Jump to content

Moto Zajednica

Povezivanje zmigavaca

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600

Zdravo svima..kupio sam zadnje zmigavce da ih stavim na hondu hornet jer ih nije bilo kad sam kupio motor..kad sam dosao do instalacije vidjeh ovo..ova 2 dzeka su mi za stop svijetlo,znaci ovaj ostatak zica je valjda za zmigavce..zna li neko kako ovo da povezem? 

20210414_125613.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Zelene su ti masa, ova narandzasta i braon su ti za zmigavce.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ova zelena zica gde ti je palac, koja se račva na dve crne žice, trebalo bi da bude MINUS, jer koliko vidim uzeta je sa stop svetla. Ova crna žica što ti je u kažiprstu, i ova iznad nje, trebalo bi da su za migavce, levo i desno.

 

A i na ovoj šemi možeš videti da su za žmigavce narandžasta i plava, za masu zelena

 

honda-hornet-wiring-diagram-basic-electr

Promenio član Yanco

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
Pre 2 sati, Yanco je napisao:

Ova zelena zica gde ti je palac, koja se račva na dve crne žice, trebalo bi da bude MINUS, jer koliko vidim uzeta je sa stop svetla. Ova crna žica što ti je u kažiprstu, i ova iznad nje, trebalo bi da su za migavce, levo i desno.

 

A i na ovoj šemi možeš videti da su za žmigavce narandžasta i plava, za masu zelena

 

honda-hornet-wiring-diagram-basic-electr

Evo malo kao bolja slika jer sam ove dvije rastavio,samo su onako bile zamotane izolirkom..ako sam dobro skapirao,ove dvije crne koje proizilaze iz zelene,jednu crnu stavim na 1 drugu crnu na drugi zmigavac,i tako stavim ovu plavu na 1 a narandzastu na drugi zmigavac?

20210414_172859.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
pre 58 minuta, Yanco je napisao:

Baš tako

A na zmigavcu imam jednu žicu crno-žute a drugu zelene boje..koju boju žice sa motora sa kojom bojom žice na zmigavcu da spojim? Izvinjavam se sto detaljisem,ali ja sam tupson za ove stvari, ne bih da zapalim motor..

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 9 sati, NikolaCg je napisao:

A na zmigavcu imam jednu žicu crno-žute a drugu zelene boje..koju boju žice sa motora sa kojom bojom žice na zmigavcu da spojim? Izvinjavam se sto detaljisem,ali ja sam tupson za ove stvari, ne bih da zapalim motor..

:)

Ako ti je obična sijalica, onda nebitno. Ako ti je led, probaj, samo u jednoj kombjnaciji će raditi, u drugoj neće

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
Pre 4 sati, Yanco je napisao:

Ako ti je obična sijalica, onda nebitno. Ako ti je led, probaj, samo u jednoj kombjnaciji će raditi, u drugoj neće

Obicna je sijalica. Povezao sam pozadi ali nece uopste da rade,a naprijed ako ih stavim rade non stop,ne prekidaju..ako sam ja to povezao kako treba..sta mislite u cemu je problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

U releu migavaca, verovatno, nemas dobro opterecenje i rele nece da radi ili je pokvaren. 

A otvori zadnje migavce i proveri sijalice i dobro ocisti kontakte. Proveri probnom lampom da li dolazi + na srednji kontakt sijalice i da nije masa zardjala? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 34 minuta, NikolaCg je napisao:

Obicna je sijalica. Povezao sam pozadi ali nece uopste da rade,a naprijed ako ih stavim rade non stop,ne prekidaju..ako sam ja to povezao kako treba..sta mislite u cemu je problem?

Prosto rečeno, potrebno je da ti budu povezane i prednje i zadnje sijalice na migavcima, da bi radili normalno. Samo tada automat migavaca može da "žmiga"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
pre 32 minuta, Yanco je napisao:

Prosto rečeno, potrebno je da ti budu povezane i prednje i zadnje sijalice na migavcima, da bi radili normalno. Samo tada automat migavaca može da "žmiga"

Ovako,pozadi sam povezao na 1 zmigavac crnu zicu,na drugi crnu (uzete sa zelene) plavu na 1 zmigavac narandzastu na drugi.

Naprijed: sa zelene sam pobeo jednu zicu na 1 drugu zicu na drugi zmigavac,plavu zicu na 1,narandzastu na drugi..pokusam da upalim zmigavce,nece..e sad,ima jedna crna zica na koju vidim da ima struje jer kad stavim jednu zicu sa zmigavca na tu crnu a drugu zicu sa zmigavca na masu (šraf na motoru)  žmigavac se upali,pa ne znam da li ta crna zica ime veze neke sa svim ovim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600

Kad ovu crnu žicu,za koju sam ustanovio da ima struje,spojim sa narandzastom,2 zmigavca mi se upale,1 pozadi 1 naprijed,kad je spojim sa plavom,druga 2 zmigavca mi se upale..ne zmigaju nego non stop svijetle..ako vam ta informacija nesto znaci..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
Pre 10 sati, Arakis je napisao:

U releu migavaca, verovatno, nemas dobro opterecenje i rele nece da radi ili je pokvaren. 

A otvori zadnje migavce i proveri sijalice i dobro ocisti kontakte. Proveri probnom lampom da li dolazi + na srednji kontakt sijalice i da nije masa zardjala? 

 

Zmigavce sam provjerio,svaki radi..vjerovatno cu sjutra da ga povezem kod majstora jer ja vise nemam ideju sta mu moze biti..zeznuto mi je malo jer nije registrovan,a bas put majstora ima uvijek po neka patrola ali sta je tu je..pa neka on vidi sta i kako..kad sam neaposoban i ne umijem zmigavce da povezem..jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja