Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Jesu skuplje, a Next ce biti verovatno jos skuplji. Razlika je, medjutim, prakticno beznacajna i izmedju najskupjih i najjeftinijih ako se razvuce na dve sezone i, eto, 20k kilometara i vise. A za te konkretno sam se opredelio jos prosle godine, samo nisu bile dostupne. Motorrad im daje najvisu ocenu medju 17/19 a u odnosu na ove trebalo bi duze da drze. Ne mislim da mogu da predjem vise, nego da cu duze da cekam ono, kad ti dupe igra na svakom cosku!

1moto3.gif

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Pricali smo o gumama. Ove Metzeler Tourance EXP su presle oko 23k km od marta prosle godine. Vrlo sam zadovoljan i kilometrazom i kako su drzale, s tim da je ipak negde na 18k km pocelo da se oseca da nema gripa nazad, a poslednjih 1.000-2.000 postalo je neprijatno. Prednja je i dalje ok.

 

Dobio sam od drugara Tourance Next na jedno 50% da isprobam i premostim do zimskih cena i kupovine istih. Za sada bez ikakvog negativnog utiska, a o pozitivnim ne mogu da pricam dok ne stavim non-novcate.

 

 

Probao sam do sada Anakee2 (22 000 km) i Anakee3 (10 000 km) .Vise mi se svidjala 2-ka ,ali mi se javljao vobling prednjeg tocka,ono podrhtavanje.,tresenje volana.

Razmisljam da sledece stavim exp.Kakva je exp sto se tice toga,citao sam da i ona hoce da trese?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Neće.Nemam nikakvu primedbu na gume. Moram da naglasim, ako već nije jasno, da mnogo prelazim, putujem i auroputem i mimo njega, ali da nisam trkač. Ne znam kako je tamo iznad 170, ali i ako trese onda, do motora je, ne gume. Mogu da preporučim, ako ne silaziš u teren. Testovi, međutim, ukazuju da je Next još bolji po mokrom i da je izdržljiviji. Pa biraj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Neće.Nemam nikakvu primedbu na gume. Moram da naglasim, ako već nije jasno, da mnogo prelazim, putujem i auroputem i mimo njega, ali da nisam trkač. Ne znam kako je tamo iznad 170, ali i ako trese onda, do motora je, ne gume. Mogu da preporučim, ako ne silaziš u teren. Testovi, međutim, ukazuju da je Next još bolji po mokrom i da je izdržljiviji. Pa biraj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Potrosio sam 2 seta EXP-a i nema tresenja. Javljalo mi se kod Contija Trail Atack (prednja guma) i nerviralo je do jaja...cak i dok drzis ruke na upravljacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Da dodam - tresenja nije bilo ni sa ovako potrosenom, cetvrtastom zadnjom. Taj "fluttering" ume da se javi kod "kockaste" zadnje gume, kada se pusti volan ili kada se potrefe nekakve frekvencije na relaciji motor/podloga/vozac/brzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Neće.Nemam nikakvu primedbu na gume. Moram da naglasim, ako već nije jasno, da mnogo prelazim, putujem i auroputem i mimo njega, ali da nisam trkač. Ne znam kako je tamo iznad 170, ali i ako trese onda, do motora je, ne gume. Mogu da preporučim, ako ne silaziš u teren. Testovi, međutim, ukazuju da je Next još bolji po mokrom i da je izdržljiviji. Pa biraj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

@Boris

Bilo carski i na ostrvu i na kopnu,mozda slozim neki putopis kad zaladi :-)

 

@Doktor

Da,bas nervira to lelujanje.Prosto te tera da ga vozis brze :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Razlika u ceni izmedju heidenau K76 i tourance je u trenutku kad sam kupovao gume bila 100 eura za set. Ne kazem da su gume iste po kvalitetu posto nisam vozio na njima ali u tom trenutku mi je bilo previse da dam tolike pare. K76 isto trese kad se pusti korman pri manjoj brzini. Na mokroj podlozi je stvarno dobra a najveca mana joj je buka i to sto se vise naginjes u krivini to se vise osecaju 'cepovi'. Drzi odlicno za moj stil voznje i na kocenju je odlicna. Eto ako nekog interesuje :)

Ne bih je vise uzimao iskljucivo zbog buke i poskakivanja prednje pri malim brzinama do 40-50kmh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Razlika u ceni izmedju heidenau K76 i tourance je u trenutku kad sam kupovao gume bila 100 eura za set. Ne kazem da su gume iste po kvalitetu posto nisam vozio na njima ali u tom trenutku mi je bilo previse da dam tolike pare. K76 isto trese kad se pusti korman pri manjoj brzini. Na mokroj podlozi je stvarno dobra a najveca mana joj je buka i to sto se vise naginjes u krivini to se vise osecaju 'cepovi'. Drzi odlicno za moj stil voznje i na kocenju je odlicna. Eto ako nekog interesuje :)

Ne bih je vise uzimao iskljucivo zbog buke i poskakivanja prednje pri malim brzinama do 40-50kmh.

 

Da ne ispadne da se proseravam i razmecem - sada sam stavio polovne gume na motor jer sam u ratu sa parama, inace bih uzeo nove. Nema veze sto su zaista na najmanje 50% i sto su bas te koje nameravam da uzmem. Pare su progovorile, nista drugo. Izvinjavam se ako je ispalo drugacije nego sto sam mislio.

 

Inace, 225 za set kod Slovenaca, a valjda tu moze da se uzme i PDV natrag, dakle185 jura za set... Nije lose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Nisam ni pomislio da si rekao iz ne znam kojih razloga sem dobronamernog saveta. To je odlicna cena u Slo samo sto ja tada nisam nasao za te pare. Ovo gore sto sam napisao 'ako nekog interesuje' sam mislio ako nekog interesuju iskustva sa K76 gumom i razmislja je da je kupi.

 

Juce sam motorom bio do Nisa. Lep suncan dan pretvorio se u najgore nevreme ove godine. Vetar duva kao lud, nebo tamno sive boje. Kisa kao da neko sipa iz lavora. Ljudi u panici trce kao da je sudnji dan. Ko je gledao poslednju epizodu serije Dexter- bas takav dan je bio. Strom je leteo u gradu po metar levo desno kad udari vetar. Znaci jos jedan plus za nase motore sto mogu da sluze kao brodska jedra. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Nisam ni pomislio da si rekao iz ne znam kojih razloga sem dobronamernog saveta. To je odlicna cena u Slo samo sto ja tada nisam nasao za te pare. Ovo gore sto sam napisao 'ako nekog interesuje' sam mislio ako nekog interesuju iskustva sa K76 gumom i razmislja je da je kupi.

 

Juce sam motorom bio do Nisa. Lep suncan dan pretvorio se u najgore nevreme ove godine. Vetar duva kao lud, nebo tamno sive boje. Kisa kao da neko sipa iz lavora. Ljudi u panici trce kao da je sudnji dan. Ko je gledao poslednju epizodu serije Dexter- bas takav dan je bio. Strom je leteo u gradu po metar levo desno kad udari vetar. Znaci jos jedan plus za nase motore sto mogu da sluze kao brodska jedra. :)

 

Zaboravio sam da dodam link: Akcija za Tourance. Ima verovatno za sve proizvodjace i tipove. Fakat je, medjutim, da neko to treba da donese - dakle samo ako je usput isplati se, jer put tamo-amo em kosta, em skine 550 km sa gume.

http://www.avto.net/_PRINT/ad.asp?ID=6961150

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Nas nekoliko je uzelo anakee 3 preko Grofa sa foruma.Set je bio 195 eura.Ne verujem da je losija od metzeler next,a dobijes na kucnu adresu za par dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Posle 7 sezona fabricki akumulator na stromu je na izdisaju 0tuzan.gif Dosta je i izdrzao i fala mu. Hteo sam da ga pocastim Yuas-om ali kao sto biva uvoznik nema na stanju i dobice tek za mesec dana.To mi je kasno,ne mogu toliko da ga cekam.Ima li neka preporuka sta staviti a da se pokazalo ok,da potraje bar 3-4 sezone?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: 2006 DL650 ABS

Pozdrav,

 

Posto imam problem sa visinom (190) maltene je nemoguce voziti uspravljen.

Zbog ovoga htjeo sam da podignem volan i spustim nogare. Da li neko ima iskustva sa ovim stvarima.

Kod podizanja volana imam problem sto su na mom ABS modelu kociona crijeva kratka.

 

Zanima me da li neko zna gdje kod nas ili bar u evropi ima da se kupi produzeno crijevo kao ovo: http://www.svracingparts.com/store/#!/~/product/category=8824417&id=1730438

 

Inace sve sto mi se cini da je dobro nasao sam u US a volio bih da izbjegnem astronomske shipping-e pa ako neko ima preporuke volio bih da cujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Nisam siguran mozes li spustiti oslonce za stopala, a da dramaticno ne ugrozis klirens u nagibu.

Takodje sam visok 190. Ni pri ovim poodmaklim godinama (48 za par nedelja) ne osecam se zguren za volanom.

Moto Mania u Bgd je imala neka teflonska creva, mozda mogu da ti pomognu: http://www.moto-mania.rs/catalog/oprema-za-motore/hel-teflonska-creva/

Pozdrav!

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Pozdrav,

 

Posto imam problem sa visinom (190) maltene je nemoguce voziti uspravljen.

Zbog ovoga htjeo sam da podignem volan i spustim nogare. Da li neko ima iskustva sa ovim stvarima.

Kod podizanja volana imam problem sto su na mom ABS modelu kociona crijeva kratka.

 

Zanima me da li neko zna gdje kod nas ili bar u evropi ima da se kupi produzeno crijevo kao ovo: http://www.svracingparts.com/store/#!/~/product/category=8824417&id=1730438

 

Inace sve sto mi se cini da je dobro nasao sam u US a volio bih da izbjegnem astronomske shipping-e pa ako neko ima preporuke volio bih da cujem.

Ja sam podigao kod mene i nisam imao problem sa dužinom creva.Da li si siguran za to? Da si blize(Vrnjačka Banja) pa da svratiš i ja bih skinuo ove moje..Pa da probaš..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: suzuki V - strom 650 piaggio liberty 125

Momci pozdrav planiram u nerdnih nedelju dana da idem da kupim vstroma 650 ali mi neki prijatelji pune glavu da je bolje da uzmem hiljadarku... recite mi da li znate kakva je hiljadarka sa potrosnjom (normana voznja 100-120km/h)?

I kakvo je vase misljenje sta mi se vise isplati?

(Kao sto sam napomenuo kad sam pitao za 650 planiram da ga vozem iskljucivo na otvorenom putu odnosno na putovanjima ne po gradu)

Znam da je uvek jace i bolje ali ne planiram da jurim vec normalno da vozim 100-120 da uzivam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
planiram da ga vozem iskljucivo na otvorenom putu odnosno na putovanjima

 

ne planiram da jurim vec normalno da vozim 100-120 da uzivam...

 

650

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: 2006 DL650 ABS

Nisam siguran mozes li spustiti oslonce za stopala, a da dramaticno ne ugrozis klirens u nagibu. Takodje sam visok 190. Ni pri ovim poodmaklim godinama (48 za par nedelja) ne osecam se zguren za volanom.Moto Mania u Bgd je imala neka teflonska creva, mozda mogu da ti pomognu: http://www.moto-mania.rs/catalog/oprema-za-motore/hel-teflonska-creva/Pozdrav!

 

Ljudi po stranim forumima kazu da je odlicna stvar. Konkretno ovo: http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,13195.0.html

 

Pozdrav,Posto imam problem sa visinom (190) maltene je nemoguce voziti uspravljen.Zbog ovoga htjeo sam da podignem volan i spustim nogare. Da li neko ima iskustva sa ovim stvarima.Kod podizanja volana imam problem sto su na mom ABS modelu kociona crijeva kratka.Zanima me da li neko zna gdje kod nas ili bar u evropi ima da se kupi produzeno crijevo kao ovo: http://www.svracingparts.com/store/#!/~/product/category=8824417&id=1730438Inace sve sto mi se cini da je dobro nasao sam u US a volio bih da izbjegnem astronomske shipping-e pa ako neko ima preporuke volio bih da cujem.
Ja sam podigao kod mene i nisam imao problem sa dužinom creva.Da li si siguran za to? Da si blize(Vrnjačka Banja) pa da svratiš i ja bih skinuo ove moje..Pa da probaš..

 

Kod ABS modela crijevo je 2 incha krace a ja sam htjeo da uzmem malo vece riser-e tj bar one sto vracaju inch nazad i podizu inch gore. Mozda mogu da stanu bez produzavanja neki od 15-20mm ali je i to pitanje. Da li je tvoj strom ABS i koliki i kakvi su ti tvoji riser-i?

 

I ja sam povisio korman pomocu podizaca iz Louisa i nisam morao da produzavam creva. Doduse moj model nije ABS.

 

Bas ABS ima problem kao sto sam gore napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: 2006 DL650 ABS

Imam ja podizace sw motech sto idu gore i prema vozacu,mislim da su 25 mm,a imam i abs.

 

 

riseri.jpg

 

Ovi dobro izgledaju. Ja sam imao ideju da kupim konkretno ove http://www.roxspeedfx.com/product/2in-rise-pivoting-handlebar-risers.htm ali mislim da bi mi i ovi bili dovoljni a i bice mi jeftinije.

 

Koji je to tacno model posto sad od sw motech nalazim samo ovaj:

https://www.louis.de/en/artikel/sw-motech-handlebar/10021487?list=14313531

Izgleda malo drugacije. Jesi li morao da izmjestas crijevo ili nesto? Jeli nategnuto?

Gdje si kupio ove podizace?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ovi moji su bili na motoru kad sam ga kupio.Mislim da nista nije menjano ali je zategnuto do kraja.Na njima ima oznaka LEH 039,Kupljeni u Louis-u ali ih ne vidim sada u katalogu.

Idu 25 mm u visinu i 25 mm prema vozacu.

Evo nadjoh u Americi i na ovom sajtu stoji da idu na model bez ABS-a.

http://www.adventure...39-152-ATT.html

 

Slikao sam gde se vidi da je promenjen ugao creva,ne ide kroz onu usku nego sa spoljne strane.Mislim da je i ugao srafa na posudi od ulja malo promenjen i to je dovoljno.

 

cam00595.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja