Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Apen 5

Ljudi, potrebna mi je strucnija pomoc u vidu saveta. Naime,na mom stromu koji je 2007 god. Maltane ko preslikano na nekih 50k km sam odradio onu cuvenu budzevinu sa filterom za gorivo (bypass) i to je proslo kako treba. Medjutim pojavio mi se naredni problem, a to je da kako vreme odmice,a samim tim i kilometri motor sve losije pocinje da radi. Simptomi su sledeci. Jutru kada je motor skroz hladan sve mu vise treba da upali, prvo je pocelo da samo losije pali, pa onda je poceo iz drugog puta da pali, sad tek iz treceg i to jedva. Tu nije kraj, kada se napokon upali lose radi, jednostavno sa nekakvim prekidima i sitnim detonacijama. Kada se zagreje radi ok ali ni to nije perfektno. Ne budem lenj pa juce rasturim motor i proverim zazor ventila,jer su mi tako simptomi delovali, medjutim svi ventili u granicama dozvoljenog kako pise po manualu. Izgubio sam ideju sta bi mogao biti problem. Da li je neko imao slican problem ili barem ima neki savet sta bi to moglo biti!? :-/ 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Probaj da zameniš taj eksterni (bypass) filter. Možda je loš ili se napunio prljavštinom iz rezervoara, ako si zbog nje radio bypass, a ne preventivno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Apen 5
pre 2 minuta, jboban je napisao:

Probaj da zameniš taj eksterni (bypass) filter. Možda je loš ili se napunio prljavštinom iz rezervoara, ako si zbog nje radio bypass, a ne preventivno.

Radio sam bypass upravo iz razloga jer motor nije ulazio u turazu, tj nailazio na "knedle" u visokim obrtajima, sto znaci da mu je filter bio zapusen. Kad sam zamenio sito na dnu tada sam stavio spoljasnji filter. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ako nisi ispirao rezervoar (pretpostavljam) onda je ostalo taloga u rezervoaru i sad ti je to napunilo taj eksterni filter. Koji si stavio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Apen 5
pre 1 minut, jboban je napisao:

Ako nisi ispirao rezervoar (pretpostavljam) onda je ostalo taloga u rezervoaru i sad ti je to napunilo taj eksterni filter. Koji si stavio?

pre 2 minuta, jboban je napisao:

Ako nisi ispirao rezervoar (pretpostavljam) onda je ostalo taloga u rezervoaru i sad ti je to napunilo taj eksterni filter. Koji si stavio?

Hmm mozda ima smisla to sto govoris. Stavio sam neki metalni najobicniji za gorivo. Da me ubijes ne secam se koja marka. Ali mogu pogledati. Videcu sutra to da zamenim pa da vidim ima li pomaka. Jedina stvar sto me buni u toj prici , ako je vec do filtera zasto onda pali normalno kad je vruc a iz vise puta kad je hladan!? :-O 

pre 7 minuta, jboban je napisao:

Probaj da zameniš taj eksterni (bypass) filter. Možda je loš ili se napunio prljavštinom iz rezervoara, ako si zbog nje radio bypass, a ne preventivno.

Radio sam bypass upravo iz razloga jer motor nije ulazio u turazu, tj nailazio na "knedle" u visokim obrtajima, sto znaci da mu je filter bio zapusen. Kad sam zamenio sito na dnu tada sam stavio spoljasnji filter. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegazo

Danas primeti jednu jako lepu sitnicu. Po cageru kada je motor na 110km/h na gps je 100km/h. Na 150 km/h je negde oko 130km/h na gps-u. Da li je moguce da bas toliko laze??? I da li zna neko da li ima negde da se upise noviji softver u motor i da li je uopste pravljen noviji. Inace sa voznjom do 3000rpm trosi 5 litara ali je voznja smor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Pitanje je šta je tačno. GPS malo aproksimira putanju, dobija nešto kraću za isto vreme pa je i brzina koju izračuna veća. Bitan je i profil gume (obim), da je pravilno napumpana itd. Sve u svemu, računaj na nekih 5-10% odstupanja.

Ne mislim da je proizvođačima motocikala i automobila problem da računaju tačnu brzinu, niti da "namerno" pokazuju nešto nižu, kao što se misli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Pozdrav,

meni je počeo da se čuje i krcka ležaj vrata prednje viljuške

da li je to ko menjao i gde ima da se kupe ležajevi zajedno sa gumicama u kompletu sve, mislim u srbiji

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8
Pozdrav,
meni je počeo da se čuje i krcka ležaj vrata prednje viljuške
da li je to ko menjao i gde ima da se kupe ležajevi zajedno sa gumicama u kompletu sve, mislim u srbiji
pozz
U Trise Keclerovica ima mala prodavnica, ovlašćeni su uvoznici nekih kvalitetnih ležajeva, a radnja je maltene preko puta, možda malo dijagonalno levo od nekadašnje moto prodavnice Honde, Suomy...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

kod par firmi u srbiji koji se bave delovima i sl.... ima da se kupi al bez gumica protiv prasine(dust seal). U astrid imaju sve ovozemaljske lagere, al ako sam dobro razumeo nemaju ležaj u koji ide lager a ni gumice..... Louis, takodje prodaje ležajeve bez gumica.

Na ebay uk nadjem na dosta mesta ceo komplet. Cena oko 3300din. Stiže za ...kad stigne!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

V-Strom dl1000 Danube adventure.



650km za 2 dana. Dosao kuci odmoran i 10 god mladji :-)

Kakva je ovo putna masina

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000
Tura odlična, video-montaža nešto manje.
Probajte GoPro Quick app. Ovaj video napravljen za 10 min. I jos toliko za upload na YT. I to sve na android S7 telefonu. Extra...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja