš kakav je nema pecku, bukvalno samo sam ga pogledao. Kupljen je nov u Srb 2008 sa svim servisima šta je kad radjeno sve lepo zapisano, evo na satu 80000km ja sa njim od prošle godine prešao 25000km i opet kad me neko pita jel to mnogo za motor kažem nije... sutra da ga prodam neko će ga voziti još toliko ako se redovno održava. Naravno ima motora koji stoje i može da se nađje da bude mala kilometraza ali kupiti motor star 10+ godina i misliti da je prešao 35k je po meni glupo. 

 

 

Mada ovo nije tema već mutno ulje :) da i kod mene je tako posle 1000km :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Zvuči šašavo ali pomaže... prije neku veče motor sam očistio od svih prljavština, bubica, mrlja sa vlaznim maramicama. Bez ikakvih oštećenja sve je spalo :) Motor dobio novi sjaj :D 

 

Uz laganu muziku za nekih 15-20 minuta sa maramicama i pamučnom krpom motor je bio sređen tip top  :)

 

Kazem zvuči šašavo ali pomaže :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
On 9/12/2019 at 12:15 AM, SALE_CA said:

Naravno ima motora koji stoje i može da se nađje da bude mala kilometraza ali kupiti motor star 10+ godina i misliti da je prešao 35k je po meni glupo.

Znam da se i sa motorima dosta petlja sa predjenim kilometrima ovde kod nas. U zadnje vreme previse sam se prica naslusao tipa deda samo vozao po gradu ili babi stojao kao ukras u holu ispred kancelarije.

Kod motora kao i kod kola postoje i druge stvari koje gledas osim kilometar sata a koje ti mogu naslutiti pravu kilometrazukao npr. kod Stroma su to korman, brava, ram dole kod fuzastera, plastike, sediste itd.

Ovaj primerak koji sam ja gledao mozda nema 35k ali ne verujem da ima vise od 50k.

Jbga stvarno nisam vise pametan kad su u pitanju polovnjaci oko 4000 eura i preko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ako nemaš pomoć baba Vange, teško ćeš da pogodiš koliko ima stvarnih kilometara.

Ne uzdaj se puno u te detalje koje si naveo da proceniš kilometražu, potrošenost najviše zavisi od vlasnika pa tek onda kilometara.

I oni koji skidaju kilometre neće raditi to zarad nebitnih 15000 km, svejedno je dal ima 35k ili 50k na satu. Skida se za duplo ili više, to onda ima smisla. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200
On 13.9.2019. at 11:55, baneBP je napisao:

Znam da se i sa motorima dosta petlja sa predjenim kilometrima ovde kod nas. U zadnje vreme previse sam se prica naslusao tipa deda samo vozao po gradu ili babi stojao kao ukras u holu ispred kancelarije.

Kod motora kao i kod kola postoje i druge stvari koje gledas osim kilometar sata a koje ti mogu naslutiti pravu kilometrazukao npr. kod Stroma su to korman, brava, ram dole kod fuzastera, plastike, sediste itd.

Ovaj primerak koji sam ja gledao mozda nema 35k ali ne verujem da ima vise od 50k.

Jbga stvarno nisam vise pametan kad su u pitanju polovnjaci oko 4000 eura i preko.

da, otisao...  i strom i xjr1200 i xt1200z i z1000 sva 4 sam prodao u par daa, ostao mi zrx1200 samo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja