Jump to content

Moto Zajednica

Da se upisem i ja..

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Padao sam 3-4 puta sa malog skutera, a evo, imao sam vatreno krstenje i na ovom vecem.

 

Pre dve nedelje, put van sela, nigde nikog, ja magarac odlicno znam put, taj deo je los asfalt, ima rupa.. jos je bilo vlazno od kise, malo blata.. ja se opustio, nigde nikog (zapravo, mislim da sam neposredno pre toga sreo jedna kola iz suprotnog smera, ali on svakako apsolutno nema nikakve veze sa bilo cim) - i odjednom se stvorila rupa na sred puta. Jos joj ja dajem ocima znak da se skloni - ma jok.. bahata i vrlo neuvidjavna jedna rupa.

Nisam isao prebrzo.. mozda 40 na sat.. kocim, vidim da cu udariti, skrenem korman.. naravno, pad na levu stranu.

Tako mi i treba kad sam kreten! :tras2:

Ja blatnjav maksimalno, skuter takodje.. vidim slomljen levi retrovizor, zadnja plastika stop svetla, i malo s leve strane prednja siva plastika ispod volana..

 

Srecom do kuce dva km.. Kad sam dosao, leva noga otkida, rame isto. Bio sam ubedjen sam ih slomio..

Da vas ne gnjavim privatnim detaljima.. Ukratko, lekar (na Banjici) me izudarao, izvrteo (primili me za 20 min, mislio sam cekacu satima).. i nije ni hteo da me snima, kaze nema loma, ugruvao si se, idi kuci, kroz tri nedelje ce proci..

 

Imao sam srece ne koliko sam tezak, nego koliko sam glup. Ne budi kao ja.

 

Zanimljivo, kad sam kacigu obrisao od blata - nigde nije ni ogrebana. Jbga, ocigledno je rame primilo ceo udarac.

 

Uvek je ta dilema, da li ici ravno i udariti.. ili skrenuti i pasti.. nekako sam misljenja da bih pao i da sam isao ravno, samo bi posledice bile jos gore.. al' ne znam.. nisam pametan, a i u delicu sekunde odlucuje refleks, a ne razum.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Pošto ovo pišeš posle 2 nedelje bez da se žališ na neke povrede sad, sve je ok! Ako si imao jaknu, verovatno protektori na ramenu i laktu su odradili svoje.
Dobro, eto za nauk, a i dosta nesreća se desi na poznatom terenu, gde se previše opustimo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Da ne otvaram drugu temu upisao bih se u ovoj nadam se da se kolega nece ljutiti. Juce u povratku sa posla stanem iza auta i u jednom momentu on rikvec nazad udari mi coskom auta u kres bar i obara u mestu. Ja legao na ostrvo na sred ulice koliko sam dugacak meni hvala bogu nista ali ima malo ostecenja na motoru. Napisali evropski zapisnik on upisao krivicu i sada da cekamo sta ce osiguranje da kaze. Bole me njegove rane ali lakse ce biti njemu nego meni.

20210910_155704.jpg

20210910_155717.jpg

20210910_155649.jpg

20210910_155659.jpg

20210910_155702.jpg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Paradajz, ja sam tako nastavio u rupu. Naravno prikočio do nje kolko je moglo. Pa mogu da ti kažem šta je razlika. 

Razlika je što bi umesto klizanja leteo uvis malo:)Što je svakako lepši doživljaj. I pokrivio viljuške možda felnu i polupao ostalo ko i da si klizao. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

@Vampa ja sam pre jedno 2 i po meseca bio svedok kad je lik ubacio u rikverc, smotao u levo i okrenuo se u desno i udario motor. Obojica stajali iza mene na semaforu. Tačno se videlo šta će da bude. Posle sam išao da dajem izjavu, jer sam na sreću vozača motora, bukvalno sve u retrovizoru video. A motor GS maltene iz fabrike tek izašao. 

Promenio član Forsberg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Svasta se desava greota za motor ali bolje rane na njemu nego na mesu. Valjda ce osiguranje da pokrije sve priznao je da je kriv u evropskom a imam broj coveka koji je stojao iza mene odmah mi je dao broj telefona ako budem imao problem. Na tezi nacin sam naucio da se neke stvari teze dokazuju a ovde je i zakon malo tupav ze neke stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

Evo i ja da se upisem, juce oko 10, u ustanickoj covek ispred mene naglo zakocio na pesackom, moja greska malo odstojanje, plus tek pocela kisa i sustignem ga. Sva sreca bila je mala brzina, ja sam super, prosao sam bez ikakvih povreda, ostao na nogama, a motor je pao.

IMG_20210916_094355.jpg

IMG_20210916_100657.jpg

IMG_20210916_100659.jpg

IMG_20210916_100703.jpg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja