Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Da, svetli neutral,Prekidac kill kada ugasim nece da zavergla,kada upalim hoce,nozica kada spustena u prvoj nece da zavergla kada je podignem hoce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Sobzirom da je potpuno ispravan rasturen radi malog servisa ne verujem da je senzor u problemu. Dakle ostaje da je negde u kablu prekid(razdzekan :) ) ali nikako da nadjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ja zimus imao slicnu muku. Posle mesec ipo-dva nediranja motora, resio sam da ga startujem. Kontakt, lampice odrade, kazaljke skoce do kraja i vrate se kako treba, ali ne cujem pumpu, i nece da zavergla... Jbg, mora da je aku... Stavio sam aku na punjenje, i posle 24h dosao ponovo da probam. Ista prica...  :-(   Da bih posle 10-tak min raznih pokusaja copave i kill svica, uklikerio da mi je motor u brzini...  :-D Izbacio na ler, i startovao kao i obicno. A, vec sam poceo da razmisljam o proveri instalacije, osiguraca, releja, skidanju rezervoara i pumpe... Jbg, zabagovao mi je mozak posle mesec-dva nedruzenja sa motociklom... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vadi i osigurace redom, gledaj njihove kontakte u nosacu (da nije neki ispao), osigurace "pistalicom" na unimeru premeri, zna da pregori do lema ne na sredini pa daje privid "zdravog"... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Vadi i osigurace redom, gledaj njihove kontakte u nosacu (da nije neki ispao), osigurace "pistalicom" na unimeru premeri, zna da pregori do lema ne na sredini pa daje privid "zdravog"... 
Što kaže kolega,proveri svaki džek,
Možda si povlačenjem kabla izvukao žicu iz buksne a ne možeš da vidiš od zaštite što ide preko kabla.


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Naravno sve unimerom proveravano.I omski i voltmetrom.I bas sam frustriran.Odmah posle posla ako dodje mastor i ako resi eto me sa osmehom da vam javim.Ono sto me jos brine je i to sto sam ovo tako licno primio,kao da mi je nedaj boze neki clan porodice bolestan a mislio sam da nisam takav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Ima senzor koji gasi motor kad je oboren,Dali ga nisi skidao i okrenuo naopako.
Mada bi ušao u servisni mod i prikazao kao grešku.
Nalazi se negde oko akumulatora i kompjutera

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Meni to sve mirise na zice, blaža varijanta ili ECU, teža varijanta po novčanik...... javi sta napravi i srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Pogledaj instalaciju odmah ispod kutije za osigurace. Banalno ali tu moze da bude problem. E da uzmi izvuci dzek koji ide na glavni osigurac pa vrati eventualno naprskaj kontakt sprejem. Meni se desilo kad mi drugar ugradjivao ksenone da je izvukao i nije ga vratio nazad kako treba, trazi malo grubli pristup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak



Vstrom academy, veoma interesantan klip, pokriva skoro sve situacije u kojima mozete da se nadjete, mada je i sam snimak verovatno skracen pa ko zna cega su se sve igrali, hehe..
Ima li neke nade da se iole nesto slicno organizuje i kod nas...


Poslato sa BAH-L09 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Pozdrav drugari,lomim se vec duze vreme sta uzeti, ustvari baaaaaas  duze vreme.Zvao sam Atilu za novog 650,ali mnogo mi izlazi da ga kompletiram onako kako meni treba.U Novom Sadu je bio jedan,ali 1000cm3 celu zimu a ja bio i lenj,a i neodlučan sta da radim.Bio je u full opremi,valjda 8500e.Ja sve jurio do 7500-7800e plafon.Da li neko mozda zna,prodat li je ovaj u Novom Sadu,jer ga nema u oglasima

I Jos jedno pitanje

Potrošnja goriva na 650 i 1000 kolika je

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6717 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tu ti je potrošnja najmanja stavka, ne bi me začudilo i da isto troše, pogotovo pod teretom. U ostalom, možeš opremu da pakuješ tokom godine :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Naravno sve unimerom proveravano.I omski i voltmetrom.I bas sam frustriran.Odmah posle posla ako dodje mastor i ako resi eto me sa osmehom da vam javim.Ono sto me jos brine je i to sto sam ovo tako licno primio,kao da mi je nedaj boze neki clan porodice bolestan a mislio sam da nisam takav.
Ima li kakvih vesti


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Nazalost drugari nemam dobrih vesti.Ni majstor posle par sati stvarnog truda i pretresa svega i svacega nije uspeo da resi problem.Sinoc je natovaren na slep i prevezen u servis da se tamo krene redom.Neverovatno ali istinito :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

A sto se potrosnje tice,nemojte da se lazemo.Kada se vozimo zajedno sa hiljadarkom uvek potrosi vise minimum za 2l na 100km,cak i kada smo sa zenama i dobro natovareni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Nazalost drugari nemam dobrih vesti.Ni majstor posle par sati stvarnog truda i pretresa svega i svacega nije uspeo da resi problem.Sinoc je natovaren na slep i prevezen u servis da se tamo krene redom.Neverovatno ali istinito
 
Ajmemene, sledeca stanica ECU. Ako ti je on stradao, znači samo jedno....prespojeni su + i - u momentu kad si radio oko motora.
Daj Bože da je nešto drugo u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Pa i ako je to sta da radim.Moguce da se i to desilo. Samo da se resi vise jbg.Kolko u stvari kosta to zadovoljstvo od ECU ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Konkretno za tvoj model koliko kosta ne znam, uopsteno cena ide od nekih 150 - 300eur za polovan ecu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1561 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Jbg, kod tih novijih motora s kompjuterima sta god radio, ali bukvalno i sijalice kad menjas, treba skinuti kleme i izvaditi akumulator.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Nije baš tako. Ja sam svašta radio, razvlačio napajanje za grejane ručke, ugradio kašnjenje paljenja svetla, dodao releje i sl. i nikad nisam skidao bateriju. Naravno, uvek treba paziti. Ko zna šta je ovde urađeno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Neznam ni sam sta sam uradio.Zbog ovog kretenskog zakona oko tehnickog sam skinuo ksenone,odvezao nosac za kofer od struje,skinuo maglenke i rol barove i mali servis.Ocigledno sam nesto zeznuo.A pre nekoliko godina sam KLE-a rasturio do srafa,ispeskario ram i sve vratio do srafa kako treba i upalio na prvu.A sada na ovo da se zeznem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Apropo potrošnje, bilo kao penzos da voziš ili agresivno, pogotovo ova druga opcija sa novom 1000 dolazi do izražaja manja potrošnja velikog u odnosu na malog. Stari kilo Stromovi su značajno više trošili u odnosu na male ali je nova 1000 od L4 pa na dalje fantastično izbalansiran motor što se prikazuje kad dodje vreme za dolivanje
Srećno sa kvarom, verujem da će otkriti banalan kvar i svi srećni bez udarca po novčaniku

Poslato preko kurca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Neznam za novije,ovo je vazilo za stariju seriju za potrosnju.Mozda su spustili potrosnju mada nekako logicno da 1000cm3 mora da se napuni necim u odnosu na 650cm3.To je 50 procenata vise zapremine pa mora vise i smese da ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja