Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC
On 11/20/2017 at 15:40, Aca Strom je napisao:

Ja sam prešao 80.000km. Filter je jednom čišćen na 40.000 i sada ću da ga čistim pre sezone.

Rezervoar mi je uvek pun preko zimske pauze, tako da ne rđa iznutra. Do sada nisam imao problema!

Kod mene je bila gotovo ista situacija. 

Na oko 80k otprilike, ja sam zamenio celu pumpu jer se znatno jace cula, a nisam hteo da mi zariba negde u nedodjiji.

Svakako pun rezervoar u periodu mirovanja mnogo znaci pod uslovom da vec nije korodirao.

Nisam bio zagovornik prepravke jer sam u to vreme imao prilike da cujem iskustva ljudi koji su ostali na putu posle iste jer razbusena rupa na kucistu nije dobro zavarena (odgovarajucom plastikom) pa je doslo do pucanja na zavarenom delu usled pritiska. 

Takodje od tada do danas nisam cuo ni jedno lose iskustvo posle prepravke. 

On 11/20/2017 at 15:40, Aca Strom je napisao:

Joca majstor, kaže da se ne preporučuje prepravka filtera i ugradnja spoljašnjeg filtera jer se remeti pritisak koji pumpa treba da ostvari.

Pritisak se lako izmeri merenjem kolicine izbacenog goriva sto je u gorepomenutim postovima objasnjeno.

Tako zasigurno znate da li ima promene ili ne.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Društvo razmišljam o kupovini stroma 1000, gledao sam malo ove protekle strane ali nikako nemam strpljenja pročitati svih 135 strana. Koje su glavne mane šta gledati na polovnom primerku? Koliko realno troši? 

Od zadnje vožnje Stroma 1000 su mi ostali utisci o mekšem zadnjem amortu, prednjim vilama koje su mogle biti jače i prednjoj kočnici koja je mogla biti jača (ipak godinama držim pozadinu na R-u). Ostao mi je u glavi problem sa korpom i (mislim) mapama. Kako se ti problemi rešavaju i koliko koštaju? Sećam kao kroz se neke priče o slanju korpi za Makedoniju i stavljanja power commandera da bi se opeglalo trzanje na nekim obrtajima...   

Motor mi treba za putovanje u dvoje sa tri kofera i tank torbom.... da napomenem dvoje uvek gladnih :) . Pri tome da motor može da podnese i lošije puteve neki žestok off me ne zanima, samo možda par stotina metara neuređenih puteva ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Stroma 1000 sam vozio 8 godina i oko 55000km, a i skoro svi u ekipi su ga vozili tako da imam dosta iskustva.

U sustini puno muzike za malo para, ali sa gomilom decijih bolesti.

Korpa je problem, ali nije pravilo...po svemu sudeci, zavisi da li se zalomi dobro ili lose izbalansirana, takva joj je i sudbina. Reparacija kod Vujceta u Makedoniji je dobra opcija i kostalo je 100€.

Problem sa neravnomernim radom u nizim obrtajima usled losih mapa. Razlikuju se po godistima (mape) pa ne rade svi isto lose, neki bolje, a neki losije. Resava se u dobroj meri remapiranjem (koje na druzenjima sa V-strom.hr moze da se uradi besplatno) i uklanjanjem sekundarnog leptira koji zbog ekologije davi motor u nizim obrtajima. Uz ovo se podrazumeva stelovanje ventila i sinhronizacija i motor postaje solidno vozljiv.

Kocnice...pancir creva ne resavaju problem, samo druga kljesta i eventualno pumpa.

Vesanje je za natovaren motor prilicno slinavo i ne moze bas da se resi jeftino.

Sada sa ove distance, dobro bi razmislio o Varaderu sa ubrizgavanjem. Treba samo da znas gde se sipa gorivo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Ja bih samo da dodam da i zamena fabrickih izduva necim otvorenog tipa znatno popravlja situaciju sa potezanjem na niskim obrtajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Tebe sam doktore čekao :) znam da si prešao dosta pa si mi delovao kao neko pouzdan :).

Do kraja kakva je potrošnja od/do? Svi su nešto misteriozni... a razlika izmedju 7 i 9/10l na 100 na putnom motoru je itekako značajna.... 

Razmišljao sam o varaderu nije da nisam .... ali menjač sa 5 brzina i karburatori često znaju da povuku ozbiljnu potrošnju... a verzija sa ubrizgavanjem je najčešće 1000eura skuplja od Stroma (pričamo o najjeftinijim primercima u oglasima)... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Bugiman je urihtao svog tako da mu je prosek bio 5,8 ako se ne varam, a fino vozi i zavrce gas, znači nije ga gurao I sunjao se. Kad se sve lepo sredi i podesi, dobije se pristojna brojka koja ne žulja I be smeta, iako se zavrne I udari po gasu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Saxi jel Bugijev 650 ili 1000? Sećam se da si ti vozio 650... mada neisključujem mogućnost da grešim (kote mi se sede na glavi a i onaj nemac što sakriva stvari po kući izgleda postaje aktivan :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Dobar si, nije Švaba došao po svoje
Ja vozim malog a Bugiman velikog, pri tom je njegova 1000 jako lepo sredjena I na oko a bogami i tehnički što se odražava skromnom potrošnjom na putu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Fala Saxi :)

 

Dobro sredjeni Dl1000, ne bi trebao da prelazi 6-7l pri nekim normalnim voznjama. Na slici mozes da vidis da se meni potrosnja vrti izmedju 5-6l. 

 

5.08l Rumunsko gorivo

5.6l Nis petrol 

Screenshot_20171123-062736.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja dok sam vozio  Velikog stoma potrosnja se kretala od 6 do 10l. Klasicna magistralna voznja sa suprugom 6 -7 l , malo jaci tempo a narocito auto put *preko 140 - 170 km/h potrosnja ide i na 9 - 10 litara . Sve u svemu  motor nije stedljiv narocito ali zato odlicno ide a tek kako se cuje sa otvorenim izduvima, ma bruka. Uvek bi pre izabrao njega nego Varadera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

I potrosnja se razlikuje od primerka do primerka...da li je do mape ili do cega nemam pojma.

Moj je trosio prosecno oko 6,5l/100km. Ispod 6 je isao samo kada se vozi lagano, a prilikom jurcanja, potrosnja ode na 8 cas posla. Bio je bas ustelovan. Drugarov je trosio skoro pola litra manje.

Za Varadero sam i mislio samo na ubrizgavanje...jeste oko 1000€ skuplji od Stroma slicnog godista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Pozdrav drugari. 

 

Ukoliko je neko zainteresovan za Fork brace moze mi se javiti na PP. Ja sam mere skinuo sa komada koji je za 650 (hvala kolegi @jboban) ali video sam da je isti za 650 i 1000. Kvalitet izrade je odlican kao i materijal- tvrdi aluminijum! 

 

 

 

IMAG1734.jpg

IMAG1732.jpg

IMAG1731.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC
Pre 9 sati, doktor je napisao:

Moj je trosio prosecno oko 6,5l/100km. Ispod 6 je isao samo kada se vozi lagano, a prilikom jurcanja, potrosnja ode na 8 cas posla. Bio je bas ustelovan.

 

Pre 11 sati, *zeka* je napisao:

Ja dok sam vozio  Velikog stoma potrosnja se kretala od 6 do 10l. Klasicna magistralna voznja sa suprugom 6 -7 l , malo jaci tempo a narocito auto put *preko 140 - 170 km/h potrosnja ide i na 9 - 10 litara .

Iz mog iskustva ovo su cifre sa kojima se mogu sloziti.

Najcesce 7-9.

Sve je to individualno, kao i sta za koga znaci brza ili spora voznja.

Ako se racuna ovaj prosek nema greske.

Sve ispod je diskutabilno, mada sam i sam imao jednom (bukvalno) to iskustvo. 

Po fabrickim specifikacijama cak i novi Strom trosi skoro 6l.

predposlednja stavka: Average Consumption

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Razmatram uklanjanje sekundarnih leptira i pravljenje derestriktora al su informacije koje sam zasad pronasao prilicno sture. Ako neko ima kakvo upustvo dobro bi doslo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sekundarni leptir nema sta da trazi na motoru i to sam probao, motor pocne da ima primetno vidljivi odgovor na gas, probao sam. A derestriktor nisam skidao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja sam skinuo na mom bivsem stromu sekundarne takodje napravio i ubacio derestriktor. Voznja neuporedivo tecnija posle toga. Derestrigtor mi je napravio Arakis kad je svracao kod mene za par minura po semi od kolega sa .hr foruma. Jos sam trebao i mapu da radim ali sam ga prodao u medjuvremenu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Skines filter vazduha i odvijes po srafa koji drze i izvadis leptir. To uradis na oba usisa i to je to. Pazi samo da ti srafovi ne zavrse u usisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: suzuki v strom DL 650
On 23.11.2017. at 14:14, SALE_CA je napisao:

Pozdrav drugari. 

 

Ukoliko je neko zainteresovan za Fork brace moze mi se javiti na PP. Ja sam mere skinuo sa komada koji je za 650 (hvala kolegi @jboban) ali video sam da je isti za 650 i 1000. Kvalitet izrade je odlican kao i materijal- tvrdi aluminijum! 

 

 

 

IMAG1734.jpg

IMAG1732.jpg

IMAG1731.jpg

Zahvaljujem, super se uklopio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Drugar koji vozi kilo Stroma već godinama, pred kraj sezone ode do fantastičnog majstora Mileta Kalča u Kraljevo, skine čovek sekundarne leptire i motor sad tečnije, lepše i bolje juri. Derestriktor nije prckao i doradjivao, iz razloga što znam njih nekoliko koji kažu da neke vidljive promene u bilo kom smislu, posle ugradnje derestriktora nisu primetili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja