Jump to content

Moto Zajednica

GSP

Recommended Posts

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

GSP-u su potrebni vozaci sa ili bez "D" kategorije. Ako nemate "D" kategoriju oni vas salju na dokvalifikaciju u auto skolu,i svi troskovi idu na teret GSP-a.Vase je da u trening centru(za licencu prevoza putnika i robe) uplatite na racun 26,400 dinara kao garanciju da ce te zavrsiti celu obuku,i nakon potpisa ugovora sa GSP-om novac vam se vraca. Posle kompletne obuke i polozenog testsa za "D" kategoriju,vi morate da date jos oko 10,000 dinara za vadjenje licence i nove vozacke dozvole. 

Uslovi su:

1. Napisati molbu,fotokopija vozacke dozvole,fotokpija diplome(svih godina skolovanja),ocitanu licnu kartu i podneti u direkciju koja se nalazi na Dorcolu u ulici Knjeginje Ljubice 29

2. Da imate minimum 2 godine "C" kategoriju;

3. Da imate minimum SSS III ili IV stepen (saobracajna skola ima prednost);

7. Lekarski pregled u D.Z. Zemun (medicina rada Zemun-budite spremni da odvojite ok 2-3 sata sigurno)

4. Proci psiho test koji se sastoji iz 2 dela ( 1. deo je psiho na Novom beogradu u garazi,a 2. deo je fizio test na Dorcolu u direkciji);

5. Odslusati nastavu za licencu u trening centru (RICO) i posle polagati;

6. Ko prodje sve uslove mora da potpise ugovor na 2  godine sa GSP-om,koji govori da ste pod probnim radom-ko zadovolji dobija ugovor za stalno (a neko i ranije-upoznao sam coveka koji je dobio posle goidnu dana).

7. Ako u roku od 2 godine planirate da date otkaz u preduzecu,snosite SVE troskove obuke koji iznose 265,000 dinara.

 

Posto ima mnogo kandidata,u cemu i sam ucestvujem,ceo proces traje evo 4-ti mesec ( imam jos samo polaganje voznje i da odem da platim vozacku i licencu),i budite spremni da cete se nacekati,ali se nadam da ce se isplatiti. Ono sto sam jos saznao od gore pomenutog coveka je to da se najbolje zaradjuje u sihtama (dvokratno radno vreme). Npr,. radi se 4 sata,pa pauza od nekih 2-3 sata,pa opet se radi 4 sata. Koliko sam razumeo smene rada se odredjuju na mescnom nivou i uvek ima mesta za dodatni posao.

U auto skoli vozi se 10 casova ( 5x dvocas).

Sve sto sam napisao sam licno prosao i nije nikakva laz. 

Za bilo kakva pitanj sam tu.

P.S. Nisam agencija koja zaposljava u GSP  :)

 

 

Promenio član Krle1990
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: BG-Vozdovac
  • Motocikl: HONDA CBF 600 S

Kakav je ,,psiho test", znam neke koji nisu prošli, kakva je varijanta za tramvaj, jel znaš možda?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100
Pre 1 sat, Krle1990 je napisao:

5. Odslusati nastavu za licencu u trening centru (RICO) i posle polagati;

Ovo mu dođe kod 95?

Obustavljeno je izdavanje sertifikata i kartica za kod 95 još tamo negde u septembru 2020.

Dobićeš samo potvrdu na papiru sa kojom možeš da upišeš kod u vozačku dozvolu.

A to što ćeš da platiš i sertifikat i karticu mačku o rep  :lol:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

Nije prosao samo ko ima IQ ribice,bez uvrede,ali je stvarno tako.

Prvi deo psiho testa je taj da se odgovara na oko 300 pitanja koliko se secam. Ima ponudjeno 1,2,3,4,5 a to znaci:

1. ne slazem se

2. skoro se ne slazem

3. skoro se slazem

4. delimicno se slazem

5. slazem se    sa postavljenim pitanjem

A pitanja su tipa da li si anksiozan,histerican,....

E sada,na drugom papiru prvog dela psiho testa se radi slaganje domina. 

Primer: stoje domine u krug,i ima ih 4,a 3 su vidljive,tacnije zatvori krug ili niz.

             redosled domina: 2-4,4-2,2-4,koja je sledeca koja ce ispuniti niz,ili                         zatvoriti krug(sto se tice sledece domine pusticu vam mastu na volju tj               logiku- molim za odgovor posto je bilo jako nebuloznih odgovora) :)

 

Drugi deo psiho (fizio) testa se sastoji od toga sto se igla "vozi" po liniji kojom se upravlja komandama kao na strugu(nadam se da znate po kom principu se upravlja strug). Posle toga se provlaci metalna sipkica izmedju dve metalne plocice koje su oznacene brojevima u V izrazu ( 4 puta se spusta),i sto dublje se spusti sipkica to je rezultat bolji. i poslednja "vezba" je ta da postoje 4 prekidaca,od kojih su 2 za ruke i 2 za noge. Kontrola komande i zapazanja. ima 4 lampice u sredini,2 sa leve i 2 sa desne strane. koja se upali vi tim delom tela (ruke i noge) aktivirate komande,odnose se tako gase lampice.

Nadam se da sam sada malo blize pojasnio psiho testove.  :)

 

Za tramvaj ti ne preporucujem,jer je dosta ljudi otislo na dijalizu,nadam se da logicki mozes da zakljucis zasto. A koliko ja znam procedura je ta da treba da platis oko 1000e,i to agenciji za bezbednost saobracaja,pa sa njima sve dalje resavas,ali sa nekom drugom agencijom,nisam bas 100% siguran.

Sto se tice plate na tramvaju jesu nesto vece (ne znam koliko su vece i kolike su plate),i znam da imaju beneficije vece od autobusdzija. Dosta ljudi koji su radili na tramvajima su presli na autobuse(nije proverena info,samo sam tako nacuo).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
pre 4 minuta, Bandolero je napisao:

Ovo mu dođe kod 95?

Obustavljeno je izdavanje sertifikata i kartica za kod 95 još tamo negde u septembru 2020.

Dobićeš samo potvrdu na papiru sa kojom možeš da upišeš kod u vozačku dozvolu.

A to što ćeš da platiš i sertifikat i karticu mačku o rep  :lol:

 

 

Nije kod 95,to je licenca da ti mozes i smes da prevozis i ljude i teret sa odredjenim kategorijama-potvrda da si profesionalni vozac. Dosta ljudi je pitalo sta ce im to kad imaju kod 95,oni kazu da to nije to. Iskreno sta god da je,samo da pocnem da radim u drzavnim jaslama,a za sve ostalo me bole brige (bez uvrede). :) 

Pa dobro okacicu,ali cu za tih 10,000 dinara cu imati kategoriju sa kojom posle mogu da radim gde hocu,ako budem zeleo da promenim firmu....

Promenio član Krle1990

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: BG-Vozdovac
  • Motocikl: HONDA CBF 600 S

Hvala na iscrpnom odgovoru, jel se znaju plate bus - traJvan?
Znam da se na busu priznaje minuli rad ako si radio kao profi vozač (moj slučaj) 0.5% po god staža, ne znam za trandžu.
E da, bila neka priča da mi koji smo profi vozači sa saobraćajnom školom i min C kategotijom, završili i položili, možemo dobiti sertifikat u amssu za nekih 6000 din

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
pre 6 minuta, Vojkan je napisao:

Hvala na iscrpnom odgovoru, jel se znaju plate bus - traJvan?
Znam da se na busu priznaje minuli rad ako si radio kao profi vozač (moj slučaj) 0.5% po god staža, ne znam za trandžu.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 

Ma nema problema,tu smo da se pomognemo,koliko je to moguce  :)

Plate na busu,koliko ja znam od coveka koji radi vec 1,5 godinu je u sihti izasao na 83,000 dinara,a tramvaj stvarno ne znam,kao sto sam ti rekao,znam da su malo bolji sa platama,ali da li je to tako ili ne,ja ti samo kazem ono sto sam cuo,a kad proverim mogu i da javim,samo ne znam kada ce to biti...

Pa ne verujem da je 6,000 posto je buduci kolega sa kojim sam u kontaktu,a zavrsio je sve samo ide da potpise ugovor,rekao da je toliko...

 

Izvini,ali stvarno ne znam za taj minuli rad,niti sam se ikada informisao. Sad si mi bacio crva da se informisem mnogo dublje. :D 

Promenio član Krle1990

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

Pa zbog tog strujnog polja su ljudi posle nekog vremena zavrsili na dijalizi, meni barem deluje realno... Tako sam cuo od coveka koji je radio na tramvajima, kada je dosao u servis gde sam radio pa smo popricali, jer sam i ja prvo bio zagrizen za tramvaj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
pre 25 minuta, JevtaNS je napisao:

A taj je čuo od šuraka svastikine tetke

Nisam ga pitao :D Ali mi deluje realno i to sto kazes,kakav smo narod,nista me nece zacuditi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
@Krle1990 Dokle si stigao, jesi li počeo da radiš? Utisci?
 
Stigao sam do predaje papira u agenciju. A u to spada vozacka i taho kartica, oboje se cekaju po cca 5 dana(2 dan cekanja taho kartice). Nisam poceo da radim, javicu utiske posle mesec dana rada, ako zaboravim javi mi se pa pricam.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Vozdrić

Ja sam potpisao ugovor 19.aprila u GSP, baš kad je Tema postavljena.

Od 01.maja sam, posle kratke obuke u preduzeću, počeo da vozim Linije. I evo još uvek...

Pogon Novi Beograd. Šihta iliti Dvosmenac (meni lično više odgovara nego Smena, a i malo se više plaća).

Ako neko želi da pita nešto vezano za ovo, slobodno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Imam ja da pitam. Gde se spolja nalazi dugme za vrata, kad su zatvorena sva vrata i autobus je prazan ? :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 4 sati, punisa 16 je napisao:

Imam ja da pitam. Gde se spolja nalazi dugme za vrata, kad su zatvorena sva vrata i autobus je prazan ? :)

Nikad kao klinac nisi ušao u bus na početnoj pre svih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 9 sati, Tamanitu je napisao:

Vozdrić

Ja sam potpisao ugovor 19.aprila u GSP, baš kad je Tema postavljena.

Od 01.maja sam, posle kratke obuke u preduzeću, počeo da vozim Linije. I evo još uvek...

Pogon Novi Beograd. Šihta iliti Dvosmenac (meni lično više odgovara nego Smena, a i malo se više plaća).

Ako neko želi da pita nešto vezano za ovo, slobodno ;)

Jel ti se svidja generalno?

Mene drugar stalno zove da se prijavim, al ja ne mogu da svarim sesti radni dan nikako!

Plus, posto bih dosao sa C morao da radim te sihte, a ni to mi se nikako ne svidja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 11 sati, mrle je napisao:

Nikad kao klinac nisi ušao u bus na početnoj pre svih?

Jesam u Podgorici kada sam ziveo tamo kao dete,tamo su bili plavi ikarbus autobusi nisu bili zglobni. Imalo je dugme ispod stepenika prednjih vrata.Ne znam gde je sada,mada nemam bas sada prilike a i ne prilici mi :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

Pozdrav.

Evo mojih utisaka za nekih 15-ak dana voznje.

Necu da napominjem pogon,ali nadredjeni su vrlo bezobrazni,po svaku cenu hoce da me gurnu na ulicu,pa cak i da nekome se desi nesto lose ili pak najgore.

U tom slucaju sam samo JA odgovoran,a ne svi koji stoje iza tog autobusa (majstori) tj prebacuju sa jednog na drugog. Pored svega ovoga,pogon u kome se nalazim je stranacki nastrojen i nema mnogo opcija.

Posto sam bio mesec dana u garazi kao parkirer,uzeo sam lepu platu (73000) za posao od 17i30 do 01i30,nekad 2 dana slobodno,a nekad 1 dan,kako zapadne...

Prvo polaganje testova sam pao(za CPC-prevoz putnika),pa sam morao sam da platim (15000).

Otisao sam na bolovanje zbog lumbalnog dela kicme,jer nisam iz kreveta mogao da ustanem,i odneo doznake za isto bolovanje od 10 dana,i dobio opasku "NEMOJ TO VISE DA TI SE DESI".

Na takvu konstataciju nemam odgovor.

Sada sam opet na bolovanju zbog respiratornih problema (nije korona),u ponedeljak idem kod lekara da uzmem za ovaj mesec doznake pa da im posaljem.Kada sam javio nisu bili uopste za komunikaciju.

A to sto se autobusi kvare odjednom,to da ne spominjem. Majstori u garazi NECE DA PROMENE CREVO ZA KOCNICU koje je napuklo.

Saznao sam da imaju svi koji su iznad nas vozaca procenat na mesecnom nivou,preko plate za ispunjenu kvotu zutobusa u saobracaju.

Ja taj da budem necu vala sa onakvim autobusima.Vec nekoliko puta su me putnici napadali zbog grejanja,a ja ne mogu da odmaglim soferku...A grejanje za vozaca pogotovu nema,u nekim autobusima( a to su SASVIM SLUCAJNO autobusi koje ja vozim). Ok,ja sam guster tamo,pa ce da me zezaju itd,ali da rizikujem tudje zivote,i svoj zivot,ili svoju slobodu,da se buducem detetu i zeni smejem kroz resetke...Pa bas i ne bih,makar ostao bez posla- NECU.

Ako neko ima jos nekih pitanja,ako znam dacu odgovor.

Izvinjavam se zbog romana,nisam ulazio ne pamtim,pa zato sada sve pisem sto mi je palo na pamet.

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

A ako blokiraju svi tockovi kao kolegi,a njemu se to desilo na zalost u krivini? Kome posle doci glave?

Jednostavno ne mogu da razmisljam da li ce ili ne,ili radi, ili ne radi i tacka.

On 1.10.2021. at 21:06, Tamanitu je napisao:

Vozdrić

Ja sam potpisao ugovor 19.aprila u GSP, baš kad je Tema postavljena.

Od 01.maja sam, posle kratke obuke u preduzeću, počeo da vozim Linije. I evo još uvek...

Pogon Novi Beograd. Šihta iliti Dvosmenac (meni lično više odgovara nego Smena, a i malo se više plaća).

Ako neko želi da pita nešto vezano za ovo, slobodno ;)

Imam ja pitanje. Kako se zovu instruktori na NBGd-u,i da li mozes da mi posaljes broj od obojice molim te. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

@Krle1990 ma sta razmisljas samo pun gas. Bitan je broj vozaca i broj aktivnih autobusa,nesreca se valjda nece desiti. Ako se nesto desi tu je Vesomobil da priskoci u pomoc. Nije tvoje da mislis, nema ko ce o tome da misli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

Nije moje da mislim? A ko misli o ovom penzioneru koji je u zatvoru? Jel treba i ja da idem u zatvor? Pa nisam izgoreo po glavi,ti ako mislis da treba da se to tera i ne pita,pa ti bi bio sef za 2 meseca tamo,ali sa 1 velikim pitanjem: Da li ce sve biti u redu?

Nadam se da razumes sta sam hteo da kazem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja