Jump to content

Moto Zajednica

Kikinda - 17.04.2021.

Recommended Posts

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
posk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b
WWW.BLIC.RS

U saobraćajnoj nesreći koja se večeras posle 18 sati dogodila u Kikindi, na raskrsnici ulica Partizanske i Zmaj Jovine, povređena su tri lica među kojima je i trogodišnje dete, koje je, na sreću...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Naravno da pojma nemam sta je bilo, citam clanak.

 

1) Deluje da je motor imao pravo prvenstva prolaza, ali u clanku kao da to zele namerno da sakriju. Citamo da je vozacica kola stala na stop, pa je ocigledno krenula, a nije se uverila da nema nikoga.

 

2) U slicnim situacijama, kada je dvotockas isao prebrzo, novinari ne propuste da kazu da je 'isao mnogo brze od dozvoljenog', 'vozio je kao manijak'.. cega ovde nema pa se da pretpostaviti da je kolega vozio razumnom brzinom.

 

Upao mi je u oci ovaj dogadjaj jer me je podsetio na onu temu gde je motociklista nalupao zenu jer ga je isekla, pa se kuka i motika digla na njega (ne znam slucaj, citao sam da je bilo svakojakih argumenata..).

E, prema ovoj su, izgleda, sve bili dzentlmeni.

 

(nikad nisam razumeo izjavljivanje saucesca (porodici) nepoznatoj osobi; a izrazavanje zaljenja na smrt ljudskog bica mi se cini podrazumevajucom).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Moja drugarica bila prisutna jer živi tu blizu. Čula je da je pokojnik dobro navukao gas i zatim je čula jak udarac. Video sam slike sa mesta udesa, žena sa autobobilom je skoro skroz prešla raskrsnicu. Motociklista je bukvalno udario u bok auta u levoj traci. Tragova kočenja nema. Mislim da je ostao zatečen i da se "zamrznuo" i prešao u levu stranu jer je hteo da izbegne udes.

Promenio član Jovan Ristic
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Upravo sada, mrle je napisao:

Ženi polomljen kuk... pa taj je udario velikom brzinom. Ušao u pola auta.

Udario direktno u njena vrata. On ostao kod auta i motocikl je pao na njega. Davao znake života dok hitna nije došla.

 

Koliko je jak udarac govori i to da su ženu vatrogasci vadili iz auta.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

viber_image_2021-04-17_18-26-21.jpg

 

 

Ovo nek na svima bude za nauk. Ako je ograničenje 50 km/h. Da ga ispoštujemo. Ovaj čovek je sa sobom mogao da povuče i nedužno dete od tri godine. Ne ulazim u to da li je žena oduzela pravo prvenstva. Da se kretao 50 km/h, sada ne bi morali da pišemo u crnoj hronici.

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Razumeo bih  da je bio na motoru neki klinac, ali čovek od 50 god.

Vidi se da je strahovit udarac bio, pri toj brzini tu nema prostora da odreagujes...

Nek mu je laka crna zemlja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
21 minutes ago, Jovan Ristic said:

viber_image_2021-04-17_18-26-21.jpg

 

 

Ovo nek na svima bude za nauk. Ako je ograničenje 50 km/h. Da ga ispoštujemo. Ovaj čovek je sa sobom mogao da povuče i nedužno dete od tri godine. Ne ulazim u to da li je žena oduzela pravo prvenstva. Da se kretao 50 km/h, sada ne bi morali da pišemo u crnoj hronici.

Ne razumem te bas sasvim. Vrlo si voljan da komentarises njegovu brzinu, a 'neces da ulazis u oduzimanje prava prvenstva'.

Inace, ja prvi neretko krsim ogranicenje, ali 10-20 preko. Ako je kolega vozio duplo, to je svakako za osudu (pogotovo sto je naseljeno mesto).

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Upravo sada, ParadajzTurista je napisao:

Ne razumem te bas sasvim. Vrlo si voljan da komentarises njegovu brzinu, a 'neces da ulazis u oduzimanje prava prvenstva'.

Inace, ja prvi neretko krsim ogranicenje, ali 10-20 preko. Ako je kolega vozio duplo, to je svakako za osudu (pogotovo sto je naseljeno mesto).

 

Hoću da kažem da je njegova brzina kretanja u ovom slučaju uticala na ishod nezgode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

To jeste tacno, ali je isto tako tacno da nezgode ne bi bilo da je ona postovala pravo prvenstva.

(bio je onaj slucaj pre neku godinu u NS, mislim.. dva auta.. lik vozio valjda 150-160km/h, a drugi lik prosao na crveno iz sporedne ulice..) ovaj sto je prosao na crveno poginuo.

 

Promenio član ParadajzTurista
Editujem jer sam pogresno napisao 100km/h, a po secanju mislim da je bilo 150-160
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
2 minutes ago, ParadajzTurista said:

To jeste tacno, ali je isto tako tacno da nezgode ne bi bilo da je ona postovala pravo prvenstva.

(bio je onaj slucaj pre neku godinu u NS, mislim.. dva auta.. lik vozio valjda 100km/h, a drugi lik prosao na crveno iz sporedne ulice..) ovaj sto je prosao na crveno poginuo.

 

I lik sto je brzo isao osudjen na (cini mi se) 4 godine. Iz 2014te.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Upravo sada, ParadajzTurista je napisao:

To jeste tacno, ali je isto tako tacno da nezgode ne bi bilo da je ona postovala pravo prvenstva.

(bio je onaj slucaj pre neku godinu u NS, mislim.. dva auta.. lik vozio valjda 100km/h, a drugi lik prosao na crveno iz sporedne ulice..) ovaj sto je prosao na crveno poginuo.

 

Jeste, u pravu si u potpunosti. Pošto smo svi ovde često na motociklima, uvek ću prvo da krenem od toga šta mi možemo da  uradimo da sprečimo teže nezgode. Da radimo na nama i da svedemo rizik od teških povreda ili smrti na najmanju moguću meru. Uvek će nam neko izaći iz sporedne ulice ili slično, ali zaista smatram da ako se pridržavamo propisa i ako nosimo opremu da možemo dobro da se sačuvamo. Naravno to nije uvek moguće. Ako jurimo, posle će biti kasno da krivimo onog ko nas je isekao.

 

Poznajem njih par koji su poznavali pokojnika i znam da je bio dobar lik. Strašno mi je žao što je poginuo  i što se ugasio još jedan život. Voleo bih da se samo malo više čuvamo i da manje jurimo, a više da uživamo u vožnji.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Džabe sad filozofija ko je kriv kada je čovek mrtav, njemu sada to ništa ne znači. Jednostavno nas saobraćaj je takav da kroz naselja i grad treba voziti maksimalno oprezno i postaviti se tako da mi nikada nemamo prednost, pogotovo na ovakvim raskrsnicama bez svetlosne signalizacije.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ne ulazim u to kolikom se brzinom kretao motorista (prema šteti na autu ne bih rekao da je bila enormna), međutim kolega je napravio dve velike greške (kada je uočio da ga auto "seče"). 

1. Nije kočio?

2. Pokušao da sa prednje strane obiđe auto (koji se kretao unapred)?

Ovako je ispalo da je motorista "jurio" auto i sustigao ga kada je ovaj već bio na izlazu iz raskrsnice, a pri tome je (u momentu udara) traka kojom je motorista trebalo da se kreće bila potpuno slobodna. 

Potpuno pogrešna reakcija u nastaloj situaciji. 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

E, sad se setih, sto se tice brzine..

Jednom mi je momak koji radi na pumpi u Salakovcu (blizu Pozarevca) pricao da je tamo neki njegov poznanik.. isao stvarno brzo nekjim motorom, tamo negde u tom kraju.. izgubio kontrolu.. bila parkirana vozila pored puta.

SEDAM auta je isekao, u osmom se zaustavio.

Zapamtio sam tu pricu jer mi je zvucala neverovatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

@zika56
Možda je očekivao da će se automobil zaustaviti i da na taj način izbegne kontakt? Nedavno sam imao sličnu situaciju, stigoh skroz uz levi ivičnjak dok se lik iz sporedne ulice zaustavio. Izleteo niotkuda. Pritom, sve se dešavalo pri 40 km/h maksimalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ovako auto izgleda kad ga motor udari sa 40 na sat. Zanimljiv mi je komentar, moja drugarica je čula....

Jovane postaješ polako pravi novinar :oda2:

Promenio član srbac
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 18 minuta, Rik je napisao:

@zika56
Možda je očekivao da će se automobil zaustaviti i da na taj način izbegne kontakt? Nedavno sam imao sličnu situaciju, stigoh skroz uz levi ivičnjak dok se lik iz sporedne ulice zaustavio. Izleteo niotkuda. Pritom, sve se dešavalo pri 40 km/h maksimalno.

U ovakvim situacijama nemaš vremena da očekuješ bilo šta, nego odmah kočiš, a onda gledaš šta ćeš dalje. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
Pre 1 sat, mrle je napisao:

Ženi polomljen kuk... pa taj je udario velikom brzinom. Ušao u pola auta.

I tužan i zbunjen sam. Kako tako u naselju, još na raskrsnici. Lokalac je? 

 

Videh na googlu vest pa sam morao da vidim i ovde. Previše crne hronike a sezona ni počela nije....

 

Užas.... još jedan dokaz kako je lako stradati u saobraćaju ako ne poštujemo pravila. 

 

I ja sam imao danas lekcija za B kategoriju. Pešaci, nenaspavanost i jedno prestrojavanje. Puno drugačije je auto od bajka, iako su oba vozila. Ali u naselju polako....više vremena za pravovremeno zaustavljanje.

Promenio član Woz38

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Ta ulica je najgora u gradu. Redovno se na tom uglu desavaju udesi, kao i na sledecem sto kolega Jovan verovatno zna. Drugar koji je nastradao nije vozac od juce, zena je pogresno procenila, kao i on nazalost. Neko dobije zuti karton, neko odmah crveni. Ostali smo bez dobrog drugara i sve ostalo vise i nije tako vazno...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 8 sati, Jovan Ristic je napisao:

Video sam slike sa mesta udesa, žena sa autobobilom je skoro skroz prešla raskrsnicu. Motociklista je bukvalno udario u bok auta u levoj traci. Tragova kočenja nema. Mislim da je ostao zatečen i da se "zamrznuo" i prešao u levu stranu jer je hteo da izbegne udes.

Ja na slici vidim trag kočenja, odnosno dva traga - prednji i zadnji točak. A auto je na levoj strani jer ima inerciju i posle kontakta se i dalje kreće dok vozač ne prikoči.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Pun je internet snimaka oduzimanja prednosti u celom svetu,nije  samo kod nas ta nekultura. Jednostavno to se desava i desavace se . Ziv covek vozi i normalno je da pogresi.

Svako od nas moze da iskontrolise svoju brzinu i na taj nacin pokusa da spreci nesrecu i teske posledice. Ostalo je sudbina.

Neka je laka zemlja nastradalom

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
10 hours ago, zika56 said:

U ovakvim situacijama nemaš vremena da očekuješ bilo šta, nego odmah kočiš, a onda gledaš šta ćeš dalje. 

Ali i kažu da čovek u tim trenucima kada su delovi sekundi u pitanju mahinalno nije u stanju da koči, već gleda kako da izbegne prepreku. Zato na onim kursevima bezbedne vožnje postoji vežba gde moraš prepreku da izbegneš, ali bez kočenja. Jer u realnoj situaciji nećeš stići do stiskanja kočnice pre nego što u nju uradiš.

 

Saučešće i sa moje strane. 

Promenio član Forsberg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja