Jump to content

Moto Zajednica

shell srbija iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Za moj motor stoji minimalna oktanska vrednost 87. Pravilo je da se ide sa sto nizom oktanskom vrednosti, a da nema preuranjenih detonacija u motoru.

Mozda je placebo, ali sam ja uvek imao utisak da sto je gorivo vise oktanske vrednosti da mi motor slabije ide. Zato u Versysa ne sipam V power, oktan bustere i slicno vec najklasicniji benzin koji nadjem na pumpi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Tu se misli verovatno na 87 MON, a to je 95 RON kod nas. Evo malo objašnjenja u za zavisnosti od područja koji je koji benzin. 

Screenshot_20210806-140510_Samsung Internet.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
14 hours ago, Jupiter said:

100 oktana je i na NIS-u 171 rsd, čini mi se. 

NIS nema 100 oktana gorivo. Obrati pažnju šta piše. Čista je prevara u pitanju. Gorivo se zove "100" nečega i podrazumeva da je dodat neki aditiv a da je 95 oktana... Advertajzing je čudo. ;)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Tri godine iliti koliko je Nindza kod mene, trudim se da sipam sto kvalitetnije gorivo,

samim tim je Nis ispao iz konkurencije na prvu loptu,

ostao je Shell, Mol, i na kraju Eko pumpe, mada sam cuo skoro da je i to iz Nis-a...

meni su bitniji aditivi u samom gorivu, ko sto neko rece, nego oktani.

Imam i previse snage da bih mogao da osetim razliku u snazi na sipanju razlicitih goriva,

mogu samo da kazem da mi motor najmirnije radi i najbolje sagoreva na Shell V power 100,

posle njega kad zavucem prst u izduv, nema bukvalno nista od garezi na prstu,

nadam se da prija i ventilima a i diznama, nisam do sada sipao nikakve aditive za ciscenje istih,

samo pred sezonu uradim ultrazvucno ciscenje i gas.Naravno i nastelovani ventili.

Na Mol-ovu 95-icu aditiviranu je jako slicna stvar, ako sam na otvorenom vise, super, ako ga davim po gradu, maaaalo crno ostane na prstu...

Eto od mene toliko, Kawa ima dir.ubrizgavanje, ne znam kakvo je stanje sa karburatorima,

cenim da oni gutaju sve i da nema neke razlike.

A sto se tice potrosnje, to je vec diskutabilno, kolko ga zavrces, tolko trosi, meni oko 10L po gradu,

kad ga malo ostrije vozim, sa svakim gorivom, otvoren put 7-8L prosek,

sve zavisi gde putujem i sa kime.

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 36 minuta, BokyBoy je napisao:

Kawa ima dir.ubrizgavanje, ne znam kakvo je stanje sa karburatorima,

cenim da oni gutaju sve i da nema neke razlike.

Bas naprotiv, kod ubrizgavanja lambda pegla kolicinu a kod karba dizna ima jednu dimenziju i to je to.

Pre par godina u Slo naspem njihovo pa jos neko kvalitetnije, pametnjakovic, dok nisam nasuo nase djubre otresao kada odrzavam brzinu, na auto putu pun gas pa pustaj i tako stalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, BokyBoy said:

 Kawa ima dir.ubrizgavanje

Konkretno to baš, nema. :P

Ima EFI, direktno ne verujem da sam čuo da ima ijedan motorcikl... (Ima razlike ;) )

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
pre 8 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Konkretno to baš, nema. :P

Ima EFI, direktno ne verujem da sam čuo da ima ijedan motorcikl... (Ima razlike ;) )

Pa dobro, jbs sad detalje i kako se kaze, ima dizne i pumpu. (Dizni i Pumpi), nema karbove, to sam mislio:dupe:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
11 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

NIS nema 100 oktana gorivo. Obrati pažnju šta piše. Čista je prevara u pitanju. Gorivo se zove "100" nečega i podrazumeva da je dodat neki aditiv a da je 95 oktana... Advertajzing je čudo. ;)

Upravo sam stavio to da nema 100, to su neke fore u Evropi, dok se u USA drugacije iskazuje. RON, MON...

 

In Europe, gas stations describe different types of gasoline based on their RON rating. It is typical to have 100, 99, 98, 97 or 95 RON with prices varying accordingly. In the States the descriptions look a lot like RON, but they are not.

In the United States gas stations describe the types of gasoline based on the Pump Octane Number (PON). That number is the average between RON and MON. This causes many problems.

If a fuel is 98 RON then it will be 93 PON -> 93 PUMP
If a fuel is 95 RON and 87 MON then it will be 91 PON -> 91 PUMP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
NIS nema 100 oktana gorivo. Obrati pažnju šta piše. Čista je prevara u pitanju. Gorivo se zove "100" nečega i podrazumeva da je dodat neki aditiv a da je 95 oktana... Advertajzing je čudo.
NIS-ov BMB-100 ima 100+ RON, odnosno IOB u našem standardu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 8/7/2021 at 2:45 AM, kole24 said:
On 8/6/2021 at 2:13 PM, Andrej_Hotstepper said:
NIS nema 100 oktana gorivo. Obrati pažnju šta piše. Čista je prevara u pitanju. Gorivo se zove "100" nečega i podrazumeva da je dodat neki aditiv a da je 95 oktana... Advertajzing je čudo. emoji6.png

NIS-ov BMB-100 ima 100+ RON, odnosno IOB u našem standardu.

NIS nema BMB 100. 

Zove se "G-Drive 100" i to je BMB 95. U tome je cela fora, da ne kažem nešto drugo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Nemam pojma, ne sipam ga nikad. Zainteresovali ste me u ovoj temi pa sam proverio lab analize rezervoara. Poslednja tri koja su bila na otpremi su 100,9; 100,8; 100,9 RON.
Iz rafinerije izađe kao BMB-100, oni ga kasnije preimenuju u G-drive-100
Sve ostali rezultati analiza su u skladu sa standardom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

Ko mi dirao Shell :lol3:

 

Šalim se , mojoj pčelici najviše prija i odgovara u svakom smislu njihovo gorivo , potrošnja manja, mirnije radi  a kada treba zazuji opasno :)

čevrtkom popust i ako ga potrošim dok dodjem do pumpe ali nema veze  dodje kao duplo zadovoljstvo .. 

 

Sipam na Nisu- G-Drive naravno silom prilika kada negde odem i to je to ,ima razlike ..

Mol - sipala jednom i katastrofa , popila je sve očas posla , bila troma ..

Ostala goriva nisam sipala...

 

Nama dvema Shell i samo Shell :ljubav:

Što apsolutno ne znači da će i drugima odgovarati ... 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Evo da napisem iskustva o potrosnji i pumpama, posto se preslo sa shella na sve ostalo. Utukao sad 1200km, na svakih 220-230km sam sipao na MOLU, NISU, NEKOJ PUMPI U BiH, opet na NEKOJ, pa opet na NEKOJ, i na kraju NIS, pa MOL. I to samo 95icu. I uvek sam na istoj km sipao kao sto napisah, i gle uvek priblizno istu kolicinu goriva usuo u rezervoar i to bmb95. Tako da mislim da se to mi svi tripujemo malo da nam vise trosi na nekoj pumpi, ima tu i kolika je guzva, koliko ga zavrcemo itd. Meni na kraju vise potrosio al budimo realni 100km autoputa na konstantnih 130kmh. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

U auto zimi sipam na platu pun rezervar i tad je u debeloj rezervi, svaki put sipam na drugoj pumpi i probao svakojake pumpe i goriva. Nikakvu ja razliku nisam primetio ni u snazi ni u potrosnji. Benzinac multipoint je u pitanju. Ista prica i sa Motorom leti, karburatorsko napajanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Pošto sipam na Nis-u samo, jedno vreme sam sipao taj G drive 100, a fazer je sa karb. nikakvu razliku nisam osetio... i ja mislim da se tripujemo bzvz. sa teorijama zaverama oko ukrštanja...

Mislim da razliku može da oseti Bokyboy sa motorom od 200 konja, a da motori sa malim  kubikazama i konjazama da bi motor isao i na maslinovo ulje da sipate, džabe očekujete čudo sa  98-100 oktana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
pre 54 minuta, Biker Boy je napisao:

 

Mislim da razliku može da oseti Bokyboy sa motorom od 200 konja, a da motori sa malim  kubikazama i konjazama da bi motor isao i na maslinovo ulje da sipate, džabe očekujete čudo sa  98-100 oktana.

Jbg, ja bas mislim da je obrnuto...jake masine, pogotovo sa ubrizgavanjem, imaju snage pa imaju, ne oseca se razlika u nekom normalnom rezimu voznje, samo po potrosnji i eventualno po tisem/mirnijem radu agregata, slabije masine se muce da isprate zahteve sa rucice gasa, jos kad ih malo ustines na kvalitetu goriva, itakako se oseti...iz iskustva kazem.:neznam:

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sredom su motorna ulja na popustu, sva ali pogadjate ova pogodnost ne vazi za "advance" moto program!!!

Pa ja pitah, kazete za sva motorna ulja?!?

Da..

Pa ovo je motorno!

 

Uglavnom, evo linka pa izrazite svoje nezadovoljstvo drugari, ja saljem mail odmah.

Kopiracu ovo i u temu o uljima. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1396 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Oktanska vrednost goriva se meri prilikom kontrole. E sada sto zivimo u zemlji Srbiji to je druga stvar. Ovde ako znas coveka ili platis dovoljno i vodu cesmovacu mozes prodavati kao da ima 100 oktana.

Gorivo svi uzimaju od nis-a stim sto svaka pumpa ima svoje aditive. Aditive sipaju prilikom tankanja goriva u cisterne.

E sada, gorivo za privatne pumpe je ranije vozila klacka (firma, ne znam kako se tacno pise) i oni su znam sigurno sipali aditive koje im daje npr omv prilikom tankanja u nis-u. 
Sada svima gorivo prevozi knez petrol… dalje nemam sta da kazem

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da kucnem i ovde :D 

Bio na pumpi, pazarim ulje na popustu.. Prilazi mi decko, pita "jeste li vi mail poslali a tice se moto ulja?"

Taj sam, rekoh...

Kaze da se zove Milan (mislim), rodom je iz Nis-a a u Bg za Shell radi, vise nego prijatan, upoznao sam i menadzera prodaje za Kg reon, gdju Maksic Milicu.

Konstruktivan i razgovor u prijateljskom okruzenju, radi su da pomognu motorasima ovim gestom.

Mene su "kupili",  odusevljen sam pristupu musteriji!!! 

Ulje kupljeno inace, 30% popusta!

Vehunski "advance" ultra po ceni od 840 din/L.

IMG_20210901_171608144_HDR.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja