Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
Pre 17 sati, hammer je napisao:

Dolazi li ko od Stromera sa foruma sutra u Bor?

Ja, jos malo pa krecem :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

1. Da li je neko na malom Stromu godišta od 2007. pa dalje radio sinhronizaciju (Throttle Valve Synchronization) koja je navedena u periodičnom održavanju?

 

2. Jedan renomirani servis mi je rekao da je mali Strom sa kilometražom oko 50k km zreo za servis sistema ubrizgavanja. Šta to znači i da li je tačno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000
Pre 3 sati, dl minak je napisao:

Hammer bravo za prelepe slicice. Gde je ovaj vodoad?

U blizini Miroca, ima desetak km offa do njega.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: 2002 Suzuki V Strom DL1000

@jboban ne znam... Mozda, mozda ne, vezano je za strom-a pa sam stavio ovde. Ovaj forum je otisao u kurac, otkad su uradili update vise se ne zna gde sta vise ide. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Dugo se razmisljam da malo opremim stromica za off road! I napokon sam ga spremio!

Acerbis stitnki, grcki skid plate, mitas e10 nazad i metzeler karoo MCE napred!

 Nije za Romaniacs ali je za makadame i nasipe spreman!

image.jpg

image.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Ja stavio Seba crash bars i prtotocne auspuhe na velikog Stroma, mnogo se lepo cuje. Ovo je sa db killerima. Bez njih ubija kako gruva.

 

 

 

 

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000
Ja stavio Seba crash bars i prtotocne auspuhe na velikog Stroma, mnogo se lepo cuje. Ovo je sa db killerima. Bez njih ubija kako gruva.

 

 

 

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

 

 

Auspusi su iz auspuh servisa Strava sa novog Bgd-a. Stvarno sam prezadovoljan kako se cuje.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000
[mention=37952]jboban[/mention] ne znam... Mozda, mozda ne, vezano je za strom-a pa sam stavio ovde. Ovaj forum je otisao u kurac, otkad su uradili update vise se ne zna gde sta vise ide. 


Samo ti rokaj vidoje. Sta ima veze.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Koji su ti ovo solundari što se ovako sijaju k'o pasja j*ja?

Pojačavaju li ovi veliki crash bar-ovi mikrovibracije na kormanu i fuzasterima?

 

Pitanje za sve: može li se kako sprečiti da gumene zaštite na ramu kod čukljeva nogu spadnu? Moje su još na mestu, ali često vidim da ih nema.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC
pre 9 minuta, jboban je napisao:

Koji su ti ovo solundari što se ovako sijaju k'o pasja j*ja? emoji2.png

Pojačavaju li ovi veliki crash bar-ovi mikrovibracije na kormanu i fuzasterima?

 

Pitanje za sve: može li se kako sprečiti da gumene zaštite na ramu kod čukljeva nogu spadnu? Moje su još na mestu, ali često vidim da ih nema.

 

 

Ako misliš na gležnjeve kad kažeš čukljevi, te gumene zaštite spadaju u dodatnu opremu pa ih zato vrlo često nema. Mislim da se dobija jedna...dakle najčešće nema na jednoj strani. Nikad mi se nije desilo da otpadnu i mislim da je to retko moguće da se desi jer ne trpi nikakvo opterećenje. Tu je najviše iz estetskih razloga. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC
On 24.6.2017. at 10:11, Strale je napisao:

Dugo se razmisljam da malo opremim stromica za off road! I napokon sam ga spremio!

Acerbis stitnki, grcki skid plate, mitas e10 nazad i metzeler karoo MCE napred!

 Nije za Romaniacs ali je za makadame i nasipe spreman!

image.jpg

image.jpg

Lepo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC
Pre 3 sati, BIGDADDY je napisao:

Evo par slikica opranog i nalickanog autobusa emoji4.pngba0a178ae1c7a91634f7195dd2d3ba22.jpgfb549a0510bf754406ab6ceae27305a5.jpg

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

 

 

 

 

Lepo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Sto se tice pitanja vezanih za TPS i njegovo stelovanje, ovako stoje stvari:

TPS se steluje na zagrejanoj masini ali ne i pregrejanoj...(temperatura motora mora biti izmedju 80 i 100 stepeni).

To se postize tako sto kada motor jednom postigne radnu temperaturu odnosno kada se upali treca crta na temperaturnoj skali (za 650 treca a za 1000 druga crta), potrebno je postaviti ispred hladnjaka i masine malo jaci i veci ventilator koji ce da dolovi uslove u voznji... dakle strujanje vazduha i hladjenje masine.

E, tada se pristupa podesavanju TPS-a njegovim jako laganim okretanjem... najbolje je (iz licnog iskustva) okrenuti ga lagano kontra skazaljkama na satu dok crtica ne dodje u gornji polozaj (ako vec nije tamo) a potom mikro pomeranjem dovesti crticu u srednji polozaj...Potrebno je malo strpljenja oko ove operacije zato sto je TPS jako osetljiv na pomeranja i cela stvar je dosta pipava.

Kada se crta dovede u sredinu, proveriti na kojim obrtajima se dize gore - sve izmedju 1500 i 1800 obrtaja je u redu. Pri zatezanju strafova na podesenom TPS-u voditi racuna da se ne pomeri...a zna da mu se desi.... i to je to.

Sto se tice sinhronizacije cilindara, nju treba sprovesti posle svake intervencije na TPS-u ili cak posle podesavanja ler gasa na onom strafcetu sa strane (kod novijih modela 650-ice - od 2007 pa na dalje, ler gas se automatski steluje i tu nema sta da se cacka).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Pozdrav za sve clanove. Kupio bih Stroma 650, pa ako neko od vas prodaje mozda motor ili zna nekoga ko bi prodao svoj moze te mi se javiti na broj 065/403 3620 Sasa. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
najbolje je (iz licnog iskustva) okrenuti ga lagano kontra skazaljkama na satu dok crtica ne dodje u gornji polozaj (ako vec nije tamo) a potom mikro pomeranjem dovesti crticu u srednji polozaj...

Koji je razlog da ovo nije pomenuto u Service Manual-u već samo da je potrebno da crta bude na sredini na ler gasu?
intervencije na TPS-u ili cak posle podesavanja ler gasa

Ako je sinhronizacija ujednačavanje (simetriranje) rada dva cilindra, kako je narušava podešavanje jednog senzora zajedničkog za oba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650
12 hours ago, jboban said:

 

On 6/28/2017 at 3:48 PM, Pedja-1 said:
najbolje je (iz licnog iskustva) okrenuti ga lagano kontra skazaljkama na satu dok crtica ne dodje u gornji polozaj (ako vec nije tamo) a potom mikro pomeranjem dovesti crticu u srednji polozaj...


Koji je razlog da ovo nije pomenuto u Service Manual-u već samo da je potrebno da crta bude na sredini na ler gasu?

To su takozvane ,,male tajne velikih majstora " ;)... Ma salim se, to je nekakva praksa ustanovljena visegodisnjim iskustvom  stromera sa raznih foruma (VSRI , Hrvatski forum i sl). Mislim da je samo postavljanje crtice u sredinu dovoljno da motor relativno normalno radi... ovo sa podizanjem crte u gornji polozaj na odredjenom broju okretaja bi trebalo biti nekakvo fino podesavanje.

Quote

 

On 6/28/2017 at 3:48 PM, Pedja-1 said:
intervencije na TPS-u ili cak posle podesavanja ler gasa


Ako je sinhronizacija ujednačavanje (simetriranje) rada dva cilindra, kako je narušava podešavanje jednog senzora zajedničkog za oba?

 

Po meni, taj straf za stelovanje ler gasa uopste nije nikakav senzor vec dosta direktna mehanicka regulacija broja obrtaja koja sama po sebi nije povezana sa nacinom na koji se sinhronizuje Throttle body. Oba ta postupka nezavisno jedan od drugog doprinose mirnom i pravilnom radu masine odnosno uticu na krajnji rezultat (kao i podesavanje TPS-a uostalom, sto je osnova). Zato se po pravilu prvo podesava TPS a potom se vrsi TB sinhronizacija (u toku oba ova procesa moras stalno korigovati po malo ler gas). Tako da kad ceo taj paket TPS,ler gas i TB sinhronizacija budu dovedeni u nekakvo idealno stanje, logicno je da bilo kakvim pomeranjem TPS-a ili ler gasa to stanje bude naruseno.

Ali ovo je samo moje misljenje izvedeno iz  forumskih iskustava gore pomenutih foruma i tako ja  podesavam svoj motor. Obzirom da nisam profesionalni mehanicar, dozvoljavam mogucnost da to i nije mozda bas tako. Kako god, meni ovaj nacin rada vrsi posao za sada super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja