Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

Koje gume da trazim za stroma 650 i jos vaznije gde? Anakee 2,3, tourance....? Jel ima neko da donosi is Slovenije? Conti trail atack bih preskocio posto sam video gume od par meseci koje su skroz ispucale na bokovima.

 

Kupi Anakee 3, sigurno neces pogrijesiti, ja sam ih nabavio prije par mjeseci u ALTES D.O.O. u Backoj Palanci i prezadovoljan sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki

Drugar vozi DL 650 k4 i na otvorenom (Bg-Zlatibor) je imao potrosnju ispod 4l, mislim da je izracunao 3,7 - 3,8l. S`tim sto je i on jako nezan na gasu. Odusevljava me potrosnja Stroma, definitivno moj sledeci izbor... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Koje gume da trazim za stroma 650 i jos vaznije gde? Anakee 2,3, tourance....? Jel ima neko da donosi is Slovenije? Conti trail atack bih preskocio posto sam video gume od par meseci koje su skroz ispucale na bokovima.

 

Ja sam potrosio nekoliko pari razlicitih guma i nakompletnija guma po svim parametrima mi se pokazala (kao i mnogim drugim vozacima) Metzeler Tourance EXP. Poslednji put pre oko mesec dana kupio sam i namontirao u 3T-racing u Balosavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Koje gume da trazim za stroma 650 i jos vaznije gde? Anakee 2,3, tourance....? Jel ima neko da donosi is Slovenije? Conti trail atack bih preskocio posto sam video gume od par meseci koje su skroz ispucale na bokovima.

 

Michelin pogledaj u Biker house u Zemunu.Anakee2 u dimenziji za stroma je koštao 200 eura set,a trojka oko 220-230.

Koje gume da trazim za stroma 650 i jos vaznije gde? Anakee 2,3, tourance....? Jel ima neko da donosi is Slovenije? Conti trail atack bih preskocio posto sam video gume od par meseci koje su skroz ispucale na bokovima.

 

Kupi Anakee 3, sigurno neces pogrijesiti, ja sam ih nabavio prije par mjeseci u ALTES D.O.O. u Backoj Palanci i prezadovoljan sam.

 

Koje si imao pre njih i koliko para su u Altesu?

 

Drugar vozi DL 650 k4 i na otvorenom (Bg-Zlatibor) je imao potrosnju ispod 4l, mislim da je izracunao 3,7 - 3,8l. S`tim sto je i on jako nezan na gasu. Odusevljava me potrosnja Stroma, definitivno moj sledeci izbor... :takoje:

 

GS-ovci se hvale da 1200 troši samo 4,5 litra,valjda strom troši malo manje ,majku mu :moto3:

 

Koje gume da trazim za stroma 650 i jos vaznije gde? Anakee 2,3, tourance....? Jel ima neko da donosi is Slovenije? Conti trail atack bih preskocio posto sam video gume od par meseci koje su skroz ispucale na bokovima.

 

Ja sam potrosio nekoliko pari razlicitih guma i nakompletnija guma po svim parametrima mi se pokazala (kao i mnogim drugim vozacima) Metzeler Tourance EXP. Poslednji put pre oko mesec dana kupio sam i namontirao u 3T-racing u Balosavi.

 

Jel možeš da ih uporediš sa Anakee2 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

I ja vozim Tourance EXP. Prešle 13k, zbog mnogo vožnje po autoputu i gradu počela zadnja da gubi profil - ali strahovao sam da će to biti mnogo ranije, jar brzo trošenje je bilo jedna od zamerki u testovima (ceh mekom miksu zbog kog ima vrhunske ocene po.mokrim). Ponoviću, osim ako ne uzmem Next.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Da dodam: U odnosu na te gume koje barem vizuelno zadržavaju nešto od off-road genetike, ove nove, čak i ovaj Tourance, a posebno Next i Anakee trojka, daće ti čvrstinu i sigurnost na drumu koje one mogu da sanjaju. Ali, teren onda zaboravi. Ionako Strom nije nešto za šoder i blato.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

http://www.ukgser.co...ad.php?t=346274

 

 

"The Tourance Next was put up against rivals Michelin Anakee 3, Bridgestone Battle Wing 501/502, Continental TrailAttack 2, Dunlop Trailmax TR91 and Pirelli Scorpion Trail. All of the tyres tested were used in the 110/80 R19 and 150/70 R17 sizes and mounted on six Triumph Tiger Explorer motorcycles.

...In the end, the Motorrad testers voted the Tourance Next as the best enduro street tyre because it is the one that demonstrated the best balanced performance in all the conditions taken into consideration during the tests, specifically thanks to the excellent performance in the dry combined with the excellent wet advantages too."

Ovde je original, na nemackom. Mrzi me da u ovo doba prevodim, ali kolone su (pa broj poena za konkretne modele guma):

 

Autoput/magistrala, funkcionalnost posle predjenih 4.000 km, ponasanje po mokrom, trosenje (slaze se sa Nikovom primedbom da se Anakee 3 najmanje trosi)...

 

 

http://www.motorrado.../454797?seite=6

 

 

Naravno, te testove uvek treba uzeti u obzir kao okvirne pokazatelje, jer razlicite potrebe zahtevaju razlicita resenja. Zato, ako ces da ides da kampujes u planini i planiras da prelazis desetine kilometara po teskom putu, zaboravi i Anakee 3 i Tourance Next, pa i EXP. Ako ces, pak, da se vozis po putu, verovatno je jedna od te dve odgovara i, u tom slucaju, siguran sam da se isplati dati par desetina evra vise za njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Eh, te cuvene forumske price o potrosnji... ;)

 

Ovako,

Najmanja koju sam zabelezio je 3.7l, i to je bilo samo jednom kad sam na autoputu konstantno drzao 80-90 km/h u 6. brzini. Govorim o DL650 2007. Kad ga vozim laganeze (saltam u visu na oko 5000 obrtaja) po magistralnim putevima, trosi mi 4.3 do 4.5. Kad ga vozim na autoputu prosecno na 6000 obrtaja (to je oko 120kmh po gps-u, ili oko 140 na Stromovom brzinomeru ako se dobro secam), trosi oko 5.5.

 

Moj Strom nikad nije video preko 7000 obrtaja, tako da ne mogu da govorim o potrosnji na vecim brzinama. Znam neke koji Stroma voze izmedju 6-7000 obrtaja, tu je potrosnja vec 6-6.5l po njihovim recima.

 

GS-ovci se hvale da 1200 troši samo 4,5 litra,valjda strom troši malo manje ,majku mu :moto3:

To je moguce - ako ga pustis nizbrdo u leru. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

ne znam koliko je mucenik trosio...ali kada sam se vracao iz grcke sa suvozacem i teretom konstantno 170 stajao sam na svakoj trecoj pumpi :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Pozdrav.

 

Odnedavno sam postao ponosni vlasnik Suzuikja V-Strom 650, nadam se lepom druzenju i sardnji.

 

Dobrodosao 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

V-Strom vecini ja mislim poznat, prvi vlasnik je bio Milenkovic Bratislav (Beograd). Posle voznje maxi skutera ova masina je savrsenstvo (prezadovoljan). A uskoro ce biti i koja slika. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Pozdrav.

 

Odnedavno sam postao ponosni vlasnik Suzuikja V-Strom 650, nadam se lepom druzenju i sardnji.

 

Dobrodošao !!!! Neka te lepo služi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Na koliko se stezu srafovi koji drze zadnji tocak? Zatezao sam lanac i morao sam da ih popustim pa ne znam sad na koliko da stegnem. Stego sam odprilike ali bih da bude kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Imao sam isto pitanje i na kraju otisao kod majstora da ga dotegne moment-kljuccem. Usrah se, alu-viljuska, a ja imam ne dve leve ruke, nego dve leve noge umesto ruku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Na koliko se stezu srafovi koji drze zadnji tocak? Zatezao sam lanac i morao sam da ih popustim pa ne znam sad na koliko da stegnem. Stego sam odprilike ali bih da bude kako treba.

 

100 Nm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Hvala. Ja sam stego prilicno ali svraticu do nekog majstora da proverim. Inace stroma imam desetak dana i zadovoljstvo mi je da ga vozim. Dosta je razlicit od prethodnog motora (super tenere), neke stvari su bolje a neke ne kod stroma.

Inace stigle su mi gume juce. Odlucio sam se za heidenau K76. Obe su 17650 din sto je mnogo jeftinije od ostalih. Pitao sam par ljudi koji su ih vozili, pogledao na netu sta ljudi pricaju i iskustva drugih su dosta pozitivna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Iskoristismo današnji lep i sunčan dan i provozasmo stromove malo po okolini da se nadišu svežeg vazduha :hej:

 

 

stromovi1.jpg

 

stromovi2.jpg

 

 

Pošto je bilo sumnjičavih na forumu u vezi potrošnje novog stroma morao sam da slikam i dokuNmentujem :

 

 

ukupna predjena kilometraža

 

strom-sat.jpg

 

 

prosečna potrošnja na toj kilometraži

 

sat2.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ovo je slikano na Rajcu kod spomenika i dole niže odakle kreću paraglajderi.Vidi se pola Srbije sa brda :takoje:

 

Nema više slika,nisam stigao ni pečenje kod Belog da slikam,brzo smo ga izeli :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja