Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1529 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Znam da je bilo dosta zainteresovanih za aluminijumski skid plate za malog stroma,ali ne mogu da nadjem te teme ,pa cu napisati ovde.Danas me zvala Sandra iz Pegaza,Dejv je uspeo da iskopira originalni suzukijev.Napravljen je od aluminijuma i košta 90 eura.Ja vise nisam zainteresovan za ovaj dodatak,ali mozda ima neko kome je interesantno.Mislim da je cena stvarno povoljna,jer originalni kosta oko 200.Kome treba neka kontaktira Pegaz Moto i neka se raspita.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

Imao sam problem sa pumpom goriva na 650 K9. Dole je link kako sam rešio problem, potrebno je samo malo živaca i problem je rešen. Nadam se da će tema nekom biti od koristi.

 

Kada malo razmislim - nadam se da će što manji broj vas morati gleda donju temu - što bi značilo da vam pumpe rade perfektno, a za one koji su slične sreće kao ja:

 

http://forum.bjbiker...-vstrom-650-k9/

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Meni propade voznja za ovaj vikend. Naime, kad sam bio na moru poceo je Strom da mi stuca u gradskoj voznji pri polasku iz mesta ili saltanju iz prve u drugu brzinu. I iskljucivo kad se zagreje solidno, em vrucina od sunca em sporo kretanje po gradu, kroz brda i planine sve prolazilo bez problema al je i hladnije bilo. Posavetujem se sa bajkerima koje sam sretao usput i svi me savetovali da nista ne cackam ako ostane na tome i da to resavam kod kuce. Pogorsalo se jeste jos malo i na tome ostalo, ne znam sad kako da objasnim al kao da prekine sa radom na delic sekunde, uglavnom izmedju 1500 i 2000rpm, vise puta mi se i ugasio tako. Malo jacim gasom sam uspevao da uglavnom zaobidjem to sto stucne kad polazim iz mesta ili presaltam iz prve u drugu, i tako se kasnije vratim kuci, nocu posto je tad dosta hladnije i manje dolazi problem do izrazaja, na vecim brzinama je neprimetno. nekoliko dana posle povratka dok sam jos bio u pregovorima sa majstorom sidjem do grada po zenu i upali mi se famozno f1 na tabli i krene da zmirka. ukratko nakon premoscavanja na dealer mod saznajem da je problem do senzora bregaste, i na prvi dodir istog ISPADA CEO iz glave zadnjeg cilindra. neki klipan je uspeo da polomi plasticni okvir tako da izlazi srednji deo sa elektronikom a oklop sa strafom ostaje u glavi i problem resio tako sto je zalepio silikonom. Rekoh ajde bar je resen problem, uspemo da se snadjemo za novi senzor, ugradimo, lepo sve radi, i podjem si kuci sinoc kad ono opet zastuca jos izrazenije kad se motor zagrejao. poludeo sam i bio bih zahvalan svakome ko ima neki savet ili ideju. da napomenem da pregrevanje nije problem,sa sistemom za hladjenje je sve u redu, uradjen je proletos bajpas pumpe za gorivo i na leru motor radi savrseno, al izmedju 1000 i 2500rpm ume skroz da se prekine na trenutak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1529 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

To zatrzavanje,stucanje i gasenje na malim obrtajima je karakteristicno za stroma 1000 .Ako je to u pitanju resava se podesavanjem smese vazduha i goriva sa tzv.yoshi box.Mislim da Joca iz Visnjice ima taj uredjaj.Ne znam dal si nekad radio to podesavanje ? Problem moze da pravi i tps senzor,koji ima slicne simptome.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Otkako sam ga kupio nije nista stelovano osim osnovnog odrzavanja, ulje, filteri i tako to. Mada nije ni bilo potrebe, sve je radilo u najboljem redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ovo zatrzavanje nema veze sa stelovanjem smese Yoshi-boxom tj. remapiranjem. To se radi zbog neuravnotezenog rada na malim obrtajima, negde do 3800rpm. Moze biti da je u pitanju TPS senzor...on pravi probleme kada je motor vruc, narocito posle duze voznje na vecem gasu. Ili vec taj senzor bregaste ako ne radi dobro zbog toga sto gubi kontakt.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Ovo zatrzavanje nema veze sa stelovanjem smese Yoshi-boxom tj. remapiranjem. To se radi zbog neuravnotezenog rada na malim obrtajima, negde do 3800rpm. Moze biti da je u pitanju TPS senzor...on pravi probleme kada je motor vruc, narocito posle duze voznje na vecem gasu. Ili vec taj senzor bregaste ako ne radi dobro zbog toga sto gubi kontakt.

 

CMP senzor je zamenjen novim, provereni dzekovi, zice, sve je tip top i crvena lampica vise ne blinka, dealer mod prijavljuje da je sad sve u redu a po meni ispada da je pocelo da upozorava jer se onoj budzevini razlepio silikon pa pocela da mrda a inace je radila, posto nema promene u radu, odose 7 crvene bezveze a problem je i dalje tu. Nema veze sa duzom voznjom ili opterecenjem, tipa prtljag, saputnik i tako to, iskljucivo kad se zagreje kako treba a najprimetnije je u gradskoj voznji po vrelom danu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Zvuci kao TPS...ako se javlja kada je motor dobro zagrejan, kada se zaustavljas ako pada broj obrtaja i hoce da se ugasi...ima vise razlicitih simptoma, ali u neku ruku su slicni. TPS mozda mozes da nadjes polovan oko 50€ ili nov 100€. I ima nacin na koji se steluje kada se menja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Zvuci kao TPS...ako se javlja kada je motor dobro zagrejan, kada se zaustavljas ako pada broj obrtaja i hoce da se ugasi...ima vise razlicitih simptoma, ali u neku ruku su slicni. TPS mozda mozes da nadjes polovan oko 50€ ili nov 100€. I ima nacin na koji se steluje kada se menja.

 

Jao, gde smem da kupujem polovan, kad god sam hteo da ustedim obilo mi se o glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

A ako nije to odose 100 evrica bezveze, al ne znam dok ne probam... Gde to mogu da nabavim? i kako se sad steluje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

A ako nije to odose 100 evrica bezveze, al ne znam dok ne probam... Gde to mogu da nabavim? i kako se sad steluje?

 

Da se nabavi moze kod Gagija u Balosavi...jednom mom drugaru je cak nudio da se stavi neki polovan (koji je on imao) za probu, da se vidi da li je to.

Sto se tice stelovanja, postoji procedura, ali to ne umem da ti objasnim, moraju da se poklope neke crtice na displeju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

A ako nije to odose 100 evrica bezveze, al ne znam dok ne probam... Gde to mogu da nabavim? i kako se sad steluje?

 

Da se nabavi moze kod Gagija u Balosavi...jednom mom drugaru je cak nudio da se stavi neki polovan (koji je on imao) za probu, da se vidi da li je to.

Sto se tice stelovanja, postoji procedura, ali to ne umem da ti objasnim, moraju da se poklope neke crtice na displeju...

 

hvala, pozvacu da vidim sta i kako nakon plate sad mi preskupa investicija a za stelovanje konsultovacu manual.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Ja imam problem da motor izgubi ler kada je kisa, po suvom radi normalno :zbunjen:

 

mislis ne pikazuje ti ler na displeju ili ne mozes da izbacis iz brzine? ako je ovo prvo negde ulazi voda i pravi prekid. to treba redom da se isprati instalacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Ja imam problem da motor izgubi ler kada je kisa, po suvom radi normalno :zbunjen:

 

mislis ne pikazuje ti ler na displeju ili ne mozes da izbacis iz brzine? ako je ovo prvo negde ulazi voda i pravi prekid. to treba redom da se isprati instalacija.

 

Mozda je mislio da se motor ugasi kada je kisa :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Sto se tice stelovanja, postoji procedura, ali to ne umem da ti objasnim, moraju da se poklope neke crtice na displeju...

 

Imas u ovoj temi detaljno opisan nacin kontrole, promene i stelovanja TPS-a... ako se resis da testiras sam.

http://forum.bjbiker...io-se-u-voznji/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Da li moze neko da mi kaze koliko je u proseku trajanje lanca na dl650? Na mom pocele gumice da se pojavljuju, majstor mi kaze da se polako raspada. Presao sam 17.000 sa tim lancem i apsolutno redovno sam podmazivao i cistio...0zbunjen.gif

Nesto mi to malo km...0stabre.gif0zbunjen.gif

Inace lanac je DID.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Da li moze neko da mi kaze koliko je u proseku trajanje lanca na dl650? Na mom pocele gumice da se pojavljuju, majstor mi kaze da se polako raspada. Presao sam 17.000 sa tim lancem i apsolutno redovno sam podmazivao i cistio...0zbunjen.gif

Nesto mi to malo km...0stabre.gif0zbunjen.gif

Inace lanac je DID.

 

Zavisi cime si ga cistio (ostetio).... Na mom je predjeno preko 20.000km i jos uvek nema nekih naznaka da je za menjanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Da li moze neko da mi kaze koliko je u proseku trajanje lanca na dl650? Na mom pocele gumice da se pojavljuju, majstor mi kaze da se polako raspada. Presao sam 17.000 sa tim lancem i apsolutno redovno sam podmazivao i cistio...0zbunjen.gif

Nesto mi to malo km...0stabre.gif0zbunjen.gif

Inace lanac je DID.

 

Zavisi cime si ga cistio (ostetio).... Na mom je predjeno preko 20.000km i jos uvek nema nekih naznaka da je za menjanje.

 

Cistio petrolejom, podmazivao motulom...a prva gumica se pojavila pre prvog pranja lanca...0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Da li moze neko da mi kaze koliko je u proseku trajanje lanca na dl650? Na mom pocele gumice da se pojavljuju, majstor mi kaze da se polako raspada. Presao sam 17.000 sa tim lancem i apsolutno redovno sam podmazivao i cistio...0zbunjen.gif

Nesto mi to malo km...0stabre.gif0zbunjen.gif

Inace lanac je DID.

 

Zavisi cime si ga cistio (ostetio).... Na mom je predjeno preko 20.000km i jos uvek nema nekih naznaka da je za menjanje.

 

Cistio petrolejom, podmazivao motulom...a prva gumica se pojavila pre prvog pranja lanca...0zbunjen.gif

 

Stavis podmazivac i ima ti traje 60.000km...ali stvarno 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Da li moze neko da mi kaze koliko je u proseku trajanje lanca na dl650? Na mom pocele gumice da se pojavljuju, majstor mi kaze da se polako raspada. Presao sam 17.000 sa tim lancem i apsolutno redovno sam podmazivao i cistio...0zbunjen.gif

Nesto mi to malo km...0stabre.gif0zbunjen.gif

Inace lanac je DID.

 

Zavisi cime si ga cistio (ostetio).... Na mom je predjeno preko 20.000km i jos uvek nema nekih naznaka da je za menjanje.

 

Cistio petrolejom, podmazivao motulom...a prva gumica se pojavila pre prvog pranja lanca...0zbunjen.gif

 

ovo je karakteristicno za pranje benzinom, sa petrolejom ne bi trebalo da se desava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Kao sto je kolega rekao, ugradis skotoiler i mirna ti glava, ja sam prosle godine iskoristio popust u luisu i ne kajem se, vredi svakog eura i vise nema potrebe za pranjem, necistoca otpada sa lanca a ne lepi se kao sa sprejevima. Jednos sam otad oprao lanac i to cisto reda radi, da zasija malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sa scootoiler-om lanac je na 36000km i bez ikakvih sumnji ima u njemu zivota za jos 15-20000km.

I samo da napomenem, da scoot ne stelujem svaki cas...te autoput, te kisa, te velika brzina, te mala brzina...jednostavno je podesen protok i ne diram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja