Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Drugari, da li bi neko od vas ili vas vise, koji vozite DL1000, ovde javno i iskreno priznao (salim se, naravno) kolika je potrosnja goriva "velikog" Stroma, a u zavisnosti od rezima voznje.

 

Doslo je vreme da promenim motor, pa sam samo hteo da se uverim koliko je V-strom optimalniji izbor u odnosu na Varadera.

 

Hvala (na iskrenosti :lol: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

boki, ja sam DL1000 K7 vozio skoro 4 sezone i prešao 34.000 km. na magistralnom putu, tipa ibarska, kroz bosnu itd mogao sam 300-310 km sa jednim rezervoarom, po gradu 220-240 km, po auto putu 140 km/h oko 250 km ako se dobro sećam.. čim sam ga kupio stavio sam leo vince, tako da su ovo podaci sa njima.

rezervoar je oko 19l, a meni je pri punjenju stajalo max 17l. e sad, ja vozim lagano i ne "navrćem" gas. dosta sam putovao zajedno sa još jednim članom foruma koji je imao K6, međutim on ga je vozio oštrije i njemu je trošio više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5494 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Bojane, izgleda da si malo zaboravio...rezervoar je 22l.

Kod mene je potrosnja otprilike ovako:

-namanja moguca na svaler gas je oko 6l, cini mi se da sam jednom uspeo da spustim nesto malo ispod 6

-putovanje magistralnim putem, tipa Crna Gora, Bosna i sl. 6,5-7l

-autoput u zavisnosti od opterecenja i brzine od 7-8,5

Napominjem da skoro uvek vozim sa koferima, i vrlo cesto sa suvozacicom. Nisam u fazonu jurnjave na zilet, ali nikada ne vozim penzionerski, naprotiv.

 

Ako poredis sa Varaderom (ubrizgavanje), par puta sam se vozio sa drugarom koji je vozio taj motor, uvek je na pumpi tocio minimum 1l manje od mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

uh, zaboravio sam.. :( ali meni je definitivno trošio manje nego tebi. :neznam: na magistralnom putu uvek ispod 6, auto put ispod 7, i ja skoro uvek sa 3 kofera.. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Milane vidiš šta je Strom, ide i uzbrdo i nizbrdo. Sjajna vožnja bila na Tari.

 

Jeste stromce dobra masinIca.Sto ga vise vozim vise mi se svidja.Voznja je bila :takoje:.Ako ne odem na skup u Ulcinj,mozemo opet neku voznju za vikend!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

...

Ako poredis sa Varaderom (ubrizgavanje), par puta sam se vozio sa drugarom koji je vozio taj motor, uvek je na pumpi tocio minimum 1l manje od mene.

 

Hvala za korektan odgovor.

Medjutim, ako uporedimo cene polovnih modela istog godista, kolega sa Varaderom ce morati mnogo, mnogo kilometara da prodje da "ustedi" za razliku u ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Milane vidiš šta je Strom, ide i uzbrdo i nizbrdo. Sjajna vožnja bila na Tari.

 

Jeste stromce dobra masinIca.Sto ga vise vozim vise mi se svidja.Voznja je bila :takoje:.Ako ne odem na skup u Ulcinj,mozemo opet neku voznju za vikend!

 

Iskreno jako bih volio da dodjete na skupu u Ulcinj. Pored dobrog druzenja bice i dobrih voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: dl 1000

moram da primetim da ne razumem otkud takve razlike u potrošnji ,moj slučaj je sledeći: k7 sa Kn filterom i akrapima a vožnja je uvek oštrija (putna je nikad ispod 140), odlazak na Nord Kapp sa suvozačicom i brdom stvari na njemu uključujući kamp opremu - 5.7/5.9/100km, prošle jeseni NS-Perast solo - 5.1l/100km, povratak u društvu još jednog stroma 5.3 moja - njegova 5.5 a putevi prazni i peglanje iz snova.Jedina stvar je da nisam redlight frik nego uzivam u brzini na otvorenom.Gradska nikada preko 6.2l/100km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: dl 1000

Milane vidiš šta je Strom, ide i uzbrdo i nizbrdo. Sjajna vožnja bila na Tari.

 

Jeste stromce dobra masinIca.Sto ga vise vozim vise mi se svidja.Voznja je bila :takoje:.Ako ne odem na skup u Ulcinj,mozemo opet neku voznju za vikend!

 

Iskreno jako bih volio da dodjete na skupu u Ulcinj. Pored dobrog druzenja bice i dobrih voznji.

druže spreman sam za taj skup već pet meseci ali sada više neznam šta da mislim kada pogledam prognozu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Milane vidiš šta je Strom, ide i uzbrdo i nizbrdo. Sjajna vožnja bila na Tari.

 

Jeste stromce dobra masinIca.Sto ga vise vozim vise mi se svidja.Voznja je bila :takoje:.Ako ne odem na skup u Ulcinj,mozemo opet neku voznju za vikend!

 

Iskreno jako bih volio da dodjete na skupu u Ulcinj. Pored dobrog druzenja bice i dobrih voznji.

druže spreman sam za taj skup već pet meseci ali sada više neznam šta da mislim kada pogledam prognozu

 

Odmah da ti kazem da dobih nervni slom od vremena ali sam se ne kraju smirio....ponesem kisno pa sto bude...ali se nadam iskreno da nece trebati.

 

http://www.weather2umbrella.com/sr/vremenska-prognoza-ulcinj/eta/1/1411622/0/6h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Gorane, želim da vam skup uspe. Ja ove godine propuštam. Ako me put nanese, nevezano za skup, u Crnu goru potražiću stromere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Čisto sumnjam da je iko išao.

Već bi se javio.

 

Mislim da je šteta.

 

Mimi i ja smo planirali,ali s obzirom da smo 5 dana pred polazak došli iz Italije,sa obilaska Dolomita i nekih planinica u okolini...bilo bi mnogo. Vremenski,a i finansijski.

 

Biće dana.

 

Nadam se da je sve prošlo lepo...i bezbedno,pre svega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova

Da li si mozda proshao pre neko vece jenkovom ulicom (kod dimitrija tucovica). Video sam jednog stroma sa ovakvim auspuhom ili slicnim ,ali kasno da bi ga zaustavio da ga vidim celog itd :)

 

Ovaj vikend sam zauzet. Sledeci mozemo da se organizujemo 1neznam.gif

 

http://forum.bjbiker..._1#entry1316379

 

Lepa tura, bio sam na ovim bazenima i super su :)

 

 

E sad mene interesuje ovo.http://www.youtube.com/watch?v=X5-b_ZDulT4

Znam da strom ima najbolje farove od svih enduro motora. E sad meni po gradu odgovaraju fabricki farovi ali mi se desilo da se vracam nocu preko kosutnjaka od brda do rakovice i tada sam shvatio da su farovi za mene bas loshi. Cini mi se kao da farovi bacaju ravno svetlost i a ako su duga da bacaju skoro u nebo. Voleo bi da mogu da vidim put ispred sebe narocito udubljene shahtove rupe itd.

da li je neko imao iskustva sa xenonima i to bas ovim d2s a ako nije ima li neko u stromu neku nefabricku sijalicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

 

Znam da strom ima najbolje farove od svih enduro motora. E sad meni po gradu odgovaraju fabricki farovi ali mi se desilo da se vracam nocu preko kosutnjaka od brda do rakovice i tada sam shvatio da su farovi za mene bas loshi. Cini mi se kao da farovi bacaju ravno svetlost i a ako su duga da bacaju skoro u nebo. Voleo bi da mogu da vidim put ispred sebe narocito udubljene shahtove rupe itd.

da li je neko imao iskustva sa xenonima i to bas ovim d2s a ako nije ima li neko u stromu neku nefabricku sijalicu.

 

Ja imam xenone vec godinu dana, i prezadovoljan sam kolicinom svetla, jedina zamerka je da prilicno brzo oslabi akumulator, posto povlace vise struje pri paljenju, ali to planiram ovih dana da resim tajmerom za odlozeno paljenje farova. Inace sam ugradio H4 bixenon. A ako ti smeta samo visina farova, to se lako resava stelovanjem farova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

jel nije problem da jedan dan stanes negde motorom i slikas.

znaci ovako(kao na klipu) nekako u zid duga kratka svetla znaci sa par metara

:)

uzmi si, doslovce, pet minuta vremena i sjedeci na motoru da je ispred tebe zid naštimaj tj. spusti snop svjetla. imaš u masci znaci s unutrašnje strane farova na svakom faru u cošku vijak ( plasticni ) i tu spuštaj snop što ceš vidjeti na zidu. pet minuta tvog vremena.

xenoni ti netrebaju jer vjerovatno ulaziš u onih 98,7% vozaca koji voze samo danju tek tu i tamo se desi ..... a i da voziš i nocu puno barem motori oduvjek imaju jake farove pogotovo ovi novijih generacija.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Znam da je bilo 100 puta,al ajd jos jednom,ko zna i nije mu tesko,zanima me koliko prosecno trosi hiljadarka po gradu i na otvorenom,neke normalne voznje,registracija vidim da je oko 200 e,sto nije strasno,druga prepreka u odnosu na 650 koji bi pre uzeo al su skuplji je potrosnja,a treci sto verovatno brze jede gume od 650,al pretpostavljam da i to nije neka razlika prevelika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja