Jump to content

Moto Zajednica

Odrzavanje Aprillia AF1 125 ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

      Skoro sam kupio ovaj motor, pa bi znacile bilo kakve informacije o njegovom odrzavanju. Ako neko zna neke cake na koje treba da obratim posebnu paznju, molio bih da mi napise. Unapred hvala.  ???

      Motor je inace '90 god, ima 27 KS, pun naziv mu je Aprillia AF1 125 Sintesi Sport...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Backa Palanka

Ako je ista masina u pitanju (slicna) kao na mom

onda menjaj ulje, cisti rav ventil (ventil koji otvara na 7-8k obrtaja) i nemoj da ga forsiras ipak je 125ccm

i TERAJ NARAVNO  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd

nemoj da menjas ulje posto radi na mesavinu i trosi ulje,ventil cisti obavezno svakih 2-3 hiljade,obrati paznje na teflonske zupcanike u samom motoru pogotvu onaj koji pokrece uljnu pumpu,a ja bi ti preporucio da sipas i u rezervar ulje bar 1procenat valja se ako rikne uljna pumpa...i obavezno prati da li ti radi reve ventil...srecno...kupio si pravu firmu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

pozdrav svima treba mi pomoc oko tog motora aprilije af-1 125 sport 90 god radi se o tome da nemam snage u 1 brz gusi ga nesto a sumljam da je rav ventil a i neznam na koliko se on obrtaja trebo da pali posto se kod mene ukljuci cim dirnem gas sad neznam sta moze biti vise znaci kad trebam krenut ubacim u prvu i kao nema snage cuje se kao da buce i to samo u malim obtajima i to mi se desava kad kretcem sa mjesta a cim krenem dva tri metra onda dobije vucu i ide pomagajte neznam sta mi je cinit 1neznam.gif1neznam.gif1neznam.gif1neznam.gif1neznam.gif1neznam.gif0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

verovatno ti je ventil električni (ne gasni) a kod njih je ventil otvoren kad rade na leru i čim daš gas zatvara se pa je to to što čuješ. tako da je izgleda ispravan ali je možda prljav ili je sajla zaribala pa se ne spušta do kraja. ako nisi spretan oko toga bolje ne diraj sam jer možeš da polomiš klip i karike ako ga ne postaviš lepo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

verovatno ti je ventil električni (ne gasni) a kod njih je ventil otvoren kad rade na leru i čim daš gas zatvara se pa je to to što čuješ. tako da je izgleda ispravan ali je možda prljav ili je sajla zaribala pa se ne spušta do kraja. ako nisi spretan oko toga bolje ne diraj sam jer možeš da polomiš klip i karike ako ga ne postaviš lepo

 

Zasto lupas gluposti,bas je suprotno,na malom gasu je ventil zatvoren,a na vecem se otvara....i uglavnom kod 90% tih aprilia je crkao el motoric za vetili,i ljudi ga zablokiraju u skroz otvorenom polozaju....motor ide lepo na vecim obrtajima a na malim se muci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja