Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

 

Nakon servisiranja pocelo da mi vlazi kod kvacila, ima li ko predstavu kod koga da narucim ovu stvarcicu? danas vrteo telefon al niko nema...

 

 

attachicon.gif11329628_1645765145660328_1536097391_n.jpg

Ja sam kupovao pre nekoliko godina i cena je bila skoro 30€ ako se ne varam, EUROSUMAR samo moras da cekas...

 

Zahvaljujem, naruceno, sad se ceka......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

 

 

Da li je neko imao sličan problem:

 

upalim motor i skontam da ne rade prednji farovi, ni dugo i kratko svetlo (kratko je upaljeno non-stop), a pozicija kao i sva ostala signalizacija radi.

 

proveravao sam osigurače, ali ni do njih ne dolazi +12, da nije relej? (ujedno da mi neko objasni šta je relej prednjih farova, i kako da proverim ispravnost istog)

 

ako je neko imao sličan problem, ili ima ideju šta bi mogao biti uzrok?

Meni se to desilo pre 20-ak dana dok sam bio na putu.Problem ti je u prekidacu koji sluzi za paljenje i gasenje motora,na desnoj strani kormana je.Velika struja topi kontakte i pravi problem,najbolje je preventivno ugraditi relej i resiti taj problem.Inace je ucestao kvar,ima ga vec na dosta motora.

Kad rasturis prekidac na donjoj polutki imas belu zastitnu plastiku,skines nju i imas 2 plastike spojene jedna za drugu.Na obe se nalaze kontakti.Na toj donjoj ima jedan mali feder koji je verovatno zaglavljen i blokiran.Moras da ga izvadis,lepo to ocistis i malo podmazes.

Nekad je moguca popravka,a nekada ne.Pazi da prilikom rastavljanja NE POLOMIŠ nesto jer je plastika lako lomljiva.

Pozz

 

Hvala puno, proveriću prvo to.... ja sam za početak raskupusao čitavu prednjicu, bočne, skinuo tank i hladnjak  :tras2:

 

Kako sam proveravao konektore i instalaciju oko hladnjaka tako je i prestao da mi radi brzinomer, ali sam to shvatio tek kad sam spakovao komplet plastike i vratio rollbar.

 

sad sam u nedoumici, da se naviknem na default speed 0, ili ponovo sve da skidam i rastavljam ne bi li našao i taj uzrok  >:(

 

svetla nakon čišćenja konektora na prekidaču rade normalno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

nemoras sve skidati... zavuci ruku u levu stranicu i nacices veliki konektor uvucen u gumu, raskaci ga tu, naprskaj dobro kvalitetnim KONTAKT sprejom (NE WD-om) i vrati. Proradice brzinomer ;-) To je muka na dosta stromova, jednostavno ti kontakti oksidiraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

nemoras sve skidati... zavuci ruku u levu stranicu i nacices veliki konektor uvucen u gumu, raskaci ga tu, naprskaj dobro kvalitetnim KONTAKT sprejom (NE WD-om) i vrati. Proradice brzinomer ;-) To je muka na dosta stromova, jednostavno ti kontakti oksidiraju.

njega sam kao čistio..al probaću ponovo, hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

uglavnom uvek taj konektor napravi problem, a ako si skidao satove ili eventualno nesto cackao oko kablova kod njih-onda raskaci sat i naprskaj i taj konektor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Црна Гора- Бар
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL-650 L0

Čitao sam po skoro svim forumima i testovima da se ovo ulje pokazalo kao najbolje za V-Stroma.

Problem je što kod nas u CG nema đe da se kupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Čitao sam po skoro svim forumima i testovima da se ovo ulje pokazalo kao najbolje za V-Stroma.

Problem je što kod nas u CG nema đe da se kupi.

Ma kakav problem,bar jednom godišnje sam u Baru,javljaj ako treba da se kupi i ponese  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Црна Гора- Бар
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL-650 L0

 

Čitao sam po skoro svim forumima i testovima da se ovo ulje pokazalo kao najbolje za V-Stroma.

Problem je što kod nas u CG nema đe da se kupi.

 

 

Ma kakav problem,bar jednom godišnje sam u Baru,javljaj ako treba da se kupi i ponese  :takoje:

 

Hvala kolega ;-)

 

Javi se kad si u Baru da popijemo pivo, sa ili bez ulja :-)))

 

Sent from my GT-I9195

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Dogovoreno.Imam drugara u Baru,možda ga i znaš,Djordje vozi kawu Z800.Ako krene on na ovu stranu mogu da pošaljem  po njemu,ako ne vidimo se  dole za mesec-dva sigurno,ne brigaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Slovacka
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Imam V-strom 650 2006godiste.Interesuje me sta to moze biti kad upalim motor cuje se pistanje ko pumpa koja vuce gorivo pre paljenjea motora.Pisti pre paljenja kad vuce gorivo i [prestane a ona kad ga upalim ponovo pisti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

na novijoj verziji pumpe postoji bezbolnija opcija bajpasovanja.

skinuti filter i odvojiti regulator pritiska, zatim ceo filter potopiti u SONU KISELINU ! Ali ne ona sranja iz prodavnice sa 10% kiseline, nego naci pravu Zorkinu sonu kiselinu ! U kiselinu dodati malo najjaceg hidrogena i to je to. Dolazi do jake hemijske reakcije, metalna mrezica ce biti pojedena i ostace samo plastika  :)

Plasticnu cev koja ide od rezervoara do ubrizgavanja skinuti, iseci krajeve (4cm da ostane otprilike) zatim skalpelom zarezati prvi sloj i skinuti ga. Na to plasticno parce navucikvalitetno crevo i stegnuti selnom. Montirati plasticni filter za gorivo (Bosch ima odlicne filtere) i to je to. Dozivotna garancija  :jee1:

Uradjeno na vise komada i nikada problem. 

Napomena: Zaboravite metalne FRAD filtere...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

DL 1000, zatrese pri samo malo žustrijem kretanju.

Normalno korpa zvekeće onako pošteno.

To što zvekeće je ružno za slušati, ali samo u mestu, u vožnji mi ne smeta, ali to što trese pri kretanju, e to me muči.

Šta to ode u korpi pa da trese ?

Kod automobila trese kad ne naleže ravno korpa na zamajac, ali ovde , zna li ko, šta nije u redu pa trese ????

I, za svaki slučaj, gde reparacija, radi li to ko u Srbiji, kontakt onog makedonca, gde kupiti korpu i pošto ili već neka druga opcija ako je moguća ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja i drugar, dok smo vozili Stromove smo u slicno vreme zamenili korpe novim (oko 380€ ako se dobro secam). Moja nikada nije prolupala ponovo, a njegova jeste. Poslao je u Makedoniju na reparaciju (100€) i navozao se posle toga.

Po recima tog tipa iz Makedonije (Vujce), korpe prolupaju zato sto nisu idealno izbalansirane fabricki, pa tako neka dozivi i 100000km, a neka prolupa na 20000km. On je tome doskocio...ima na V-strom.hr dosta o tome i njuegov kontakt, a i ekipa je OK, pa se moze dobiti dosta dobrih saveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja