Jump to content

Moto Zajednica

Klip za 2T

Recommended Posts

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Honda NSR125, Honda CBR600F2

Pozdrav svima, planiram da promenim lezajeve na radilici i usput klip i karike na mojoj Hondi nsr 125, e sad u ponudi ima samo Meteor klip cija je cena 6300 din i Vertex cija je cena 18.200 - 22.400 sto mi je preskupo:'(
Pokusavam da nadjem Prox ali nema ga nigde, dok za Apriliu rs 125 ima i kosta nesto manje od 12.000 a istih je dimenzija kao i na Hondi, sad verovatno nije isti zarez na karikama pa ne bi mogao da pase na moj cilindar, pa bih pitao nekog ako zna gde mogu naci Prox-ov klip kod nas ovde u Srbiji jer verujem da je jeftiniji od Vertex-a a opet kvalitetniji od Meteora:neznam:
I ima li ko iskustva sa ovim klipovima, kakvog je kvaliteta koji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Honda NSR125, Honda CBR600F2

Gledao sam, ima samo meteor i neka znj marka:D

Ne bih da stavim neki klip i da posle 2000-3000 km zariba, ne dao Bog:care:

Promenio član lukavb

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 10 sati, lukavb je napisao:

Pozdrav svima, planiram da promenim lezajeve na radilici i usput klip i karike na mojoj Hondi nsr 125, e sad u ponudi ima samo Meteor klip cija je cena 6300 din i Vertex cija je cena 18.200 - 22.400 sto mi je preskupo:'(
Pokusavam da nadjem Prox ali nema ga nigde, dok za Apriliu rs 125 ima i kosta nesto manje od 12.000 a istih je dimenzija kao i na Hondi, sad verovatno nije isti zarez na karikama pa ne bi mogao da pase na moj cilindar, pa bih pitao nekog ako zna gde mogu naci Prox-ov klip kod nas ovde u Srbiji jer verujem da je jeftiniji od Vertex-a a opet kvalitetniji od Meteora:neznam:
I ima li ko iskustva sa ovim klipovima, kakvog je kvaliteta koji?

Pogledaj u MRG Motoshop-u u Kuli. Sajt im nije potpuno kompletan što se ponude tiče, najbolje ih pozovi i pitaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne može to tako...samo da se gleda cena i marka i da se kupi klip. Ne zaribava on zato što je "žnj"..(naravno da je bolje ako je kvalitetniji)

Pre nego što kupiš klip trebalo bi da se pregleda i premeri cilindar. Da se utvrdi njegovo stanje, eventualna ovalnost...pa se onda na osnovu rezultata uzima klip.

Kada se u dobar cilindar sa poznatom merom stavi i adekvatan klip, pa neka je i žnj...to radi. Sve drugo je samo šrafljenje bez veze.

Ozbiljan, skup klip neće sam po sebi da radi dobro i dugo...treba mu dati uslove za to.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Honda NSR125, Honda CBR600F2
pre 2 minuta, pronto je napisao:

Ne može to tako...samo da se gleda cena i marka i da se kupi klip. Ne zaribava on zato što je "žnj"..(naravno da je bolje ako je kvalitetniji)

Pre nego što kupiš klip trebalo bi da se pregleda i premeri cilindar. Da se utvrdi njegovo stanje, eventualna ovalnost...pa se onda na osnovu rezultata uzima klip.

Kada se u dobar cilindar sa poznatom merom stavi i adekvatan klip, pa neka je i žnj...to radi. Sve drugo je samo šrafljenje bez veze.

Ozbiljan, skup klip neće sam po sebi da radi dobro i dugo...treba mu dati uslove za to.

U potpunosti se slazem sa tobom, samo ovde sam pitao za kvalitet klipova jer nema neki izbor ovde kod nas konkretno za ovaj model:)

Okacicu temu kad budem radio jer ce mi verovatno zatrebati kakva pomoc:jee:

pre 45 minuta, ThePainkiller je napisao:

Pogledaj u MRG Motoshop-u u Kuli. Sajt im nije potpuno kompletan što se ponude tiče, najbolje ih pozovi i pitaj...

Bas kod njih sam i gledao, imaju vertex za modele "honda rs i honda gp" sto prvi put cujem ali vidim da su klipovi istih dimenzija kao za ovaj moj pa pretpostavljam da je to, a prox nisam nasao, svakako pozvacu ih kad budem sve to rasturio i premerio:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Honda NSR125, Honda CBR600F2

Ajde kad sam vec otvorio temu da upitam i ovo:

IMG_20210419_180906.thumb.jpg.af9341e4e9ce3e556853137ee1633936.jpg

Nasao sam servisni manual i tu imaju sve dimenzije fabrickih klipova i cilindara i limiti, pa sam ja napravio jednu tabelu kao primer :

IMG_20210419_181007.thumb.jpg.aa057b9de8d4791df9ba3bfbbb531742.jpg

Dakle kod prvog rimera sam uzeo da mi je posle merenja cilindar pojeden na ovu meru, bez ostecenja, dakle ja bih mogao da stavim D klip 53.96 ili C 53.97 klip koji je za nijansu veci ako sam u pravu?

 

Kod drugog primera kada bi mi cilindar (ne daj Boze) bio pojeden do granice service limita, ja ne bih mogao da stavim ni najveci klip po ovoj tabeli, vec bih morao da menjam cilindar ili da ubacujem hilznu?

 

Ispravite me ako gresim, samo bih da proverim sa vama jesam li ja to skapirao kako treba?:)

Promenio član lukavb

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Servis limit...zazor između cilindra i klipa ni u jednoj toleranciji ne sme da bude veći od 0,08. Kako si primetio...cilindar 54.08 je praktično neupotrebljiv, čak i sa novim najboljim klipom. To obično pomalo radi, dok se dobro ne ugreje....i kraj. "Pa kako, radili smo mu generalnu"

...

Kada obaviš merenje cilindra nakon honovanja....biraj klip koji ima razliku u meri od cilindra 0.04 do 0.049.

Hilznovanje je potpuno druga priča i tu je u igri samo iskustvo onoga ko se time bavi često. Košuljice su uglavnom gusane (nekada OCR) i one se šire drugačije od aluminijuma...pride, ozbiljna pažnja treba da se posveti kanalima, time se retko ko bavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Honda NSR125, Honda CBR600F2
pre 24 minuta, pronto je napisao:

Servis limit...zazor između cilindra i klipa ni u jednoj toleranciji ne sme da bude veći od 0,08. Kako si primetio...cilindar 54.08 je praktično neupotrebljiv, čak i sa novim najboljim klipom. To obično pomalo radi, dok se dobro ne ugreje....i kraj. "Pa kako, radili smo mu generalnu"

...

Kada obaviš merenje cilindra nakon honovanja....biraj klip koji ima razliku u meri od cilindra 0.04 do 0.049.

Hilznovanje je potpuno druga priča i tu je u igri samo iskustvo onoga ko se time bavi često. Košuljice su uglavnom gusane (nekada OCR) i one se šire drugačije od aluminijuma...pride, ozbiljna pažnja treba da se posveti kanalima, time se retko ko bavi.

Hvala puno na informacijama, dakle nikasil moze da se honuje?

 

I zanima me zazor na karikama zbog cega se meri, jer kad se vec odradi honovanje i stavi se odgovarajuci klip, zazor bi trebao da prati klip i da bude odgovarajuci?

Ili se to meri samo prilikom zamene karika?:stabre:

Promenio član lukavb

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nikasil ne može da se razbušuje, ali može i trebalo bi da se finim brušenjem pripremi za novi klip. 

Karike se greju i šire, kao i sve drugo u motoru, pa je potrebno da imaju mesta za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Honda NSR125, Honda CBR600F2

Jel onda dovoljno da sa vodenom smirglom 2000 i 3000 prodjem cilindar?

Mislim da ne moze da se osteti nikasil posto je dosta tvrd?

Ili jos bolje ako bi neko mogao da mi da kontakt od nekog dobrog majstora koji se bavi honovanjem, da uradi to kako treba, hvala:jee:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Honda NSR125, Honda CBR600F2

I ja cu onda meteor klip, a video sam kod nas ovde da imaju samo SKF lezajevi i semerinzi za radilicu, a za iste pare sam nasao koyo na ebayu sa sve dostavom, pa cu verovatno njih da uzmem, samo sto moram da cekam..<_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Pazi se samo kineskih delova(jeftinih), kada sam kupovao lezajeve zadnjeg tocka, raspon cena je bio od 100 dinara do 400 dinara za jedan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Honda NSR125, Honda CBR600F2

Zato bih i hteo da stavim koyo lezajeve, ne znam kakvi su skf, verovatno nisu ni oni losi ali opet ovi su japanski:jee:

 

Screenshot_2021-04-24-14-14-27-710_com.ebay.mobile.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja