Jump to content

Moto Zajednica

Sve o SPRINT MaxX 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Staho PRO XT

Ćao društvo. Kupio sam sprint maxx 125 pre dva meseca od kolege ZEMZEM preko foruma. Skuter je 2010. godište. U ovoj temi bih hteo napisem neke svoje prepravke da da bude po mom ukusu, da se posavetujem sa vama ako imate neko dobro rešenje ili predlog, da napisem neko svoje mišljenje i pišite i vi neka svoja iskustva i mišljena.

 

Evo par slika mog primerka, a kasnije cu se raspisati. 20210206_161504.thumb.jpg.3abe6b5be4fdbe527f1ddea70bdc4c01.jpg1.thumb.jpg.2703c5893a1f37393e67f4114d3582cc.jpgIMG_20210412_153415.thumb.jpg.6c4805e56089c6762d9273e76b48b757.jpg

 

1815785828_IMG_20210411_1125551.thumb.jpg.152de0d1ba6d8ce8807de85593526efa.jpg20210206_210651.thumb.jpg.4b1d8c3f69b1ea8dae7be45989172b08.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Staho PRO XT

Spec :  

 

MODEL:                     MAX X 125

Dimenzije:                 2050mm x 695mm x1160mm

Neto težina:              117 kg

Osovina točkova:     1415 mm

Max.teret:                  150kg

Rezervoar:                  5.5 l

Tip motora:                1 cilindar, četvorotaktni, vazdušno hlađenje

Kompresija:                10,3 : 1 Zapremina 124,6 cc

Snaga:                         4.6 kw / 7500 rmp

Starter:                        elektro/mehanički

Paljenje:                      CDI

Max.brzina:                82 km/h

Tip ulja:                       4T Sint

Tip goriva:                  Bezolovni benzin

Prednja guma:           130/70-13

Zadnja guma:            130/70-13

Prednja kočnica:        disk

Zadnja kočnica:          doboš

Svećica:                        C7HSA

Akumulator:                12V 7 Ah

 

 

E sad neko moje mišljenje:

Pre svega da kažem da sam skuterom PREZADOVOLJAN i dasam dobio i više od očekivanog.

 

  -Skut je po mom mišljenju predobar, u poređenju sa svim novim pedinim skuterima je mnogo u prednosti, imao sam prilike da stanem pored PEDA gp 125 završna obrada je mnogo bolja. Plastike su bolje, dosta robusnije izgleda, gume dodatno daju i na izgledu ali i na stabilnosti. Zvuk bih rekao da je dublji kod mene. 

  -Po meni snage ima dovoljno, ja imam 65kg pa kad sam sam ide stvarno odlično, ali skoro uvek imam suvozače(drugove) 75+ gk, dopumpam gume na 2.5 i ne oseća nešto posebno čak je puno udobniji, oko 20% gubi na ubrzanju i brzine uzbrdicama.

  -Max. brzian je diskutabilna stvar, ali ubeđen sam da ima blokadu na nekom broju obrtaja. Kad sam vratio fabrički vent i varijator sa fab rolnicama nisam uspeo da pređem 85km/h vrv jer je potrošeniji, aki kad stavim drugi varijator i sve komplet na kraju radilice ide 105km/h. toliko ide kad sam sam i kad imam suvozača. Čak ga zaletim nizbrdo i nema šanse da predje 105 i vozio sam sigurno 500m i neće. Ali nema veze i ta brzina je meni prilično velika.

  -Skuter ima projektore, što je meni ogroman plus. Jedini ali baš jedini minus su kočnice su po meni malo slabe za skuter takvih gabartia, kad nas je dvojica to je havarija na nizbrdicama (tad me vade dobre gume). Moraju da se koriste obe uvek.

  - To je to štose odnosi na to kako je napravljen.

 

Kupio sam ga u odličnom stanju tako da su ostale samo finese i neko moje preterivanje u sređivanju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Drago mi je da si zadovoljan sa skuterom, puno km da te služi kao i mene što je služio.

Što se tiče krajnje mene je navukao na 100km/h, mereno navigacijom.

Po gradu je dizao na 80 bez problema.

Za kočnice si u pravu, trebalo bi malo bolje ali koliko para toliko i muzike. Zadnju ako je koristiš češće, doteži sajlu jer brzo jede kineske paknove.

Ja sam prošle godine razmišljao da mu napred stavim bolji disk i sve što ide uz to ali sam rešio da ga prodam i odustao od te priče.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Staho PRO XT
pre 6 minuta, ZEMZEM je napisao:

Drago mi je da si zadovoljan sa skuterom, puno km da te služi kao i mene što je služio.

Hvala.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Staho PRO XT

Da navedem sta je trenutno sredjeno i sta jos planiram.

 

Prethodni vlasnik je promenio gume, MICHELIN 2ct sto je odlicno, izvukle su me per puta zbog mojih gluposti zamalo da padnem. Stavio sam LED sijalice u km sat ali sam se bryo pokajao jer na kontaktu isporucuje 10V tako da jedna samo blago tinja. Vratio bih fabričke ali ih je drugar izgubio.Takođe sam promenio i sijalicu za osvetljenje tablice. 

Skinuo sam kofer i nosač jer mi je previo vetrove tako da kad bi pustio ruke sa kormana počeo bi tank slapper, nije se osećalo u vožnji niti ja vozim bez ruku ali me je prosto nerviralo. Uz to se i klimao i nosač je malo popustio pa je krivo stajao. Napraviću novi nosač čim bude bilo lepo vreme.  

 

Imam par pitanja za @ZEMZEM na koliko se menja ulje, zamenio sam ga na pre nekih 1.5k km, da li da ga menjam na svakih 3k ili mogu duže. Staro ulje bilo je skoro novo.

 

I još jedno kako da se mislili da stavite veći disk tj. kocnice??

Promenio član Pavle50

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

To za kočnice je bila ideja za budženje ali nisam ni krenuo u razradu jer sam odlučio da menjam skuter i to bi bile bačene pare a ni malo jeftino.

To mora da se vidi sa kojih skutera odgovaraju bolji diskovi, pa prepravke, pa proračuni oko nosača. Zaboli te glava a može i na kraju da ne budeš zadovoljan.

Ja sam ulje menjao na kraju sezone kad motor ide u garažu na spavanje do proleća. Ja sam prelazio oko 1,5 - 2Kkm po sezoni.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Staho PRO XT
On 16.4.2021. at 19:27, Pavle50 je napisao:

Spec :  

 

MODEL:                     MAX X 125

Dimenzije:                 2050mm x 695mm x1160mm

Neto težina:              117 kg

Osovina točkova:     1415 mm

Max.teret:                  150kg

Rezervoar:                  5.5 l

Tip motora:                1 cilindar, četvorotaktni, vazdušno hlađenje

Kompresija:                10,3 : 1 Zapremina 124,6 cc

Snaga:                         4.6 kw / 7500 rmp

Starter:                        elektro/mehanički

Paljenje:                      CDI

Max.brzina:                82 km/h

Tip ulja:                       4T Sint

Tip goriva:                  Bezolovni benzin

Prednja guma:           130/70-13

Zadnja guma:            130/70-13

Prednja kočnica:        disk

Zadnja kočnica:          doboš

Svećica:                        C7HSA

Akumulator:                12V 7 Ah

 

 

E sad neko moje mišljenje:

Pre svega da kažem da sam skuterom PREZADOVOLJAN i dasam dobio i više od očekivanog.

 

  -Skut je po mom mišljenju predobar, u poređenju sa svim novim pedinim skuterima je mnogo u prednosti, imao sam prilike da stanem pored PEDA gp 125 završna obrada je mnogo bolja. Plastike su bolje, dosta robusnije izgleda, gume dodatno daju i na izgledu ali i na stabilnosti. Zvuk bih rekao da je dublji kod mene. 

  -Po meni snage ima dovoljno, ja imam 65kg pa kad sam sam ide stvarno odlično, ali skoro uvek imam suvozače(drugove) 75+ gk, dopumpam gume na 2.5 i ne oseća nešto posebno čak je puno udobniji, oko 20% gubi na ubrzanju i brzine uzbrdicama.

  -Max. brzian je diskutabilna stvar, ali ubeđen sam da ima blokadu na nekom broju obrtaja. Kad sam vratio fabrički vent i varijator sa fab rolnicama nisam uspeo da pređem 85km/h vrv jer je potrošeniji, aki kad stavim drugi varijator i sve komplet na kraju radilice ide 105km/h. toliko ide kad sam sam i kad imam suvozača. Čak ga zaletim nizbrdo i nema šanse da predje 105 i vozio sam sigurno 500m i neće. Ali nema veze i ta brzina je meni prilično velika.

  -Skuter ima projektore, što je meni ogroman plus. Jedini ali baš jedini minus su kočnice su po meni malo slabe za skuter takvih gabartia, kad nas je dvojica to je havarija na nizbrdicama (tad me vade dobre gume). Moraju da se koriste obe uvek.

  - To je to štose odnosi na to kako je napravljen.

 

Kupio sam ga u odličnom stanju tako da su ostale samo finese i neko moje preterivanje u sređivanju. 

Kako da promenim jedan od svojih odgovora, hteo bi jos nesto da dopisem. I da li bi neko od modera mogao da dopise u naslovu teme "Sve o sprint m..." ako nije problem planiram da pišem baš sve šta i kako. 

Promenio član Pavle50

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Staho PRO XT

 

 

IMG_20210430_202737.thumb.jpg.5b8afe0ff7ff6c601545a175fe88ff44.jpg

Ali dogodio mi se peh na veliki petak, pukla mi je felna. Prešao sam oko stotinak kilometara tog dana. Zaustavljam se na semafor, sve u redu. Čim sam krenuo počeo je da šeta levo desno. Zaustavio sam se odmah posle raskrsnice bukv 10m i ya to veme upkla su 3 i po kraka. i dok sam ga pregurao na parking sve je puklo. Co dan je bila lagana vožnjica ni na jednu rupu nisam udario, baš baš ništa se nije ni osetilo do polaska sa semafora. Drugar je bio samnom svo vreme, on 70 ja 60kg tako nešto ne bi smelo da se desi. Na to ima još dosta stvari koje su se pokvarile, dobile lufta ili slomile, npr sajla ga sa koja je pukla, nova koju sam morao da prepravljam, cela ta ručka mi je od nekog buđvog aluminijuma pa je ispucala sad je pukao i ceo šraf a pre toga sam morao da sređujem navoj sad ima lufta pa se ceo retrovizor pomera. Drugi retrovizor se preko svake rupe po malo spušta. Sve škripka, lupka zvekeće, kutija filtera vazduha je haos............ Sve su to mali kvarovi ali prilično smetaju i trebe puno vremena da se srede. Svestan sam ja da je to kinez ali baš FELNA. Kinez me sve više razočarava.
IMG_20210501_092522.thumb.jpg.83835e05e55314cc330daa12d762e028.jpg

IMG_20210501_092914.thumb.jpg.ff0911ab8cba9fb5ccbc2b3a23262cb3.jpg

Nisam mogao da čekam preznike, u petak veče je pukla. subota do 12 već je bilo gotovo. Kupio sam drugu, ofarbao je, montirao moju gumu i stavio je na skut. Ova trokraka je mnogo ružna ali ovakva ne može da se nađe ista nigde.IMG_20210501_114613.thumb.jpg.526eb4fbda1c4aede5139774bede2da2.jpgIMG_20210501_163050.thumb.jpg.dc75ea6a679c24f6af27873f320a15f8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Staho PRO XT

Evo novih izmena, poručio sam rolnice, klizače i oprugice kvačila. Rolnice sam uzeo od 10g jer mi je falilo snage na uzbrdicama. Kkizače sam kupio jer su bili jeftini a mogli bi da se promene. Oprugice sam uzeo jer sam se nadao da su samo one pukle pa mi lamela zato stalno spaja. Nisu pukle oprugice, raspala se cela lamela. Dve pakne su pukle na pola i njihovi delovi su stalno strugali o korpu. Vratio sam te delove i to tako funkcioniše. Kupio sam ga sa tim problemom znajući da je to i prešao sam 2.5k bez probama. Osećam da vibrira i da prokkizava na velikim brzinama ponekad ali trenutno nisam u mogućnosti da je zamenim. Rolnice od 10 g su pre lagane za svakodnevno vožnju. Na uzbrdicama čupa baš baš dobro ali po ravnom moraš da ga baš guraš u obrtaje i tek onda ide dobro. Nizbrdo je bezveze.

 

I jedno pitanje za sve da li znate gde u beogradu ispravljaju felne za skutere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Staho PRO XT

Pozdrav svima, odlučio sam da prodam svog mezimca. 

U skuter stvarno nisam žalio truda. 

Ubačen je satić za temp ulja, vrlo korisna stvar. Sonda je ubačena u poklopac ventila, sutra ću postaviti i sliku verovatno će nekom biti korisna ta informacija. 

Sutra ujutru ću preštelovati ventile, zameniti lamelu. 

Dobar deo stvari je napisan u oglasu, ali je stvarno puno truda uloženo jer sve radim sam. 

 

Skuter je u stvarno odličnom stanju osim jedne tačkice, pred prodaju mi počne da puca sedište i na to dođe mala sestrica i zabode prstiće i napravi to još malo većim. Nije ništa strašno mala je rupica ali ipak etoo. Dosta sam para uložio tako da mi se neda i to da radim 30e je da ti neko uradi sa onim šavovima ukrasnm sranjcima tako da to nek uradi sledeći vlasnik. 

 

Suterčić me je stvarno odlično poslužio prešao sam oko 4.5k km sa njim i sve je bila uživancija. Otputovao sam sa njim do sela oko 120 km bez problema je izdržao(potrošio je 2.8l). Putna brzina je nekih 80ak, uživancija tebi ali i njemu. 

 

Evo linka oglasa ako je to u redu da ostavim ovde: 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Sprint MaxX, 2010. godište, Scooter, vozilo prešlo 17000 km, Beograd. Cena 800 € -...

 

Promenio član Pavle50

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Čestitam na hrabroj ceni, kao nov pre 11godina, koštao je 900E a od mene si ga kupio za nešto više od 500E.

Srećna prodaja

Promenio član ZEMZEM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Staho PRO XT

Drugari, meni nije primarno da prodam skuter. Izmenjnao sam sve isvašta i i apsolutno sve sredio što se tiče mehanike. Estetika je ostala ista kao što je kupljen( u odličnom stanju). U plani je da se radi. Putovao sam sa njim do sela oko 100ink km nije se umorio i nije podigao temperaturu više od 110. Ide dosta bolje nego kad sam ga kupio. Za opkladu bi mogao da odem bez problema na isti put i da se vratim bez stajanja koliko sam siguran da je sredjen. Registracija je koštala sa prenosom 150e pa onda svi delovi. Kolega zemzem nije zalazi dublje od prednjeg varijatora. Lamela je bila raspadnuta to ste i sami znali, karburator je bio pun nekog taloga. Ventili su bili rastelovani tako da je izduvni puštao kompresiju. Čak je i karburator bio rastelovan i pomoćna dizna bija skroz zapušena. Nije mogao da radi u mestu na leru jer je lamela bila skroz polomljena, a da bi radio bila je podignuta klapna gasa tj  srafic. Pa je vukao u mestu kao lud. Kad sam ga kupovao zamalo da padnem u dvorištu kod vas. Cena je opravdana a skuter mo nije bitno da li će se prodati jer je sad u perfektnom stanju. Nisam pisao dublje radove u temi jer me je mrzelo a bilo oh je. Ako se proda super, ako ne  meni ostaje odličan primerak. Pozdrav :2kolce:

Promenio član Pavle50

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Za lamelu nisam znao u kakvom je stanju ali sam primetio da ponekad kad ga guram u rikverc malo koči, zato je i bila u planu zamena na proleće.

Napomenuo sam ti da sam zamenio nov varijator, bez neke potrebe i da sam na proleće planirao da zamenim ceo sklop sa lamelom jer nije neka cena da bih se zezao i pakovao.

Nisam imao u planu prodaju pre nego što kupim novi skuter, zato i nije bio sređen za prodaju.

To mi se i obilo o glavu jer sam bio bez skutera do kraja juna zahvaljujući lažovima iz Delte pa sam na kraju kupio nešto drugo a ne PCX.

Možda je i moja greška jer sam  skuter upalio pred tobom posle stajanja u garaži od 3-4 meseca.

Meni je super išao i palio na pola ključa sve do odlaska na zimsku pauzu.

Da sam uradio onako kako sam planirao tj čekao prvo da kupim pa tek onda da prodam stari verovatno kako se sve odigravalo ne bih ga prodao ove godine već sredio sve to na proleće i vozio se ovu celu sezonu.

Platio sam školu jer sam mislio da će biti onako kako smo se dogovorili sa Deltom ali nije bilo tako, zavlačili su me skoro dva meseca.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Staho PRO XT

Izvini možda je bilo napadno, ali sam mnogo mnogo truda uložio u sređivanje i nije me slušao dosta puta, ostavljao me je u pola noći zbog nekih stvari. Nije mi primarno da ga prodam zato i ta cena. Trenutno ima na oglasima jedan lep motorčić, ako se proda proda nije mi toliko bitno zato je i ta cena. Ali konačno je perfektno sređen. Već dva dana sam ispod njega po ceo dan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Staho PRO XT
Pre sat vremena, ZEMZEM je napisao:

Meni je super išao i palio na pola ključa sve do odlaska na zimsku pauzu.

Sad pali na čvrgu. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja