Jump to content

Moto Zajednica

Kikinda - 17.04.2021.

Recommended Posts

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Motocikli je uzak,a kako kolega rece automobil je najslabiji na vratima i boku.

Tako da ne mora da znaci da je isao bas brzo u odnosu na ogranicenje.

Sto se tice sluha drugarice, pravo je cuda da ja kao poznavalac i vozac motora i ostalih vozila preko 35 godina ne mogu na osnovu zvuka da procenjujem kolika je brzina, a ona je to procenila i to se uzima kao verodostojno.

Jos ako je izduv otvoren, samo dreci a ubrzanje kilavo. Osim ako ga zavrtis u crveno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Meni je na ovoj fotki čudno da motocikl nema većih oštećenja

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Realno,da ovako pokrivi ceo ram auta sa sve krovom, nece da moze sa 50 na sat. Zena je vec bila izasla cela, pa osim ako nije katapultirana iz sporedne ulice, da je vozio 50 , imao bi vremena da ukoci. Znate po sebi, da vam se ovakve stvari cesto desavaju, i uvek uspete da izbegnete, ili ukocite. Da je drugacije, bilo bi nas mrtvih desetine dnevno. A to znam iz licnog iskustva, jer sam vozio 60 na sat, i imao ovakvo izletanje , i udario sam sa nekih 35, jer sam kocenjem usporio. Imao sam slomljenu femuralnu kost, i domali prst. Svi smo mi dobri ljudi, nije los covek koji potera malko pa i u gradu, ali takve situacije cesto budu nepredvidive,

Screenshot (87).png

Promenio član Bole37
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ovde je definitivno bio jak udarac prouzrokovan velikom brzinom. Takodje i ja videh na slici trag kocenja desno od sredine puta, pitanje je dal je kolegin trag.... uzas, sta drugo reci, tuga!

 

On je iz njenej perspektive bio daleko ako ga je u opste videla, sledecih par sekundi sve se menja. 

Vec smo xxx puta pricali da nas nece drugi cuvati, moramo sami ako mislimo da ne zavrsimo u citulji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

40kmh ovo sa slike ?

Ni govora, udario je u B stub (jedan od ojacanijih delova vozila zbog bočnih sudara) i savio krov iznad B stupa, za to treba ozbiljna sila. Ne želim da licitiram, postoje ljudi koji će to utvrditi, samo mi to nećemo znati verovatno.

Bitno je da shvatite da je čovek mrtav, nečiji sin, možda otac, brat. Može da bude kriv i Jupiter, čoveka nema pa nema. Sve bi bilo drugačije kada bi prestali da divljamo po naseljenim mestima i kada se ne bi ponašali kao da je put samo nas (važi za sve strane).


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Regal Raptor 400ccm

Ljudi, o cemu mi ovde pricamo?
50km/h ovakva steta na kolima i na motoru?

Mnogo vise od 50km/h je isao, ali svejedno koliko god da je isao njega nema vise.

Svi smo kao glineni golubovi, ajedan od nacina da prezivimo je da smanjimo gas.

Ko hoce da vozi brze, nek izadje na autoput, ili na trkacku stazu, a u naseljenim mestima, vozite i ispod ogranicenja.

Saucesce porodici.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Kaze da je zena vozac automobila stala na znak STOP.Pitanje koliko pazljivo je gledala ,i koliko brzo pokrenula vozilo za prolazak kroz raskrsnicu.A kako je kaciga dospela na put ?

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Kad se motocikl krece brze od ogranicenja, prosecan vozac i neko nije vozio motocikl, jednostavno ne proceni a cesto i ne vidi motocikl. 

I tu je najveci problem, jer nam "izlete" a zapravo nas nisu ni videli, ili jesu, ali su procenili da imaju 10 sekundi i da mogu bezbedno da izvrse radnju. A u realnosti mi stignemo za 2 sekunde jer vozimo 80 km/h. 

Cuvajte se ljudi! 1000x su vam izleteli pa pisete jer ste izbegli, jer ste vozili racionalno. Neka tako i ostane! 

Vreme je lose, sezoba pocinje, svi smo naostreni posle velike oauze. Ovo je najopasniji deo godine za motocikliste. Samo pazljivo! 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
pre 53 minuta, mradomir je napisao:

Odmah desno od zadnjeg točka motora, dva traga.

na to sam i pomislio, al mi je na prvu delovalo da je nesto radjeno na putu.

 

Mislim da ovde vestak moze tacno da oceni brzinu motora koja verovatno jeste bila veca od 50 ali ne leteca. Mozda 80tak...

Po slici deluje da je krenula kad ne treba, ovaj kocio, pa krenuo da bezi levo, a ova nastavila i tad je udario, nazalost u stub, zato i ima ostecenje na zadnjim vratima. 

Da je leteo, 120-130 okrenuo bi auto, drugar mi je poginuo tako, pri toj brzini je udario u golf 3, rotirao je auto od udarca

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Na Jovanovoj slici nema traga kočenja motocikla.

Ovo nisu tragovi kočenja.
Znam ulicu, često sam u Kekendi, barem 1x nedeljno.

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Slažem se, ono jesu tragovi nečega, ali ne kočenja...

Saučešće...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Nema veze koliko polako vozis i koliko si pazljiv kad je u drugom vozilu retard. Mom poznaniku kod Kosutnjaka je vozac automobila izasao sa sporednog puta i zastao. A kad je poznanik na motociklu bukvalno sa 20km/h prolazio tik pre njega, retard je krenuo i doslo je do blagog udarca. Mogao je i da ga obori i predje preko njega.

 

Ja sam licno video motocikli, koji je velikom brzinom udario bocno u auto velikom brzinom. Kocio je i usporio, a golfa je rascepao i ubio vozaca automobila. Motocikli je napravio salto preko auta, polupao i spljeskao mu krov itd.

A na motociklu steta tolika da je razlika drasticna u odnosu  na motocikli sa gornje fotografije. Obvarene grede sa obe bocne strane strane  rama su bile iscupane na motociklu a da ne govorim o  prednjem kraju tocku i viljusci.

 

Masa motocikla i vozaca , veliki je to udarac za bok auta. Pogledajte kras testove, bocni udari plosnatog predmeta pri brzini od 40km/h ...

 

To ce vestaci da utvrdjuju, i da se bore za istinu po sistemu ko bolje plati.

 

Slazem se da vozaci motocikala treba vise da paze o sebi, i da misle i za druge ucesnike u saobracaju umesto njih samih.

 

Cesto se koristi mobilni u toku voznje i to ne za pricu, vec za kuckanje poruka i citanje vesti. Takodje se lepsi pol cesto gleda u ogledalce zvano retrovizor i sminka, uz vec pomenuto koriscenje mobilnog telefona. A cesto su bas one jako frustrirane i bezobrazne kad dodje do incidenta, pa jos smatraju da su nevine:) i prelaze u napad..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 32 minuta, slave74 je napisao:

Nema veze koliko polako vozis i koliko si pazljiv kad je u drugom vozilu retard. Mom poznaniku kod Kosutnjaka je vozac automobila izasao sa sporednog puta i zastao. A kad je poznanik na motociklu bukvalno sa 20km/h prolazio tik pre njega, retard je krenuo i doslo je do blagog udarca. Mogao je i da ga obori i predje preko njega.

 

Itekako ima veze brzina kretanja! 

Kada ideš 30 Km/h i kada te neko "iseče" imaš sasvim dovoljno vremena da se zaustavi, a ukoliko ideš sa 100km/h nemaš vremena za bilo kakvu reakciju i udarićeš u njega sa 100km/h.

Moraš da priznaš da su posledice prilično različite. 

A pitanje je kako bi taj tvoj kolega prošao da je išao 100km/h, umesto što je išao 20km/h? 

Posledice nesreće (po motoristu) zavise skoro isključivo od brzine njegovog kretanja (ukoliko su druge okolnosti identične). 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
pre 59 minuta, slave74 je napisao:

To ce vestaci da utvrdjuju, i da se bore za istinu po sistemu ko bolje plati.

Ovo potvrđujem iz ličnog iskustva... Strašno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ziko, mislio sam kad je druga strana za volanom bahata u saobracaju, da moze da pregazi i puza, pesaka i naravno brzeg ucesnika saobracaja.

I naravno da je veca brzina i veci rizik.

U konkretnom slucaju da je kolega sporije vozio, ne bi ni  sreou ovo vozilo, isto tako da je gospodja vozac postovala prvenstvo prolaza ne bi doslo do udesa.

Neko za svoju gresku ima za posledicu ugrozeno zdravlje i unisten zivot, a neko samo polupan b stub.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd

Coveka vise nema, kasno je za pricu. Ali treba izvuci nauk. Mozda je zena i videla motorcikl u daljini, ali je shodno pravilima saobracaja zakljucila da je daleko i ocekivala da ce bezbedno preci raskrsnicu. Verovatno je i ocekivala da drugi ucesnik u saobracaju postuje ogranicenje od 50 km na cas, i da moze bezbedno proci raskrsnicu. Racunajte da za volanom ima i starijih ljudi i zena, koji bas i ne umeju procene brzinu pri urlanju motora u daljini, a vozila jos uvek nemaju ugradjen radar da ih na to upozori.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
On 20.4.2021. at 22:04, budjoni je napisao:

Coveka vise nema, kasno je za pricu. Ali treba izvuci nauk. Mozda je zena i videla motorcikl u daljini, ali je shodno pravilima saobracaja zakljucila da je daleko i ocekivala da ce bezbedno preci raskrsnicu. Verovatno je i ocekivala da drugi ucesnik u saobracaju postuje ogranicenje od 50 km na cas, i da moze bezbedno proci raskrsnicu. Racunajte da za volanom ima i starijih ljudi i zena, koji bas i ne umeju procene brzinu pri urlanju motora u daljini, a vozila jos uvek nemaju ugradjen radar da ih na to upozori.

Zato treba da sačeka da to vozilo prođe, ukoliko nije sigurna kojom brzinom se vozilo kreće, a ne da započne prelazak puta sa prvenstvom prolaza... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
On 4/20/2021 at 10:04 PM, budjoni said:

Coveka vise nema, kasno je za pricu. Ali treba izvuci nauk. Mozda je zena i videla motorcikl u daljini, ali je shodno pravilima saobracaja zakljucila da je daleko i ocekivala da ce bezbedno preci raskrsnicu. Verovatno je i ocekivala da drugi ucesnik u saobracaju postuje ogranicenje od 50 km na cas, i da moze bezbedno proci raskrsnicu. Racunajte da za volanom ima i starijih ljudi i zena, koji bas i ne umeju procene brzinu pri urlanju motora u daljini, a vozila jos uvek nemaju ugradjen radar da ih na to upozori.

Ona treba jos vecu kaznu po zakonu da dobije. Mediji hoce da joj pripomognu i pljuju po poginulom kolegi kao da je ziv i zdrav, a ona je dovela u opasnost svoje maloletno dete. Kazna se duplira u tom slucaju.

S druge strane motociklista je vec platio i preko najstrozije kazne, ukoliko se dokaze da je vozio preko dozvoljene brzine.

No, to je samo olaksavajuca okolnost za gospodju, kojoj po zakonu sleduje kazna.

Pri tome ima i otezavajuca okolnost, a to je izazivanje udesa sa smrtnim ishodom, plus da je prevozila pri tome i maloletno dete i ugrozila njegov zivot.

 

Mislim da vozaci, koji vise ne mogu da procenjuju stanje u saobracaju, treba da ostave volan, da ne bi necija majka plakala.

 

Na zalost ovo moze da se dogodi svakom vozacu, i to i onom najpazljivijem, pa s bi bilo dobro da kolege otvore cetiri oka pri voznji motocikla i smanje malo u naseljenim mestima i na opterecenim putevima.

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Poenta je da svuda treba popustiti gas i uzivati u voznji. Kome je do blokade i velikih brzina,lepo na stazu pa ko prezivi neka prica . Na opterecenim putevina je problem gust saobracaj,na neopterecenim ima pasa,trektora koji izlaze iz sume,njive....opasnost vreba gde se najmanje nadamo.

Moj udes je bio identican kao ovaj,Bogu hvala ziv sam,koske i motor su platile danak. Nisam divljao,ali pre nego sto sam poceo da kocim ja sam svirao i blickao. Velika greska. Sad kocim i kad ne treba. Gospodja koja je izazvala moj udes je dobila krivicnu prijavu,platila je oko 10000rsd kaznu ,2 meseca dozvola i godina uslova. Smesno

Sve manje vozim po gradu,ljudi su nenormalni a i dobar deo motorista nije u vinklu sa zavrtanjem gasa u gustom saobracaju.

Cuvajmo se 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
On 18.4.2021. at 0:21, ParadajzTurista je napisao:

To jeste tacno, ali je isto tako tacno da nezgode ne bi bilo da je ona postovala pravo prvenstva.

(bio je onaj slucaj pre neku godinu u NS, mislim.. dva auta.. lik vozio valjda 150-160km/h, a drugi lik prosao na crveno iz sporedne ulice..) ovaj sto je prosao na crveno poginuo.

 

Лик их је изуо тотално. Било у пола ноћи, фрајер са две рибе пролази на црвено. Овај што их је побио добио казну за прекорачење брзине. Нису му судили за смртни исход

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
On 18.4.2021. at 0:24, tibor je napisao:

I lik sto je brzo isao osudjen na (cini mi se) 4 godine. Iz 2014te.

Мислим да га нису осудили ????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja