Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

To se teše ovi "kilaši". Kako je i šta usavršavano na DL1000, tako je i na DL650, a razlika u zapremini i snazi ostaje. Nije prestao razvoj malog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000
Pre 3 sati, Satelis je napisao:

Ajmemene, sledeca stanica ECU. Ako ti je on stradao, znači samo jedno....prespojeni su + i - u momentu kad si radio oko motora.
Daj Bože da je nešto drugo u pitanju.

Zar ne bi trebalo neki osigurac da izbije ako je bilo sta bilo prespojeno? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Trebalo bi, ali ne misli se na to, bukvalno na plus i minus sa baterije. Problem bude ako se npr. plus dovede na neki od izvoda ECU, pa kroz njega, prema minusu zatvori kolo. Tada strada taj ulaz ili neko kolo u ECU, a osigurač ne reaguje jer je dovoljna mala struja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000
Pre sat vremena, jboban je napisao:

Trebalo bi, ali ne misli se na to, bukvalno na plus i minus sa baterije. Problem bude ako se npr. plus dovede na neki od izvoda ECU, pa kroz njega, prema minusu zatvori kolo. Tada strada taj ulaz ili neko kolo u ECU, a osigurač ne reaguje jer je dovoljna mala struja.

Al nekako nema smisla da se to desilo kad se uzme u obzir sta je radjeno pa je prestala pumpa da prima struju. Hmmm, nadam se da je samo nehotice iscupao neku zicu a da se to ne vidi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moze spajati/prespajati b. pump do prekosutra i dzaba ako ecu ne otvara diznu i ne opaljuje bobinu pa bobina potom svecicu.

To su sve znaci da ecu iz nekog razloga ne reaguje.

Pitanje je samo dal je do prekidaca, instalacije ili je zveknuo ecu iz nekog razloga....neki razlog, moze biti kao sto sam vec rekao (najcesi) prespajanjem + i - koji dolaze na sam ecu ili da je jednostavno flipnulo nesto unutra sto je malo verovatno ili neisravna zica ili neispravan prekidac ili senzor.

 

Juce sam bas isao na NBG da upalim jednog trotockasa i nece da moze, zveknuo je ecu i ako nista nije radjeno oko motora. Njegov tip racunara ima elektroniku koja izmedju ostalog, sluzi za pracenje napona i bas je osetljiva na pad napona...... doslo je do samosprzavanja i ende, nije prvi slucaj.

Kacenjem na dijagnosticki uredjaj (tipski bas za njega) ocitavanje ecu-a nije moguce, ne prepoznaje tj ne vidi ga da je prisutan na vozilu.

 

Ako su ti svi prekidaci (kvacilo, kill, copa) ispravni, ako je senzor. br. obrtaja ispravan, ako imas el. semu motocikla, isprati napajanje (plusevi i mase) do ecu-a.

Ako zakljucis da ima napajanje do ecu-a a nemas varnicu i ne otvara dizne..... zveknuo ti je ecu.

 

Samo polako i kreni redom po sistemu eliminacije i nacices sta te zeza..... nadajmo se problemu u instalaciji :goodluck:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Da li je neko menjaao originalan auspuh na Dl 650 2015-to i kakvi su rezultati?Cuo sam se sa Robertom iz Ade i kaze da moze da odradi prepravku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Razmisli da ipak uzmes druge, a originalne da ostavis sa strane. Ja imam, na starom stromu, originalne ali preradjene topove koje je on radio ("otvorio" sto bi rekli). Zvuk jeste dobar i sve ali kad se zazelis malo tisine ili neke promene neces imati alternativu. Dosta su jaki i mozda ti vremenom zasmetaju, pogotovo na duzim turama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L
pre 1 minut, Zigi011 je napisao:

Razmisli da ipak uzmes druge, a originalne da ostavis sa strane

Naravno,prepravka bi i bila takva da moze da se vrati i stari.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Nije meni do buke ali mislim da je Robertov sklop laksi i protocniji pa samim tim i motor lakse dise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ja imam takvu prepravku (DB kileri mogu da se skidaju i vracaju) medjutim nije neka razlika sa ili bez njih. Dosta su glasni u svakoj varijanti, doduse imam 2 komada jer je 1000. Po mom misljenju bolje je uzeti poseban izduv, a fabricki ne dirati i ostaviti sa strane. Jednostavno prepravka fabrickog nudi ogranicene mogucnosti koliko vidim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

I ja sam se nekada razmisljao, prepravljati fabricke ili kupiti druge. prelomio na kraju, ubacio Leo Vince a fabricke zacepio masnim krpama i okacio u radionicu i nisam pogresio, nikada se nezna kada ce zatrebati. Doduse izadje mnogoooo jeftinije da se prepravlja nego kupe drugi ali kao i obicno nema 2 dobra zajedno...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Da ne bude zabune, Robert daje nove, napravljene auspuhe sa otvorenim topovima, a original vraća uz malu prepravku grane zbog Lambda sonde. Original, takođe čuvam, npr. za sledeću registraciju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Ja sam original preradio. Izbacio unutrašnjost auspuha i onda stavio perforiranu protočnu cev od 45mm i sve lepo vratio. Unutra sam ubacio staklenu krpu koja se neda izbaciti kao staklena vuna. I kupio kineski prigušivač koji se da štelovati-dubina zvuka. Robert iz Ade mi je preporučio 45mm. Ovakva prerada će proći svaki tehnički, sem ako budu jednog dana merili gasove. Da bi auspuh na našim motorima dobio dobar zvuk, mora se izvaditi i katalizator.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Danas preuzeo od kolege Palje ovu baracudu, pa i ja zvanicno prelazim u Strom troopere
Fenomenalan motor, svaka cast za njegovu volju i ljubav ka motoru 5e5b272cc31f6301b52ee130b9953e97.jpgc499beccf704c90fdb1caa4234e2c258.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav Stromasi,
Stigla je nova “mala” masina .
Vozio sam ‘11 do sad i razlika je velika.

Sta mislite koje maglenke da stavim, led ili halogenke?
Nasao sam u Rumuniji bocne kofere Heavy Duty, da li ih je neko video kod nas ili ih ima?

Nadam se nekom Strom skupu uskoro!!!!

b0ad1e9a296c2e35434fa27037602778.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Nek je sa srećom i puno bezbednih kilometara.

Imaš strom skup u Puli u Hrvatskoj krajem maja,spomenulo se u temi,ali je izgleda slab odziv.


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Neznam ni sam sta sam uradio.Zbog ovog kretenskog zakona oko tehnickog sam skinuo ksenone,odvezao nosac za kofer od struje,skinuo maglenke i rol barove i mali servis.Ocigledno sam nesto zeznuo.A pre nekoliko godina sam KLE-a rasturio do srafa,ispeskario ram i sve vratio do srafa kako treba i upalio na prvu.A sada na ovo da se zeznem.
Šta bi,jesi li uspeo da upališ motor

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Pozdrav Stromasi,
Stigla je nova “mala” masina .
Vozio sam ‘11 do sad i razlika je velika.

Sta mislite koje maglenke da stavim, led ili halogenke?
Nasao sam u Rumuniji bocne kofere Heavy Duty, da li ih je neko video kod nas ili ih ima?

Nadam se nekom Strom skupu uskoro!!!!

b0ad1e9a296c2e35434fa27037602778.jpg&key=6e2433695c8d5d8c5a45d214dfbbf8e4466b85409e91a9bc5f399fd463e20c82




Sent from my iPhone using Tapatalk


Te kufere kupuješ direkt kod proizvođača, pošalji e-mail, sve riješeno.
Na njemačkom tenere forumu su referenca za kvalitetne kufere za koje nemoraš platit bogatstvo.




Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200



Pozdrav Stromasi,
Stigla je nova “mala” masina .
Vozio sam ‘11 do sad i razlika je velika.

Sta mislite koje maglenke da stavim, led ili halogenke?
Nasao sam u Rumuniji bocne kofere Heavy Duty, da li ih je neko video kod nas ili ih ima?

Nadam se nekom Strom skupu uskoro!!!!

b0ad1e9a296c2e35434fa27037602778.jpg&key=6e2433695c8d5d8c5a45d214dfbbf8e4466b85409e91a9bc5f399fd463e20c82



Sent from my iPhone using Tapatalk


Jer može, molim te,neki link ka tim koferima.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja