Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegazo

Tps je bio nastelovan na donju crtu, a ja sam ga stavio na sredinu. E sada dali sam pogresio ili ne to neznam. Leptiri nisu skinuti. Na otvorenom je potrosnja oko 9l a u gradu 12l. U radu nema problema, jedino kada ga zategnes po gasu imas osecaj da motor muce. Kao da mu nedostaje vatduha. Uradjen je servis i nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Velika je to potrošnja.
A crta mislim da treba da bude na pola.
Nisam majstor,samo iznosim moje mišljenje.
Ali potrošnja po gradu je baš ogromna,mislim da je meni oko 7-7,5l

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8
Reci[mention=3170]saxi[/mention] koliko troši tvoj strom

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока


Samo koliko sipam potroši
A ta dvocifrena potrošnja je sumanuta, menjaj majstora.

Poslato preko kurca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000
Pre 10 sati, adans je napisao:

Tps je bio nastelovan na donju crtu, a ja sam ga stavio na sredinu. E sada dali sam pogresio ili ne to neznam. Leptiri nisu skinuti. Na otvorenom je potrosnja oko 9l a u gradu 12l. U radu nema problema, jedino kada ga zategnes po gasu imas osecaj da motor muce. Kao da mu nedostaje vatduha. Uradjen je servis i nista.

Dleee, to je stvarno previse,8,9l bi trebalo da bude gradska voznja a ne na otvorenom putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Vec 3 god vozim dl650 K8 pa razmisljam da malo podmladim masinu.Razmisljao sam sta drugo da uzmem i shvatio da je bas ovo ono sto mi treba. Udoban ,dosta mesta za dvoje,veci prednji tocak kada se sidje negde sa asfalta,mali potrosac,moze i po gradu....Univerzalan.Sta god da sam drugo gledao morali su neki kompromisi,tako da sada gledam da samo zamenim za model 2012-2016. Ako je neko vozio oba modela molio bih da mi objasni razlike izmedju mog i ovog modela(upravljivost posto je uzi,visina sedista,potrosnja,snaga,na sta obratiti paznju prilikom kupovine).

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 14.5.2018. at 9:02, Sreka 23 je napisao:

Pozdrav svima,

 

Nisam redovan korisnik foruma pa se u napred izvinjavam ako sam omasio temu ili tako nesto.

Javljam se jer imam problem sa motorm.

Inace vozim vec četvrtu godinu SUZUKI V STROM DL1000 2005 god sad na satu 51630 km

Problem je sledeci:

Kad upalim motor on radi stvarno perfektno i tacno bez ikakvih problem. Nakon voznje od 50-tak km motor pocne da trokira i promeni zvuk. I dalje vuce vrhunski bez promene snage samo se cuje neki praskav zvuk PUFF i promeni zvuk i trokira kad se dodaje gas. Ekipa koja se vozi iza mene kaze da pocne da purnja na levi izduv. Pri nalom kocenju ili stajanju prilikom pustanja gasa motor se izgasi i vrlo tesko upali uz pomoc gasa i to pri paljenju trokira trtrtrttrtrt i u nastavku voznje ista situacija trokiranje i pucanje. Kao da dobje u jednm trenutku mnogo goriva u jedan cilindar.

Kad motor vratim u garazu i ujutru upalim motor upali bez problema kao i pre , a nakon voznje isti slucaj PUff i trokiranje.

Ne znam sta moze da bude i kod kog majstora da ga oteram.

Na morotu je na 50.000 km uradjeno

- redovan servis sa zamenom svecica

-Nova pumpa goriva

- Nov akomulator

-Novi TPS senzor ( stari nije radio kako treba a nije imao nogucnost stelovanja ) 

- Prestelovani ventili 

-Skinuti gornji leptiri jer su glavili ( nakon  toga prestelovan motor - i pre skidanja leptira se isto desavalo tako da nije do njih ) 

* Jos jenom se izvinjavama ako sam pogresito temu gde da se obrati za misljenje i pomoc oko resavanja problem.

Mnogo mi mi znacio neki savet ili da me uput kako da resim problem koji imam.

Unapred hvala svima.

 

-

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav, imam problem na V strom1000 k7 pali super ali puhće u nižim okretajima i trokira, te trza ne prima dobro gas i kada jače dodam gas guši se. Stavio sam nove iridium svjećice. Isti problem je ima forumaš Sraka 23 iz Čačka pa me zanima kako ga je riješio. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Levis, Joca Profimoto ce ti to resiti, meni je ustelovao motor perfektno! Imao sam slicne simptome samo ne tako jako izrazene. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Pozdrav sromasi,jurim za motorom da uzmem pa me zanima srom 1000 ili varadero,godiste 2002 strom 99 vara,cena priblizna.

Mozda nije pravo mesto ali bih zele sto vise misljenja.Varu sam probao stroma nisam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Hah, istu dilemu sam imao pre par meseci. Uzeo sam Stroma ipak. Moderniji motor, meni lepsi, ima ubrizgavanje umesto karburatora, mladji je, ima pokazivac nivoa goriva, lepsi instrumenti, 6 brzina (zaboravio sam za Varadero dal taj stariji model isto ima 6)....  Najveca mana na Stromu su kocnice. Ne jurcam ja nesto posebno ali nisu dorasle tolikom motoru. Koci on naravno ali nije to to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Pozdrav ekipa, doslo vrijeme za novi akumulator :)

Od dobavljaca mogu da dobijem VARTA i Yuasa.

 

Sta su vase preporuke?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
Pre 9 sati, Zigi011 je napisao:

Hah, istu dilemu sam imao pre par meseci. Uzeo sam Stroma ipak. Moderniji motor, meni lepsi, ima ubrizgavanje umesto karburatora, mladji je, ima pokazivac nivoa goriva, lepsi instrumenti, 6 brzina (zaboravio sam za Varadero dal taj stariji model isto ima 6)....  Najveca mana na Stromu su kocnice. Ne jurcam ja nesto posebno ali nisu dorasle tolikom motoru. Koci on naravno ali nije to to. 

Pa i ja tako nesto razmisljam,ne znam za udobnost koja je razlika posto vara je bas udobna.Moracu da probam stroma pa da vidim da li je to to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8
Pozdrav ekipa, doslo vrijeme za novi akumulator
Od dobavljaca mogu da dobijem VARTA i Yuasa.
 
Sta su vase preporuke?
 
Beži od Varte, pisao sam ovde kako je uvoznik pukao a fabrika se napravila luda da prizna reklamaciju u garantnom roku, nikad vise Varta.

Poslato preko kurca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000
Pre 12 sati, Zigi011 je napisao:

Hah, istu dilemu sam imao pre par meseci. Uzeo sam Stroma ipak. Moderniji motor, meni lepsi, ima ubrizgavanje umesto karburatora, mladji je, ima pokazivac nivoa goriva, lepsi instrumenti, 6 brzina (zaboravio sam za Varadero dal taj stariji model isto ima 6)....  Najveca mana na Stromu su kocnice. Ne jurcam ja nesto posebno ali nisu dorasle tolikom motoru. Koci on naravno ali nije to to. 

Fabricke nisu lose ali zamena creva, najkvalitetnije plocice i onda vec moze da ga bude. Uostalom kod velikog Stroma ima dosta stvari koje su fabricki lose i nedoradjene ali je cudo jedno koliko se motor promeni kada se sve to naknadno pretrese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Video sam da se ranije pricalo o crevima, jedni hvale promenu Bog zna kako, drugi kazu nista nisam dobio. Treba biti pametan u celoj prici.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000
Pre 6 sati, draki je napisao:

Pozdrav ekipa, doslo vrijeme za novi akumulator :)

Od dobavljaca mogu da dobijem VARTA i Yuasa.

 

Sta su vase preporuke?

 

Cena ti govori sve, marka je nebitna po meni. Nije isto ako potrosis 5 crvenih na bateriju i ako das  10.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000
pre 5 minuta, Zigi011 je napisao:

Video sam da se ranije pricalo o crevima, jedni hvale promenu Bog zna kako, drugi kazu nista nisam dobio. Treba biti pametan u celoj prici.... 

Samo creva nista posebno al u sklopu sa dobrim plocicama moze da  blokiras prednji tocak ako ih stisnes muski hahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Pozdrav ljudi, malo da skrenem sa teme da bi pomogao prijatelju u nevolji, da li neko zna nekog ko drzi neki moto otpad, trebaju mu delovi za Kawasaki ER5, imao je udes pa hoce da vrati motor u funkciju jer nije u voznom stanju... Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Valjalo bi da takva pitanja postaviš u odgovarajućem forumu. Ovo je usko stručan, samo Suzuki, samo V-Strom i u glavnom mehanizacija forum.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja