Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Goranče i ja protegli stromove do Babine reke, malo ispozirali pa bežanija kući :))

Ko nije bio neka svrati, a ko je u prolazu neka se javi pa ćemo zajedno :))

 

20181108_143936.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Evo i ja da se zapljunem. Strom K4 od kilo, zuti :na_glavi: Kaparisan, tokom nedelje treba da ga pokupim samo da organizujem transport. Inace prvi licni pravi motor.

 

Treba neke sitnice da se odrade u smislu servisa nego me zanima sta je pozeljno uraditi od modifikacija na hiljadarci?

 

Znam za remap, videcu sa Jocom, ako jos uvek ima Joshi box, koliko kosta ta zajebancija. Neko je pominjao negde i neke leptire?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
On 7.11.2018. at 16:40, Milanezi je napisao:

Pošto fabrička sirena i nije neka sreća, rešio sam da je zamenim. Danas stigla zamenska, sa ebay-a, snail horn 130 db. Probao sam je na accu i definitivno je jača od fabričke, plus će da ide ispod farova na malo otvorenije mesto, da dodje do izražaja kad zatrubim :)

 

20181107_163136.jpg

Montirao si je? Kako si zadovoljan ? Razmisljam se da je poručim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Znam za nautilus. Ipak mi je vazan prostor. Ova gore snail horn nije velika i samo se zameni fabrička. Ne treba relej valjda i neko posebno povezivanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
pre 46 minuta, gox je napisao:

Montirao si je? Kako si zadovoljan ? Razmisljam se da je poručim.

Montirao sam je i trubi baš fino, dosta jače nego fabrička. Ostavio sam i fabričku u funkciji tako da sad sviraju obe u isto vreme pa je dvotonska.

Kod v-stroma ima jedno zgodno mesto za montažu, na prednjem cilindru sa leve strane ima poklopac ispod kojeg je urezan navoj. Tako da sam je tu spakovao.

Da sam je montirao sa prednje strane sigurno bi bilo još bolje i jače ali ovo bočno mesto je leglo k'o dupe na nošu. Možda kod tebe može sa predje strane da se uglavi. Ja sam na mojoj skinuo i onaj zaštitni poklopac koji se nalazi sa donje strane i tu je dobila još malo na jačini.

Jako je lagana i jeftina, ne traži dodatne instalacije i releje i to je velika prednost. Nautilus je bolja ali je i teža i mora druga instalacija. Imaju i kineske kopije Nautilusa i one sviraju baš jako.

20181117_100020.jpg

20181119_103452.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Poklopac koji si skinuo mislim da bi mogao da služi za zaštitu od kiše. To što si obe povezao( zadrzao i staru je plus) možda treba i taj relej staviti. Električari će to bolje objasniti. 

Ja se mislim da naručim pa će svakako negde biti ugradjena, ili u SV ili auto :)

Evo, našao sam i zvuk, svidja mi se

 

 

WWW.ALIEXPRESS.COM

Cheap air horn, Buy Quality horn car directly from China sound car horn Suppliers: 2015 NEW Snail Motorcycle Speaker DC12V...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Jeste, većina stromera koji ugradjuju dodatne sirene koristi tu poziciju. Trebalo bi da i kod sv-a može da se montira na isto mesto.

 

Evo jedne fotke za zadnje vožnje pre snega, negde ispod Ostrovice. Ostaje nam da čekamo da malo ogreje :)

20181113_132330.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000
Pre 7 sati, Zigi011 je napisao:

Evo i ja da se zapljunem. Strom K4 od kilo, zuti :na_glavi: Kaparisan, tokom nedelje treba da ga pokupim samo da organizujem transport. Inace prvi licni pravi motor.

 

Treba neke sitnice da se odrade u smislu servisa nego me zanima sta je pozeljno uraditi od modifikacija na hiljadarci?

 

Znam za remap, videcu sa Jocom, ako jos uvek ima Joshi box, koliko kosta ta zajebancija. Neko je pominjao negde i neke leptire?

A neka slicka? :)

Ja se zadnjih par godina jebavao sa dopravkama, ima u temi unazad kad sam se i ja isto raspitivao, sekundarni leptiri ispod filtera za vazduh, ubacio sam i derestriktor tada, razlika je ogromna pogotovu u kombinaciji sa nekim otvorenim izduvom, dise motor punim plucima.

Dobra preventiva je i onaj bajpas pumpe za gorivo ako nije uradjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8
Poklopac koji si skinuo mislim da bi mogao da služi za zaštitu od kiše. To što si obe povezao( zadrzao i staru je plus) možda treba i taj relej staviti. Električari će to bolje objasniti. 

Ja se mislim da naručim pa će svakako negde biti ugradjena, ili u SV ili auto

Evo, našao sam i zvuk, svidja mi se : 

 

 

WWW.ALIEXPRESS.COM
Cheap air horn, Buy Quality horn car directly from China sound car horn Suppliers: 2015 NEW Snail Motorcycle Speaker DC12V...  

Stebel Nautilus je tu stajala 9 sezona i nikakvih problema, stim da je NnTom uradio dodatni držač sirene jer je bio mišljenja da originalni nije dovoljan na duge staze, i tu je pločicu stavio, 1 šraf u blok, drugi na sirenu i pomerio se nije. Umela je sirena da prestane da radi posle velike kiše 2x, ali drugari skinuli, sredili i vratili i radi za medalju. Drugaru sam uzeo istu takvu, samo kinesku kopiju, radi odlično, prošao je celu sezonu bez problema ikakvih, ali uz obe mora relej i dodatna instalacija da se obezbedi.

 

@ Zigi011

Na kilo Stromu pošto ide zima moj predlog je da skineš levu deklu i vidiš u kakvom su stanju namotaji i magneti koji umeju da se odlepe, ženski Strom ih nema, a ovde imaju običaj da vremenom odlepe i naprave žešće sranje, ovako iskoristi zimu i kasnije uzivaj iz sve snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

@hammer

Bice slicka samo da ga pokupim, nisam ga jos ni dovezao kuci a vec se raspitujem i planiram sta cu. Imam samo slike iz oglasa ali su bzvz, slikacu ga cim stigne.

Zvao sam danas Jocu Profimoto, pitao ga za Yoshi i leptire. Kaze za leptire kao ne ne, ne dirati nista. E sad dal me dobro razumeo na koje leptire mislim....a za Yoshi kao prvo da komplet pregledamo masinu sve detaljno pa onda da se odradi jer ako nesto nije ok necu imati pravi efekat. I slazem se sa tim, svakako da mu treba ful pretres, kao i polovan auto kad kupis. ja koliko sam ga gledao i probao dobar je ali uvek ima nesto. To za pumpu nisam jos video o cemu se radi, pogledacu. Inace topovi su fabricki ali preradjeni kod Roberta iz Ade, verovatno ih je skroz otvorio. i DB kileri mogu da se skidaju, dobro grmi bez njih nema sta...

 

@saxi

Reci cu mu za to, mada kontam da zna ali skrenucu mu paznju. Znam da je kilo Strom vece govno i da ima tih nekih boljki koje mali nema ali jbg, ne moze sve da bude idealno. Hvala za savet, svaki je dobrodosao! :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Da li moze neko da mi objasni kakvi su simptomi lose korpe na velikom stromu? Gledam oglase i svaki prodavac mi kaze da prilikom stiskanja i pustanja kvacila ima mala promena zvuka. Nisam pekar, dobro sam upoznat sa mehanikom, samo ne znam koji su znaci da korpa mora na remont. 

Jedan dan hocu velikog, pa citam forume i resim da kupim malog.... Dva auspuha i vise ks me privlace kao magnet. Nisam pametan. 

Hvala kolege i izvinite ako pitam previse. 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ja koliko sam gledao i video, cuje se zvuk metal o metal i ima lufta levo desno i napred nazad kad je pomeras rukom. Ali kako da vidis bez da rasturas to ne znam. Pominju se neke velike vibracije mada Strom sam po sebi vibrira zbog konstrukcije agregata pa je neiskusnom tesko da zakljuci. I mene zanima dal ima neka metoda.... I ja sam tako gledao hocu velikog ali bolje mali pa ipak uzeh velikog. Otklone se mane i gas, nije svemirski brod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000
Pre 2 sati, zemunac72 je napisao:

Da li moze neko da mi objasni kakvi su simptomi lose korpe na velikom stromu? Gledam oglase i svaki prodavac mi kaze da prilikom stiskanja i pustanja kvacila ima mala promena zvuka. Nisam pekar, dobro sam upoznat sa mehanikom, samo ne znam koji su znaci da korpa mora na remont. 

Jedan dan hocu velikog, pa citam forume i resim da kupim malog.... Dva auspuha i vise ks me privlace kao magnet. Nisam pametan. 

Hvala kolege i izvinite ako pitam previse. 

Pozdrav

Kod mene je remontovana korpa i ima sitna promena zvuka kod stiskanja kvacila, kad losa korpa zatropa primetices na prvu da tu nesto nije u redu ili trazi primerak kome je vec reparirana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja