Jump to content

Moto Zajednica

sVirena

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Dobijem pre dva sata na poklon od druga dve sirene, horne.

Pošto je meni sirena  ispala ili je neko negde skinuo, rešimo da tako na ulici pri primopredaji probamo.

I neće da sviraju, samo se čuje zvuk "klik" kada dobiju napon i drug kaže da se pomeri (najverovatnije) membrana. Znači pored tog zvuka, mrdne se i fizički.

Šta da uradim da bi proradila?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Moguce da je pretegnuta, to se moze stelovati onim sraficem koji se vidi na poledjini, desno od centralnog srafa, oiviceno crnom plastikom. Probaj: odvrni ili zavrni par krugova pa prikljuci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 19 minuta, mrle je napisao:

Dobijem pre dva sata na poklon od druga dve sirene, horne.

Pošto je meni sirena  ispala ili je neko negde skinuo, rešimo da tako na ulici pri primopredaji probamo.

I neće da sviraju, samo se čuje zvuk "klik" kada dobiju napon i drug kaže da se pomeri (najverovatnije) membrana. Znači pored tog zvuka, mrdne se i fizički.

Šta da uradim da bi proradila?

Slab je napon akumulatora. Probaj sa upaljenim motorom... ;)  Imao sam isti problem sa takvim sVirenama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Taj pomenuti šrafčić bi mogao rešiti problem... Posle rešavanja se problem i dalje može javiti više puta, a onda ponoviti postupak. I tako sve dok ne odsvira svoje. Potrošna je to roba isto kao gume i ostalo...
Ja sam imao taj problem (tj. i dalje imam) na 1 motoru. Dok je trajalo, trajalo, a sad stoji pa me mrzelo da menjam. Ali menjaću sad još neke stvari na istom pa ni sirena neće biti izostavljena...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mora da radi ako nije zardjala unutra, povezi malo debljim zicama, bar 2.5 mm2 direktno na akumulator. Ako samo klakne, vrti taj mali sraf dok ne proradi. Ne zaboravi posle da zalepis necim taj srafic. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Drug, ja iste takve pazario za moj motorin, obradovao se ko malo dete kako se čule, ali se slično dešavalo i kod mene, kao da nisu dobijale dovoljno struje da rade normalno... Rajko mi preporučio da stavimo jače žice, da bi to rešilo problem. Na kraju sam skinuo jednu i ostavio onu drugu i sad radi kao sat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Nov mi je aku, regler uradio Žika. Probao sam obe odvojeno. Onaj šrafić je fiksna plastika. Sada ću da probam kablovima na aku auta. Probaću klještima da vrtim šrafić.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

Prvo probaj direktno na akumulator, posle na kontakte za sirenu. I na kraju tek fiksiraš. Nekim sirenama se dosta smanji jačina zvuka ako su previše "tvrdo" fiksirane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Pobudio ih obe sa aku auta. Sada sviraju i na kontakt kada su na motoru ok (tiše). Kad je upaljen, jače.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja