Jump to content

Moto Zajednica

Spale

Recommended Posts

  • Drug član, 2143 postova

Evo sad idem kod Spaleta .... al cisto da ti kazem da je u Njegosevoj III Beogradska a VIII je u Grcica Milenka u Shumicama  ;D

 

Pozdravi cika Spasoja od Gremlina, a sto se tiche Gimnazija, ja sam izgleda malo mator, u moje vreme je bilo ovako:

 

III Gimnazija  - Generala Zdanova iliti Resavska

IV                  - Teodora Drajzera, Dedinje

V                    -  Ilije Garasanina, Tashmajdan

VI                  - Milan Rakica, kod Spaleta

VIII                - Njegosheva

XI                  - Grcica Milenka, Shumice...

 

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Čitajući ovu temu od početka, i vaša brojna a često kontradiktorna iskustva sa Spaletom, prosto se nekako čudno osećam. Upoznao sam Spaleta nedavno, u Kuglašu, i dogovorio da mu odvezem motor da ga pogleda (manjak snage, ispostaviće se kasnije zbog karbona-ventila). Ovde bih rekao par reči o Spaletu koga sam ja upoznao.

 

Prvo, sasvim je otvoren i kulturan čovek, kad sam mu odvezao motor popričalil smo dobrih sat vremena. Priča nas je nanela na njegove motore koje mi je pokazao, alat, milion servisnih knjiga i čuda koje ima u servisu. Pre dolaska sam planirao da ga zamolim da mi pogleda karbone, ali mi je ulio toliko poverenja odnosom ka poslu da sam ostavio motor bez ikakvog komentara, samo sam rekao simptome. Ostavio sam mu mašinu kao celinu, i takvu je i preuzeo. Sutra me Spale zove na mobilni- "dođi kad stigneš do servisa da vidiš nešto", vezano za karbone. Zbun- nisam očekivao, otišao i opet se ispričao sa čovekom, popili kafu u kafiću pored servisa. Dve membrane su vrisnule (zato se motor gušio, dva šibera su otvarala do pola), kaže nabaviće. Kažem sebi ok, šta košta da košta, verujem čoveku, i tako se i postavljam. Iskreno, čitajući ovu temu, zaključio sam da je najskuplji, i očekivao sam da ću se pušiti kad sabere ceh.

 

Na kraju je pao servis karbona (čišćenje, štelovanje, membrane), štelovanje ventila, dosta- ali dosta pratećih elemenata -deo linije goriva je zamenjen, skinuo je višak delova sa motora (tu sam se iskidao, kaže "koji će ti k.. ova sranja za ekologiju, samo guše mašinu", vratio sam gomiliu stvari u garažu u kesi umesto na motoru), radio je na kočnicama, amortizeru (težak sam ko slon), ulja i tečnosti...ma... da ne trošim dalje tastaturu. Kad je rekao konačnu cifru bio sam u najmanju ruku zbunjen. Iskreno- ni u snu ne bih očekivao da bude toliko pristupačno, čak smešno u odnosu na to koliko drugi uzimaju. I pitam ga otvoreno- Spale, jel si me ti to ukalupio u neki kalup pa je cena shodna kalupu, i kaže čovek- ne, to je cena mog rada. Tačka. Spale nije skup. Bio drugde, plaćao drugde, znam cene, i kažem da je pristupačan svakome.

 

Ono što mogu da kažem je da nisam siguran da je VFR predviđen da ide ovako dobro kao što ide sada. Prijatno sam zaprepašćen.

 

Iskreno,ne zato sto mi je cale,ali je najbolji...

Veoma blisko istini. +1 u to ime

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Zemoon city

Treba da menjam ulje i filter, i mislio sam da idem kod Spaleta, svi kazu da je txe best.

Koliko uzima za te stvari, jel zna neko?

Moram da shtedim...

 

  Au,brate,zamenicu ti ja za dzabe i pokazacu ti kako se radi,da ne placas za te stvari(vidim da si BGa). ne umem da ti posaljem poruku na ovom sajtu. evo ti br pa se javi 064| 0-120-130 CERA. svidja mi se taj FZR na slici ako je tvoj.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Treba da menjam ulje i filter, i mislio sam da idem kod Spaleta, svi kazu da je txe best.

Koliko uzima za te stvari, jel zna neko?

Moram da shtedim...

 

  Au,brate,zamenicu ti ja za dzabe i pokazacu ti kako se radi,da ne placas za te stvari(vidim da si BGa). ne umem da ti posaljem poruku na ovom sajtu. evo ti br pa se javi 064| 0-120-130 CERA. svidja mi se taj FZR na slici ako je tvoj.pozz

 

Ako za 3 godine i jedan mesec nije promenio ulje onda jbg!  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Zvao sam Spaleta i pitao sam ga koliko bi kostao drugi redovni servis na 6000km za Yamahu FZ6 iz 2005. godine i proveravanje kompletnog motora, on mi je rekao oko 140e sa materijalom?! Posle toga sam nazvao Rodic u NS-u i oni su mi za to isto rekli oko 8000 dinara, naravno sa materijalom. Moje pitanje je, kako je moguce da su razlike kod ovlascenih servisera tolike? Mozda bih razumeo da je u pitanju neka ozbiljna intervencija a ne obicna zanema ulja, filtera i provera opsteg stanja motora. Cak bi Rodic, po logici, trebao da bude skuplji jer je i ovlasceni uvoznik i distributer Yamahe za Srbiju.  :-\

 

E sada, mozda je razlika u ceni ulja, jer Spale sipa Motul 5100, dok u Rodicu sipaju Yamalube full synt? Ali opet ne bi smela da bude toliko velika razlika. Bilo kako bilo, mene je cena odvratila od Spaleta i uputila u Rodic.

 

 

P.S. Ovaj post nisam napisao u nameri da nekog hvalim ili kudim, jer jos ni u jednom od pomenutih servisa nisam bio, mada je prvi servis (1000km) na mom motoru uradjen kod Spaleta. Kako stvari stoje, odoh ja na kratku voznjicu do NS-a i jos mi ostane malo parica u dzepu ili rezervoaru. ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Zvao sam Spaleta i pitao sam ga koliko bi kostao drugi redovni servis na 6000km za Yamahu FZ6 iz 2005. godine i proveravanje kompletnog motora, on mi je rekao oko 140e sa materijalom?! Posle toga sam nazvao Rodic u NS-u i oni su mi za to isto rekli oko 8000 dinara, naravno sa materijalom. Moje pitanje je, kako je moguce da su razlike kod ovlascenih servisera tolike? Mozda bih razumeo da je u pitanju neka ozbiljna intervencija a ne obicna zanema ulja, filtera i provera opsteg stanja motora. Cak bi Rodic, po logici, trebao da bude skuplji jer je i ovlasceni uvoznik i distributer Yamahe za Srbiju.  :-\

 

E sada, mozda je razlika u ceni ulja, jer Spale sipa Motul 5100, dok u Rodicu sipaju Yamalube full synt? Ali opet ne bi smela da bude toliko velika razlika. Bilo kako bilo, mene je cena odvratila od Spaleta i uputila u Rodic.

 

P.S. Ovaj post nisam napisao u nameri da nekog hvalim ili kudim, jer jos ni u jednom od pomenutih servisa nisam bio, mada je prvi servis (1000km) na mom motoru uradjen kod Spaleta. Kako stvari stoje, odoh ja na kratku voznjicu do NS-a i jos mi ostane malo parica u dzepu ili rezervoaru. ;)

 

spale ruke naplaćuje 70 EUR, a ulja i filteri su mu manje-više kao i svugde ostalo..

na mom bivšem fz6n radio sam 3 servisa kod spaleta, i svaki me je izašao oko 130-140 EUR

to je jedna od stvari koja mi je pomogla prošle god pri donošenju odluke TDM - strom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Geneve

Prezadovoljan sam sa majstorm, vrhunski profesionalac, pedantan do bola.Odusevio me je sa svojim poznavanjem problematike.

Nisam ocekivao takvog profesionalca u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Evo mog iskustva sa Spaletom.

 

EXTRA, svaka preporuka... Motor ne mogu da prepoznam, cista 10-ka!!!

Skuplji je od Rodica, ali nema para koje mogu da plate moj osmeh i zadovoljstvo posle uradjenog servisa...

 

Predhodni servis sam radio u Rodicu, i bio sam zadovoljan, sve dok nisam seo na moj motor posle majstor Spaletovog servisa. Kupio me...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd

Kupio sam motor u maju ove godine, naravno polovan jer za novi josh nemam para. Uglavnom, oteram ja taj novi-stari motor kod spaleta da ga pregleda i da mi kaze da li da ga kupim ili ne. Na motoru je bilo par sitnih stavki koje su morale da se doteraju a na njih mi je ukazao i prethodni vlasnik. Da ne duzim, Spale je pogledao motor i naveo je sve stavke koje mu nedostaju i kolika je cena. Verovali ili ne, ceo pregled je trajao oko 15 minuta i naravno nije mi za to uzeo pare. Ja sam,  sve to zamenio, narucivao sam delove preko Radulovica jer vozim BMW i nisam posecivao spaleta do pre mesec dana. Pre otprilike mesec dana pukne mi usisna grana, pocne da vuce vazduh i motor se nenormalno ponasao. Oteram ga ja u servis i kazem Spaletu da kad je vec motor kod njega neka promeni ulje i filtere i neka ga pregleda. Covek je uradio servis, zamenio usisnu granu i doterao neke sitnice, kada mi je rekao cifru nije mi bas bilo prijatno jer mi je samo za ruke uzeo oko 120€.

Kada sam seo na motor i provozao prvih par kilometara, verujte, zaboravio sam i na pare i na sve ostale probleme, nasmejao sam se jer motor je pevao, od kada ga imam prvi put je ovako usaglasen i cinimi se da bolje ide.

 

SPALE No1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Kupio sam motor u maju ove godine, naravno polovan jer za novi josh nemam para. Uglavnom, oteram ja taj novi-stari motor kod spaleta da ga pregleda i da mi kaze da li da ga kupim ili ne. Na motoru je bilo par sitnih stavki koje su morale da se doteraju a na njih mi je ukazao i prethodni vlasnik. Da ne duzim, Spale je pogledao motor i naveo je sve stavke koje mu nedostaju i kolika je cena. Verovali ili ne, ceo pregled je trajao oko 15 minuta i naravno nije mi za to uzeo pare. Ja sam,  sve to zamenio, narucivao sam delove preko Radulovica jer vozim BMW i nisam posecivao spaleta do pre mesec dana. Pre otprilike mesec dana pukne mi usisna grana, pocne da vuce vazduh i motor se nenormalno ponasao. Oteram ga ja u servis i kazem Spaletu da kad je vec motor kod njega neka promeni ulje i filtere i neka ga pregleda. Covek je uradio servis, zamenio usisnu granu i doterao neke sitnice, kada mi je rekao cifru nije mi bas bilo prijatno jer mi je samo za ruke uzeo oko 120€.

Kada sam seo na motor i provozao prvih par kilometara, verujte, zaboravio sam i na pare i na sve ostale probleme, nasmejao sam se jer motor je pevao, od kada ga imam prvi put je ovako usaglasen i cinimi se da bolje ide.

 

SPALE No1

 

Sto se tiche BMW-a, sve sto Radulovic servis ne ume/ne moze da popravi, zavrsi kod Spaleta, a onda kad Spale zavrsi popravku - Radulovici samo lupe pecat, iako Spale nije zvanican servis za BMW-a, ali je stvarno jako strucan za BMW. a i sam ima nekoliko BMW-a motorcikala.

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Covek zna posao, na redovnim servisima kontrolise i vise nego sto je predvidjeno servisnm knjizicom (mozda je zato skuplji). Iznenadjen sam komentarima o neljubaznosti i nepristupacnosti, prema meni je uvek bio extra ljubazan. Nije me niko upoznao sa njim ili tako nesto, ali vec prvi put kad sam bio tamo ostali smo jedno 45min u razgovoru, skidao cerade sa svojih motora da mi pokaze, dao mi pregrst saveta. Kada sam zakazivao drugi servis i zamenu guma, on me pita koje gume hocu? Ja mu kazem sve mi jedno, sta mu je najlakse, a on ostavi motor koji je radio u tom trenutku i izadje na ulicu da vidi kako sam pojeo prethodne i da proceni sta mi treba, pa onda udje u objasnjavanje i preporuke... Kada sam dosao da preuzmem motor, pozvao me ako me interesuje da za treci servis ostanem sa njim i naucim ponesto (ja sam prethodno izrazio interesovanje u jos jednom dugackom prijateljskom razgovoru).  Moguce je da mu naidje dan kada mu nije do price, ne bih znao.

Jeste malo skuplji, ali sigurno ne dere (sitnije intervencije i preglede uopste ne naplacuje). Naravno, za zamenu ulja i filtera za motor koji nije u garanciji, a za koji nije potrebna neka usputna dijagnostika, nema potrebe trositi pare kod Spaleta ali za sve ostalo - preporucujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

No.1 u Srbiji

:shock: No.1 ma daj,pa on steluje ventile na vruc motor :?  :twisted:

 

e to bih voleo da vidim da neko moze da pridje ventilima a da je motor vruc.dok ti poskidas oklope (ako ih ima) rezervar,svejedno masina e opet previse topa da bi mogoa da je diras a pogotovo da odvrces nesto na njoj,poklopce ventila i slicne stvari....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd

Spale mi je radio menjac na Yamahi R1, pokidao sam prvu i drugu naravno ;D, ulje, filteri, stelovanje ventila, kompletan pregled motora... dodjem po motor, Spale kaze idi probaj ga pa se vrati da mi kazes utiske... da covek ne poveruje, nisam prepoznao motor koji sam tada vozio vec dve godine (a do tada su full servisi radjeni kod drugog majstora, da ga ne imenujem). Vratim se nazad kod Spaleta, a on ceka i smeska se. Samo sam rekao da imam utisak da sam seo na nov motor...Cena sasvim korektna. A sto se tice njegove nervoze, nemojte mu to uzimati za zlo, i ja sam dosta puta dosao u servis kad je bio nenormalno nadrkan, ali zato dodjem sutra, gde me doceka nasmejan... SPALE JE No.1  Pozdrav, Vlada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Vidim da se kod Spaleta radi samo bmw i Yamaha, imam suzukija i trebao bi da resim problem sa elektronikom? kad ide kod majstora mogao bi i da mi uradi detaljan pregled da dotegne sve sto treba ipak je presao40 kkm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

da li si razmišljao o varijanti da oteraš motor kod oficijalnog servisera, recimo u Euro Sumar? ja sam kod njih servisirao svoj prvi motor, redovan servis komplet bio je oko 3.000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Tamo nebi te,rao ni biciklu!A Tale je ovlasceni za Suzuki i onimradi s ve ozbiljnije popravke. Interesuje me da li Spale radi Suzuki posto ga dosta ljudi hvali i postuje!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Meni je radio BMW i sve pohvale. Jedino mi se ne svidja sto nikad nije čuo za BJBikers.com ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja